Autor: Ondrášeček
Čas: 2020-09-08 00:00:02
Finanční otroctví
Finanční otroctví je nezvyklý druh sexuálního fetiše, při němž mají někteří příslušníci (především) mužského pohlaví touhu posílat ženě většinu svého výdělku a nechat ji, ať o něm rozhoduje. Jejich domina jim pak část peněz vyplácí zpátky v podobně kapesného, mnohdy na velmi specifické nákupy. Řada mužů svoji dominu přitom nikdy nepoznala osobně. Věřím, že tento vztah, pokud je založen na dobrovolnosti, může být pro obě strany prospěšný, i když je třeba pro mnoho lidí absurdní. Přijde mi, že podobnou formou vztahu je vztah státu k občanovi – řadu jeho peněz totiž obrovský byrokratický aparát ztratí cestou a poté mu dává kapesné – např. v podobě dotací, bezplatného školství apod. Celý tento vztah je i podobně neosobní – málokdo přijde do kontaktu s tím, kdo rozhodl o jeho penězích. Myslím, že finanční otroctví je pro kolektivisty příkladem toho, že pokud někdo chce, aby někdo jiný rozhodoval o jeho financích, tržní cesta se vždycky najde. Proto věřím, že není třeba nutit celou společnost do finančního otroctví v podobě odevzdání dvou třetin peněz státu.
Přečtení: 26986
Komentáře
Komentář 59119
Komentář 59121
A samozrejme skutočnosť že za poskytnuté služby sa patrí zaplatiť nie je finančné otroctvo, ak už mám niečo nazvať finančným otroctvom tak to čo vystrájajú súkromné banky a iné finančné inštitúcie.
Komentář 59122
Ano, proto sem pred nejakou dobou videl clanek ze na kazdou 1Kc vyplacenou na socialnich davkach je potreba vybrat 1,8Kc takze ten zlomek je v pripade socialniho systemu pouze 80% :D
ackoliv sem se ten clanek snazil najit pro referenci tak sem ho nenasel (asi malej skill v googleni :)
Komentář 59123
Komentář 59139
Komentář 59152
Komentář 59157
Komentář 59159
Komentář 59164
1) obchodník nikoho nenutí platit za plnění dodané někomu jinému , pozdě, v netržní (většinou směšně malé) výši nebo vůbec.
2) tomu, kdo platí SS vzniká škoda (viz 1) a přijímající dostává hodnotu za nic, a SS žádné hodnoty nevytváří. Narozdíl od obchodníků. Navíc, pokud obchodník něco silně nezvládne, tak zkrachuje. SS prostě zvedne povinné výběry a jede se dál.
Komentář 59167
1. Veď presne takto funguje každé poistenie, aj preto sa odvody nazývajú zdravotné poistenie, dôchodkové/starobné poistenie, poistenie proti nezamestnanosti atď. poisťovňa tým poistencom ktorým poistná udalosť nastala platí z peňazí ostatných poistencov. Rozdiel je akurát v tom že ak u súkromnej poisťovne výdavky prevýšia príjmy tak skrachuje a poistencom ostanú oči pre plač. A rozdiel je v tom že súkromníkovi nestačí 1,25% zisk, keby predpokladal tak malý zisk tak peniaze investuje inam.
Komentář 59172
A rupe už i Čína, jen se jí to daří maskovat líp než EU.
Komentář 59180
Dôchodky sa riešia preto že platy sú malé a z malého platu sa nedá ušetriť na dostatočne veľkú penziu.
A na bankroty vyspelých štátov EÚ sa tešíte márne. Jedine tú Čínu by som Vám uveril, lebo si myslím že tamojší obyvatelia nedokážu dlhodobo znášať útlak z dvoch strán naraz, od kapitalistických podnikateľov a zároveň od totalitnej vlády.
Komentář 59183
Nejde o vyplácení plnění, ale o to, že s nějakou pojišťovnou vůbec musím mít smlouvu, a že zálohy nijak nesouvisí s riziky atd. Zdravotní pojištění není pojištění, ale daň.
povinné zmluvné poistenie auta a poistné mi oproti minulému roku stúplo o 4€
Aha, povinné. A vy si v tomto případě stěžujete na co přesně?
Dôchodky sa riešia preto že platy sú malé a z malého platu sa nedá ušetriť na dostatočne veľkú penziu.
Spoření na důchod nedává v inflační ekonomice smysl, v tom s Vámi souhlasím. Řešením je použít jiné nástroje, jako např. zvyšování práceschopnosti ve stáří a vlastní investice na stáří. K čemuž je ale potřeba ty zdroje mít, a ne si je nechat krást.
Komentář 59184
Na nič si nesťažujem, iba som na námietku že štát za určitých podmienok môže zvýšiť odvody kontroval protipríkladom že aj súkromné poisťovne môžu dvíhať ceny svojej služby.
Deflačná ekonomika nedáva zmysel. Potom netreba robiť nič len sysliť úspory pod matracom, čo demotivuje podnikať. A robiť až do smrti nie je riešenie malých dôchodkov z malých platov.
Komentář 59185
Pak se nedivte, že sem dáváte nesmyslné argumenty, resp. reagujete nesmyslně na argumenty. Pointa té větve argumentace byla, že normální pojišťovna vás nezavře. Prostě vám zruší smlouvu, to je celé. Protože vy jste si tu smlouvu s tou pojišťovnou vybral. Patrně z mnoha nabídek za různé ceny, s různým pokrytím atd. Zatímco zdravotní pojištění mít musíte. Konkurence v rozsahu a ceně neexistuje. Můžete mi tedy vysvětlit, proč Vy mezi těmito dvěma věcmi nevidíte rozdíl?
Na nič si nesťažujem, iba som na námietku že štát za určitých podmienok môže zvýšiť odvody kontroval protipríkladom že aj súkromné poisťovne môžu dvíhať ceny svojej služby.
No, přišlo mi, že si stěžujete. Navíc Váš příklad nebyl o soukromých pojišťovnách, ale o firmách tyjících ze státem nařízeného kšeftu. To není volný trh. Kdyby existovala hrozba, že si auto nepojistíte, a Vás za to nikdo nebude popotahovat (nutná podmínka), mohly by ty pojišťovny zvyšovat ceny?
Deflačná ekonomika nedáva zmysel. Potom netreba robiť nič len sysliť úspory pod matracom, čo demotivuje podnikať.
To mi prosím vysvětlete. Řekněme, že byste měl deflaci 2 %. Všichni by teda syslili, jo? Kdyby někdo náhodou dostal nápad, jak svoje prachy zhodnotit desetkrát rychleji, tak se na to vysere, protože se podívá a řekne si "hele, máme deflační ekonomiku, pečení holubi lítají z huby do huby"?
A robiť až do smrti nie je riešenie malých dôchodkov z malých platov.
Bohužel je. Vy je jenom odmítáte. Netvrdím, že to je nejlepší řešení, ale připravte se na to, že při růstu doby dožití a při medicínském pokroku přijde brzy doba, kdy člověk bude muset (a bude schopen) pracovat klidně i 500 let. Pointou je, že řada lidí na péči o svoje zdraví sere, tak se dožívá jakéhosi důchodu v jakémsi příšerném stavu.
Komentář 59186
Tak ste si domýšľal chybne. A poisťovňa vlastnená súkromnou osobou je súkromná, štátna je poisťovňa ktorú vlastní štát. A na otázku že či môže poisťovňa zvyšovať poistné ak poistka nie je povinná odpovedám že áno, veď jej hrozí že sa prepoistím ku menej lakomej konkurencii. To by tá poisťovňa musela byť na trhu sama aby jej nehrozil únik poistencov. Navyše ani pri nepovinných poistkách nie sú stále rovnaké ceny.
Ak budú všetci sysliť tak nebude deflácia 2% ale omnoho vyššia, veď to by znamenalo že všetky výrobky na trhu budú mať nulovú hodnotu, čiže deflácia by bola nekonečne veľká. Deflácia bude tým vyššia čím viac ľudí bude sysliť. A čím väčšia bude deflácia tým viac ľudí bude namiesto produkovania hodnôt sysliť.
Nie, robiť až do smrti je riešením otázky ako dôchodok nepoberať. Nie riešením otázky ako pri malých zárobkoch vyžiť z dôchodku.
