Cesta smíru – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2019-05-21 00:00:02

Cesta smíru

Nemohu ani spočítat, kolikrát jsem za ta dlouhá léta, co se pohybuji mezi libertariány, byl svědkem toho, jak anarchokapitalisté nazývají minarchisty socany, minarchisté anarchokapitalisty fanatiky a anarchisté všech možných barev vedou svou nekonečnou válku o to, kdo je skutečný anarchista a kdo si na něj jen hraje; prostě jde o spory, ve kterých se pro argument ad hominem nejde daleko. Mě osobně to vždy mrzí, zejména když ze zkušenosti vím, jak snadno lze takovým zbytečným konfliktům v drtivé většině případů předejít prostě tím, že se nechceme pohádat a chováme se přátelsky; protistrana na takové jednání skoro vždy po chvíli přistoupí (pravda, nedávno mi jeden ankom na smířlivý přístup odvětil, ať jdu s tím hraním si na chápavého do prdele; to se však děje jen výjimečně), vážně si to někdy zkuste: Hledejte společnou řeč, snažte se diskusního oponenta pochopit.

Netvrdím, že máte souhlasit, postačí prostě nepřistupovat k tomu, s kým debatujete, jako k idiotovi jen proto, že má jiný názor; zkuste spíše hledat společné styčné body, ono to jde daleko častěji, než se může zdát. Pak třeba s překvapením zjistíte nejrůznější zajímavé věci; například že anarchokomunismus nemusí být nutně nekonzistentní. Položme si základní otázku, o co nám jde: Přesvědčit lidi, nebo vypustit páru a poslat někoho do háje? V druhém případě si asi každý poradí sám, leč k tomu prvnímu bych si dovolil připomenout, že vyvoláním hádky zaženete svého oponenta do emocionálního stavu, ve kterém nebude ochoten akceptovat názory druhých, což je kontraproduktivní; nemluvě o tom, že i z pohledu těch, kdo debatu sledují, vypadá lépe kultivovaná diskuse než dementní pořvávání. Chápu, že je to někdy těžké; z vlastní zkušenosti to však vřele doporučuji.
Přečtení: 91954

Autor: Szaszián Čas: 2019-05-21 05:02:21 Titulek: Rozdíl mezi an-kapem/komem
Web: neuveden Mail: neuveden
1. Společné ankomu a ankapu je to, že si obě školy uvědomují, že je blbé, když člověk žije na území ovládaném někým jiným.
2. Co si už ankom uvědomuje mnohem lépe, je, že blbá není samotná existence takového území, ale to, že z něj člověk nemůže odejít, i když mu v tom nikdo nebrání, protože není kam. Území není volný statek.
3. Takže podle ankomu je špatné územní vlastnictví jako takové: je špatné "vlastnit půdu pod zadkem jiného". Podle ankapu je ale špatné jen STÁTNÍ územní vlastnictví, soukromé je v pořádku.
Ankap ale nikdy nevysvětlil, proč by v tom měl být rozdíl z pohledu obyvatele území. Ankap jen říká, že je špatné, že státem ovládané území vůbec vznikne; neříká, proč by život obyvatelů území ovládaných soukromníky měl být lepší než život na územích ovládaných státy.
Přitom podstatná je zjevně konkurence mezi územími: kolik jich je, jako jsou velká, ne kdo je ovládá, zda stát nebo korporace.

4. Co z toho plyne pro rozdíl mezi ankapem a ankomem? Jsou dva výklady.
4.1 Jeden je, že anakapisté si neuvědomují, že podstatné je, na kolik území je svět rozdělen, a ne, kdo je ovládá. V tom případě je anarchokapitalismus nedomyšlený anarchokomunismus.
4.2 Druhý je, že si to ankapisté uvědomují a jsou s to bránit vzniku větších území, jak státních tak soukromých. V tom případě není mezi anarchokapitalismem a anarchokomunismem podstatný rozdíl (anebo vůbec žádný).
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 06:36:22 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nevím jak Vás, ale mě by určitě sralo, kdyby mi do bytu lezli cizí lidé a považovali jej za svůj domov.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 07:01:56 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
A čo má Váš súkromný byt spoločné s tým že vy ankapisti používate dvojaký meter, iný na štát a iný na súkromných vlastníkov územia?
Autor: Lojza Čas: 2019-05-21 08:11:49 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
3 - Rika, proc by zivot obyvatelu byl lepsi. Paradoxne pro me osobne se mozna lide az prilis zameruji na to, a ne na moralni stranku veci, ktera je napriklad pro me mnohem dulezitejsi. Nastesti napriklad Urza to vidi podobne..
4.1 - Uvedomuji, I kdyz rikaji, ze i kdyby doslo k nejakemu extremu a doslo k nemu prirozenou cestou, tak je to porad lepsi, nez kdyz ty extremy tu mame ted a rikame jim staty.
4.2 - Ancapiste tomu nechteji "branit", to znamena nejak to "resit silou", ale predpokladaji (a veskere zkusenosti, ktere mame, tomu nasvedcuji), ze regulace by probihala samovolne a k extremum by velmi pravdepodobne nedoslo.
Autor: Szaszián Čas: 2019-05-21 08:45:59 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
3. Ne, neříkají, už jen proto, že se v jejich diskurzu pojem soukromý stát vůbec nevyskytuje. Např. v Urzově "Anarchokapitalismu" není k tomuto bodu vůbec nic. Jen zkuste něco najít! A o čem nikdy nemluví, nemůžou nic říkat.

4.1 Co to je zase za žvást? Buď ankapisté soukromé státy připouštějí, nebo ne. Na to je třeba odpovědět ano/ne. Protože podle etické teorie anarchokapitalistů si obyvatelé soukromých států musí od vlastníka nechat všechno líbit. Nemají právo klást odpor vůli vlastníka státu. Kdežto současná převládající etická teorie demokratistů žádnou takovou "černou díru" neobsahuje, a proto je lepší. Jinak řečeno, dnes tu NEMÁME ten "extrém", kterým by byly soukromé státy.

4.2 Takže argumenty "k extrémům by velmi pravděpodobně nedošlo" a "veškeré zkušenost, které máme, tomu nasvědčují"? To je nejspíš příklad toho, jak anarchokapitalisté vycházejí z určitých axiomů, na kterých pomocí čisté logiky stavějí neprůstřelné teorie o fungování celé společnosti. Viz Urza: "Nesmyslnost anarchokomunismu?".
Autor: Martin Pánek (neregistrovaný) Čas: 2019-05-21 08:50:16 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Souhlas, demokracie akorát zruinuje naše rozpočty, to je její nevýhoda, a proto je potřeba nastolit právo šaría.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 08:49:20 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To ako myslíte ankapistickú morálku, kde je vlastníctvo pozemku nadradené nad všetky ostatné práva a slobody? Tak to sa ani nedivím že tú stránku ankapisti príliš nezdôrazňujú, keďže reálne to znamená MENEJ práv a slobôd.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 14:18:37 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Můžete mi prosím říct, co by dělali lidé na pozemku, kde by neměli žádná práva a svobody?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 14:35:07 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To čo by im majiteľ pozemku dovolil.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 16:57:21 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Moje otázka nebyla pochopena. Takže jinak. Přišli by hosté do takové hospody, kde by neměli žádná práva ani svobody?
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-21 18:34:32 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
A ty si sem do tohto nenávideného štátu (ČR/SR) prišiel presne prečo?
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 18:41:42 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já jsem do něj nepřišel. Ten stát se vyhlásil na pozemcích, které jsem v té době obýval, bez mého souhlasu, sám.
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-21 18:45:12 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Heh, no keďže asi sotva si tie pozemky obýval pred Přemyslom Oráčom, tak sa ten štát vyhlásil opäť len na pozemkoch pôvodne iného štátu. Do toho predošlého si teda prišiel prečo?
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 22:04:56 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já už ani nevím, něco o penisu ve vagíně matky... jim to přišlo asi jako super nápad, no.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 22:06:25 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale abych z Vás neudělal úplnýho pitomce - ano, kdysi jsem se rozhodl, že se narodím na území ČSSR. Spokojen?
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 08:32:18 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Áno, som v tejto veci úplne spokojný, lebo si sám na sebe ukázal nezmyselnosť svojich predošlých otázok o pozemku a krčme.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 09:48:56 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
ČR vznikla bez mého souhlasu. Nikdy jsem nepodepsal žádnou přihlášku. ČR jednostranně svévolně prohlásila lidi žijící zde za její poddané. Pokud jste spokojený,tak si to užívejte. Otázka je, jak to skončí,
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 10:26:54 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
No a? To isté by si mal, keby si sa narodil na pozemku nejakého ancapového latifundistu. Tak isto by si musel dodržiavať jeho pravidlá a bolo by to v súlade s NAPom...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 10:36:39 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
???
Já se narodil na pozemku ČR?
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 11:36:06 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ja teda neviem, kde konkrétne si sa narodil, ale na 99,9 % to bolo územie v jurisdikcii nejakého štátu.

