Studio Svobodného přístavu: Nepodmíněný základní příjem – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Autor: Urzomrd (neregistrovaný) Čas: 2020-04-26 13:40:59
Kazdy by mel mit narok na dustojny zivot. A tobe, Urzomrde, by nekdo mel uz konecne rozbit hubu.
Autor: párek (neregistrovaný) Čas: 2020-04-26 21:28:25 Titulek: Re: [↑]
Jj, dustojnej zivot pro vsechny! I zmrdy co pachaj trestny ciny! Propagujes dustojnej zivot a sam bys nekoho bil.
Autor: Urzomrd (neregistrovaný) Čas: 2020-04-27 10:00:56 Titulek: Re: [↑]
Ti, kteří se systematicky snaží ještě více zubožit nebožáky, lidé bez sociálního cítění, zaslouží minimálně rozbitou tlamu.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Na "nepodmíněný příjem" mně vystačí tři řádky :

Lidstvo je vlastníkem všech výrobních technologií, tudíž zisk jenž přinášejí výrobní technologie patří lidstvu,

nikoliv kapitalistům a už vůbec ne nějakým vládám...
Autor: HynekRk (neregistrovaný) Čas: 2020-04-26 22:46:52
Občas mi někdo píše, že někdo z Fóra svobodného přístavu, třeba teď prý nějaký M. Lukl o mně někde něco dnes psal. Ale mně je to putna, nezajímamé mě to! Pokud bude psát někde něco sprostého, tak mně to spolehlivý zdroj doručí a já to pak rád zveřejním, ale jinak to nesleduji. A ani sem už nechodím. Rozhodně zde nebudu dávat odkazy na nějaké Misesovy anebo Rothbardovy knihy. To vůbec. Nezajímá mne ani nějaký Urza a jeho aktivity. Nejsem už ani vícero libertarián!! Zbytečné tedy psát! Navíc většinou píšete na starý mejl, který už čtu jen sporadicky. Ušetříte čas sobě i mně! Díky! Kdepak s libertariány já míti nic ani nechci! Já jsem pro Misese a Rothbarda!
Autor: Didi (neregistrovaný) Čas: 2020-04-27 05:39:49 Titulek: Nepodmíněný příjem = ciganizace
Nepodmíněný příjem = ciganizace společnosti. Každý, kdo prosazuje hromadné žití bez vlastního úsilí jen na úkor "těch jiných", se může přestěhovat do těchto "kulturně obohacujících" lokalit a na vlastní kůži si prožít, kam vede několik generací od malička vychovávaných k tomu, že ostatní jsou povinni se o mě postarat.
Autor: norbertsnv Čas: 2020-04-27 06:43:06 Titulek: Re: Nepodmíněný příjem = ciganiz [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Pokiaľ platí ankapistický axióm že ľudia pracujú dobrovoľne tak by zavedenie UBI nemalo zmeniť štatistiky zamestnanosti ani o chlp. Naopak tá ako ste to nazval "ciganizácia" by dokázala nezmyselnosť daného axiómu.
Autor: Alias (neregistrovaný) Čas: 2020-04-27 09:43:45 Titulek: Re: Nepodmíněný příjem = ciganiz [↑]
Já se obávám, že v ankaphlavách jsou lidi líná netáhla, která je třeba postavit do situace: makej, nebo chcípni hlady. A tak každý, kdo pracuje, pracuje dobrovolně, protože je tam vždycky ta druhá možnost. V tomhle světle se úvaha Didiho trochu vyjasňuje.
logo Urza.cz
kapky