Dechová zkouška pro vodáky – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-07-29 00:00:02

Dechová zkouška pro vodáky

Každý, kdo někdy jezdil na vodu, si umí velmi dobře představit, kolik vodáků není nonstop pod alespoň nějakým vlivem alkoholu; rumy v lodi, piva u stánků, to je skoro tradice. Letos to bohužel došlo i uniformovaným opicím, jež zalistovaly v zákonech a zjitily, že na lodích platí stejná nulová tolerance jako v autech; a vlastně ještě hůř, na kánoi nesmí být opilý nejen zadák a ani háček, dokonce to platí i pro toho, kdo se jen veze jako porcelán. Benga si tedy sedla k Ohři, kde buzerují vodáky a inkasují; za alkohol v krvi na lodi hrozí až sto tisíc (!) korun pokuty. Ano, čtete správně; nedělám si prdel. Při silniční buzeraci se lze alespoň vymlouvat na to, že opilý řidič ohrožuje ostatní; ale tady? Nejde o nic jiného než bohapusté rýžování dalších peněz na lidech, kteří nikomu nic nedělají a svou opilostí ohrožují tak maximálně sebe; tak nechutné jednání by žádnému jinému subjektu než státu neprocházelo.
Přečtení: 11844

Autor: morbid Čas: 2016-07-29 06:17:12
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
Je děsný jak se napříč Evropou zavádí fašistický policejní stát. A lide si toho všimnou teprve až nějaký vůdce, jako třeba v Turecku, začne popravovat lidi.
Autor: gregoryMc Čas: 2016-07-29 06:50:44 Titulek: Dechová zkouška
Web: neuveden Mail: gregor v doméně dieselplus.cz
jo právo a pořádek v tomto pojetí přitahuje psychopaty ... na lid musí bejt přísnost. A mě úplně bere, jak nikým nevolení odboráři (najmě jistý Středula) včetně "podnikatelů=dojičů" v korporatistické tripartitě s rozkoší dirigujou soukromé vztahy a hodně lidí bučí souhlasem. tfujtajbl vespolek
Autor: marek28 Čas: 2016-07-29 08:48:20
Web: neuveden Mail: neuveden
Po tomhle snad musí dojít každému, že opičáci nemají s ochranou občanů nic společného a slouží jen jako další forma olupování občanů. Ne? Btw je legální o policistech psát, že jsou to opičáci, když teď nějací ti uniformovaní kreténi chtějí někoho pokutovat za to, že o Šlachtovi napsal, že je traktorista s přišitýma ušima?

P.S. Zase další případ, kdy si vzpomenu na policisty, kteří piští cosi o tom, že si jich občané neváží a netěší se u nich dostatečnému respektu. Aby ne, když občané vidí tohle.
Web: neuveden Mail: neuveden
Pro pořádek, Urza vychází z článku http://vary.idnes.cz/vodaci-reka-ohre-kampan-voda-nebo-alkohol-policie-kontrola-p39-/vary-zpravy.aspx?c=A160723_2261546_vary-zpravy_ba

Bohužel sám článek je plný novinářských (a možná i policejních) zkratek. Střízliv musí být ten, kdo loď řídí. Ostatní pasažéři mohou být nalití. V diskusi je i citováno pár dalších věcí z toho zákona, jako např. že dojití k oné pokutě až 100 tisíc od správce řeky může být problém, protože v příslušném zákoně se píše o lékařském vyšetření na alkohol a o odmítání tohoto vyšetření, tedy nikoliv o odmítání dýchání policajtům. Celé to tedy působí spíš tak, že novináři (zase) spolupracují s policií na děšení lidí a dělání si z lidí ovce.

Takže když to shrnu:
- Policisty na vodě srazit pádlem. Budou mít jiné starosti než někoho buzerovat s trubičkou.
- Policisty na břehu ignorovat.
- Když už musím dýchat, zajedu ke břehu a s celou partou vystoupím, dýchnu a odmítnu lékařské vyšetření. Dál ať si pádluje někdo jiný, teď se jde do hospody, nazdar.
logo Urza.cz
kapky