Máte slovo: sociální byty – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-06-07 00:00:02

Máte slovo: sociální byty

Před několika týdny byl tématem pořadu Máte slovo zákon o sociálním bydlení; já jsem se ke zhlédnutí toho dílu dostal až teď, nicméně mě vskutku zaujal. Hostem pořadu byla nepřekvapivě má oblíbenkyně Marksová, ze které zase padala její tradiční socialistická moudra; kupodivu tam však byli tací, kteří ji suverénně trumfli: „Já nechci dávky na bydlení, nechci zatěžovat stát a také mám svou hrdost; dejte mi ze zákona sociální byt!“ Na první poslech jsem nevěřil svým uším a video vrátil zpět, abych se ujistil, že vážně… a vskutku. Dobrá, mimoň se najde všude… jenže totéž tam během hodiny tvrdili ještě dva další lidé; Marksová samozřejmě nezklamala – několikrát zopakovala, že je to otázka hrdosti a že je chápe. Jakým druhem propagandy stát tyhle lidi přesvědčil, že sociální byty padají z nebe? V čem spočívá ta jejich hrdost? V totálním zaboření hlavy do písku? Čím se liší dávky na bydlení od sociálních bytů?

Vždy jsem si říkal, že přejmenování berní na daně či sociálních a zdravotních daní na pojištění nebude mít moc velký reálný dopad; když ale slyším tohle a vidím lidi, kterým sice „hrdost nedovolí“ vzít příspěvek na bydlení, ale volají po sociálních bytech, přehodnocuji svůj názor – jak se ty věci nazývají, má svůj znatelný dopad do reálného světa. Když existují lidé, kteří si dávky na bydlení nevezmou, ale sociální byt ano, dělají to z přesvědčení a ještě vypustí z pusy, že „nechtějí zatěžovat stát“ (takže jim asi vážně zůstává skryto, že ten sociální byt musí také někdo zaplatit), nejspíše má význam řešit (dle mého názoru absurdní) otázky typu, zda státní zaměstnanci platí daně; a též teď přikládám ještě větší důležitost zdůrazňování, že daně jsou přejmenovaným výpalným, že zákony stát vymáhá násilím, že každá regulace inherentně obsahuje agresi a podobně. Bojujme s newspeakem; nedejme to státu zadarmo!
Přečtení: 7434

Web: neuveden Mail: neuveden
Přesně. A ti samí nám pak často vyčítají, že myslíme jen na peníze. A tady se projevuje, jak to je: oni považují peníze za něco kategoricky zcela jiného než to, co se za ně dá pořídit. Kdežto v našem vidění je vše mezi sebou propojené, a zda jsou to peníze nebo byty (nebo cokoliv jiného), je jedno, důležité je, že ani jedno nepadá z nebe, a ať už stát má někomu poskytnout peníze nebo byty, musí je napřed někde sehnat. Ale nemyslím si, že by byli všichni až tak vypatlaní a tohle nechápali; paní Jílková (resp. štáb pořadu) tam typicky vybírá různé exoty, aby rozproudila přeřvávačku (ne, diskuse se tomu říkat nedá).
Autor: Honza (neregistrovaný) Čas: 2017-06-07 08:44:31 Titulek: Re: [↑]
Lidé běžně myslí zkratkovitě, podle vzorců, které se jim vtiskly do hlavy.
Viz diskutující s Urzou o zákazu kouření, který je naprosto pro svobodu a zároveň pro zákaz kouření v soukromém prostoru.
Teda on je vlastně pro svobodu a demokracii a demokracie je vláda menšiny zvolená "většinou", která ti přikazuje, co máš dělat a tím ti omezuje svobodu.
Řekl bych, že skutečně málo názorů u lidí je vlastních a logicky konzistentních.
Autor: Urza Čas: 2017-06-07 09:00:38 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Souhlas; to je ale mimo jiné i tím, že jsme se k nim zatím nedostali, musíme makat xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-06-07 10:03:09 Titulek: Re: [↑]
Oni(i musulmani) si mysli, ze jsou v pravu.Penize prece museji dodat ti talentovanejsi,chytrejsi,podnikavejsi,vyssi,hezci,pracovitejsi,..!!Je to prece jejich moralni povinnost!Je to silene nespravedlive, ze se nekdo takto uplne bezpracne a zadarmo narodi kvalitnejsi, prece! Musi to byt sileny byt blb a mit jeste k tomu hovno. A bohaci se prohaneji v klimatizovanych Rollsech po Riviere-a to vsechno diky kapitalismu!
A my jim musime jednoduse vysvetlit, ze jsou bohati prave naopak diky socialismu a z toho plynouci monopolizace tloustnoucich Budulinku.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-06-07 10:14:27 Titulek: Re: [↑]
...a toto je jeden z nejsilenejsich prikladu.Je to vlastne ale taky jen pomsta tem schopnejsim.Jako vsechno, cemu levicovy clovek venuje nadlidskou energii a nekdy i cely zmareny zivot.A i kdyz zjisti, ze dela neuzitecneho idiota, o to urputneji nechce priznat svuj celozivotni omyl..
http://www.svobodny-svet.cz/4470/nejvetsi-podvod-v-dejinach-lidstva-1-2.html
http://www.svobodny-svet.cz/4471/nejvetsi-podvod-v-dejinach-lidstva-2-2.html
Autor: Szaszián Čas: 2017-06-07 23:40:07 Titulek: Nejde jen o přejmenování
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Vždy jsem si říkal, že přejmenování berní na daně či sociálních a zdravotních daní na pojištění nebude mít moc velký reálný dopad; (…) přehodnocuji svůj názor – jak se ty věci nazývají, má svůj znatelný dopad do reálného světa.

- Jak se věci nazývají má ZÁSADNÍ dopad. Především proto, že ve všech případech, které si vybavuju, se nejedná o pouhé přejmenování, ale současně o překategorizování: nemění se jen výraz, ale vlastní pojem.
To platí pro daň, zdravotní pojištění i regulaci.
Je to boj s newspeakem, a má to význam řešit – dokonce se jedná o to nejdůležitější.
logo Urza.cz
kapky