Komentář 59187
K té deflaci... výborně, takže deflační ekonomika je podle Vás nesmysl, protože by všichni syslili, ale oni všichni nesyslí, když je deflace konečná. Ok, jak si mám tento Váš veletoč vysvětlit?
Komentář 59189
A k deflácii, nerozumiete jednoduchej matematike?
Komentář 59191
Komentář 59192
A to že PZP slúži na ochranu obetí dopravných nehôd je fakt a nie citové vydieranie.
Komentář 59198
Komentář 59202
Komentář 59210
Komentář 59216
Komentář 59225
Komentář 59188
Stupnice mezi "jenom pracuji a nepobírám důchod" a "jenom pobírám důchod a nepracuji" je spojitá. Pak z malého důchodu vyžijete snadno, když k tomu ještě máte nějakou práci.
Ale chápu, Vy se snažíte oponovat už jenom proto, abyste oponoval. Body na papíře za Vás musí spojovat všichni ostatní.
Komentář 59190
Komentář 59176
Komentář 59181
Komentář 59140
Komentář 59153
Komentář 59156
Komentář 59163
Daně a odvody zaměstnancům jim nebere zaměstnavatel, ale stát, který zaměstnavatele k tomu nutí. Kdyby toho nebylo, tak to klidně platí zaměstnancům - náklad jako náklad.
A proč najednou fňukáte, že zaměstnanci jsou obíráni... státem? Vždyť si přece platí za služby jím poskytované, no ne?:-D
Komentář 59166
Tooto ale zahovárate, v kntexte diskusie nie je podstatné či dane a odvody vyberá zamestnávateľ alebo by ich vyberal priamo štát, podstatné je že zamestnancovi príde na účet už len čistá mzda, takže nemá možnosť priamo ovplyvniť aktuálnu výšku svojich odvodov a daní. Kým OSVČ a podnikatelia tú možnosť majú a hodne ju aj zneužívajú.
Komentář 59171
A nic nezamlouvám, narozdíl od vás. Kdyby stát nenutil zaměstnavatele strhávat zaměstnancům odvody a daně, tak by klidně mohly jako čistá mzda přistávat zaměstnancům částky vyšší o cca. 50 a více procent. A ti by si mohli vybrat z mraků sociálního i zdravotního pojištění, které by mohlo být i levnější, lepší a například by naspořené částky v nich mohly být součástí dědictví. A dalo by se pokračovat.
Ovšem shodnu se s vámi v tom, že zaměstnanec je patrně státem nejvíce bit a nejhůř se mu vyhýbá berním. OSVČ toho nezneužívají, ale využívají na max co jim stát milostivě dovolí. Napadá mě... nezneužívají zaměstnanci daňové bonusy na vl. osobu, děti, důchodové připojištění, hypotéku...? Vždyť když na účtárnu uvedou své děti apod....Mělo by se na ně přísně !!!
Komentář 59179
Kapitalisti svoje prostriedky získavajú vykorisťovaním, úžerou a navyšovaním ceny, čiže na úkor zvyšku obyvateľstva.
A pochopiteľne že nečakám že sa priznáte k chybnej argumentácii, kde sa zahováraním pokúšate odkloniť diskusiu od skutočnosti že zamestnanci na rozdiel od OSVČ a podnikateľov nevedia ovplyvniť výšku svojich daní a odvodov. Teda vedia, ale iba z dlhodobého hľadiska, tým že či budú voliť ľavicu alebo pravicu. A to že by zrušením daní a odvodov podpriemerne zarábajúca väčšina zamestnancov finančne získala je mnohokrát vyvrátený mýtus. Áno, teoreticky by mohli za služby platiť o trochu menej, ale jedine za cenu výrazného zníženia rozsahu či kvality daných služieb. čo v dôsledku znamená aj tak stratu a nie zisk.
Komentář 59154
1) Oni často nechtějí platit ani za ty vnucené služby; chtějí, aby platil někdo jiný. Oni jsou přece ti slabší.
2) Jako malé děti chtějí zpátky peníze, za které si od toho soukromníka něco koupili, ale zároveň si nechat to něco. Přijde mi to velmi nedospělé, a i malé dítě docela rychle pochopí, že je to pitomost, a že nejde jenom si brát.