Stát musí řešit, co způsobil stát – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2017-09-28 00:00:02

Stát musí řešit, co způsobil stát

V nekonečných diskuzích s etatisty někdy narážím na zajímavý argument, který v podstatě tvrdí, že stát musí vyřešit problém, jenž si vlastně před tím způsobil. Například je správné zakazovat kouření v hospodách, protože kuřáci pak onemocní a jejich léčba bude hrazena z veřejného zdravotního pojištění, čili je správné jim zabránit vysávat tyto peníze z rozpočtu tím, že se jim to kouření zakáže.
Nikoliv! Řešením je zrušit státní zdravotní pojištění, ne zakazovat kouření.

Jiný argument – je správné nutit zákonem lidi k tomu, aby si hledali práci (ano, v dnešní době stále někteří lidé chválí komunisty za to, že nepracovat bylo protizákonné). A proč? Protože podpora v nezaměstnanosti! Nezaměstnané „musí“ živit stát, takže je správné přinutit je k práci.
Vážně? A není spíše řešením nedávat peníze těm, kteří nepracují? Tedy myslím peníze, jež jsou ukradené jejich majitelům proti jejich vůli.
Přečtení: 28711

Web: neuveden Mail: neuveden
Však to je v pořádku - kdyby stát nevymýšlel problémy, nemohl by je pak řešit a nebyl by zapotřebí. Že v prvé řadě není potřeba problémy vymýšlet a že sám stát tyto problémy řeší velmi špatně, je pod rozlišovací schopností běžného etatisty.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-09-28 08:42:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Žádný

já psal o hypotetickém zákonu, kteří někteří chcou, protože tak bylo za komanče a jim se to líbilo
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 09:13:14 Titulek: Re: [↑]
LOL - takže přičítáte svým domnělým názorovým oponentům něco, co neexistuje a co neprosazují. Kolik stran to má v programu, aby to byla vůbec alespoň teoretická hrozba? Pokud si to lidé ve vašem okolí myslí, zkuste změnit okolí.

Co se týče kouření - argument veřejného pojištění je třeba v USA také validní? Domnívám se, že někteří kuřáci se chovali tak nezodpovědně, že skončilo klidné soužití a nastoupila síla většiny. Tak to v životě chodí. Nemusí se vám to líbit, mne se to také nelíbí, ale dokážu to pochopit a smířit se s tím. Přičítat to etaistům je zbytečné.
Autor: velkej Ká Čas: 2017-09-28 09:21:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor píše jasně o diskusích s etatisty, ne o politických stranách a jejich programech.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-09-28 10:17:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
"domnělým názorovým oponentům" - nedomnělým. Potkal jsme několik lidí, kteří tento názor skutečně zastávali.

"Kolik stran to má v programu, aby to byla vůbec alespoň teoretická hrozba?" - je zcela irelevantní ve vztahu k pointě diskuze, která kritizovala argumentaci některých lidí, že stát musí vyřešit nějaký problém, který byl způsoben státem.

"Pokud si to lidé ve vašem okolí myslí, zkuste změnit okolí." - Opět, zcela irelevantní poznámka.

"argument veřejného pojištění je třeba v USA také validní?" - nevím. Platí se v USA pojištění dobrovolně? Jestli ne, tak je ten argument zcela validní.

"Tak to v životě chodí." - není argument, ale jen fráze.

"smířit se s tím." - nikdy

"Přičítat to etaistům je zbytečné." - přičítat to etatistům je na místě
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 13:36:28 Titulek: Re: [↑]
Nekolik lidi je jen vzorek, nemuzete jejich nazory generalizovat.

Pokud neco statu vycitate a pritom stat to ani nedela, tak to neni irelevantni.

Pojisteni v USA - zalezi na statu, povolani, ale obecne v porovnani s Evropou je v USA zdravotni pojisteni dobrovolne.

O terminu etaista tady nema cenu diskutovat, pochopil jsem, ze je to tady brana jako nadavka a oznaceni pro pomyleneho cloveka, prakticky pro kohokoliv, kde neni stoupenec Ankapu.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-09-28 14:58:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
"Nekolik lidi je jen vzorek, nemuzete jejich nazory generalizovat."

- Počet je úplně irelevantní. I kdyby byl jen jeden člověk s takovým názorem, můžu poukázat na jeho absurdnost.

"Pokud neco statu vycitate a pritom stat to ani nedela, tak to neni irelevantni."

- Nevyčítám to státu. V tomto článku poukazuju na nelogičnost určité argumentace.

"Pojisteni v USA - zalezi na statu, povolani, ale obecne v porovnani s Evropou je v USA zdravotni pojisteni dobrovolne."

