Urza.cz má technické problémy – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2020-09-22 00:00:02

Urza.cz má technické problémy

Jak si řada z Vás všimla (a psala mi, za což děkuji), stránky Urza.cz včetně všech subdomén (tedy i Stok) minulý týden spíše neběžely než běžely. A ani teď není situace vyřešena (k některým subdoménám chybí SSL certifikáty, v důsledku čehož nejde HTTPS; databázový server je přetížen, takže Stoky mají občasné výpadky). Důvodem je kybernetický útok na mého poskytovatele hostingu, jenž je zároveň jedním z největších registrátorů domén v ČR; a protože jeho prioritou je DNS pro ty domény, problémy s hostingem řeší pomaleji, za což se Vám moc omlouvám. Bohužel nejsem schopen situaci řešit, jelikož k výpadkům dochází na straně mého poskytovatele.

Protože texty ve Stokách vycházejí automaticky, i během výpadku přibyly další; za minulý týden šlo o Morbidovu úvahu o rouškách, Ondrášečkův Stát jako zvyk, Mahařin text o rouškách a vlastnickém právu, Ondrášečkovu brilantní úvahu o svobodě a mou otázku, co je stát. Vše vřele doporučuji k přečtení.

Jelikož bez SSL certifikátů nefungují ani náhledy odkazů na sociálních sítích a spousta lidí se sem ani nedokliká, rozhodl jsem se do vyřešení problému nic nevydávat. I tak prosím autory, pište dál, vše vydáme potom!
Přečtení: 7312

Autor: vault Čas: 2020-09-24 13:04:11 Titulek: Re: testovací komentář [↑]
Web: http://www.vault.cz Mail: mirek.suchy v doméně volny.cz
Jako...
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2020-09-24 13:23:49 Titulek: Re: testovací komentář [↑]
Jde. Ale ty vložené dříve se sice započítaly, ale nezobrazují. Problém jsem zaznamenal jen u tohoto "článku".
Autor: Urza Čas: 2020-09-24 14:26:18 Titulek: Re: testovací komentář [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ty bohužel nikdy vloženy nebyly; jen se zvýšilo počítadlo.
logo Urza.cz
kapky