Len si netreba mýliť pojmy - tá istá vec sa v rôznych teóriách volá inak:
ETATIZMUS : ANKAPIZMUS
jurisdikcia : vlastníctvo
vlastníctvo : časovo neobmedzený prenájom
dane : nájomné

Jediné, čo sa dá štátu vyčítať podľa ankap teórií, je, že k pozemkom prišiel v rozpore s NAPom. Ale koho to zaujíma, že? Však nejaký sudca a bezpečnostná agentúra to vyriešia...
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 12:58:10 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Myslím, že Vás pomalu chápu. Abych se stal tím správným otrokářem, musím se stát majitelem porodnice.
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 13:04:28 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ak si myslíš, že pokusom o zosmiešňovanie nejako zahmlíš pointu môjho komentára, tak to sa podľa mňa dosť mýliš. Nie všetci tu žerú seno...
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 13:10:36 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, ono to nedává velký smysl od začátku.

1) Nikdo si nevybírá, kde a komu se narodí.
2) Když se narodí, rozhodně nemá dost rozumu k tomu, aby se mohl rozhodnout stát se občanem nebo podepsat jakoukoliv jinou smlouvu.

Tak jako na potomky nepřenáším hříchy jejich rodičů, neočekávám od nich ani to, že převezmou jakékoliv jejich závazky. Činit si nárok na poslušnost nějakého právě narozeného dítěte jen proto, že se narodilo někde, kde to považuju za svoje (ať už svůj pozemek, svoje území, říkejme tomu jakkoliv), mi přijde ubohé, a pro mě z tohoto pohledu absolutně nerozlišitelné od otroctví.

Pokud zastáváte názor, že činit si takový nárok je zcela v pořádku, pak vážně nemám potřebu s Vámi hledat smír. Já mám děti rád.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 13:32:39 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Len že to ani keby existoval ankapistan tak si nevyberiete kde a komu sa narodíte. A bod 2 detto.
A asi si to neuvedomujete, ale v ďalšej vete Činit si nárok na poslušnost nějakého právě narozeného dítěte jen proto, že se narodilo někde, kde to považuju za svoje (ať už svůj pozemek, svoje území, říkejme tomu jakkoliv), mi přijde ubohé, a pro mě z tohoto pohledu absolutně nerozlišitelné od otroctví.
ste presne opísal ankap.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 13:40:50 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikoliv. Přesně jsem popsal porušení NAP. Proč? Protože bych v té situaci s tím dítětem neuzavřel žádnou oboustranně dobrovolnou smlouvu. To dítě k tomu není způsobilé, nemá rozum, nedalo mi souhlas s tím, co bych po něm požadoval. Je možné, že třeba v pěti letech bych mu to vysvětlil a souhlas od něj získal, ale v momentě narození takhle chytré žádné dítě není.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 14:19:37 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nepoznám Vás osobne, takže neviem vylúčiť že možno Vy ste taký altruista že by ste na Vašom pozemku nechal žiť dieťa pár rokov zadarmo, ale nikde nie je napísané že rovnako by sa v ankape správali aj iní vlastníci pozemkov. Navyše v štáte dieťa dane neplatí, takže neviem prečo argumentujete malým dieťaťom.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 14:32:42 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha, takže Vám přijde situace "vlastním porodnici, takže dítě narozené v té porodnici má vůči mě závazky" naprosto logická a konkurenceschopná?
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 15:08:35 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Tak záleží na tom, ako v danom mieste vyzerá konkurencia, že?

Každopádne, porodiť je možné prakticky kdekoľvek, netreba na to pôrodnicu. To však nič nemení na tom, že každý pozemok niekomu patrí a zotrvávanie na pozemku, bez toho aby na to mal dotyčný zmluvu s jeho majiteľom (t.j. jeho súhlas), je predsa agresiou.

A teraz si dáme znova pálčivú otázku: ak majiteľ pozemku nemá záujem trpieť novonarodené dieťa na svojom pozemku, vyšupnúť ho na hranicu pozemku (bez toho aby mal majiteľ priľahlého pozemku akúkoľvek povinnosť ho prijať) je v súlade s NAPom alebo nie? Mal by niekto legitimitu proti tomu zasiahnuť?
(nie, konkurencieschopnosť sem neťahaj, majiteľ proste z akéhokoľvek dôvodu preferuje tento postup)
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 15:19:12 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tu možnost samozřejmě má, stejně jako má majitel možnost nepustit do své hospody černochy, ale budu si o takovém *** myslet svoje.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 15:28:47 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Má na to plné právo. Je to jeho pozemek a je jeho právem ne/vpustit nebo ne/vykázat kdykoli kohokoli chce. Je to zcela v souladu s NAP. Ale pokud majitel nemá zájem trpět novorozené dítě na svém pozemku (proč by to měl apriori probůh trpět?), dá se předpokládat, že pokud je příčetný, nedá si na svůj pozemek vývěsní ceduli "PORODNICE". Pokud majitel nemá zájem trpět na svém pozemku novorozené dítě, dá se předpokládat, že nikdo příčetný nepůjde porodit dítě na jeho pozemek.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 15:30:14 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nie, nemyslím si že obchodný model pripísať dlh dieťaťu a potom roky čakať až ho bude mať z čoho splatiť bude najrozšírenejší, určite častejšie bude okamžite skasírovať rodičov novorodenca, resp. ich zdravotnú poisťovňu.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 15:32:56 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Samozřejmě. Rodiče platí zdravotní pojištění a pojišťovna platí pojistné události. No a?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 15:39:08 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
No a nie je rozdiel medzi etatistom narodeným v ankape a ankapistom narodeným v štáte, ani jeden nepodpísal žiadnu zmluvu s majiteľom pozemku a aj tak sa na neho vzťahujú pravidlá platné na tom pozemku.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 16:03:21 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No to je mi jasné, že musíš ignorovat rozdíl mezi pozemkem "PORODNICE" a pozemkem "STÁT", aby ti to připadalo nachlup stejné. Navíc všechny smlouvy, které v zastoupení nevědomého novorozence učinili jeho zástupci, padají okamžikem, kdy ten převezme za svou osobu (ancapisticky své tělo) plnou odpovědnost.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 16:08:40 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Takže když se v ankapu na nějakém pozemku narodí dítě, tak se na něj nevztahují žádná pravidla určená vlastníkem toho pozemku? To se nám tu snažíš namluvit?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 16:12:53 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, nesnažím.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 16:48:41 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Pekný strawman, kde tvrdím že pôrodnica a štát je to isté? Samozrejme že nepopieram že štát je väčší a komplexnejší než pôrodnica.
O akých zmluvách to splietaš? To v ankape budeš pri každom prekročení hranice nejakého pozemku podpisovať s majiteľom písomnú zmluvu? Pri každom nástupe do taxi či vozidla hromadnej dopravy? Pri každom nákupe?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:06:15 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já se v těch tvých záměrných motanicích ztrácím. Když se člověk narodí v ancapu, tak se patrně narodí někde, kde se taková činnost provádí. Buď doma a tam platí pravidla rodičů. Nebo v porodnickém zařízení a tam platí pravidla majitele.

