Mafie zvaná stát – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-08-18 00:00:02

Mafie zvaná stát

Když mluvím o nemorálnosti státu, občas jej přirovnávám k mafii; mezi těmi organizacemi je sice spousta technických rozdílů, leč z hlediska etiky fungují na stejném principu: Na nějakém území násilím vyhrožují lidem, aby jim platili. Oběť se pak buď musí přesunout jinam, zatajit příjmy (s rizikem odvety), zaplatit, nebo se nechat zlikvidovat. Mafie typicky bývá slabší, takže pouští hrůzu, má méně trpělivosti a záhy sahá k násilí; státy bývají silnější, ergo si mohou dovolit nebýt tak brutální, postupují pomaleji a nezastrašují tak explicitně… tohle alespoň říkávám; bohužel to není vždy pravda. Zde posílám odkaz na článek, jenž ukazuje, jak to také může vypadat. Tím se dostáváme k dalšímu rozdílu: Mafie nemá tak dobré PR, neboť neovládá celé školství, takže nedokáže své oběti přesvědčit o tom, že vlastně není zlá; tohle stát umí skvěle – jeho oběti mají pocit, že došlo k chybě, je jim to „divné“ (tak se vyjádřil muž, kterému berňák zničil život), ale stát jako celek nezavrhují.
Přečtení: 4290

Web: neuveden Mail: neuveden
Je zajímavé, že se to všechno točí v zájmové oblasti Čepra. Těch firem na pohonné hmoty bylo zlikvidováno nějak moc. Pak ještě nějací drůbežáři, aspoň podle diskuse v článku. Podle mě je to jasný. Stát je instituce, která mocichtivým psychopatům, jako je Babiš a jeho věrní (jako např. Čepro), umožňuje terorizovat jiné lidi. Úspěšně. Jestli někdo hájí stát, hájí i tuto možnost - že stát jakožto koncentrované bohatství a moc přitahuje ty, kdo jej zneužijí ve svůj prospěch. A jestli někdo hájí Babiše, no tak to už vůbec nemám slušných slov.
Autor: Urza Čas: 2017-08-18 08:52:08 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Bohužel; ale myslím, že to bude jen část pravdy. Daleko více než schopný psychopat mě děsí více méně neřízená mašinérie, která nejedná v promyšleném zájmu, ale prostě "jen tak".
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-08-18 10:37:03 Titulek: Re: [↑]
je to takovy podvedomy tah na branku: zachovat za kazdou cenu majetek statu,tj nehlidane
penize..a pak z nich sat bez pudu sebezachovy jako rakovina(klidne si zvou sve vrahy musulmany, aby z nich mohli kratkodobe zit).Starostka Madridu jeste nedavno brecela, ze jim tam posilaji malo uprchliku.
Penize lezici na zemi zakonite zparchanti cele narody
Autor: Jan Novak (neregistrovaný) Čas: 2017-08-19 02:04:19 Titulek: Re: [↑]
Jj na tohle upozornoval i doktor Koukolik. Stat v podstate, aby negativni jednani psychopatu ovlivnilo daleko vetsi mnozstvi lidi.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
že vlastně není zlá; tohle stát umí skvěle – jeho oběti mají pocit, že došlo k chybě, je jim to „divné“ (tak se vyjádřil muž, kterému berňák zničil život), ale stát jako celek nezavrhují.
...............................................................................................................

Prostě nedávali ve škole pozor,
a tak neznají nejslavnější Engelsův výrok o tom,
že stát je organizované násilí,

a nebo je to prostě proto, že souhlasí s násilím, at už si k tomu násilí přiserou jakýkoliv přívlastek,
aby to násilí nevypadalo tak násilně,
tak násilí zústává stále násilím,
jinak by se tomu asi pak neříkalo násilí...

Ostaně, vono i obranné násilí je furt násilí,
a ozbrojování se znamená že vlastně souhlasíme s násilím,
takže každej kdo má bouchačku prostě souhlasí s násilím,
jinak by ji samozřejmě neměl...

A jiní pitomci maj zase místo bouchačky zákony které opět prosazují násilím,
v rámci tý svý sebeobrany a další hromady hoven...
logo Urza.cz
kapky