Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Mastafos (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Mastafos Čas: 2019-04-25 10:51:34 Titulek: Re: Nedůslednost [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
Když někdo není schopen pochopit rozdíl mezi vlastnickým právem a zákonem, který platí plošně a prosadil jej někdo proti moji vůli, tak je veškerá diskuse zbytečná. Navíc většina zákonů, ne-li všechny, nějakým způsobem omezuje moje vlastnická práva, resp. vlastnická práva všech jednotlivých aktérů, žijících v daném státě. Zatímco moje vlastnické právo neomezuje (nutně) vlastnické právo jiného. Ale těžko to vysvětlovat někomu, kdo jen hejtí a nemá logiku.
Autor: Mastafos Čas: 2019-04-19 21:21:09 Titulek: Re: Rakouská škola [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
No já to chápu asi tak, že čím vyší míra abstrakce a zobecnění, tak tím spíš můžem vyvozovat obecné závěry, které platí obecně pro danou situaci. Když víme, že pokaždé, když přišel nějaký vynález, který usnadnil lidem život, tak sice kvůli němu zanikla pracovní místa, ale zase vznikla nová pracovní místa. Toto je vypozorovaný princip, který platí po celou historii lidstva až do dnes. Dá se tedy předpokládat, že tomu bude i nadále.

Ale už těžko se dá predikovat, co konkrétně vznikne či jak konkrétně se zachovají aktéři. Co já vim, pivo bude stát za hovno, tak co udělaj aktéři trhu? Někdo si začne vařit vlastní doma, někdo pojede nakupoavt jinam, někdo třeba založí vlastní pivovar, nkdo přestane chlastat pivo... Otázka je, co nakonec převáží, to je to, co se těžko predikuje. Ale že se něco stane, je téměř jisté. Možná nakonec někdo vymyslí nějakou náhražku..
Autor: Mastafos Čas: 2019-03-08 23:53:40
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
No, asi jo, ale co soběstačnost? Kdyby došlo z nějakého důvodu k nedostatku potravin, tak se ostatní na nás vyprdnou.
Autor: Mastafos Čas: 2019-02-02 00:19:55 Titulek: Re: Proč by měla být dobrá? [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
"Proč by např. líní měli právo na větší čerpání zdrojů na úkor někoho, kdo je pracovitější?"

Takže moje matka byla líná? Tak to ji musím říct.

Jinak bych připomněl jeden příklad a sice Henry Ford. Ten dal svým dělníkům dobře zaplatit na tu dobu, což mělo za následek do té doby ne moc vídaou věc a to vznik střední třídy. Kéž by takových bylo více. Jako neříkejte mi, že vy byste chtěli dělat za nějakou almužnu. Nebo jo?
Autor: Mastafos Čas: 2019-02-01 12:52:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
Szaszián:

"- 1. Dá se vnutit. Svoboda je právní pojem. "

To je VAŠE definice svobody. Já vnímám svobodu jako něco přirozeného, co je vlastní každému jedinci. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak třeba k intelektu. Nemůžete druhému vnutit intelekt. Můžete intelekt druhého omezit, takže se nebude rozvíjet jak by mohl. Nebo se můžete zasadit o zrušení daného omezení, které bránilo ve větším rozvoji intelektu daného jedince. Ale to neznamené, že jste mu vnutil intelekt, přece. A podobné je to se svobodou. Moho se zasadit o zrušení nějakého omezení svobody, jako bylo otroctví, ale to neznamení, že jsme ji vnutili svobodu, pouze jsme zrušili omezení bránící v nějakém rozvoji daných jedinců. Tedy zrušení vnucené nesvobody.
Autor: Mastafos Čas: 2019-02-01 12:29:54 Titulek: Proč by měla být dobrá?
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
Tady nevim. V prvé řadě bych chtěl vědět, proč by měla být dobrá? Moje mám taky dělala za minimální mzdu skladnici, dnes má důchod okolo 6 000 Kč. Za tu dřinu. Člověk se zákonitě ptá, jestli je to správné a spravedlivé? Dřív se lidé měli sice hůř, ale to IMHO není omluva/výmluva pro to, aby dnes lidé nebyli dostatečně sparavedlivě odměňováni, když je ta možnost. Přeci jen žijeme na společné Zemi a proč by jeden měl mít právo z té Zeměkoule čerpat více zdrojů než jiný? Proč?
Autor: Mastafos Čas: 2019-01-14 21:43:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
Vostál - tady jsou 2 možnosti, buď jste si dal o dávku víc nebo míň.
Autor: Mastafos Čas: 2019-01-05 21:30:29 Titulek: Povolení na čističku
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
Jeko takový bonbónek posílám odkaz na PDF soubor Jak získat povolení na domácí čističku. Jen na vlastní nebezpečí... : - leteckaposta.cz/990672811
Autor: Mastafos Čas: 2018-11-01 17:19:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
"No ok, pokud se toho nekdo bude bat, pak si jiste bude moct sjednat nejakou pojistku proti tomuto. "

A když se nepojistí, tak jste v ... Já bych to řešil tak, že by se pojistil každý sám na sebe, pro sebe. Tedy, když se stane nehoda, bez ohledu na to kdo ji zavinil, tak když jseš pojištěn, dostaneš náhradu od své pojišťovny, nejseš-li pojištěn, nedostaneš nic. Nehrálo by roli, kdo nehodu zavinil. Často se ti lidé soudí roky a dohadují kdo za to může. Takhle by to bylo jednodušší. Každý, kdo se vydá do provozu, musí počítat s tím, že se mu může něco stát, tak pokud máte obavy, že vás někdo nabourá a vy máte drahé auto, nebo vezete drahý náklad, tak se jistě pro sebe pojistíte. Pokud se vám nelíbí, že vy jste nehodu nezavinili a chcete viníka potrestat, můžete zavolat policii, ta to prošetří a případně viníka nějak potrestá. To by platilo i nadále. Ale náhradu škody nechť si řeší každý sám. Nepojistil ses a narazil do tebe náklaďák, nebo na tebe spadl most, nebo kus skály, máš smůlu.
Autor: Mastafos Čas: 2018-10-27 20:39:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: notoric v doméně seznam.cz
norbertsnv - WTF? Jako my snad bráníme někomu, aby vyráběl auta, svážel odpadky, nebo pěstoval brambory? Ať si každý dělá co chce. Nebo jako chceš nahnat lidi násilím do fabrik? Pokud vim, tak téměř každej pracuje, každej něco dělá. Je tu sice pár nemakačenků, ale věř mi, že s těma bys spolupracovat nechtěl. Budeš se možná divit, ale my anarchisti často pracujem. Protože potřebujen z něčeho žít. A v anarchismu by si makat musel, protože tam by ti zadarmo nikdo nic nedal.
logo Urza.cz
kapky