Ano. Při každém nástupu do taxíku uzavírám smlouvu. Při každém nákupu uzavírám smlouvu. Při každém vstupu na cizí pozemek (třeba les, když jdu na houby nebo zahradu kamaráda, kam jdu na BBQ) uzavírám smlouvu. Co je na tom divného? Pro tebe leda snad to, že nemusí mít v těchto případech psanou formu. Vzhledem k tomu, že žiju v nějakém kulturně civilizačním prostředí, nesetkal jsem se ještě s tím, že bych byl vystaven nějakým neznámým, nepochopitelným, nečekaným nebo dokonce nesmyslným požadavkům. Stačí mi chovat se v souladu se zdejšími kulturně civilizačními návyky (respekt k cizímu majetku) a nedostávám se tím do sporu s majiteli pozemků, dopravních prostředků, ...
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:20:04 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ty akosi implicitne predpokladáš, že každý v tom utopickom ankape bude vlastniť nejaký ten pozemok (tie "pravidla rodičů"), ale tak to ani náhodou v praxi nebude a veľká časť populácie bude len akoby "v nájme", musiac rešpektovať pravidlá majiteľa...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:28:55 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já bydlím v nájmu. Nejsem si vědom žádných mimořádných pravidel, která by mi pan domácí předepisoval pro užívání nájemního bytu. Jaká zvláštní pravidla by existovala od pronajímatele bytu směrem k novomanželům, aby pro ně bylo nějak nevýhodné pořídit si dítě? Z jaké zas nesmyslné premisy vycházíš? Dokud budou v Evropě platit kulturně civilizační pravidla, vycházející z židovsko-křesťanského (nebo dokonce antického) základu a nebudou se zvyklosti soužití násilně míchat s nekompatibilními lidmi a jejich nekompatibilními modely soužití, přijímanými vládci odjinud proti vůli domorodců, nemůže (až na výjimky nějak pošahaných majitelů nebo nájemníků) docházet k vážnějším sporům z důvodu vymáhání nečekaných nebo nějak s okolím nekompatibilních podmínek soužití.
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:33:22 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Pokiaľ viem, žiješ v štáte, ktorý kreativitu prenajímateľa značne limituje.

Ale dobre, že hovoríš o židovsko-kresťanskom základe, ten je vzhľadom na svoju komunitnú podstatu s ankapom principiálne nekompatibilný. Teda ankap takého strihu, aký si predstavuješ, nemôže existovať.
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:38:42 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Okrem toho, chýba ti dostatočná kreativita na to, aby si si nepredstavoval "niečo ako je teraz, len sa neplatia dane".

Ten "prenajímateľ" nebude obvykle vlastníkom pár ušmudlaných bytov a 10-árového pozemku (z ktorého ak sa bude chcieť pohnúť, bude musieť platiť kdejaké mýto), ale často veľkopodnikateľ, majiteľ celého mesta.
To je to, čo sa myslí pod "súkromným štátom" a tým konceptom, ktorý nie si schopný pobrať. Že dnes de facto vlastníkom pozemkov je štát a ten určuje pravidlá, ku ktorým sa prišelec implicitne zaväzuje prechodom štátnej hranice.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:47:09 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
veľkopodnikateľ, majiteľ celého mesta
Co je to za volovinu? V mém městě jsou tisíce majitelů nejrůznějších pozemků. Určitě stovky majitelů nájemních bytů. Po odehnití státu budou dál vlastníky.

A i kdyby čirou náhodou něco takového nastalo, že města budou v rukou nějakého jednoho vlastníka, tak by to s pravděpodobností hraničící s jistotou vypadalo asi nějak takhle:
https://finmag.penize.cz/ekonomika/406023-vzpominky-na-dubrovnik
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:39:04 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kreativita např. pronajímatele bytu, by byla na volném trhu skutečně neomezená. No tak by mohl pronajímatel nabízet nájemníkům nějak střelené podmínky pro užívání bytu. Budiž mu přáno. Mě by to vůbec nevadilo a vůbec by mi nijak nevadilo, kdyby se našli nájemníci, kteří by na nějak střelené podmínky přistoupili. Budiž jim přáno. Co je mi do toho?
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 17:07:11 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takové věci spadají pod rámec konkludentního právního jednání. Nicméně u všech platí, že byl projevený zřejmý úmysl. U toho novorozence lze takovou věc těžko předpokládat, neb právní povědomí novorozeného dítěte je nulové.

V ankapu nebudete podepisovat písemnou smlouvu při každém překročení pozemku. Nejčastější budou tři možnosti:

a) Pozemek bude oplocen nebo jinak jasně ohraničen překážkami. Pak je to jasné: nesmíte vstoupit; jiná pravidla Vás zajímat nemusejí.
b) Pozemek bude mít otevřenou bránu či průchod s jasným nápisem, např. s názvem; potom platí obvyklá pravidla běžného soužití.
c) Pozemek nemá žádné oplocení; pak je vstup volný.

Jsou samozřejmě drobné nuance. Např. na vesnici nepolezete k cizím domům, i když tam plot nebude. Ale pozemek, který jasně vypadá jako cesta, a je bez závory, je zcela očividně volně přístupný. Samozřejmě nakonec jsme lidé a dokážeme se nějak domluvit. Pokud by vstup kamkoliv byl problém, umístí majitel překážku; pokud by na pozemku měla platit nějaká zvláštní pravidla, umístí při vstupu ceduli s pravidly (což běžně dělá každá zoo či jiná atrakce).
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:13:19 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
b+) U té otevřené brány mohou být napsána nějaká pravidla chování (např. zákaz táboření, rozdělávání ohně, neplašení zvířat nebo zvěře, co já vím), která majitel požaduje od návštěvníků při jejich pobytu na tom pozemku. Pak je na každém, zda za těchto podmínek vstup na tento pozemek využije, či nikoli.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:15:13 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
V ankapu nebudete podepisovat písemnou smlouvu při každém překročení pozemku.

A proč by tedy v ankapu smlouva, se kterou nesouhlasím, měla být pro mne závazná?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:20:41 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nechápu. Smlouvu, která není pro člověka výhodná, tak ji neuzavře a tím pro něj není závazná. Když jsou pro mě podmínky pro vstup na pozemek nevýhodné, nevstoupím na něj. Když jsou pro mě podmínky prodávajícího nevýhodné, nekoupím. Když jsou pro mě podmínky taxislužby nevýhodné, nenastoupím. Ty to neumíš???
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:28:23 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Niekedy tá "výhodnosť" bude asi taká ako je pre popraveného výhodné sťatie namiesto ukrižovania alebo pre pacienta výhodné dostať infarkt namiesto rakoviny.

Ale áno, v čistej urzologikovskej teórii máš pravdu...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:34:18 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nerozumím. Nevstoupit na pozemek, jehož majitel má zjevně pro mě nevýhodná pravidla vstupu, je v jaké souvislosti s popravou nebo smrtelnou nemocí???
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:39:27 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Napríklad, že podobne nevýhodné pravidlá momentálne má aj pozemok, na ktorom sa práve nachádzam?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:39:58 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Když jsou pro mě podmínky pro vstup na pozemek nevýhodné, nevstoupím na něj.

A proč bych na něj neměl vstupovat, když se mnou nikdo neuzavřel smlouvu, že tam vstupovat nesmím?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:51:07 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Protože na hranici pozemku je cedule se střelenými podmínkami vstupu, které jsou pro mě nevýhodné a proto na něj nevstoupím? Proto, že tam je cedule "ZÁKAZ VSTUPU" a já to budu respektovat? Pokud je pozemek volně přístupný bez jakýchkoli zjevně stanovených podmínek, je možno na něj vstoupit a platí na něm pravidla běžná v to kterém civilizačním okruhu. Už to tady psal Káčko o něco výš. Ignoruješ to proč?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:56:01 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
No a co, že je někde cedule se smluvními podmínkami, když já tu smlouvu neuzavřu?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:05:53 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak na ten cizí pozemek nevstoupíš, protože ti nevyhovují smluvní podmínky. Tu ceduli ale v ancapu nemůže nikdo cizí postavit na hranici tvého pozemku nebo nikdo třetí na hranici tebou od pronajímatele pronajatého pozemku, protože smluvní podmínky jsi uzavřel s pronajímatelem.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:10:01 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Pořád to nechápeš. Proč bych tam neměl vstupovat, když tam vstoupit chci a žádné smlouva, kterou bych uzavřel, mne nezavazuje k tomu, že bych tam vstoupit neměl?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:18:43 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Proč bych si neměl sednout do auta k mému panu domácímu, když si tam sednout chci. Já jsem s domácím žádnou smlouvu o jeho autě neuzavřel a nic mě nezavazuje k tomu, že bych si do něj sednout neměl...

Pak se nediv, že tě oslovuju zmrde.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:21:37 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Tvůj problém je, že nechápeš princip důkazu sporem. Já ti pouze ukazuji logické důsledky tvých myšlenkových pochodů. Pokud ti jejich závěry přijdou zmrdské, je to tím, že tvá logika je mzrdská.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:25:43 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Důkaz sporem chápu. Ty jej neumíš používat. Srovnat nepřijetí pravidel majitele ke vstupu na jeho pozemek s vnucením svých pravidel na cizí pozemek je (slušně řečeno) nehoráznost a nestane se z toho moudro, když použiješ sousloví "důkaz sporem".
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:27:24 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ale kdeže, ty jen nechápeš, že ta pravidla, co kdo může a musí, jsou také jen nějaká pravidla.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:28:37 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
On přece stát také nevynucuje svá pravidla na cizím území, on je také vynucuje pouze na svém území ;-)
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:36:43 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Moje zahrada je můj pozemek = moje území. Neuzavřel jsem s nikým v dosažitelném vesmíru smlouvu o tom, aby na mém území stanovil svá pravidla.

Pokud by mělo platit tvoje tvrzení, nejsem vlastníkem své zahrady, ale pouze leníkem. V tom případě se jedná o třetí nevolnictví a proti tomu budu rebelovat způsobem, který uznám za vhodný. Vzor mám v generacích mých předků.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 18:38:06 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Princip důkazu sporem znám. Ale asi to nebude ten, který máte na mysli. Totiž, že když se na něčem neshodneme a vznikne mezi námi spor, neznamená to ještě nutně, že Vy máte pravdu. Takto důkaz sporem nefunguje.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:42:13 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
No, vzhledem k tomu, že plaveš i ve výrokové logice, tak tvé tvrzení, že znáš princip důkazu sporem, bych si dovolil brát s rezervou. Ostatně další větou to jen potvrzuješ.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 18:44:08 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak jsem řekl, to, že mezi námi je spor, ještě nedokazuje, že máte pravdu. Není to důkaz sporem. Ale samozřejmě, podle Vás plavu ve všem. Ideálně i v lihu.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:45:54 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Důkaz sporem přece není o nějaké sporu mezi lidmi!
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 18:47:03 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No neke, o čem tu asi tak píšu!?!?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:50:28 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
No asi o tom píšeš, protože jsi nepochopil, v čem spočívá ten důkaz, takže jsi ho nepoznal a mylně ses domníval, že mluvím o sporu mezi lidmi. Jinak fakt nevím, proč o tom píšeš.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 18:52:26 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nevíte? Trollíte tu jak je den dlouhý, obracíte A v not A a Vy netušíte, proč mě napadlo, že i z důkazu sporem byste byl schopen udělat naprostou trollovskou píčovinu? Sorry, ale ani Vy nemůžete být takový idiot, jaký předstíráte, že jste.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 19:01:36 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Hele, já za to nemůžu, žes ten důkaz nepochopil a tak jsi začal mluvit úplně o něčem jiném.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:48:50 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Důkaz sporem je takový důkaz, kdy předpoklad neplatí, ale platí negace předpokladu. Nikoli kdy proti sobě postavím dva naprosto odlišné předpoklady.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:56:05 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ano, pokud předpokládáme, že tvé myšlenkové pochody nejsou zmrdské, ale vedou k závěrům, které ty sám označíš za zmrdské, pak předpoklad neplatí a platí negace, tedy že tvé myšlenkové pochody jsou zmrdské. A žádné stavění předpokladů proti sobě tam nejde.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 18:58:56 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přičemž implikace si určíte sám dezinterpretací jednotlivých výroků či dokonce jejich systematickým opomenutím. Známe.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 19:02:49 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Promluvil expert na logiku :-/
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 19:09:00 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Případně lživými tvrzeními, které nemají daleko k infantilní umanutosti.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 19:07:51 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vydávat srovnání dvou předpokladů: "vnutit svá pravidla na cizí pozemek vs. stanovit svá pravidla na svém pozemku" za důkaz sporem není tedy zmrdství. Ale není to prostě důkaz sporem.
Tvrdit, že můj majetek, který jsem si vydobyl prací či ho získal směnou, darem, odkazem nebo dědictvím, není můj majetek, ale majetek někoho jiného, samozřejmě lze. Lze dokonce (násilím) něco takového vynutit. Ovšem vzhledem k jednání všech živočišných druhů, které se vyvinulo evolucí, lze s velkou jistotou také tvrdit, že takové počínání nemůže být trvalé a pokud skončí, tak to pro ty, kteří jej iniciují, případně přímo provádějí, bude mít dost fatální následky.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 19:11:31 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Pořád nechápeš, že já tato dva pravidla takto nesrovnávám?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 19:19:38 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nejde o to, co si myslíš, že ne/chápu. Já prostě žádný důkaz sporem, který bys někde provedl nevidím.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 19:25:37 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
No nevidíš, protože ho nechápeš.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 19:54:18 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No já v žádném případě neměl "strach", že by ses o vysvětlení pokusil jinak nebo líp. Odbýt někoho nechápavostí je tvoje oblíbená praktika.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 20:02:28 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Trváš na dodržování určitých pravidel i těmi, kteří se nezavázali k jejich dodržování, protože to tak požadují ta určitá pravidla. Jednou na tomto myšlenkovém postupu stavíš, podruhé ho odmítáš. To je prostě spor.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 20:14:17 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne. To je záměrně zkomolené tvrzení.
Na mé zahradě ty dodržuj moje pravidla nebo tam nevstupuj. Na tvé zahradě budu já dodržovat tvoje pravidla nebo tam nevstoupím. Neuzavřel jsem s tebou smlouvu, že na mé zahradě budou platit tvoje pravidla a stejně tak ty jsi neuzavřel se mnou smlouvu, že na tvé zahradě budou platit pravidla moje.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 20:16:07 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Na mé zahradě ty dodržuj moje pravidla nebo tam nevstupuj.

ALE TO JE SAMO O SOBĚ TAKÉ PRAVIDLO!
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 20:23:29 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Samozřejmě. A? Máš s tím problém? Je to moje pravidlo, které platí JEN A POUZE na mém pozemku. Na mém záhonku s cibulí, v mém sadu, na mé pastvině, na mém dvorku... Nikoho tím neomezuju a nikomu tím neubližuju. Já cizí záhonky s cibulí, cizí sady, cizí pastviny, cizí dvorky... respektuju. Považuju to za přirozené.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 20:31:46 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Samozřejmě. A? Máš s tím problém? Je to moje pravidlo, které platí JEN A POUZE na mém pozemku.

Však pravidla státu platí také jen a pouze na jeho území. To je také jen pravidlo. Máš s tím problém?

Nikoho tím neomezuju a nikomu tím neubližuju.

Pokud někdo něco nesmí, tak ho tím sakra omezujete! A pokud mu vrazíte pěstí, protože se tím neřídí, tak mu tím ubližujete!
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 21:14:34 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já budu respektovat a respektuji cizí pravidla na cizím pozemku, ať už je jeho vlastníkem kdokoli. Není to JEN pravidlo. Je to právo vlastníka stanovovat svá pravidla na svém pozemku. Lze samozřejmě tvrdit, že moje zahrada není můj pozemek, ale pozemek někoho jiného, kdo má právo stanovovat na "mé" zahradě jeho pravidla. Lze něco takového samozřejmě (násilím nebo jeho hrozbou) vymáhat. Já se však necítím být oprávněn stanovovat svá pravidla na cizích pozemcích. Ani něco takového iniciovat. Považuju to za násilí. Že ty to za násilí nepovažuješ přičti na svůj vrub, až na to dojedeš.

Pokud někomu znemožním vstup do mého záhonku s cibulí, tak ho tím omezuju. A rozbiju mu hubu, když mi tu cibuli pošlape. Ano, toto je násilí. Ale ospravedlnitelné zejména v případě, že takový člověk to bude obhajovat podobným blábolením. Ani v současné situaci státu bys s takovým hovněním neuspěl. Stejně tak jsem ale omezen tím, že mi někdo znemožňuje pošlapat mu jeho cibuli. A nedivil bych se, kdyby mi za to rozbil hubu. Slušný člověk však cizí záhonky s cibulí respektuje. Vstupuje pouze tam,kde je to zjevně dovoleno, majiteli to nevadí nebo je mu to jedno. To, že ty tady píšeš takovéhle nehorázné nesmysly je co? Provokace? Ty lezeš sousedům do jejich soukromí? Uzavřel jsi s nimi nějakou smlouvu, abys to nedělal? Je jediným důvodem k tomu, že to neděláš zákon státu? Sám od sebe respekt k cizímu majetku nemáš?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 21:27:30 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Neustálým opakováním toho pravidla nevyvrátíte fakt, že je to pravidlo a že povinnost jeho dodržování (bez smlouvy) stavíte jen na tom, že to vyžaduje to pravidlo.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 21:46:51 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zrovna odpovědi na výše uvedené otázky by mě docela zajímaly.

1) Ty lezeš sousedům do jejich soukromí?
2) Uzavřel jsi s nimi nějakou smlouvu, abys to nedělal?
3) Je jediným důvodem k tomu, že to neděláš zákon státu?
4) Sám od sebe respekt k cizímu majetku nemáš?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 21:52:11 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
1) Ty lezeš sousedům do jejich soukromí?

Ne (pokud se shodneme na tom, co je soukromí)

2) Uzavřel jsi s nimi nějakou smlouvu, abys to nedělal?

Explicitně ne.

3) Je jediným důvodem k tomu, že to neděláš zákon státu?

Ne.

4) Sám od sebe respekt k cizímu majetku nemáš?

Absolutní ne. Nemyslím si například, na rozdíl od vás, že někdo může třeba zabíjet na svém pozemku lidi a já bych to měl respektovat prostě proto, že ten pozemek je jeho.
Autor: pz100000 Čas: 2019-05-22 22:53:46 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Zrovna odpovědi na výše uvedené otázky by mě docela zajímaly.

Odpovedi, zda se, mate. Me by ted zase docela zajimalo, co z toho vyvodite. Dik.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 20:34:00 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Považuju to za přirozené.

A to je ten problém, považujete ta svá pravidla za natolik přirozená, že už ani nevidíš, že jsou to jen tvá pravidla.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 21:20:07 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano! Jsou to má pravidla. A jednou je budu moct prosazovat. Ale ke své "smůle" JEN A POUZE na svém pozemku. Nikde jinde. Ani dnes, kdy tvrdíš, že moje zahrada není moje, ale státu, nemůžeš na tu "mou" zahradu vlézt a dělat si tam co chceš jen proto, že se ti chce. Jsi stejně omezen se státem, jako bez státu.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 21:28:41 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ale ke své "smůle" JEN A POUZE na svém pozemku.

Ale přesně tohle dělá i stát, tak to už konečně pochop.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 21:38:55 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
On to nepochopí, trpí utkvelou predstavou že jeho pozemok nie je na území štátu :-).
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 21:45:43 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
norberte, víte, že jste na území státu, který Vám přikazuje odevzdat veškerý majetek velkému Ká?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 21:58:52 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
norberte, víte, že jste na území státu, který Vám přikazuje odevzdat veškerý majetek velkému Ká?

Pak se nedivte, že jste tu za debila. My tu přece netvrdíme, že musíte dodržovat nějaká pravidla, protože někdo tvrdí, že je musíte dodržovat. My naopak takový přístup vyvracíme. Ovšem vyvracíme ho právě na příkladu těch vašich ankap pravidel.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-23 05:34:12 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Naopak, přesně to Vy tvrdíte. Kdejaký kokot může říct, že to či ono je území nějakého státu. A jenom z toho titulu na něm platí nějaká pravidla.

Víte, v životě jsem neviděl, že by na mém pozemku nějaký stát existoval. Postavil plot? Zasel obilí? Sklidil obilí? Postavil dům? Žije tady? ... Jenom lidé přesvědčení o existenci státu mají pocit, že jim cokoliv dlužím nebo že vážně existuje bianco šek na kdejakou kokotinu, co si oni navymýšlejí, že bych měl dodržovat.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 05:57:39 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Naopak, přesně to Vy tvrdíte.

V tom případě jsi důkaz sporem opravdu nikdy nepochopil! To, že ukážeme, že z vašich myšlenkových pochodů plyne nějaká debilita, neznamená, že tvrdíme tu debilitu, ale že vaše myšlenkové pochody jsou debilní! Takže ne, my opravdu takovou věc netvrdíme.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-23 07:40:43 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ľudia presvedčení o existencii štátu?? A to chcete tvrdiť že aj mimo psychiatrickú liečebňu existujú ľudia presvedčení o neexistencii štátu na území ktorého sa práve nachádzajú?
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 08:48:36 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ono myslím si, že empiricky sa presvedčiť o existencii štátu nie je zase tak ťažké. Pre inšpiráciu odporúčam napr. vyskpšať niečo z trestného zákonníka ČR, najlepšie hlavu IX "TRESTNÉ ČINY PROTI ČESKÉ REPUBLICE, CIZÍMU STÁTU A MEZINÁRODNÍ ORGANIZACI".

(aj keď, ktovie, či by netvrdil, že policajti a sudcovia to robia zo svojho vlastného presvedčenia a o nijaký štát nejde).
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-23 15:43:12 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, např. Vy jste jeden z nich. Nevěříte, že jste na území státu velkýho Ká. Zas tak moc velký rozdíl mezi námi není, lišíme se jen v počtu států, na které nevěříme.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 22:11:00 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To asi ťažko, keď som na území SR.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-23 05:30:48 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To mě nezajímá. Stát si může vyhlásit kdekdo. Jste na území mého státu.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-23 07:29:34 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
S takýmito bludmi sa nedostanete do ankapu, ale do Bohníc :-).
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 21:48:23 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže čí je teda pozemek, který vlastním a který jsem si oplotil? Kdo je majitel? (Sám stát říká, že jím jsem já, ale zajímal by mě Váš názor.)
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 21:54:35 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Takže čí je teda pozemek, který vlastním a který jsem si oplotil? Kdo je majitel?

A čí je prostor, který si stát vyznačil hraničními kameny?

(Sám stát říká, že jím jsem já, ale zajímal by mě Váš názor.)

Stát říká, že jste majitelem, ale v rámci toho státu!
Autor: Marťan Čas: 2019-05-23 12:51:39 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na mé zahradě ty dodržuj moje pravidla nebo tam nevstupuj.

ALE TO JE SAMO O SOBĚ TAKÉ PRAVIDLO!


Ale k tomu pravidlu Vás nikdo nenutí. Když ho neporušujete tím, že na pozemek vstoupíte, nemáte problém.
Srovnejte to s pravidly státu. Nic neděláte, vymezené hranice někoho podle jeho pravidel nepřekračujete a přesto máte problém. Berní úředník si Vás najde, za pomoci policie Vám vnikne na pozemek, který považujete za Váš a část Vašich peněz si vezme.

Vidíte tu nesymetrii? Jestli ne, tak se zeptejte, v čem spočívá. Chápu, že nemusí být snadno nahlédnutelná. Někdy dokonce máte problém, když VŮBEC NIC neděláte (u nás zdravotní daň, v británii svého času daň z hlavy, ...).
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 13:03:53 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Tuhle nesymetrickou hovadinu jsem vám už 100x vyvrátil! Vidím, že stále žijete ve svém bludu.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-23 15:43:48 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže 300x? To já bych doved taky, takhle vyvracet...
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 17:41:51 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Možná to nevíš, ale napřed to musíš vyvrátit a až pak se můžeš odkazovat na to, že jsi to už vyvrátil ;-)
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-23 17:45:29 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zajímavé. A už jste někdy tento postup zkusil?
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 17:50:38 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Hele, že nedokážeš pochopit ani prostý důkaz sporem, to není můj problém.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-23 18:06:26 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikde jsi žádný neprovedl.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 18:18:54 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Provedl, jen jsi ho nepochopil, což jsi svými komentáři několikrát potvrdil.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-23 18:24:36 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Čoby nie, len ty blbec ho nechápeš.
Autor: pz100000 Čas: 2019-05-23 19:06:12 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Takže 300x? To já bych doved taky, takhle vyvracet...

Je to od Vas hezke, hnat takhle panu G vodu na mlyn, ale nemyslim, ze by dalsi dukazy nejak nezbytne potreboval.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-23 23:51:41 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>Vidíte tu nesymetrii? Jestli ne, tak se zeptejte, v čem spočívá. Chápu, že nemusí být snadno nahlédnutelná.

Tuhle nesymetrickou hovadinu jsem vám už 100x vyvrátil! Vidím, že stále žijete ve svém bludu


Takže nesymetrii nevidíte. A nezeptáte sem v čem by mohla spočívat. Váš problém. Přitom ale to v praxi bezpečně poznáte. Už jako malé děcko jste se naučil odlišit situace, kdy za Vámi někdo přijde a chce po Vás odškodnění za porušení pravidel, které si on JENOM MYSLEL (a Vám je neřekl nebo řekl ale vy jste mu na ně nepřistoupil), od případu, kdy opravdu nějaký ČIN PROVEDETE (pak je možno zkoumat, jestli jste druhému vůbec způsobil škodu a jestli je náhrada odpovídající ale toto už není otázka, o kterou tu jde, ta nesymetrie tam je i bez jejího zodpovězení, protože v prvním případě tam škoda objektivně není). Trochu rozpor. Ale hlavně, že bludem podle Vás trpí někdo jiný.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 00:07:55 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Už jako malé děcko jste se naučil odlišit situace, kdy za Vámi někdo přijde a chce po Vás odškodnění za porušení pravidel, které si on JENOM MYSLEL (a Vám je neřekl nebo řekl ale vy jste mu na ně nepřistoupil), od případu, kdy opravdu nějaký ČIN PROVEDETE (pak je možno zkoumat, jestli jste druhému vůbec způsobil škodu a jestli je náhrada odpovídající ale toto už není otázka, o kterou tu jde, ta nesymetrie tam je i bez jejího zodpovězení, protože v prvním případě tam škoda objektivně není). Trochu rozpor.

Jaký rozpor? I v tom první případě se to váže na nějaký čin. Běžte do háje s takovými "rozpory" ...
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 00:25:13 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jaký rozpor? I v tom první případě se to váže na nějaký čin.

Právě že se pak vůbec vázat nemusí. Můžete si vymyslet pravidlo, že se Vám někdo nelíbí a hotovo a následně (pouze ale jen na základě Vaší argumentace, že je to stejné, já tvrdím, že není) chtít odškodné.
Navíc jsem Vám na to psal 2 příklady ze strany státu, kdy to nastává nebo nastalo v praxi. Tvrdím, že v životě to rozlišíte a to naprosto bezpečně, pokud jste duševně zdravý, ani na to nepotřebujete být příliš inteligentní, rozliší to totiž úplně všichni. Jen tu ale píšete něco úplně jiného. Takže tento spor. V soukromém sektoru toto nenastává, resp. když se o to někdo pokusí, doplatí na to reputačně, aspoň pokud je přítomen volný trh a konkurence, protože všichni bez výjimky pochopí, že se zachoval mafiánsky. Kdežto u státu totéž omlouváme, protože to tak máme zkrátka naučené. Nedokážeme to ovšem odůvodnit nikdy logicky, vždycky je to nějaká emoční argumentace typu "protože to tak je správné", jako se to vyskytuje v náboženských systémech. Zatímco to první se učit netřeba a každý to chápe od mala, hned jak začne s druhými interagovat.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 00:34:06 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Navíc jsem Vám na to psal 2 příklady ze strany státu, kdy to nastává nebo nastalo v praxi.

Ale houby, i ty Vaše příklady se vážou na nějaký čin, jen jste ho, při té své zaslepenosti, prostě přehlédl. Berní úředník by nepřišel, kdybyste nevykonal čin, kterým Vám vznikla povinnost platit daň.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 00:39:49 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Právě že ne, psal jsem Vám 2 (demonstrační, protože vím i o dalších) příklady, kdy platit musíte jen protože vůbec existujete. Čin jinak beru vykonaný o své vůli, nikoliv to, že se dotyčný narodil. To jeho čin není, on byl ve skutečnosti narozen, aniž by se ho někdo zeptal a on se mohl rozhodnout a měl na výběr.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-23 12:29:05 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No a co, že je někde cedule se smluvními podmínkami, když já tu smlouvu neuzavřu?

V pořádku. Odmítl jste nabízenou transakci. Pokud si ji nebudete vynucovat bez smlouvy, nemáte problém, protože nezpůsobujete problém někomu jinému, s kým nejste ve smluvním vztahu.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 13:03:31 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Tuhle nesymetrickou hovadinu jsem vám už 100x vyvrátil! Vidím, že stále žijete ve svém bludu.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 17:58:21 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Vy pořád opakujete, jak nemusíte respektovat podmínky státu, protože jste s ním neuzavřeli smlouvu, ale jedním dechem dodáváte, že ostatní musí respektovat vaše podmínky, třebaže s vámi neuzavřeli smlouvu. Docela dvojí metr, ne?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:07:38 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já jsem neuzavřel smlouvu se státem o tom, že jeho pravidla platí na mém pozemku. To je dost rozdíl od toho, že cizí člověk musí respektovat pravidla, která já jsem stanovil na tom mém pozemku.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:11:08 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
No jo, ale ten pozemek je tvůj jen podle tvých pravidel :-D :-D :-D
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:21:39 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V ancapu nikdo nemá právo na cizím pozemku uplatňovat svá pravidla. Bez ohledu na pojetí vlastnického práva, které používá majitel. Nikdo nesmí na cizím pozemku prosazovat svoje pojetí vlastnických práv.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:23:43 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ale to, co píšeš, je už pravidlo! To není nějaký přírodní zákon, to je vámi prosazované pravidlo! A proč by mělo platit zrovna tohle vaše a ne jiné?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:32:44 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je přírodní zákon! chrana toho, co jakýkoli živočich získal svým úsilím a vlastní, je podstatnou podmínkou pro přežití jednotlivce i živočišného druhu (jakéhokoli). Každý živočišný druh tento princip používá! Jedině živočišný druh homo jej ale dokáže objevit, poznat a popsat. Demokratouši se (očekávaně) dostali do situace, že se domnívají, že přírodní zákony zákony lze měnit, obejít nebo relativizovat hlasováním. Podle toho taky demokratická civilizace dopadne. Totálním rozvratem.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:40:04 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Kdyby to byl přírodní zákon, tak by byl neporušitelný, ty hlupáčku :-D
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 18:43:33 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přírodní zákony lze porušovat. Jak ale dopadne ten, kdo je porušuje...
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 18:46:42 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Záleží na definici přírodních zákonů. Někteří tak striktně uznávají pouze fyzikální jevy, kterým se opravdu vzepřít nelze, jiní tam zahrnují i evolučně vyselektované chování, které lze ignorovat, ale bez plného pochopení smyslu dotyčného chování lze na takovou ignoranci těžce doplatit.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 18:16:15 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
I když člověk neuzavře smlouvu o dodržování ankap pravidel, tak je musí dodržovat, protože to říkají ta ankap pravidla. To ti přijde normální. Ale když stejnou logiku použijí zastánci státu, tak to se můžeš vzteknout :-/
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 20:10:56 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vy pořád opakujete, jak nemusíte respektovat podmínky státu, protože jste s ním neuzavřeli smlouvu
To je goebelsovské překroucení. Já jsem neuzavřel smlouvu se státem na to, aby jeho pravidla platila na mém území - pozemku.

Na cizím území - pozemku přirozeně respektuji pravidla, která si tam nastavil vlastník. Protože na cizím pozemku je mi v podstatě jedno, kdo je jeho vlastníkem nejde v žádném případě o dvojí metr. V mnoha případech vstupuji na pozemek, aniž bych věděl, kdo je jeho vlastníkem (třeba když jdu do lesa na houby). Mnohdy na hranici pozemku žádná pravidla napsána nejsou ani tam není nikdo, kdo by mi je sdělil. V takovém případě se chovám civilizovaně v souladu se zvyklostmi. V cizině jsem obezřetnější. V UK jsem se např. pro jistotu zeptal, jestli se něčeho dopustím, když si zkrátím cestu přes cizí pastvinu.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-22 20:14:17 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Pořád nechápeš, že to, že na nějakém území by měla platit právě jen tvá pravidla, je samo o sobě pravidlo!
Autor: Marťan Čas: 2019-05-23 12:22:52 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A proč bych na něj neměl vstupovat, když se mnou nikdo neuzavřel smlouvu, že tam vstupovat nesmím?

To proto, protože Vy zas nemáte s dotyčným uzavřenu smlouvu, že na pozemek vstupovat smíte.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 13:02:55 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Tuhle nesymetrickou hovadinu jsem vám už 100x vyvrátil! Vidím, že stále žijete ve svém bludu.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-23 23:23:28 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ve skutečnosti ale žijete Vy v bludu svém, že jste mi něco vyvrátil. Druhá možnost je, že jste si toho velice dobře vědom (že nevyvrátil). Nevím vlastně, co z toho je horší.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-23 23:51:15 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Klidně si to nalhávejte, mně už je to jedno. Ten Váš neobjektivní pohled, že pokud něco chtějí ostatní, musí na to mít smlouvu, ale pokud něco chcete Vy, tak Vám v tom ostatní nesmí bránit, protože na to nemají smlouvu, byl už prokouknut tolikrát, že nemá smysl Vám ho vyvracet po sto prvé. Stejně tak ten neobjektivní pohled, že transakci vnucuje ten, kdo chce vstoupit, a ne ten, kdo někomu brání vstoupit. Stejně jako ten nesmysl, že pokud je něco tvrzeno na základě objektivně zjistitelných faktů, tak to přece musí být objektivní tvrzení. Ale Vy se s tím stejně za chvíli vytasíte znovu.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-23 23:58:55 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ten Váš neobjektivní pohled, že pokud něco chtějí ostatní, musí na to mít smlouvu, ale pokud něco chcete Vy, tak Vám v tom ostatní nesmí bránit, protože na to nemají smlouvu, byl už prokouknut tolikrát, že nemá smysl Vám ho vyvracet po sto prvé.

Tohle si klidně vyvracejte, kolikrát chcete, protože toto já netvrdím. A asi se zároveň vyjasňuje, jak je to nejspíš s tím Vašim údajným 100 krát vyvrácením.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 00:09:27 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nepochopil jste. Nevstupovat na pozemek nemusím po druhých chtít. jelikož nelze uzavřít smlouvu se všemi lidmi na světě, popřípadě s těmi, kteří se případně teprve narodí. Ale i kdyby to technicky šlo, tak já žádnou takovou smlouvu nepotřebuju, protože nic dělat ani měnit nechci. Vstoupit chce ten druhý.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 00:14:34 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
A to je právě ta Vaše ideologická zaslepenost ...
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 00:26:31 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikoliv, to je stav, kdy já po druhým nic nechci, tudíž nemám potřebu s ním uzavírat smlouvu.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 00:18:02 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
To je jako bych tvrdil, že vynucovat si pravidla státu je v pohodě, protože nelze takovou smlouvu uzavřít se všemi. Ale i kdyby to technicky šlo, tak já žádnou takovou smlouvu nepotřebuji, protože nic dělat ani měnit nechci. Vy jste ten, co chce něco udělat v rozporu s těmi pravidly státu. Jen jste prostě příliš zaslepen, než abyste viděl, jak hloupě argumentujete.
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 00:32:35 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je jako bych tvrdil, ...

To není (už se opakuju a jsem lehce nervózní z toho, že už po několikáté a Vy to neustále ignorujete nebo zoufale nedáváte mentálně). Protože já nečiním, činí stát, resp. jeho zaměstnanci, totiž berní úředníci, policie apod. Ti činí, ti by si měli obstarat se mnou smlouvu. Tak, jako za mnou nemůže přijít pro peníze bez smlouvy třeba soused.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 00:36:31 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ale Vy také činíte. Pokud někomu bráníte někam vstoupit, je to sakra čin! Víte co, mne už ta Vaše ideologická zaslepenost nebaví, pokrok nula, tak si třeba myslete, že jste vyhrál, já už na Vás zvysoka kašlu!
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 00:42:14 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To ale není čin iniciovaný mým rozhodnutím, to je reakce na čin druhého, který se ho dopouští, aniž by k němu měl smlouvu. On se snaží plnění smlouvy, kterou se mnou dobrovolně neuzavřel, vynutit násilím, já smlouvu odmítám. Nikoliv obráceně.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 00:56:32 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ach jo, ta ideologická zaslepenost z toho fakt už kape. Vy si jako první bez smlouvy s tím, koho se ten zákaz vstupu týká, přivlastníte kus země, všem ostatním vnucujete, že tam nesmí chodit, ale k tomu smlouvu nepotřebujete. Vy prý nic nečiníte, i když přivlastnění je čin, i když vynucování si nevstupování je čin. Pořád vše jen ti ostatní, to oni potřebují smlouvu, aby něco mohli, Vy ne ... fakt, s tímto se běžte bodnout!
Autor: Marťan Čas: 2019-05-24 01:37:33 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vy prý nic nečiníte, i když přivlastnění je čin, i když vynucování si nevstupování je čin. Pořád vše jen ti ostatní, to oni potřebují smlouvu, aby něco mohli, Vy ne...

Tak takhle široce to zas netvrdím. Přivlastnění je čin, na který také potřebujete smlouvu. To když ten pozemek získáváte od předchozího vlastníka. Výjimkou je pouze případ, kdy žádný takový není. To pak není s kým smlouvu uzavírat.

Vynucování si nevstupování je sice čin ale jako důsledek vůle druhého. Protože pokud on nevstupuje, nelze si nevstup vynucovat. Nejdřív on se musí pokusit si vynutit vstup a pak teprve já se mohu pokusit vynutit jeho nevstup zabráněním vstupu. Rozhodující je ta časová posloupnost a kauzální vztah obou činů. A to i když bráním pasivně. Třeba zamčením dveří od bytu. Tím nikomu nebráním, dokud on se nepokusí zámek překonat.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-05-24 04:50:26 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Stále jste nic nepochopil, typické.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-24 06:00:10 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stále jste nic nepochopil, typické.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-24 07:28:38 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Stále ste nič nepochopil, typické.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 16:12:21 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na pozemku mého domácího (nájemní byt, kde bydlím) neplatí téměř žádná pravidla mého domácího. Žádná zvláštní mi nepředepsal. Krom pravidel běžného lidského soužití. Dokonce já jsem dal svému domácímu právo vstupu do bytu kdykoli, i bez mého vědomí.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 15:21:58 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co to je proboha za premisu, že majitel soukromé porodnice by se domáhal čehokoli na naprosto neschopném čerstvě narozeném shluku bílkovin a nukleových kyselin? Vždyť by mu to mimino, které si neuvědomuje ani svou vlastní existenci, na jeho návrhy vůbec nereagovalo. Nebyl by to náhodou dobrovolný vztah mezi majitelem porodnice a zástupcem novorozence = rodičem? Jakou konkurenční výhodu by měl majitel porodnice, který by na rodičích vymáhal nějak hovadnou smlouvu? Jak by tímto způsobem získával zákazníky, ochotné porodit dítě zrovna u něj? Jakou konkurenční nevýhodu by měl majitel porodnice, který by s oboustranně výhodnou smlouvou přišel za rodiči až po pro oba rodiče nejednoduchém porodu?

Ostatně až zbankrotuje stát (čehož se dožijeme), můžeš začít provozovat nějakou z těch zhůvěřilostí, které tady prezentuješ jako úžasně profitabilní podnikatelský záměr. Nesmírně na tom zbohatneš.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 15:35:55 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ten nezmysel je nápad tvojho spojenca VeľkéhoKá, ktorý sa absurdnými príkladmi pokúša zahovoriť fakt že na štát ako majiteľa pozemku v demokracii a ankapistu ako majiteľa pozemku v ankape máte dvojaký meter.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 18:37:11 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Neviem, nie som telepat. Ale nechápem aký má táto absurdná otázka zmysel. Nejakej konkrétnej krčme sa viete vyhnúť, najmä ak ste abstinent, ale prežiť celý život na vlastnom pozemku zvládne málokto.
Autor: Martin Pánek (neregistrovaný) Čas: 2019-05-21 08:20:11 Titulek: Re: Rozdíl mezi an-kapem/komem [↑]
Ano, souhlas. A proto je potřeba zavést islám a právo šaría! Tyto instytuty tento problém zcela řeší!

Volte Svobodné.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2019-05-21 10:01:35
Problém komunismu (ne Ačkovou předponu mu nedám, neni důvod) neni v tom že by nebyl nekonzistentní. Problém komunismu je v tom že je uplně nahovno.
Mě jde o to abychom oddriftovali slovo anarchismus do mainstreamu, zbavili ho pejorativního nádechu, spojili ho s pozitivní náplní, synonimizovali s volným trhem, dobrovolností.
Aby si pod slovem anarchie/anarchista lidi představili to čim ten obsah plním já/lidi mě myšlenkově podobný. Nás.
Místo občanské války, vypitejch pankáčů, Gavrila Principa, smažky z kliniky a vůbec.

Shodu s komunismem nehledám. Jsem rád za různý myšlenky a náhled na některý věci, který jsem od levičáků získal. Ale o pojem anarchie se s nima dělit nehodlám.
Autor: ABCD (neregistrovaný) Čas: 2019-05-21 11:42:33
Všechny ty anarcho-ismy, fašismy, demokracie, socialismy fungují.
Problém je vždy v lidech, hlavně v těch typech co v 1935 byli hrozní demokrati, v 1939 se přidali k nacistům, na jaře v 1945 byli hrozní vlastenci a v 1948 vstoupili do KSČM. Nebo pro novou generaci do 1989 u komoušů, po plyšáku demokrati a po cca 2005 eurosocialisti/byrokrati. Tyhle typy vychcánků, kteří jsou po moci/funkcích/bohatství budou v každém systému.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-21 12:06:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Socialismy a fašismy vždycky fungují s úplně jinými lidmi, než kteří zrovna žijou.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 12:41:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
A ankap nefunguje nikde a s nikým.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 14:15:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A nejlépe funguje s lidmi, kteří nežijou.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-21 17:21:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Je potřeba vytvořit nového (sovětského, eurounijního, zeleného, ...) člověka. :-D
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 18:30:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Alebo nového ankapistického.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 18:42:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ten už existuje. Nebo Vy nesledujete svůj zisk?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 18:59:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ja sledujem len svoje straty a zisky tých ktorým platím.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-21 22:04:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže o to, abyste měl peníze na pokrytí těch ztrát, se nestaráte?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-21 22:17:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Na to MUSÍM chodiť do práce.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 06:39:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže se staráte. Hm. Neřekl bych, že jste jiný člověk než ten, kterého předpokládá anarchokapitalismus.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 14:06:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Najprv som chcel povedať že tvrdenie že ankap potrebuje etatistov je oxymoron, ale potom som si uvedomil že vlastne máte pravdu. Ankap potrebuje aj ovce ktoré môžete strihať, prípadne zodrať z kože.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 14:31:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, ankap potřebuje lidi, kteří sledují svůj zisk. Vy to děláte také, ať už tomu říkáte jakkoliv.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 15:46:42 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Tak hádam mi nechcete tvrdiť že viete lepšie ako ja že či som etatista alebo ankapista :-D.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 16:04:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tvrdí, že sledujete svůj zisk.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 16:54:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Aj keby to tak bolo, dokazuje to že som ankapista?
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 16:57:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, proč? O nic takového se v této diskusi nesnažím.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 17:09:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Že jste anarchokapitalistický člověk, kterého předpokládá anarchokapitalismus. K tomu nemusíte být anarchokapitalista.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 17:48:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ten anarchokapitalistický človek neankapista, to má byť ako ekvivalent ku ankapistovi obyvateľovi štátu? No tak to ten anarchokapitalistický neankapista bude na tom podobne ako Vy v štáte. Tiež sa bude snažiť obísť platné pravidlá a ak sa mu to nepodarí tak bude nespokojný ako Vy teraz.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 17:57:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na svém pozemku nemusí dodržovat pravidla, která neuznává. Pokud nemá svůj vlastní pozemek a nějaký si pronajme, pronajme si takový, na kterém budou platit pravidla, která mu vyhovují. Ve svých oboustranně svobodně a dobrovolně uzavřených kooperacích bude dodržovat jen taková pravidla, která si pro tu kooperaci dohodne. Ani v jednom případě, pokud vůči ostatnímu okolí dodržuje obecná pravidla slušného lidského soužití, mu nikdo další do toho nemá co kecat. Ani Káčko, ani Fiala.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 20:40:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
OMG, už vidím ako sa v ankape, kde práva človeka životne závisia od vlastníctva pozemku všetci vlastníci pozemkov predháňajú v tom aby ti prenajali či predali pozemok za pre teba výhodných podmienok. LOL.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-22 21:22:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne. Přirozeným počínáním pronajímatelů na volném trhu je - nabízet pozemek k nájmu za co nejpitomějších podmínek. Je to přeci zcela zjevné a každému to musí být jasné. :-D
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-22 21:50:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přihlouplí nájemníci se můžou porvat. Nejíst uzené ve středu, to je prkotina, stejně tak zírat na majitelův penis dvě hodiny každý sudý týden a obětovat kozu při každém úplňku, ovšem opravovat drobné závady na vlastní náklady, to je neskutečné svinstvo.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-22 22:07:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
V prvom rade prirodzeným správaním sa majiteľa pozemku je byť jeho užívateľ. Ale ak už sa majiteľ pozemku rozhodne pozemok neužívať osobne a radšej ho prenajať, tak jeho prirodzeným správaním je prenajať ho za PRE SEBA výhodných podmienok. Navyše v štáte sa neoplatí držať pozemok len tak, keďže z neho platíte daň a vlastníctvo pozemku nie je až také dôležité ako v ankape.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-05-23 15:46:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ani v ankapu se nevyplatí držet pozemek jen tak. On Vám sice může vydělávat tím, že o něj bude stále větší zájem, ale opravdu vydělá tolik, jako když budete pozemek nějak užívat? Pouhým držením sice neztrácíte, ale také příliš nezískáváte.
Autor: pz100000 Čas: 2019-05-23 19:07:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Ani v ankapu se nevyplatí držet pozemek jen tak.

Gramaticky to mate spravne, fakticky ovsem trikrat spatne ze tri moznych.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-23 18:16:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na druhé straně "barikády" je člověk, který si chce pronajmout pozemek. A chce si ho pronajmout za PRE SEBA výhodných podmínek. Majitel má pozemek. Zájemce má peníze. Majitel tuze touží po penězích, které mu chybí. Zájemce tuze touží po pozemku, který mu chybí. Za této situace se s největší pravděpodobností, hraničící se 100%, podaří majiteli pozemku nějakým způsobem ojebat zájemce. Jenže ne každý, je taková mrdka, jako ty se svým zaměstnavatelem, kteří ojebáváte své zákazníky. A ne každý je pračurák, jako vaši zákazníci, kteří se nechají váni dvěma ojebávat. A ti, kdo spadají do těchto dvou kategorií mě celkem nezajímají. Téměř se s nimi nesetkávám a nepamatuji se, kdy bych s takovými individui kdy vstoupil do kooperace.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-05-23 21:10:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Jasné, prenajímateľ je taký debil že okradne sám seba len aby dal zarobiť nájomcovi. LOL.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-05-25 10:46:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To jsem psal?????
logo Urza.cz
kapky