- Co to znamená "v porovnání" - buď je dobrovolné nebo není.

"O terminu etaista tady nema cenu diskutovat, pochopil jsem, ze je to tady brana jako nadavka a oznaceni pro pomyleneho cloveka, prakticky pro kohokoliv, kde neni stoupenec Ankapu."

- Nevím jestli nadávka, ale v ankap diskuzích je to každý, kdo není anarchista, ano.
Autor: marek28 Čas: 2017-09-28 13:15:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A komu jinému jako přičítat etatistické chování než etatistům? :DDD
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 15:39:41 Titulek: Re: [↑]
prosazují. Veřejně jich zatím není moc a mají velmi malou váhu, to se ovšem může změnit a nemění to nic na tom, že takoví jedinci existují.
Kromě toho jsem někde četl (já vím, neozdrojovaný text, buď si to dohledejte, nebo mou větu ignorujte, nemám teď čas Vám to servírovat na stříbrný podnos), že, tuším, v Bělorusku mocipáni chtějí nebo už možná prosadili extra výpalné pro lidi, kteří nepracují na plný úvazek po celý rok. To Vám jako hrozba nepřipadá??
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 16:54:05 Titulek: Re: [↑]
Připadá mi to jako podobná hrozba, jakou představuje lyžařské středisko v Severní Koreji pro lyžařská střediska v Alpách.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 20:47:17 Titulek: Re: [↑]
jstr: hosi nerozebiraji knofliky na poklopci hasice, ale pozar. A ze uz se pekne rozhorel!
Etatista je clovek, ktery neveri svobode.
Autor: catmouse Čas: 2017-09-28 17:42:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kuřáci se chovali nezodpovědně - můžete uvést příklad?
Přičítat něco etatistům není zbytečné, resp. je zbytečné z toho pohledu, že to jsou oni, kdo terorizují ostatní (nejdříve jednotlivce, pak skupiny a pak všechny).
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 20:05:43 Titulek: Re: [↑]
špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem bezohledně. Ne všichni, ale stačilo to.
Autor: Mario Čas: 2017-09-28 08:46:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ne že bych chtěl mluvit za autora, nicméně mi přijde, že článek vůbec není o tom, že by takové zákony již existovaly. Jde o to, že někteří etatisté vznášejí argumenty pro to, aby tyto zákony vznikly. Což již dohledat jde (např. se to píše v programu KSČM). A vzhledem k tomu, že velký bratr nejen naslouchá, ale občas i realizuje něco z toho, co slyší, je to potenciální nebezpečí pro svobodomyslné lidi.
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 09:13:45 Titulek: Re: [↑]
kde se to píše v programu KSČM?
Autor: Lojza Čas: 2017-09-28 09:37:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Technicka - (ja teda program KSCM necetl, protoze na to nemam zaludek) At to ma KSCM v programu nebo nema, jejich vrcholovi predstavitele to pomerne bezne rikaji, ze by to tak chtelo zase zavest a ze je to spravne....

Btw ja proti tomu, ze to rikaji vlastne zase az tak nemam. Prijde mi to od nich docela fer, rikaji, co chteji, a I kdyz to jsou priserne svinarny, tak to alespon za nic nemaskuji a reknou to naplno. Komunisty myslim muzeme povazovat za ledacos spatneho, ale prijde mi, ze to minimalne nejsou prilis velci pokrytci :-))
Autor: Mario Čas: 2017-09-28 09:41:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
V programu KSČM (na roky 2013 - 2017, jiný na stránkách nemají) se píše následující: II. PRÁCI MÍSTO SOCIÁLNÍCH DÁVEK
Zajištění kvalitního vzdělání a stabilních pracovních míst. Odbornou přípravou dle poptávky trhu práce zvýšit zaměstnatelnost pracovních sil.
Prosazení práva na práci a spravedlivé odměňování za ni. Zastavení stagnace reálné úrovně mezd a platů pracujících a řešení nepřiměřených rozdílů v odměňování.

