Státní likvidace firem – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-09-21 00:00:02

Státní likvidace firem

Babišův Pelikán spravedlnosti chce likvidovat firmy, které zavčasu neuloží svou účetní uzávěrku do Sbírky listin Veřejného rejstříku; taková firma by podle hudrování Pelikána měla být prostě zrušena, vymazána z obchodního rejstříku a šmitec. Už teď za to hrozí pokuta ve výši až sta tisíc korun, což je však trest, který našemu spravedlivému ministru spravedlnosti připadá moc měkký; lepší je ty firmy (a lidi) prostě rovnou rušit. A svoboda podnikání? Inu, to sice jóóóó, ale jen do jisté míry; prostě svoboda podnikání končí tam, kde začíná politikova zvůle. Stát si prostě může dělat, cokoliv se mu zachce, nyní už i rušit firmy za to, že mu nepředají nějaké potenciálně citlivé informace; jak by se asi lidé tvářili, kdyby tak jednal soukromý subjekt? To by byl poprask; jde-li o zvůli zmrda kravaťáka ze soukromého sektoru, je to hrozné, ale od zmrda kravaťáka ve službách státu je přece něco úplně jiného.
Přečtení: 14948

Reagujete na tento komentář:
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-09-22 15:38:23 Titulek: Re:
Je otázka, proč je tam majitel firmy má. Možná právě proto, že těma idiociema si nehodlá zetěžovat hlavu, tak zaměstnává na takové práce idioty. Ale kdo ví...
Web: neuveden Mail: neuveden
Nechápu, proč se rozčiluješ. Tak firma nebude v nějakém státním rejstříku. No bóže. Pojede se našedo vesele dál.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-09-21 11:09:57 Titulek: Re: [↑]
Ja se taky rozciluji,jen kdyz ho vidim-ten pravnicky nuceny usmev.Z toho ho musi vecer bolet cely zgrane
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-09-21 11:07:16
Je to presne jako bezohledna,zaslepena(nenavisti k talentu)rakovina,ktera zere sveho hostitele.Hnus
Web: neuveden Mail: neuveden
Urzo, čím víc sem dáváš takovýchhle zpráv, tím větší mám radost. Tuhle praseckost už nejde reformovat úplně stejně, jako nejde reformovat komunismus. To jde jedině odstranit. A jak vidno, politici mají setsakra dobré nápady, jak to udělat. Tak je nechme na tom pracovat a ještě je v tom podporujme.

Jezdec (politik) uštval koně (hospodářství). Kůň leží chudák s pěnou u huby na zemi, chrčí a je v agonii. Jezdec místo aby koně zastřelil, protože jediný má to právo, tak na něj řve a občas ho švihne bičem. Co zmůžou kolem stojící lidi, kteří ze zákona nemohou vlastně vůbec nic a za jakýkoli pokus humáního ukončení života k smrti uhnaného koně nebo jezdce půjdou bručet? Tak je pro toho koně nejlepší, aby jezdce popoháněli k tomu, aby toho koně už konečně dobil. Zachraňovat a léčit toho koně už totiž dávno ztratilo smysl.

Kdo chce, ať odejde do šedočerna, kdo se bojí, ať pozoruje jezdce, lamentuje nad ním a práská sám sebe do nějakých "veřejných" rejstříků. Nebo pokud ještě pro někoho náklady obětované příležitosti se setrváváním v legální ekonomice nejsou tak vysoké, ať v činnosti klidně pokračuje, proč ne. Nějak se živit musíme. Ale jediné řešení až sem došlé situace není nasazovat tomu lidskou tvář, ale shodit to. A k tomu hledat spojence.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-09-21 19:17:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zavést! Okamžitě!!! V tu chvíli je 85% ekonomiky načerno = stane se svobodnou!!! Huráááááááááá.......
Autor: Lojza Čas: 2016-09-21 22:40:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen abych mirnil tve nadseni - to se 100% nestane.
Jsem si tim zcela jisty.
Naopak se nestane temer nic.
Ja se v tehle oblasti docela pohybuju, znam nazory jednatelu firem....vetsina z nich uz ted rve, ze stat vsechno reguluje malo a chteji vetsi postihy a vetsi regulace a tak...
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-09-21 23:47:35 Titulek: Re: [↑]
No to se samozžejmě stane, jen to tímto tempem bude trvat zase 40 let, jak socík, nebo třeba 70, jak bolševismus v Rusku.
Do té doby tady všichni shnijem zaživa. :-(
Autor: Lojza Čas: 2016-09-22 07:51:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ja mam takovou teorii...Není nicim podlozena, ale prijde mi, ze plati...totiz:
Prijde mi, ze svet je dneska jiny, nez pred desitkami az stovkami let.
Nejak moc nehrozi, ze by se neco "zhroutilo".

Nenastane tu valka, protoze se to dneska resi jinak...Nezhrouti se politicky system, jaky je, protoze si na nej lidi tak zvykli, ze ho vlastne vyzaduji...Nezhrouti se podnikani, protoze sami podnikatele chteji vetsi a vetsi buzerace...
atd
Proste mi prijde, ze drive byla doba nachylna na "zmeny" a dneska si jiz "system" nasel cestu, jak "zmenam" ucinne branit. Samozrejme v pripade valek bych to povazoval za pozitivni, ale jinak ani ne :-)
Je to jen muj pocit, trebas se pletu...
Autor: Sedak (neregistrovaný) Čas: 2016-09-22 08:18:28 Titulek: Re: [↑]
To by byla ta nejvíc scary věc, kterou jsem za poslední dobu slyšel. Naprosto bych to chápal u velkých firem, které s pomocí státní legislativy potlačují konkurenci. Také bych to chápal u firem všech velikostí výrazně napojených na dotační systém anebo přímo na stát. Akorát bych tak nějak doufal, že zbytek by nám nemusel házet klacky pod nohy.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-09-22 09:44:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Žel většina těch lidí má prostě firmu, nic víc. Někdy se až děsím u svých zákazníků (jednatelů firem), co za blbosti z nich padá, jaké ekonomicky sebevražedné nápady mají, nebo jak naprosto nechápou ten svůj obor podnikání. A že jakýkoliv systém berou jako samozřejmost... no, firmy často pro sebe generují víc papírů a všelijakých výkazů, než generují pro stát, často fungují neefektivně, často... ale co se budu rozčilovat. Prostě jsou lidi různých schopností a názorů a tací jsou i majitelé firem; i mezi nimi jsou lidé schopní, ale také lidé, kteří jsou odtržení od reality, nebo lidé, kteří nějak kličkují se sehnutým hřbetem, nebo vychcané svině.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-09-22 15:38:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Je otázka, proč je tam majitel firmy má. Možná právě proto, že těma idiociema si nehodlá zetěžovat hlavu, tak zaměstnává na takové práce idioty. Ale kdo ví...
Autor: Lojza Čas: 2016-09-22 22:55:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Souhlasim a potvrzuji pozorovani
Ja uz asi 10 let konstantne tvrdim, ze cca 1/2 firem fuguje navzdory vedeni.
Majitele tech firem se vsi silou snazi ji znicit a zamestnanci jim to potaji zachranuji.
Sam jsem v jedne takove male firmicce delal pred casem...
Meli jsme primo zakazano delat nejake veci, ktere firme prinasely zisk a zakazniky a my to potaji delali a firma mela zisk a zakazniky.
Shodou okolnosti jsme vsichni 3 zamestnanci behem kratke doby z ruznych duvodu odesli a forma za rok mela 1/3 obrat oproti drivejsku...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-09-23 01:15:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pak už to může mít jedinou příčinu. Založit konkurenční firmu je zřejmě dostatečně složité, abyste to s těma některýma spolupracovníkama zkusili rozjet po svým a za svý (předpisy, finance na ně, korupce). Stávající firmy si jsou jisty svým postavením na trhu a jejich majitelé dělají koniny. Z takových dementů mám mít obavy?
Autor: velkej Ká Čas: 2016-09-23 11:55:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Žel ano, protože jeden dement to dokáže ostatním dost polepit.
logo Urza.cz
kapky