Kdo je skutečnou hrozbou? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-01-20 00:00:02

Kdo je skutečnou hrozbou?

Neustále kolem sebe slýchávám, že imigranti jsou pro nás největší hrozbou, se kterou je třeba urychleně „něco udělat“; když se nadále vyptávám, v 99 % případů to „je třeba“ znamená, že jednat mají politici, vláda, policie, no prostě stát. Ačkoliv se kvůli politické korektnosti nelze dostat k přímým statistikám, je v mnoha zemích možné sledovat zvyšování kriminality korelující s příchodem migrantů, což je v mých očích dostatečným argumentem (ještě posíleným ukrýváním přímých statistik) pro konstatování, že imigranti jsou v naší společnosti statisticky nebezpečnější skupinou. Jsou ale skutečně tím, co nás ohrožuje nejvíce?

Nesrovnatelně nebezpečnější skupinou, která iniciuje řádově více násilí než všichni migranti dohromady, jsou naše národní státy i Evropská unie; ne občané, ne běžní lidé, ne „my všichni“, žádná „společnost“, nýbrž státy, což jsou politici, úředníci, policisté a další parazité žijící z našich peněz, které nám berou pod hrozbou násilí a nazývají to daněmi. Tito lidé nás okrádají, vnucují nám svou vůli a nepodrobíme-li se, silou nás odvedou a zavřou pod zámek do vezení (i když nikomu neublížíme; například jen za to, že jim odmítneme platit, nebo je nechceme nechat zasahovat od našich transakcí); jsou to lidé, kteří spáchají denně tolik násilí, kolik imigranti nestihnou ani za celý rok. Netvrdím, že masová migrace nepředstavuje hrozbu, jen vyzývám k rozmyslu, zda je rozumné v rámci řešení tohoto problému posilovat pravomoci státu, který generuje více zla a násilí než všichni imigranti dohromady.
Přečtení: 12575

Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-20 09:01:17
A jeste vic chucpe je to tim,ze tu migraci zpusobil sam statni urednik.
Ale je mozny,ze to byla jeho chyba posledni.Padl sam do sve pasti,padnou i jeho podporovatele(chudaci to odserou nejvic)a prekonaji to jen ti nejschopnejsi.
Bohuzel ale byla zneuzita lidska dobrota(ale i blbost)..jak psal kolega vcera o pankacich:"ale oni to mysli dobre,ale nedomysli to"-nedomysli to,ze nechte vlastne slouzi svinim.Nejsmutnejsi je to u studentu vs
Autor: Urza Čas: 2016-01-20 15:18:03 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Samozřejmě, že tu migraci do značné míry způsobil i posral stát.... a EU.
Autor: osiris Čas: 2016-01-20 09:14:30 Titulek: Stockholm syndrome
Web: neuveden Mail: neuveden
Naneštěstí postátněnému vzdělávacímu systému se v průběhu času, podařilo vytvořit řadu velmi účinných duševních virů v podobě např. teorie společenské smlouvy, různých teorií monopolu a mnoho dalších propagandistických výmyslů... Toho využívají intelektuálové, kteří popisují výše zmíněnou propagandu jako civilizační a historickou a proto je nám třeba státu, aby ochránil ovčany před těmito údajnými hrozbami... V takové situaci se samozřejmě nemálo ovčanů cítí ohroženo(kupříkladu migranty) a chce ba přímo požaduje nad svými životy státní kontrolu...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-20 09:58:42 Titulek: Re: Stockholm syndrome [↑]
Vlastne staci je uvest situaci na pravou miru-ocistit od lzi-tak snadne to mame a presto to nejde.Blby je,ze treba duchodce nevydrzi delsi vyklad,takze by to chtelo napr takove Desatero nejvetsich lzi statnich uredniku...a ubezpeceni,ze bez nej by se meli mnohem lepe.Proto se mi libi,z jakeho konce to vzal Urza(napr serial o ankapu)-,ted to jen zkratit, prelozit do jazyka duchodcu,dostat to mezi mlade-a pak jen "Premluv babu"(to nebyl spatnej for)
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-20 10:04:18 Titulek: Re: Stockholm syndrome [↑]
Napr slovnik pro duchodce:"stat"-uzemi,kde cizi lide hospodari s cizimi penezi a neexistuje zpusob,jak zabranit jejich rozkradani(protoze vzdy bude kozel zahradnikem a dela sam zakony)
Autor: Urza Čas: 2016-01-20 15:19:13 Titulek: Re: Stockholm syndrome [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Souhlasím, to je můj dlohoudobý názor, že nejzásadnější část státní propagandy se odehrává ve školách, přičemž školství je klíčem ke svobodě i nesvobodě.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-01-20 11:21:55 Titulek: Dobrá. A co s tím?
Web: neuveden Mail: neuveden
Já ti občas Urzo nerozumím. Na jednu stranu mě nenapadá vůbec nic, co by se dalo tomu, cos tu napsal vytknout. Jenže mě a lidem v mém okolí je jaxi prd platné, když jim vysvětlím, jak by bylo možno řešit povodňovou situaci a vše kolem ní ve svobodné nestátní společnosti, když po X týdnech nepřetržitých slejváků je téměř jisté, že povodeň přijde a zatím neexistuje jiná možnost, než řešit ji v současných státních podmínkách. Moje rodné město je co bys kamenem dohodil od "povodně" - německých hranic...

