Minus a minus dá plus, takže zakazování zakazovačů… ne, bohužel! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-11-25 00:00:02

Minus a minus dá plus, takže zakazování zakazovačů… ne, bohužel!

Když jsem ve Stokách naposledy psal o Pelikánovu ministerstvu spravedlnosti, které proti ní bojuje skutečně vytrvale (proti komu? No té spravedlnosti přece xD), netušil jsem, že znovu si tu budu hudrovat Pelikána za pouhé dva dny; dotyčný 18. listopadu tweetnul následující sdělení: „Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému (...) náboženství (...) bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.“ A přesně v ten den – jaká to náhodička – byl Konvička obžalován z trestného činu podněcování k nenávisti. Samozřejmě to vůbec nevypadá, že by měl ministr spravedlnosti na této věci nějaký osobní zájem a ještě se tím veřejně chlubil; to by on přece neudělal, což?

Co říká Konvička dnes? „Je tu zjevná snaha kriminalizovat politické odpůrce vlády a ta snaha je zjevná v tom datu, kdy bylo obvinění sepsáno.“
Co říkal Konvička před časem? „Jediné, co pomůže, je tlak na politiky, zastupitele, novináře, aby udělali vše pro to, aby se islámská expanze zastavila. I za cenu překopání zákonů, zavření hranic, militarizace společnosti a ano, klidně i zbavování občanských práv těch 12-16 procent populace, která s islámem sympatizuje.“

Kdyby situace nebyla tak vážná, od srdce bych se té ironii zasmál. Problém je v tom, že zakazováním zakazovačů svobody nedosáhneme, tak to prostě nefunguje; zákazy tvoří vždy totalitu, nikdy svobodu. Pointa je totiž v tom, že neexistuje žádná všemi uznávaná metoda, podle které by se dalo rozhodnout, kdo „má pravdu“ (ostatně kdyby ta metoda existovala, zanikne spor), ergo jediným způsobem, jak určit, co bude zakázané, je to, že o tom rozhodně ten s mocí. „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ jest moudré přísloví, které je však pro podmínky demokratického státu třeba upravit na: „Kdo seje vítr, sklízí bouři; a všichni ostatní s ním.“ Voláním po zákazu jakéhokoliv názoru prostě vytváříme společnost, kde místo svobodné diskuse jednoduše násilím umlčujeme své oponenty; a jen hlupák si může myslet, že se to nikdy neobrátí proti němu (nemluvě o etice celé věci).

Martine Konvičko, ač jste dle mého názoru maniakální sadista, jenž tu chce zavádět totalitu, u soudu Vám držím palce! Nejen proto, že když Vás odsoudí, byl by to opět další krok k totalitě, ale především proto, že jste jen projevoval svůj názor a snažil se o něm přesvědčit ostatní, což je naprosto legitimní jednání a neměl byste za něj být jakkoliv postihován – bez ohledu na to, co si o daném názoru myslím já či kdokoliv jiný.
Přečtení: 12552

Reagujete na tento komentář:
Autor: Urza Čas: 2015-11-25 11:54:44 Titulek: Re:
Ksicht je na Konvičkovi ještě to nejlepší xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-25 11:30:20
i tohle Vladimir Zelezny kdysi predpovidal,ze nastane-tak velky pruser v Eu,ze se to bude muset necim maskovat.Snoubila se v nem velka ducharina s tvrdym praktikem.To nejhorsi,co se komancske,levicacke,urednicke mafii mohlo priplest do cesty.
I vyhodit nasich 10miliard jim stalo za to,aby ho znicili.

Tady je cast jeho pribehu:
http://www.petrstepanek.cz/web/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=59
Autor: Urza Čas: 2015-11-25 11:31:28 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Díky, přečtu si, až budu mít trochu více času.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-25 11:53:20 Titulek: Re: [↑]
Jo je to lepsi nez detektivka.Taky zacinam dukladne,zatim jsem to jen na preskacku proletel.To presne ukazuje,co to je za silenost,kdyz je napul statni a napul soukrome.A ceho jsou ovladani politici a novinari schopni.

Jinak Konvicku nesleduji,jen podle ksichtu je to nemocny clovek
Autor: Urza Čas: 2015-11-25 11:54:44 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ksicht je na Konvičkovi ještě to nejlepší xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-25 12:06:43 Titulek: Re: [↑]
Ale jak to tak procitam,je to moc profesne zamotane,radeji s tim neztracejte Vas drahocenny cas.Ten bezi ted strasne rychle
Autor: Urza Čas: 2015-11-25 12:13:01 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, uvidím, třeba se tím pomaličku prokoušu, vypadá to zajímavě od pohledu.
Autor: Urza Čas: 2015-11-26 14:23:36 Titulek: Re: To mi připomíná [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tohle už je vážně fraška....
logo Urza.cz
kapky