Murray Christmas 2017! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-12-24 00:00:02

Murray Christmas 2017!

A jsou zase tady! Zas jsem se těšil jak malé děcko (s věkem se těšívám pořád víc) a zase je to boží! Žijeme v naprosto úžasné době, na světě nikdy nebylo lépe (jen se podívejte desítky či stovky let zpět); a Vánoce nikdy nebyly tak konzumní jako v současnosti, což oceňuje mé kapitalistické já. Moje anarchistické já si zas přijde na své v tom smyslu, že trávíme čas s blízkými tím způsobem, že se nikdo do ničeho nenutí a každý dělá, co chce dělat, nic není povinné; jasně, málokterý rok se sejde všechno, někdy není stromek, jindy cukroví, onehdy zas méně dárků, ale vždy tu máme hromady lásky a spokojenosti. Mé duchovní a křesťanské já prožívá spirituální stránku věci; no jo, je mi známo, že pokud betlémská kometa byla vskutku 1P/Halley, Ježíš se nejspíše nenarodil v zimě, nicméně věřím, že zemřel za naše hříchy, což je nadčasové, jsem mu za to vděčný pořád a děkuji kontinuálně, takže je mi jedno, kdy se to oslaví (termín Vánoc je navíc skvělý marketingový tah dávných křesťanů; původně se v tom čase totiž slavil jiný – již zaběhlý – svátek). No a požitkář ve mně zase ocení tu spoustu skvělého jídla! Zkrátka ze všech myslitelných úhlů pohledu miluji Vánoce… sníh… zimu… ale i jaro, léto a podzim… svět… život! Tak milujte se mnou xD

No, a protože další boží věc je muzika, nemohou chybět koledy! Začneme rovnou tím nejlepším (klikněte sem a užijte si poslech); aneb co je mrtvé, nemůže nikdy zemřít (Greyjoys about Freddie xD). A tradicí Stok si již dovolím nazvat koledy od následujících dvou uskupení (dávám sem od nich koledy každoročně, i když pokaždé jiné): Celtic Woman a Pentatonix; v obou kapelách účinkují skvělí muzikanti (u Pentatonixu, ač jde o popík, upozorňuji na dechberoucí instrumentální zpěv, jenž můžete mylně považovat za nástroje), což je má primární motivace je sem dávat, leč existují ještě sekundární důvody. V případě Celtic Woman se při poslechu rád dívám na překrásnou Chloe Agnew; a Pentatonix… líbí se mi, že žijeme v době, kdy se mohou zjevní homosexuálové postavit do kostela a zazpívat koledu, aniž jsou pak upáleni. Jsem přesvědčen, že Bůh nás (všechny!!) doopravdy miluje a je rád za Pentatonix ve svém svatostánku; naopak bych řekl, že ho rmoutí zvěrstva, kterých se údajně v jeho jménu dopouštěli homofobové všech dob, což jest můj apel na mnoho bratrů i sester v Kristu.

Prosím, nebuďme na sebe zlí, respektujme vlastnická práva druhých, milujme bližního svého, neiniciujme útočné násilí, neubližujme, neregulujme volný trh, buďme dobrovolně solidární a nenuťme k tomu násilím ty, kdo nechtějí – nepovyšujme se nad ně; všechny tyhle věci spolu velice úzce souvisí. Snažme se s ostatními hledat společnou řeč, šířit myšlenky svobody, kriticky nad nimi přemýšlet a zbavovat se dogmat; násilí plodí násilí, zloba plodí zlobu, nenávist plodí nenávist, ale její zakazování a omezování projevu vždy přinese ještě více zla. Kdykoliv ze sebe vypouštíme zlost, svět se stane o trošku zlejším místem; kdykoliv z nás vychází vlídnost, děláme svět trochu lepším. Neubližujme tedy ani svým nepřátelům, není-li to nezbytně nutné; budou-li ublížení a frustrovaní, tím hůř pro ně, ale také pro nás a naše blízké. Život není hra s nulovým součtem; a vztahy už vůbec ne.

Tak se mějte krásně, užívejte života a – po zkušenostech z minulých let deklaruji, že teď nepřijde překlep – MURRAY CHRISTMAS!!
Přečtení: 18445

Reagujete na tento komentář:
Web: neuveden Mail: neuveden
Řekl bych, že zpívat koledu v kostele bez obav z upálení mohli homosexuálové kdykoliv. I ti nejzjevnější. I proto, že hříchem byla sodomie, ne homosexualita. Též spojovat pronásledování gayů s křesťanstvím je poněkud… prostě naposled gaye pronásledovali psychiatři, ne křesťané.
Autor: Lojza Čas: 2017-12-24 16:54:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bla bla bla..
Jelikoz mame ty vanoce, nebudu to vice hrotit, I kdyz mam chut
Autor: Szaszián Čas: 2017-12-24 19:20:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Díky za novinky ze světa Vašich pocitů.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-12-24 09:10:41 Titulek: :)
Web: neuveden Mail: schován
Protože je tenhle příspěvek hrozně moc pozitivní, přišel jsem sem ti ho zkurvit :D

Na Vánoce spoustu lidí spáchá sebevraždu. Zrovna na r/bpd pár lidí psalo, že se zabije. Jeden tam popisoval, že půjde do hlubin lesa a tam se ufetuje k smrti heroinem. A prej ho stejně nikdo nebude hledat, protože nikdo neví, že existuje.

