Dekriminalizace, nebo legalizace? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Blackie
Čas: 2022-06-15 00:00:02

Dekriminalizace, nebo legalizace?

Legalizace drog znamená zvýšení svobod, a tedy zlepšení oproti současnému stavu. Proč to ale není ideál? Respektive proč nelegalizovat, ale raději dekriminalizovat? Protože při dekriminalizaci by se otevřel prostor i dalším substancím a stát by tak přišel o mocný nástroj monitoringu a kontroly. Navíc to, co jedna strana legalizuje, druhá může snadno omezit malou změnou patřičného zákona, což je snazší než přicházet s celou novou legislativou. Ale i když preferuji dekriminalizaci, legalizaci libovolné látky považuji za dobrý za krok ke svobodě.
Přečtení: 7772

Autor: v6ak Čas: 2022-06-15 08:08:11
Web: https://v6ak.com Mail: cz.urza v doméně reg.v6ak.com
Pokud jsem to dobře pochopil, argumenty pro upřednostnění dekriminalizace oproti legalizaci spočívají v tom, že 1. dekriminalizace snáze projde široce a 2. budou menší tlaky to vrátit zpět. Je to tak?
Autor: Istvan Čas: 2022-06-15 08:52:45
Web: neuveden Mail: neuveden
A aký je legislatívny rozdiel?
Koniec koncov, chlieb nie je ani legalizovaný, ani dekriminalizovaný a môžeme ho jesť.
Web: neuveden Mail: neuveden
Při dekriminalizaci vás nezavřou, když vás s něčím chytí, při legalizaci si to budete moci koupit legálně v obchodě. Chléb je legalizovaný. Smysl má dlouhodobě jen legalizace.
Web: neuveden Mail: neuveden
Ak však pečiem chlieb pre vlastnú potrebu inými metódami, ako sú uvedené v zákone, nie je to nelegálne. V porovnaní s výrobou drog doma pre vlastnú potrebu. Lenže to nie je ani povolené, ani zakázané zákonom.
Autor: Hugo (neregistrovaný) Čas: 2022-06-15 11:43:14
to je nesmysl. Autor(ka) si zrejme mysli, ze kdyz legalizovat tak vzdycky konkretni drogu a kdyz dekriminalizovat tak vsechny/celou skupinu
Autor: Zdenál Čas: 2022-06-19 21:00:05
Web: neuveden Mail: zdenek.gardelka v doméně seznam.cz
V pohodě, problém je, pokud člověk používá tato slova, měl by pochopit, jak je vnímají a co znamenají pro mainstream a hlavně - pro lidi z oboru.

My libertariáni používáme slovo "dekriminalizace" jako stav, kdy stát absolutně nijak legislativně neupravuje danou látku, nebo kdy nikoho v souvislosti s tím nestíhá.

Mainstream a lidi z oboru ale narozdíl od libertariánů pod "dekriminalizací" rozumí pouze to, že nebývají kriminalizováni uživatelé, ale stále jsou (třeba i tvrdě) stíháni lidé z distribučního řetězce.

Bacha na to.
Web: neuveden Mail: neuveden
Rozumím.
Díky za feedback. Tohle jsem si neuvědomil.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky