Není odmítání očkování porušování práv ostatních občanů? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: jay
Čas: 2024-03-19 00:00:02

Není odmítání očkování porušování práv ostatních občanů?

Nelíbí se mi, když mi stát diktuje, jak se musím naočkovat, ovšem mě napadá myšlenka: Pokud se rozhodnu neočkovat, neporušuji právo ostatních na to se nenakazit? Respektive aby vakcína byla efektivní, je potřeba minimální proočkovanost, jinak vystavujeme všechny většímu riziku. Nerozporuji, že by se lidé naočkovali i tak, ovšem neznamená to, že ti, co se neočkují, tak ohrožují svobodu ostatních?
Přečtení: 1359

Autor: Lojza Čas: 2024-03-19 01:54:59
Web: neuveden Mail: neuveden
Imho ne primo tim, ze se nenechaji naockovat, ale tim, ze nekoho nakazi, tak ano.
Zastavam tenhle nazor dlouhodobe.
Imho kdyz nekdo nekoho nakazi rymou, je to docela bagatelni vec a da se to vetsinou prejit, ale kdyz nekdo nekoho nakazi treba Covidem, tak uz to bagatelni rozhodne neni.
Web: neuveden Mail: neuveden
Kterou variantou? Nyní už je to nemoc vesměs bagatelní, takže uvedený příklad není moc přiléhavý.
A ti, co uvěřili státním báchorkám o Tečce a nemožnosti onemocnět/přenášet/mít těžký průběh...(jak šel čas :-) ) někoho nakazili a ten třeba zemřel... jak to postavit s očkováním?
Web: neuveden Mail: neuveden
Očkování z principu nefunguje na 100 %, takže může.
Autor: Glande Čas: 2024-04-01 14:02:39
Web: neuveden Mail: neuveden
Napsal bych k tomu protikomentář...Není snaha mě povinně naočkovat porušením mého práva nebýt postižen nežádoucími účinky vakcíny? Jen dodám, že v rámci očkování proti COVIDu 19, kdy bylo podáno přes sto žádostí o náhradu postižení těmito vakcínami nebyl odškodněn státem ani jeden člověk!! Bylo jim řečeno, ať se soudí občanskoprávně. Co je víc? když už to píšou i "veřejnoprávní média" ?
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/covid-ockovani-nahrada-odskodneni-ministerstvo-zdravotnictvi_2401180500_gut
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky