Řekněte nám, od koho to máte, jinak jste ten dealer vy! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2024-05-13 00:00:02

Řekněte nám, od koho to máte, jinak jste ten dealer vy!

Pojem „drogový dealer“ se státními represivními složkami často přisuzuje člověku okamžitě poté, co byl za tímto účelem legálně přepaden a o drogy oloupen. Že drogy neprodáváte? Nezájem. S obětí probíhajícího naslouchání-podávanému-vysvětlení, ke kterému byla tato osoba zdobrovolněna, se hra „dealer“ hraje v různých obměnách dle místních zvyklostí, přičemž: „My víme, kdo je dealer,“ je standardně neutrální zahájení a oběti se dává prostor pro uvolnění potřebné k rozpovídání se. Pokud se oběť dlouhodobě stydí mluvit, otevřeně rebeluje, nebo se dokonce chystá k odchodu, je jí nabídnuto rychlé řešení celé situace – stačí jen dát nahlédnout těm jeskyňkám do telefonu, jen ověřit že nejste dealer, my vám to věříme, tak nám to odemčete ať můžeme jít všichni domů…

O ničem se s policajtama nebavte. Nenechte se zastrašit. Pamatujte jaká procesní práva má osoba podávávající vysvětlení. Nevypovídejte. Osoba blízká. Mlčte. Nenechte si namluvit, že jste zadrženi, to můžete být až na základě toho, co jim sami řeknete.
Přečtení: 1412

Reagujete na tento komentář:
Web: neuveden Mail: sparesparrow v doméně protonmail.ch
Naprosto souhlasím
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky