Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele pepa (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: pepa Čas: 2021-12-03 09:14:15 Titulek: k právu na potrat
Web: neuveden Mail: schován
K pětiminutovce o právu na potrat mám takovou pochybnost. Když žena ví, že pokud otěhotní, dítě potřebuje její tělo k přežití po dobu 9 měsíců, není možné to brát tak, jakože tím, že (dobrovolně) otěhotní, vzniká smlouva mezi ní a dítětem o poskytování těla matky k přežití dítěte na potřebnou dobu? Pokud ne, tak jaký je potom rozdíl mezi tím, když doktor přijme (dobrovolně) pacienta na zákrok o kterém ví, že po něm možná bude pacient potřebovat nějaký přístroj (nebo jiný prostředek) k udržení života, následně by došlo k tomu,že pacient opravdu k přežití ten přístroj potřebuje, doktor mu ho poskytne a po nějaké době si doktor řekne, že už nechce pacientovi ten přístroj (svůj majetek) poskytovat a pacienta odpojí (a tím pádem nechá umřít) a mezi tím kdy žena dobrovolně postoupí akt o kterém ví, že může otěhotnět, následně otěhotní a pak se rozmyslí, že nechce dítěti poskytovat tělo (svůj majetek) a dítě potratí?
Autor: pepa Čas: 2021-05-25 08:15:39
Web: neuveden Mail: schován
V diskusi šla debata i o tom, jak může anarchokapitalista volit spd, tak za mě je to kvůli postoji vůči evropský unii(mám tedy za to, že je to strana protiunijní, pokud mi to někdo vyvrátí, tak to samozřejmě změní i můj názor na jejich volitelnost). Ještě nevím, jestli půjdu volit, ale pokud ano, tak asi spd, jako protiváhu eurounijním nadšencům. Pro mě je unie dvojté zlo oproti státu a pokud je tu jediný politický subjekt s reálnou šancí projít do parlamentu, který je "protiunijní", tak má u mě přednost před ostatními. Prostě první krok zbavení se unie, pak se uvidí, co dál. Nejsem ničí skalní volič, nejraději bych byl, aby žádné volby nebyly a každý si mohl žít jak chce, ale když už mi někdo má něco vnucovat, tak chci mít nad sebou co nejmíň vládců a nyní jedinou možnost jak jejich počty snížit vidím v odříznutí těch z evropské unie.
logo Urza.cz
kapky