Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Spectra132001 (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Uplně nevím kam tím míříš
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Já jsem například člověk s pozitivním biasem. Neřekl bych že mám růžové brýle. Moc dobře vnímám že je tady hodně věcí jinak než by mohlo být. Je to něco jako když skvělý hráč pokru prohraje, ale odchází s usměvem jelikož ví že hru zahrál perfektně. Když se potom vrátí a zanalyzuje zpětně svoji hru najde tam chyby, ale ví že to co v tu chvíli předvedl bylo to nejlepší co od sebe mohl čekat.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Trochu jsem nad tím přemýšlel a dává mi to smysl. Zeptal bych se ještě na něco, ale nechám to spíš uležet.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Dobře beru. Nicmèně kdo je potom ten kdo řekne ano toto je nemoc a né metaforická nemoc. Když to nemůže být odhlasovano nebo společensky stanoveno. Samotní doktoři v oboru na základě jejich posudku ?
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
No ano tady s váma souhlasím a na tohle jsem přesně narážel. A taky narážím na to že jsou tady lidi, kteří se cítí že nenaplňují společenske očekávání třeba zrzci (nazývám je zrzky protože je to takový meme že se ženám nelíbí) Kdy byste je označil za nemocné ? Já to beru čistě subjektivně a záleží na nich. Nicméně ano pokud budu generalizovat tak zrzci in general nejsou nemoc.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
+ ta analogie sedí jenom nechápu kam tím míříte.

No ta zrzavost je docela podstatná. Protože jestli zrzavost není nemoc. Tak jak to ,že když si nekdo dobrovolne urizne chamovod je nemoc.

Zajímá vě jak to rozdělujete, definujete.

Asi se rozcházíme v definici.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Ono samotná tranzice je něco jako léčba nesouladu pohlavních orgánu s pohlavím. Jednoho dne budeme tak daleko že to budeme moci udělat tak že nedojde k neplodnosti. Pokud bychom začali brát zrzky za nemocné museli bychom barvu na vlasy považovat za lék (kdysi byly barvy na vlasy toxické a mohly způsobit neplodnost). Tyhle dvě skupiny lidí liší jen doba a to jak jsou moc společensky utlačováni. Oba maji problem s randěním a neplodností.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Transexualita komplikuje randění nicméně to by někdo mohl říct že i být zrzavý to komplikuje. Z tohoto důvodu se nedají věci jako zrzavost barva očí atd zařadit mezi nemoci. A pokud jde o neplodnost tak i člověk který se dobrovolně sterilizuje není automaticky nemocný. (možná jste to tak nemyslel)
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Já sám říkám že je to vágní. Ano s tím ostrovem by to platilo i se zlomenou rukou nicméně počítám s tím že víte o existenci normálních lidí, akorát na ostrově není nikdo kdo by vás za to utlačoval. Jako já nevím proč to tam mělo WHO původně a ani nevylučuju že za tím vyřazením nebyly politické důvody.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Myslím že původně WHO klasifikovala lidi s neurčitým (ted uplně nevím tu skupinu) pohlavím jako nemoc. Problém pak nastal v tom kdy se upozornilo na to že z definice slova nemoc musí daný jedinec považovat svůj stav za život omezující, protože pak by se na seznam nemocí měli zařadit i zrzci. Nicméně transgender osoby jednohlasně říkaly že je to kromě společenského dopadu je to neomezuje. Představte si kdybyste se narodili jako trans osoba na ostrově sám vlastně byste negativum ani nepocítili. WHO to následně muselo přehodnotit.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Tohle se mi líbilo a je zvláštní jak je možné se dostat k ankapu z různých směrů. Je jich fakt hodně bylo by zajímavé udělat anketu.
Web: neuveden Mail: honzaspetla v doméně gmail.com
Souhlasím. Né všechny volby v životě jsou jako čokoládová nebo vanilková zmrzlina.
logo Urza.cz
kapky