V Indonesii a na Filipánách je homosexualita ilegální a trestaná vězením :)

Na blízkém východě by tě za to svrhli ze sedmipatrové budovy a kdybys to přežil, dorazí tě šutrákama.

Ještě dnes se najde celá řada kněží, kteří když vidí jak se dvě buzny olizujou, nejradši by po nich mrdli molotov.

"Žijeme v naprosto úžasné době" - nj. početně ubylo věcí, za který tě centrální autorita zavře.

Tak a teď jsem tvůj pozitivismus dorovnal negativismem a svět je zase v rovnováze.
Autor: Szaszián Čas: 2017-12-24 16:08:06 Titulek: Re: :) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ještě dnes se najde celá řada kněží, kteří když vidí jak se dvě buzny olizujou, nejradši by po nich mrdli molotov.

- Nejen kněží. Ale legálně jim nemůžou nic udělat. A nejen buznám, ale nikomu; klerici nemají víc moci než kdokoliv jiný. Takže to není žádné vyrovnávání rovnováhy.
Autor: Roman Čas: 2017-12-24 10:18:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
A ještě jeden překlep - zjevně tam má být "milujte SE se mnou" :-)
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-24 09:44:20
Web: neuveden Mail: schován
Ts, ts, ts, a ja se zinyroval, ze svatky a koledy a tak, a voni hned laskave zaskoci jini...
Tak aspon bohatyho a-jeziska.

(Mmch mate tam preklep, Xmas jsou dycinky Meri.)
Autor: Pedro Čas: 2017-12-24 10:59:49
Web: www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Taky přeju super svátky a málo kil na shazování :)


P.S. Ačkoliv jsem již vyjádřil své preference v příspěvcích, gratuluji k úspěšné kampani :-)
Ať se daří i ve 2018.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Já rozhodně nepodporuji náký menší zlo,

takže já státní svátky neslavím,

mně s tou vopičárnou mohou políbit .....
Autor: Dobrý Den (neregistrovaný) Čas: 2017-12-24 17:31:32 Titulek: No nevím,
ale, když máme ctít soukromý majetek, a katolíci si nepřejí homosexuály v kostele, tak by si měli gayové prostě postavit své kostely.
Autor: Urza Čas: 2017-12-24 18:44:17 Titulek: Re: No nevím, [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Pochopitelně; kostel má mít svého majitele, který má rozhodovat, co v něm je OK a co nikoliv.... a pokud si někdo postaví kostel, ve kterém bude třeba homosexuály oddávat, je to jen a jen jeho věc (pochopitelně jako je věc každého, že je do svého kostela třeba nepustí; já osobně bych je tam nejen pustil, ale i oddával, nicméně to už je jen má osobní preference).
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jupííííí,

dostal jsem ty ponožky a tekutej svetr,

děkuju Ježíškůůůůůůůůůůůůůů...

PS.
A co vy, taky jste něco dostali protože jste byli hodní a nezlobili stát, rodiče,manželky a manžely
a především děti ????
Autor: julie (neregistrovaný) Čas: 2017-12-26 17:54:43 Titulek: Xmass
no ty Vánoce - letos je nějak neprožívám a všimla jsem si, že víc lidí. zvolila jsem štědrý den v pohybu mezi lidmi z různých koutů světa, kteří také nesedí s rodinou u večeře a stromku topícím se v nesmyslných dárcích - někteří proto, že jsou jiného náboženského vyznání, někteří jiného smýšlení a někteří třeba proto, že nikoho dostatečně blízkého nemají.
Nicméně vnitřně mám Vánoce moc ráda - jenže to ztratilo kouzlo tou "massovostí a stressovostí" nemluvě o bezpečnostních opatřeních na vánočních trzích, která jistě přináší pocit klidu a bezpečí....a můžete se např. také na vánoce pohodlně zadlužit, ať jste v klidu a bezpečí před exekutory následující roky....můžete třeba dětem pořídit domácího mazlíčka, když na ně nemáte sami čas a za týden ho dát do útulku...

Stále však věřím, že spousta lidí si ty pohodové Vánoce či jiné svátky užít ještě dokáže.
logo Urza.cz
kapky