Svatá válka (proti Rusům) – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2022-06-24 00:00:02

Svatá válka (proti Rusům)

Po ruské invazi na Ukrajinu pociťuje spousta lidí potřebu vymezovat se proti Rusům; to v určitém kontextu může dávat smysl, v jiném už méně. Ve sklepě činžovního domu, který částečně spravuje moje blízká kamarádka, praskly vodovodní trubky; dotyčná tedy zavolala firmě, kde chtěla domluvit opravu. Vše šlo hladce až do chvíle, kdy zmínila, že majitel domu je ruské národnosti; na to opravář odpověděl, že tu práci dělat nebude. Nezajímalo ho, že majitel v Rusku ani domě nežije. Zastávám samozřejmě právo každého vybrat si zákazníky dle libovolných kritérií; přesto mi nepřipadá šťastná tato potřeba vymezovat se proti lidem podle národnosti. Paradoxní na celé situaci shledávám, že v tom domě momentálně žijí dvě ukrajinské rodiny, které uprchly před válkou (jednu z nich podporujeme i finančně); a jsou to ony, komu pak netekla voda, ne pan majitel.
Přečtení: 5242

Reagujete na tento komentář:
Autor: v6ak Čas: 2022-06-24 09:10:08
Plus bude asi statisticky rozdíl mezi Rusy v RF a mimo RF. Hádám, že Rusové mimo RF budou statisticky méně loajální k Putinovi – jednak emigrovat budou asi ti méně loajální (někteří přímo nespokojení) a jednak budou mít přístup k jiným informacím.
Autor: Vysmek Čas: 2022-06-24 08:08:11 Titulek: Vidět člověka jako člověka
Web: neuveden Mail: schován
Chtělo by o začít vidět člověka jako člověka ne jako muže, jako černého, jako Slávistu, jako Rusa, jako homosexuála, jako Muslima. Je to člověk a na parametrech by nemělo nijak záležet. Záležet by mělo jen na jeho činech, jestli pomáhá druhým nebo je poškozuje. Jestli dodrží slovo nebo je křivák. Apod. V tomhle případě je zjevně zlá ruská vláda, nikoliv ruský lid.
Web: neuveden Mail: neuveden
Mno...zde je otazka, zda bylo prvni vejce, ci slepice. Totiz, jestli Putin vymyl vsem mozky a proto ho volej, a nebo jestli ho nejdriv volili a pak vymil vsem mozky a proto ho volej dal.
Tak jako tak, ma obrovskou podporu od toho "ruskeho lidu"
Ono je pak tezke v tom rozlisovat, kdyz 4 z 5 rusu budou pro Putina, tak chapu, ze beznemu cloveku se pokazde nechce zjistovat, jestli nahodou se nebavi s tim 1 z 5
(Rikam, ze to chapu, nikoliv, ze bych se o to ja nesnazil, no ja to mam nastesti lehke, protoze mam ted v zivote jine "starosti" a na tyhle veci moc nemam cas)
Autor: v6ak Čas: 2022-06-24 09:10:08 [↑]
Web: https://v6ak.com Mail: cz.urza v doméně reg.v6ak.com
Plus bude asi statisticky rozdíl mezi Rusy v RF a mimo RF. Hádám, že Rusové mimo RF budou statisticky méně loajální k Putinovi – jednak emigrovat budou asi ti méně loajální (někteří přímo nespokojení) a jednak budou mít přístup k jiným informacím.
Autor: Heini (neregistrovaný) Čas: 2022-06-24 10:48:44
Uplatnovat princip kolektivni viny na zaklade narodnosti je naprosto hloupe a amoralni. To same se stalo po druhe valce (divoky odsun, benesovy dekrety, atd.).
Web: neuveden Mail: neuveden
Jediné, čím se dá na článku zabývat, je instalaterovo podnikatelské rozhodnutí, odhadovat, jakým postupem k rozhodnutí dospěl a jestli to bylo vzhledem k nějakému časovému úseku šťastné rozhodnutí. Pokud by to byl jediný dostupný instalatér nebo to tak měli všichni, mělo by to i nějaký smysl, takhle to prostě udělal někdo jiný. Co vlastně jediné nechápu je, proč měla dotyčná potřebu zmiňovat rusákovu národnost. Co je komu do toho? Pokud se mu nezdálo jméno, napadá mě asi sedm dalších zemí, odkud by mohl být včetně Ukrajiny nebo třeba Izraele. Tekly jí trubky? chtěla pomoct? chtěla to ale na férovku i pro rusáka? Ok, tenhle týpek to takhle nenabízí, není třeba si zoufat, udělá to jiný. Je to o kšeftu se sebou: neopravená trubka x zamlčení, pronesená polopravda či dokonce lež.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky