Zrádci jsou taky lidi – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Zdenál
Čas: 2022-03-07 00:00:02

Zrádci jsou taky lidi

Urza nedávno zmínil válečné myšlení a poukázal na to, že Rusové jsou také lidi a není správné je automaticky spojovat s nepřítelem. A není tomu co vytknout. Dokonce můžeme brát za úspěch lidstva, že se natolik posunulo, že tento názor díky bohu zaznívá i z mainstreamových médií a od běžných politiků, ač se toho ne všichni lidé vždy drží. Nejen nezúćastněným příslušníkům nepřítelova národa, dokonce i neskrývanému nepříteli a v otevřeném a vyhroceném konfliktu se pak dostává určitého elementárního respektu k jeho životu a důstojnosti. Posunul bych se však do trochu problematičtější roviny, která ve válečném myšlení zažívá vždy zkoušku.

Dehumanizace zrádců, naprosté pohrdání jimi. Ať už skutečných, tak domnělých. Válečnému myšlení do nějaké míry podlehneme všichni, nemá smysl si namlouvat, že jsme tomu jako lidé, byť třeba humanisté či anarchisté, imunní. A je to pochopitelné, protože nám to umožňuje rychle, efektivně, synchronizovaně a bez relativizace jednat a kooperovat v krajních situacích. Dnes ovšem žijeme v době, kdy je válečné myšlení pro jednotlivce užitečné mnohem méně často než dříve. Situace, kdy by nebyla aspoň trochu možnost se na zradu podívat s odstupem, u většiny z nás nejspíš nenastane. Paradoxně i ve válečných časech se toho pro nás v zázemí příliš nemění. Morální zkouškou pak budou muset projít ti z nás, kteří se dostanou do situace, kdy by se měli při ochrané života, důstojnosti či třeba „jen“ svobody slova sami zastat zrádce. Jednak je to nesnadné obhájit sám před sebou a také při tom sami ponesete riziko, že můžete být označeni za zrádce.
Přečtení: 5524

Web: neuveden Mail: tomasvodak v doméně seznam.cz
Společnost je ideálně naladěná po covidu na válku, korespondneční hlasování + generál Pavel = posvěcení války, na Slovensku svrhli Fica díky obvinění z vraždy Kuciaka, tam ted protestují, vláda jde na ruku USA a jsou první na ráně, vše krásně sedí do plánu WW3, evropa nemá na to nahradit energie z Ruska ( max 30 % u přímořských států, soudruzi zapomněli udělat trubky dál :D) frustrace bude narůstat, na místo jednání eskalace napětí, nafrkanýho Zelenskyho mají "normies" jako hrdinu, přitom je to on, kdo bude moct za to, že tady v evropě budeme krvácet, takže všem hrdinům s vlaječkami děkujem, doufám, že je budete ubytovávat jako první a není to jen gesto na netu :D Tímto se nezastávám Ruska, hodnotím situaci jak špatně a arogantně se k tomu stavíme, a podle mě to není náhoda co se děje : great reset finální fáze ;-)
Autor: keko (neregistrovaný) Čas: 2022-03-07 10:23:15 [↑]
Dovolim si nesuhlasit.
- Staty su iba take, ake byt mozu v rukach ctibaznych a inak vysinutych ludi. Fico je zlo, aj ked na jeho odstranenie bola sa nasla pricina, ktora mala v sebe viac emocii ako racia. Fico Kuciaka nezabil, ale vytvoril okolo seba spolecnstvo ludi,co tak ucilnili.
- Ono sa to zda, ze vlada ide na ruku USA. Iba zda. Doteraz sme sli na ruku ZSSR a USA bolo fuj. Preklopit myslenie je velmi obtiazne, ale! Niekolko 100 tisic vojakov z Ruska vtedy proti niekolkym desiatkam vojakov s USA dnes. Alebo NATO sirilo strach vtedy, dnes sme sucastou NATO. atd.
- Europa ma na to nahradit energiu z Ruska. Len sa musia o to postarat spotrebitelia. A to aj tak bude. Plynom zacneme iba varit a tolko plynu ... si vyrobime aj sami po nezdravom obede. Kurit zacneme drahsimi peletkami. Drahasimi? Mozno ano nie, ked vidime cenu ruskeho plynu v sirsich sivislostiach a zapocitame aj naklady na obranu voci Rusku, ktore zbroji za nase peniaze z predaneho plynu.
- Nafrkany Zelensky ukazal viac odvahy, ako Putin, ktory sa z obavy pred atantatom ukryva, boh-ho-vi-kde.
- Zelensky bude moct za to, ze tu v Europe budeme krvacat? Akoze lepsia alternativa su ruske gulagy za alternativne myslenie?
- osobne si myslim, ze Rusi su zli. Podporuju silne centralisticky stat, za spravne pokladaju, ze niekto musi zit podla ich moralky, nenavidia inakost a agresiu maju v krvi. Otazka teda nie je, ci su zli(dobri- Otazka je, kto za to moze. Lebo, ked im vypneme Facebook, nikdy svoje nazory nebudu moct konfrontovat. A pripadne zmenit. Hadzat ich vsetkycj do jedneho vreca? To ja neviem. Zatial ono vsetci z jedneho vreca zautocili na kazdeho, s kym maju hranicu.

Ak by v Rusku bolo 15 - 20 slobodnych spolocnosti taziacich suroviny, ktorych vyvoz tvori cez tretinu HDP, keby existovali obchodnici, v Europe sutaziaci na volnom trhu, keby existovali distribucne spolocnosti s niekolkymi alternativnymi sietami, ceny plynu/ropy by boli primerane a neexistoval by stat, ktoremu by bolo umoznene bojovat so susedmi s atomovkou v ruke. Uz existencia atomovej bomby je dielo zvratenosti statu ako institucie. Povedzte mi, ktory sukromnik by dal peniaze na vyrobu atomovky - tak neuzitocneho predmetu v dobre fungujucom volnotrznom hospodarstve?
Web: neuveden Mail: neuveden
imho vytěžil levně rusko je vlhký sen západu . když to vezmeš etatisticky tak proč bys to měl jako volič podpořit když je lepší prodat to co nejdráž . když teda odhlídnu od všech ostatních souvislostí. A pak ty důvody co dáváš pro to že jsou zlí příjdou takový trochu rasistický ala lidi do jednoho pytle a taky jak dvojí metr bo říct skoro totéž se dá říct i o jiných státech
Web: neuveden Mail: tomasvodak v doméně seznam.cz
1. bod tak dle případu to byly úplně jiný lidi, co ho sejmuli a ani za to nešli sedět, protože jim to nešlo dokázat, protože používali šifrovací aplikaci, takže nevíš o případu nic, tím pádem to bereš emočně dle propagandy ;-)
2. bod - jdou do poslední možnosti na ruku USA - fakt , v meziobdobí tomu tak nebylo ;-)
3.bod - není možné, dle oficiální zprávy, může nahradit nanejvýš 30 % zásob z Ruska - a to z USA nebo Kataru a jedná se o LNG, který neumí využít veškerý průmysl, složitá přeprava( chlazení na -200°) dáe není postavena síť trubího vedení pro LNG, takže opět nepravda
4. bod - jakou odvahu? že díky svýmu národnostnímu dementnímu přesvědčení je ochotný obětovat Evropu ? Opět si emočně naprogramovaný, fakt čumím jak se to soudruhům daří ;-)
5.bod , Ano, jedná tak , jeho phůnci házeli molotovovy koktejly na Jadernou elektrárnu a následně žádal o bezletové zńy, což by znamenalo automaticky vypuknutí 3. světové války, no a ještě počkej až ti ukáčka budou vyžírat spíž, ještě si na mě vzpomeneš
6. Rusoé jsou mrtki arogantní, ale západ je nebere jako lidi, se kterými by jednal, proč by tedy oni jednaly s náma? Oni budou v pohodě, ale my nemáme plyn, my nemáme hnojiva, my nebudeme mít jídlo, když obsadí obylnici evropy, už by vám to konečn mělo docvaknout, my NEJSME vůbec soběstačný, máme jen plnou hubu keců a to je tak všechno...
P.S. kdo atomovku první vyrobil? kdo jí jako jediný použil proti lidem v historii lidstva ?
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky