KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Přednáška k Týdnu inovací – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-06-10 00:00:02

KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Přednáška k Týdnu inovací

Přečtení: 8591

Web: neuveden Mail: schován
Co mi u těch dotací ještě chybělo v tom seznamu problémů je fakt, že to popírá individualitu člověka. Když si třeba koupím auto, tak je to projev mého JÁ. Mé individuální osobnosti, kterou jsem. Když mi je vezme úředník a postaví rozhlednu, tak tím popírá mou individualitu a nenechá mě projevovat svou osobnost.
Autor: Urza Čas: 2017-06-10 09:37:20 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To je rozhodně pravda; ale myslím, že je to takový argument trochu zavánějící metafyzikou a nebyl by přijímán nikým krom již přesvědčených (i když já s ním samozřejmě souhlasím).
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Metafyzika je spíše onen negativní názor na individualismus,

tedy křestanství, budhismus a hinduismus,

zatímco čínská filozofie nemá metafyziku, ale má praxi rozvíjení ega a individualismu,

proto je tady vcelku přijatelný budhismus i hinduismus, protože to jsou náboženství pesimistická stejně jako křestanství, nahlížejí ego negativně,

zatímco taoismus zústává nepovšimnut....

Když říkáte, že to školství je stěžejní, tak je to právě jen a jen o tomto,

o rozvíjení individuality, nikoliv o potláčení ve jménu nějakého vyššího dobra...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-06-10 10:19:57
vyborne, Urzo! Jednoduse, primo na komoru.A kdyz se tam podarilo dostat vlivne pravdolaskare, jako je napr Hanak(je slunickar?se divim, kdyz je na volne noze), tak uz se to dozvi treba i krava a drbna drben Holubova...a uz to jede;)
Videl jsem zatim jen asi pul hod, a protoze mam rad maximalni zjednodusovani, tak bych napr Bastiata shrnul-vic verit Radu a vic vice lidem, nez osvicenemu( a svatemu) uredniku, ze se rozhoduji spravneji. Prestat byt povyseny hybatel sveta Havel, ale verit...,ze to cely funguje i bez nas
Autor: Urza Čas: 2017-06-10 12:56:12 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Díky; a Hánaka na sluníčkáře netipuji z toho, jak jsem s ním mluvil.
Autor: velkej Ká Čas: 2017-06-10 14:41:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Možná byl levičák, ale nezměnil Hanák časem názor? Přeci jen, idealisticky si před pár lety otevřel hospodu, a teď s tím končí, protože realisticky té byrokracie už je na něj příliš.
Autor: Urza Čas: 2017-06-10 14:46:36 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já nevím, jak před lety; teď mluvil dost rozumně (až na nějaké detaily).
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-06-10 10:27:47
jak rikam, jeste jsem to cele nevidel, ale jak by se dalo zhodnotit, ze zadotovanim mensinove vyroby solarnich panelu, se to rozjelo a tim zlevnilo, a ted na to dosahnou i domkari a odstrihnou se od centra(statu).
Vetsinou ale ti sulini nic nedomysli, a pak se jim ty jejich napady bijou navzajem(teplousi,genderove specialistky a levice vitaji musulmany,...atd), tak asi proto
Autor: velkej Ká Čas: 2017-06-10 14:44:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Otázka je, zda by se ty panely nezlevnily a nezlepšily se tak jako tak. Podobně jako se kdysi dávno rozjel byznys, který měl mít podle tehdejších odhadů údajně pět až šest zákazníků na celé planetě. A ony jsou jich miliardy. Počítače. Když se kouknu do katalogů, kolik stály počítače kdysi, jak za tu dobu zlevnily a několikanásobně zvýšily svůj výkon... a to na to nějak nebyly dotace... opravdu bylo/je/bude nutné dotovat nové technologie? Jen kvůli několika nedočkavcům?
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-06-10 15:01:31 Titulek: Re: [↑]
Asi vsechno ma svuj cas-je cas spani a cas bdeni,je cas....
Ale tady zacina pomalu horet:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-destruktivni-kreace-evropske-komise-fr2-/p_ekonomika.aspx?c=A170608_175128_p_ekonomika_wag
Ta Lipovska je spravna babice-uz mam objednanou jeji knihu.
logo Urza.cz
kapky