Nabíječky všech zemí, spojte se! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-11-02 00:00:02

Nabíječky všech zemí, spojte se!

Brouzdám si takhle Internetem, když tu náhle na mě vyskočí reklama Evropské lidové strany v Evropském parlamentu: „Také vám vadí, že různé značky mobilních telefonů používají jinou nabíječku? Díky regulaci EU budou muset výrobci telefonů prodávaných v EU od roku 2017 nabídnout zákazníkům univerzální nabíječky použitelné na všechny značky smartphonů. Konec otravného shánění vaší nabíječky a méně elektronického odpadu!“ Nechci teď úplně řešit, proč je to zase absolutní prasárna, to asi každý chápe, nicméně jaký to má teď (!) smysl, když se konečně výrobci tržní cestou v zásadě sjednotili na USB nabíječkách? Krom toho si umím velmi dobře představit, jak bude naše realita prezentována, až se z ní stane historie: Každý typ telefonu měl jinou nabíječku, až přišla EU a konečně to sjednotila; co na tom, že nabíječky se nejprve tržně sjednotily, aby pak přišla EU a vydala nesmyslné byrokratické nařízení.
Přečtení: 3905

Web: neuveden Mail: neuveden
Nabijacky boli rozne prave v dosledku statnych regulacii (patentov). Nasledne, kazdy vyrobca, aby nemusel platit vypalne v dosledku umeleho statneho privilegia (patentu), radsej si vymyslel vlastnu modifikaciu konektoru. Vysledkom bol chaos, v podobe mnozstva nekompatibilnych konektorov. Takze tu mame opat znamu modelovu situaciu - stat najprb regulaciou nieco uplne dodrbe, a potom to ide napravat dalsou nasilnou regulaciou.
Autor: marek28 Čas: 2016-11-02 07:35:49
Web: neuveden Mail: neuveden
A pak se hroooozně diví, když extrémistické strany získávají vliv. Já, když vidím jaké sračky řeší, mám taky chuť do něčeho kopnout.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-11-02 08:08:43 Titulek: Re: [↑]
Horší je, že v důsledku všech těch regulací začne Evropsko zásadním způsobem technologicky zaostávat. Tady něco vyvinout, vyrobit a prodat začíná být úkol pro kouzelníka (s neomezeným rozpočtem k tomu).
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-11-02 07:57:43 Titulek: nabijecky
Debilové v tEuroparlamentu o tom žvaní už delší dobu. Nejenom, že to je svinstvo, nevím, proč by výrobci telefonů museli podporovat nabíjení konkurenčních výrobků, nejen, že to nic užitečného nepřinese, ale naopak, v řadě případů to přinese škody. Namátkou:
-- Zařízení, kde mikro-USB nevyhovuje (napěťově, proudově, rozměry, životností) budou touhle regulací zkriplena.
-- Patrně se stále ještě prodávají zařízení s device-specific nabíječkou, o ně budou spotřebitelé od příštího roku připraveni.
-- Stejně nepůjde nabíjet všechno vším -- jsou mizerné nabíječky, které neutáhnou proudově řadu konkurenčních výrobků, jsou mizerné kabely, které i při použití s dobrou nabíječkou mají takový úbytek napětí, že budou řadě zařízení způsobovat problémy (to se patrně bude týkat i jistého zařízení, jež mám předobjednané).
Navrhuji, aby každý, kdo touto regulací bude nějak postižen, napsal euromagorům stížnost. Bohužel, většinou to, že se regulace někoho nějak dotkne, dotyčný nezjistí, protože výrobce třeba ani nenapadne, že by takové zařízení mělo smysl uvést na trh nebo si neuvědomí, že šlo navrhnout lépe.

Mimochodem, kdo ví o (vyráběném nebo plánovaném) telefonu ("smartphonu"), který není vyráběn na Dálném východě, má u mě bod. :-)
logo Urza.cz
kapky