Máme holé ruce – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Blackie
Čas: 2021-04-14 00:00:02

Máme holé ruce

Přes FB byla uspořádána aprílová „fake“ párty v jednom z bruselských parků. Lidé samozřejmě na tuto oficiálně (ne)konanou akci dorazili. Náhodný kolemjdoucí by viděl jen větší počet lidí odpočívajících v menších hloučcích a posedávajících v parku, kterak si užívají krásné slunečné odpoledne. Netrvalo dlouho a dorazil onen „nástroj“ násilí za účelem rozehnání lidí, kteří si jen hleděli svého. Bylo tam hodně vzduchem létajících obušků, vody z vodních děl a také jezdců na koních. V ten den bych nikomu nepřál, aby se tam náhodou vyskytl nebo toho byl součástí. Lidé se samozřejmě začali bránit nebezpečí a agresi. A to buď útěkem, nebo opětovaným „útokem“… Přece nenecháte umlátit kamaráda obuškem.

Vyrojilo se velmi mnoho zpráv o této události a pohledů na ni. „Neměli tam být!“ „Je to proti nařízení!“ „Policie konala správně!“ Tak nějak mi to připomnělo události ze 17. listopadu 1989. Jen jiný režim, jiné nařízení, jiné důvody k rozehnání lidu. Co tedy mají tyto události společného? Jen kvůli nerespektování a porušování pravidel systému prolitou krev lidí, kteří jen svobodně projevovali svůj názor. Ano, i sezení v parku je projevem protestu nebo názoru proti aktuální vládě a nařízením a proti tomu, co se právě teď děje. Proč tedy jedno násilí schvalujeme a jiné odsuzujeme? Kde je ta dělicí čára? Podle mého jsou každá forma a každý projev útočného násilí neomluvitelné…
Přečtení: 2472

Autor: Jan Adámek (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 01:29:32
Máš to pomýlené, miešaš hrušky s jablkami. Komunisti byi ti zlí, zatímco demokrati jsou ti hodní. Zlí by nikoho mlátit neměli, hodní můžou mlátit koho chtějí. A jestli se ti to nelíbí, tak to můžeš jednou za čtyři roky změnit vhozením papíru do piksly.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 14:22:12 Titulek: Re: [↑]
Právo a sloboda bez sily (anarchia)
Zákon a sila bez slobody (despotizmus)
Sila bez slobody a práva (barbarstvo)
Sila so slobodou a zákonom (republika)
Autor: Regis (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 10:53:27 Titulek: Re: [↑]
Ne
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 14:55:42 Titulek: Re: [↑]
To sú zrejme čierne huby. Sám som nebol nadšený, že akýkoľvek psychicky labilný by mohol držať búchačky, keď som uvidel vyzbrojených negrov, som pokladal za správne, pre vyváženosť, aj kvôli potupe dvojtvárnych lumpov, ktorí vymývajú mozgy hlúpym davom pred voľbami, že ak nezvolia starého škaredého žida Trumpa, tak im Obama ukradne všetky kanóny.
Môžete mať všetky zbraničky, aby vojensko teroristický komplex zarábal miliardy, aby mal čím podplácať korupčných etatistov, ale uzamknuté naveky, nikomu ich neukazujte a už vôbec nie, že by ste niekam došli bez dohľadu polície, alebo že by ste ich chceli priamo použiť na vyzabíjanie zločineckej vlády a všetkých jej pomáhačov.
Máte právo, ale niekde v súkromí, kde sa nikto nebude cítiť ohrozovaný, a voľte republikánskych marxistov, lebo už ani v súkromí.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 15:00:51 Titulek: Re: [↑]
Ako keď niekomu dovoľujú môcť si zakladať náboženské školy. Síce doteraz výdatne vymývali mozgy, aby vzdialili všetkých aj od pravého náboženstva, aj heréz, teraz keď ich prácička je hotová, sa ešte pokladajú za štedrých.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 15:06:07 Titulek: Re: [↑]
Papistickú sektu vyhnali do pivnice, pretože v etatizme nielenže nemôže, ale ani nesmie byť nikto nábožným a vplývať na etát už vôbec nie, ale potom, keď sa ich politický súper vlúpal do pivnice a začal ubodávať mníšky, hneď organizovali údajné zachraňovanie biednych, pre nich doteraz nepotrebných.
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 09:12:13
Kdyby k tomu došlo na nějakém korporátním území a místo policie by na lidi nastoupili korporátní bezpečáci, rázem by bylo vše v pořádku. A na tomto webu by se objevilo deset videí na téma - Proč mají korporace právo rozstřílet neposlušný dav. A proč jsou špatní ti, kteří by jim to chtěli zakazovat. Nemá naprosto smysl se zabývat podobnými výhradami anarchokapitalistů ke státu.