Tedy píší o prosazení práva na práci. V tomto rozhovoru pan Filip vysvětluje, jakým způsobem by to chtěli prosazovat (zákon o příživnictví) a že je po tom společenská poptávka: https://video.aktualne.cz/dvtv/nato-je-k-nicemu-referendum-by-mohlo-byt-i-o-eu-mir-musi-gar/r~30b648e2f3cb11e6bc0e002590604f2e/
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 13:29:05 Titulek: Re: [↑]
Kde konkrétně tam někdo chce, aby se přijal zákon nutící lidi hledat práci? Diskutuji o zakonu, ktery ma zabranit, aby nekdo zil vedome na ukor jineho a zneuzival citovych vazeb. Jakkoli je to prastene, neni to o zakonu, ktery by nutil lidi hledat si praci.
Autor: Mario Čas: 2017-09-28 15:02:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
V tom případě se omlouvám, já to z toho takto pochopil. Možná, že jsem fanatik a čtu mezi řádky něco, co tam vůbec není.
Nicméně, k jádru věci - můj původní příspěvek (se kterým asi nesouhlasíte - nebo ne?) byl k tomu, že někteří etatisté vznášejí argumenty pro to, aby tyto zákony vznikly. Pod pojmem etatista rozumím člověka, jež se zastává státu a bere jej jako něco daného, něco, bez čeho se nejde obejít. Takových lidí je spousta a nemyslím si, že by to bylo něco hanebného, neberu to jako nadávku. Z mého pohledu se opravdu v podstatě jedná jen o zkratku pro člověka, který nebere anarchokapitalismus jako jednu z možností.
Budeme se přít i o tom, že tito lidé existují a že vznášejí tyto argumenty? Mám hledat na internetu nějaké důkazy?
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 17:05:03 Titulek: Re: [↑]
Ne, nemusíte.

S tím etatistou a obejití se bez státu - soužití více lidí přináší problémy, které se musí občas řešit autorativně. Pečlivě jsem si přečetl vše, co je tady o Ankap napsáno - je to příliš idealistické a utopistické, fungovat to nebude. je to podobné jako číst si o socialismu či komunismu. Někdy se prostě lidé nedomluví. Že je potřeba stát hlídat, omezovat a nedávat mu příliš síly, to je něco, s čím klidně souhlasím. S tím, že může být nahrazen anarchií, tomu nevěřím - moje životní zkušenost je jiná. Stačí se dívat kolem sebe.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 20:52:41 Titulek: Re: [↑]
jak nekdo muze nazvat fungujici, veky vychytany, samoregulujici prirodni rad Utopii a srovnat s komunismem-umelym clovecim vymyslem, nechapu.
Autor: Samuel Vitovsky (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 11:39:46 Titulek: jiný příklad
3) Je třeba zavřít hranice a deportovat přistěhovalce, protože zneužívají sociální dávky.
Autor: Samuel Vitovsky (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 13:25:31 Titulek: Re: jiný příklad [↑]
4) Stát by měl vyvlastnit Agrofert, protože ten pobírá příliš mnoho dotací.

Viz další z moudrostí Petra Hampla: https://www.facebook.com/sociologpetrhampl/posts/1905262186402762
Autor: pathy Čas: 2017-09-28 12:04:47
Web: neuveden Mail: neuveden
Aký je štátny argument, že prečo sa musím v aute povinne (pod pokutou) pripútavať pásom? To sa nijak rozumne odôvodniť nedá. Samovražda je tiež trestný čin.... Nebolo to tu v stokách, že niekomu sa nepodarila a tak ho zavreli?
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 15:46:23 Titulek: Re: [↑]
Sebevražda byla trestná za socíku, teď, pokud vím, není, absurdita něčeho takového je snad (zatím) příliš zjevná.

Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 17:20:49 Titulek: Re: [↑]
V duchu Ankapu: provozovateli komunikace vzniknou statisticky v případě hávarie vyšší náklady s vaší záchrannou a následnou péči, ke které se zavázal v případě nehody na jeho komunikaci. Vy jste se zavázal mít pás, on vás pokutuje za porušení smlouvy.

S trochou fantazie si jde představit, že by to v Ankapu fungovalo třeba jako na horských drahách, před startem by si vás zkontrolovali, pás by se dal odepnout až na dalším kontrolním bodě a bez zapnutí by jste nejel. Bylo by to trochu dražší než dnes.

A nebo by na to provozovatel nedbal, měl by jste sjednáno své pojištění, tak by vás zachránili a pak by jste platil do konce života za své opominutí.

A nebo by žádné pojištění nebylo potřeba, pak ale není jasné, kdo by volal v případě těch odpovědnějších s pojištěním záchranku, kdo by to platil a jak by se k vám vlastně dostala pomoc.

To je jako celý Ankap, nikdo neví jak by to fungovalo, ale lidé na tomto webu mají plno řečí, jak je to co funguje, je vlastně špatné :-)
Autor: catmouse Čas: 2017-09-28 18:09:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vaše omezená představivost Vám brání pochopit a snažíte se tak obhájit něco neobhajitelného.
Jen příklad - z bodu A do bodu B nevede jedna cesta ale více cest (jako dnes), máte volby nejenom auto ale jiné konkurenční prostředky(vlak, loď, letadlo, vrtulník , kolo, atd.). Zájem všech zprostředkovatelů je, abyste se tam dostal co nejrychleji, nejpohodlněji, nejbezpečněji z A do bodu B a ten, kdo bude nejhorší bude ztrácet a ten kdo bude nejlepší bude získávat. A ti co nejsou nejlepší se snaží vymyslet, jak to změnit. Jenže, je obrovský rozdíl, když o volbě a zisku všech poskytovatelů rozhoduje klient nebo když někdo ovlivní politiky/stát a přikáže to zákonem tj. prosadí změnu násilím.

Jak by fungoval přesně Ankap Vám nikdo nedokáže a neumí říci. Ale pokud nebude existovat žádný umělý násilný monopol moci - stát, žádné umělé překážky vstupu do odvětví atd. tak nezbývá podnikatelům, než poskytovat pouze takové služby, o které mají druzí reálný zájem a poskytovat je co nejlépe, protože prostě konkurence.
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 20:13:52 Titulek: Re: [↑]
S tím lze souhlasit, i když vaše představa o reálných možnostech propojení dvou bodů je poněkud jednoduchá - ale jestli si myslíte, že v ankapu nebudou existovat překážky vstupu do odvětví, tak to se myslím pletete nebo nedomýšlíte věci do konce.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-28 20:05:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To je jako celý Ankap, nikdo neví jak by to fungovalo, ale lidé na tomto webu mají plno řečí, jak je to co funguje, je vlastně špatné :-)
.....................................................................................................................

To zas není až zas tak špatné, kritizovat to co je (i když to není to nejlepší),

ale mnohem horší je plánovat jak by to mělo být (oblíbená činnost etatistů)

a to proto, protože každá představa omezuje svobodu jenž by pak mohla být...

Proto je lepší nevědět, nežli vědět a tím omezovat svobodu dle našich omezených představ...
Autor: jstr (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 20:15:18 Titulek: Re: [↑]
Když nevím co chci, ničeho nedosáhnu. Takže ankap by byl stagnace? Protože nevyhnutelně cokoliv co uděláte, někoho nakonec omezí.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-28 20:27:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Takže ankap by byl stagnace?
............................

Kromě vás je tady ještě vesmír či někdo třeba říká bůh,
takže pak se řídíte v životě trošku jinými pravidly, nežli je vaše mysl...

Nejstarší anarchisté byli vlastně čínští taoisté,
ti vlatně kápli na efektivitu činnosti bez záměru a plánování,
samozřejmě na to přišli při vykonávání nějaké záměrné činnosti, tedy pochopili onen princip
"konání bez záměru konání"

To, co platilo tenkráte platí i dnes...

Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-29 08:21:00 Titulek: Re: [↑]
za koho vlastne kopete, pane V? Jednou reknete perlu a jindy jste protiva. Jako Jekyll a Hyde
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 08:44:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Já kopu za Svobodu,
jejíž součástí je i svoboda být nesvobodný a případně i znesvobodnovat druhé...

Jak říká lidová moudrost - Kdo chce kam, pomožme mu tam...
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 08:53:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
PS.

Vono bejt proti něčemu a něco kritizovat je jednoduché a zvládne to vlastně každej,
a určitě lze s mnohým souhlasit,

ale je to docela nuda,
to takovej známej fotograf Frána Drtikol se věnoval budhismu,
a říká, že ten svůj budhismus začal s náhledem že všechno je dobré,
tedy nedíval se na svět jako člověk, ale jako bůh, jenž v bibli říká,
že viděl bůh, že všechno co stvořil je dobré....

Je to docela uvolnující, i když vono si zanadávat je taky uvolnující,
jen se předtím musíte ještě nasrat....
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-29 09:30:58 Titulek: Re: [↑]
tenhle lazoplazo pohled konci babisarnami a mackanici v dobytcaku na ceste do Polska
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-29 09:35:50 Titulek: Re: [↑]
PS
a jeste pry Nemci nadavali na hlucne nocni transporty: zasr zidi, ani se k vuli nim clovek nevyspi!
To az na posraneho spadne i hajzl, to uz se tezko udrzuje ten Vas nadhled
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 16:31:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
a jeste pry Nemci nadavali na hlucne nocni transporty:
.......................................................

To chápu, a to ještě netušili že je čekaj nálety a přijede je osvobodit rudá armáda...
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 16:51:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
to uz se tezko udrzuje ten Vas nadhled
.......................................

No von se udržuje těžko i v příhodných podmínkách,
si to můžete zkusit, at vidíte jakým způsobem funguje vaše mysl a co chvíli je s něčím nespokojená a po něčem touží...
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 16:30:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No to spíše naopak,
Hitlera k moci nevynesl žádnej lážoplážo pohled,
ale podělaní aktivisti ...

Kde by byli Hitlerové a Babišové bez těhle těch nespokojenců se světem ???Autor: pathy Čas: 2017-09-28 20:27:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čo to je za blabol?! Jake štatisticky?? Kde ste videli štatistiku, že s ľudmi bez pasu pri havárii je viac nákladov na zachraňovanie?!?! Nie je to skôr naopak? Bez pasu zomrie viac ľudí a náklady na ich zachraňovanie nie sú.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 20:59:11 Titulek: Re: [↑]
chichicht
Autor: marek28 Čas: 2017-09-28 22:58:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
"To je jako celý Ankap, nikdo neví jak by to fungovalo, ale lidé na tomto webu mají plno řečí, jak je to co funguje, je vlastně špatné :-)" - Nesmíte se tak bát změn. Respektive můžete, ale není ok bránit i těm odvážnějším. Žádný anarchokapitalista nemůže za nedostatek vaší fantazie a strach.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 07:23:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Respektive můžete, ale není ok bránit i těm odvážnějším.
.........................................................

I to je OK, nebot ti odvážnější jim narušují jejich systém jistot,
takže např. zabít Ježíše bylo naprosto OK,

kdyby se do nich nenasrával, tak mohl žít dodnes...
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 07:38:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
a strach
........

To není nic jednoduchého zbavit se strachu a na podkladě strachu vybudovaných obranných mechanismů,

ono se to stejně většinou nachází v neuvědomované části vědomí,

takže když na to pak někdo náhodou narazí, tak třeba v křestanství se tomu říká temná noc duše

a to může být velmi nepříjemný stav...

Proto není dobré užívat násilí at vůči sobě tak vůči druhým a je lepší dávat věcem volný průběh,

tedy nevnucovat nic sobě a ani druhým...
Autor: CREEK ALDERWOOD (neregistrovaný) Čas: 2017-09-28 21:03:44
Asi je všem zdejším čtenářům jasné, v jak odporném systému plném přizdisráčů a oportunistů žijeme, ale je třeba hledat realizovatelná řešení, neklábosit zbytečné o nekonečném boji se státní mocí...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-29 08:08:49 Titulek: Re: [↑]
Napred se musi ukazat cesta a funkcni cil, aby se hledaci "realizovatelneho reseni" nenamahali zbytecne, a byli nabiti energii. Energii nejvic doda pocit, ze se likviduje doocibijici nespravedlnost. A tou vylhana, umela existence mocnych smradu bez odpovednosti u spolecnych penez je. To je utopie, ze se to da nejak zalgoritmizovanim uhlidat pred rozkradenim
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-09-29 08:16:20 Titulek: Re: [↑]
odstraneni statni moci nemusi byt nekonecny ukol: bud urychlit krach(svoboda nahradi stat automaticky), a nebo presvedcit volice a propustit prvni den po volbach na hodinu 95% uredniku. Pujdou utirat duchodcum zadky-aspon si ten plat zaslouzi.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-29 18:42:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
v jak odporném systému plném přizdisráčů a oportunistů žijeme,
.................................................................

https://www.youtube.com/watch?v=sfix_BbaZM0
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-09-30 08:11:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
ale je třeba hledat realizovatelná řešení
..........................................

Žádné neznám,
nebot nahlédnete-li situaci celkově,
nejsou přizdisráči a oportunisti tím nejhorším co je a co nás čeká...

Situace je nejen vážná ale dokonce i zoufalá, nebot :
A) Bůh je mrtev
B) Zůstal nám tady po něm vesmír, jenž pomalu ale neodvratně stydne a vyhasíná (čeká nás tedy globální ochlazování)
ale nejen to, vesmír se i neustále rozepíná do nekonečna, takže za chvilku bude tak velkej, že si neuvidíme ani na špičku vlastního nosu (čeká nás tedy globální roztahování)

Jediná teoretická možnost jak z toho ven je, že by bůh vstal z mrtvých,
ale to je asi jen spíše zbožné přání potrhlý Marie co zblbla skupinku židovských vesničanů,
takže pak viděli to co vidět chtěli, čímž zblbli i poměrně rozumného Tomáše...

Takže podle mne je jediným rozumným řešením užívat si každého dne,
což nám sice nepomůže ale ani neublíží...
logo Urza.cz
kapky