Ti kamarádi chápou docela přesně, když jim povídám něco podobného, co tady píšeš. Jenže mají pravdu, když mě s tím pošlou do paďous, protože teď tu prostě stát je a (jak sám uznáváš) ještě nějakou dobu bude. Rozhodně tady bude v době, kdy začne být ta "povodeň" aktuální v našem městě. Pak nám prd pomůže, že stát je blablabla.

Krom nic neřešících keců jsem ohledně "upchlické" krize totálně bezradný. Nevím, jaké opravdu účinné a v současných podmínkách prakticky proveditelné řešení nalézt. A hrozím se toho, že zatím skutečně proveditelná řešení nabízejí jen nejrůznější "konvičky"...
Autor: HynekRk Čas: 2016-01-20 12:57:40 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: http://www.bawerk.eu Mail: hrihak v doméně seznam.cz
Na téma migrace probíhala před časem na fóru Svobodných diskuse, a tam se ukázalo, že ono skutečně nelze nic dělat, respektive by něco musela dělat vláda, a to ještě kvůli mezinárodním smlouvám na mezinárodní úrovni. Takže ano, konvičky zřejmě budou pro mnoho lidí představovat jediné řešení. Bohužel!
Autor: HynekRk Čas: 2016-01-20 13:03:27 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: http://www.bawerk.eu Mail: hrihak v doméně seznam.cz
Zajímavý článek o polské straně Právo a spravedlnost a jejich pohledu na ekonomiku.
Autor: Urza Čas: 2016-01-20 15:22:25 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Blbé je, že nejrůznější konvičky ten problém nevyřeší, jen zavedou totalitu.
Autor: HynekRk Čas: 2016-01-21 08:44:03 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: http://www.bawerk.eu Mail: hrihak v doméně seznam.cz
No, konvičky to vyřeší vyhnáním nebo pobitím muslimských migrantů a jiných jim nepohodlných osob a zároveň zavedou konvičkovsko - hamplovské právo šaríja.
Autor: Urza Čas: 2016-01-21 09:25:05 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
A je mnoho oblastí s islámem zcela nesouvisející, kde si budou oba notovat; například posilování pravomocí dopravní policie.
Autor: Urza Čas: 2016-01-20 15:21:27 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Podstata mého sdělení spočívá v tom, že se máme snažit ten stát osekat, nikoliv posílit.
Tedy i uprchlickou krizi můžeme řešit tím, že budeme tlačit na liberalizaci některých zákonů (antidiskriminačních hlavně), nikoliv na ploty, stráže, policajty a tak dále.
Autor: Lojza Čas: 2016-01-20 22:39:06 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co s tim je extremne jednoduche a uz to bylo milionkrat zmineno. Aplikovat do praxe by to slo behem 10 minut. Akorat ze pro to neni tuhlecta politicka vule.
Jednoduse zadnym uprchlikum nedavat zadne davky, nedrzet je v zadnych taborech, proste je nijak neresit.
Chces se mit lip, vydelavat prachy, cokoliv? Ok, tak makej, vydelavej, mej se lip, ok. Utikas z valky ci jinych sracek? Ok, nikdo ti tu nebude branit makat. Mozna se I najde nejaka charita, co ti pomuze do zacatku. Ale necekej, ze te nekdo bude zivit ze statnich penez.

A tim by se tak nejak samo oddelilo zrno od plev.
Imho by se ale bohuzel pro stat ukazalo, ze to funguje a lide by mohli chtit, aby se to takhle delalo i s jinejma skupinama...a to by mohl zacit byt problem - nejaky rozpad socialniho statu si stat nemuze dovolit, ze...
Autor: Urza Čas: 2016-01-20 22:40:11 Titulek: Re: Dobrá. A co s tím? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To samozřejmě ano, otázka je, co my s tím xD
Jakože.... mít tu moc, je to easy.
Autor: Roman (neregistrovaný) Čas: 2016-01-20 21:12:08
Takovéhle články jsou jako šňupací tabák. Strašně dobře si u nich levím a zanadávám. A zbyde akorát touha šňupnout si zas. Bohužel nikne nenacházím recept "co s tím". A že po něm pátrám dlouho...
Autor: Urza Čas: 2016-01-20 22:39:33 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já tedy tabák nešňupu, ale i psát je přináší člověku podobné pocity xD
logo Urza.cz
kapky