Morální nadřazenost ankapu má spočívat v tom, že lidé mají na výběr. Což ale anechokapitalismus nijak nezaručuje. Za jaké situace by v ankapu skutečně měli lidé na výběr? A myslím tím skutečný výběr, jako když přijdete do nějakého obřího obchodu, máte peníze a vybíráte z hromady zboží, co se Vám nejvíce hodí. Žádný ankapácký koncentrák, kde máte na výběr umřít hlady nebo „dobrovolně“ podepsat.

Co by tedy v ankapu mělo platit:
1) Musí tam ve všem být velká konkurence a musí snadno vznikat nová.
2) Musí tam být silně rozdrobené vlastnictví pozemků. A neustále musí být nějaké na prodej. Nesmí tam vznikat velké soukromé státy.
3) Nesmí tam dojít ke koncentraci moci. Aby velcí hráči nemohli zneužívat ankapácké koncepty diskriminace a dobrovolnosti k dalšímu posilování.
4) Nesmí tam vznikat oblasti bezpráví, kde platí právo silnějšího a nelze se tam efektivně domáhat ochrany vlastnických práv.
5) Chudí tam nesmí být příliš chudí. Aby nevolili na hranici přežití, kdy by pak „dobrovolně“ byli ochotní se upsat téměř k čemukoliv. A nesmí tam vzniknout vrstva otroků, kdy ti lidé nemají vůbec možnost volby.

Typická odpověď ankapáků je, že lidé si to tam nějak vyřeší, aby to tak bylo. Ankap je pohádková země, kde žijí kouzelné bytosti, které si takto všechno vyřeší, a proto je ankap tak úžasný. Ale řekl bych, že ten systém tomu zrovna nenapomáhá. A v některých ohledech pravidla anarchokapitalismu jdou vyloženě proti.
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 12:21:38 Titulek: Re: [↑]
Napsal jste to velmi trefně. :-)
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 12:15:53
Hromadná akce v parku není POUZE poklidné vyjádření názoru. Je to SOUČSANĚ akt šíření nebezpečné nákazy. Tahle "tupozrakost" anarchokapitalistů, kteří vidí jen to co zrovna chtějí, je úplně děsivá.
Autor: Richard Fuld (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 12:23:56
Kdyby tam společně s projevením svého názoru vraždili procházející důchodce, tak by to bylo taky O.K.? Ono se to tam totiž dělo, jen to nebylo vidět a nebylo to tak bezprostřední.
Autor: Regis (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 19:01:33 Titulek: Re: [↑]
Nebylo. Mě by zajímalo, jestli jste třeba v chřipkové sezóně běžně chodil s rouškou. To jste taky klidně mohl nakazit nějakou babičku a "zavraždit ji".
Myslím, že každá babička která se bojí o život může zůstat doma a s nikým se nepotkávat. Pokud se jde projít do přeplněného parku, tak zaprvé porušuje nařízení úplně stejně, a za druhé to s tím rizikem dělá dobrovolně. Velmi jednoduché.
Autor: Jan Adámek (neregistrovaný) Čas: 2021-04-14 21:19:43 Titulek: Re: [↑]
Máš to pomýlené, miešaš hrušky s jablkami. Lebo tá babička celý život poctivě pracovala a platila si sociální pojištění na důchod, zatímco vy kapitalisté jen vykořisťujete nebohé dělníky.
logo Urza.cz
kapky