Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Deadlin (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Deadlin Čas: 2022-09-29 23:18:43
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Tý jo, taky bych si to chtěl zkusit... Zahrál bych si ten dračák :-D... Nekromant anarchokapitalista, i nemrtví mají svá práva :D
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Dobrý den, myslím si, že energetika a ekologie nejdou proti sobě. Kdyby šli proti sobě znamenalo by to, že lidé chtějí bezdůvodně znečišťovat přírodu pro energii. Jenže to nechtějí. Tento vliv znečištění je sekundární. Jakákoliv produkce člověka vytváří emise. Jakákoliv produkce jakéhokoliv zvířete vytváří emise.
Jsem přesvědčený, že zakopaný pes řekněme " nadprodukce" ( nadměrného nákupu zboží, i když tohle nerad používat, protože CO JE NADPRŮMĚR), je ve špatných penězích. Špatné a nekvalitní peníze, které lidi nutí utrácet ( ať už nákupem zboží ( konzumace) nebo nákupem akcii ( výroba)), má největší vliv na drancování přírody.
Autor: Deadlin Čas: 2020-12-25 02:04:56
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Krásné Vánoce všem. Jak těm nejbližším, kteří nám dávají to dobré, tak i těm "nepřátelům", kteří nás nutí jít dopředu, aby jsme nezlenivěli :D
Autor: Deadlin Čas: 2020-12-02 17:25:08
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Za mě zajímavá úvaha. Po přečtení knihy Sapiens, kde o něčem podobném mluví, si myslím, že právě třídění na "my a oni" je pro nás nejpřirozenější. Tohle "fungovalo" v menších skupinách Sapiens, kde si lidé mysleli, že bohatství je konečné. A to dává smysl, musíme vyhrát, nebo umřeme hlady. Jenže čím větší je spolupracující skupina, tím víc bohatne ( ať už majetkem, mentálně atd.) a tím míň funguje rozdělení na "my a oni"...
Proto si myslím, že právě tato změna myšlení by mohla být nějaký evoluční mezistupeň. Ne, že jsou tito lidé lepší/horší, ale že tento pohled víc pomáhá globálnějšímu, volnotržnímu uspořádání.
Jen ještě dodám: evolučním mezistupněm nemyslím, že se těmto lidem něco změnilo geneticky v hlavě Podle mě způsob výchovy na to má veliký vliv.
Autor: Deadlin Čas: 2019-10-06 14:47:15 Titulek: Jak začal Deadlin :-D
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Zdravím všechny čtenáře.

Já jsem se dostal k ANKAPU vlastně přes spíš levicového streamera, kterého mám rád a Urza taky :-D . A to je Martin Rota. Mám rád logiku a zvědátoři jsou pěkně logičtí a proto mě bavili.
Urza byl pozván na jejich první live stream a mluvili o ankapu. Mě to přišlo nejdřív dost hard, a bylo tam dost informací, ale nechápal jsem celkový kontext.
Začalo mě to zajímat a rozhodl sem se, že se podívám na všechny přednášky ve svobodném přístavu na YT.

A tak jsem začal. Za mnou jsou určitě stovky hodin mluvení, čtení rozhovorů atd.
Vždy jsem byl pravicově smýšlející ale tohle mě posunulo si myslím dál ...
Autor: Deadlin Čas: 2019-05-16 00:43:14
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Já s tím absolutně souhlasím a dává mě to smysl. Podle mě se dá ale proti tomu argumentovat tím, že je to zakázané právě proto, aby rodiče nemohli děti nutit pracovat. Ale to je zase otázka, někomu pomoct a někomu uškodit jako u všech zákonů.
Autor: Deadlin Čas: 2019-04-14 17:08:44
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Já Ankap spíš vnímám jako způsob nevlády. Kdy se vládnoucí moc vrací lidem do ruk. Tím pádem jde o vládu jednotlivce nad svým.
Autor: Deadlin Čas: 2019-04-14 17:02:53
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Mě se ta přednáška hodně líbila. Slečna či paní byla nervózní, ale to podle mě nevadí.
Ty otázky na konci byli v topu a slyšel jsem je poprvé, takže velice přínosné

Autor: Deadlin Čas: 2019-04-14 17:01:08
Web: neuveden Mail: j.cakirpaloglu v doméně gmail.com
Jsem velice rád a moc děkuji za skvělé komentáře. Byl jsem moc zvědavý co kdo na to říká. Všechny komentáře jsou zajímavé.

Sice nevím kolik přesně by taková strana vzala času a kolik práce se musí odvést, ale myslím si, že je skvělé, že by se dostala do podvědomí.
A jelikož by to byla nevšední strana, všichni novináři by otravovali top politiky s názory... A tím by se dál šířila
logo Urza.cz
kapky