Globální oteplování – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2019-01-11 00:00:02

Globální oteplování

I když odmyslíme zfalšované statistiky a pseudovědce, již dosahují na státní peníze skrze vyrábění důkazů a tvorbu katastrofických scénářů vycházejících z nejistých předpovědí počasí na desítky či stovky let dopředu, připouštím objektivní fakt, že v posledních sto či sto padesáti letech, kdy měříme teplotu, se trošku otepluje; nemáme však žádné důkazy, že by na to měla lidská činnost nezanedbatelný vliv. I kdyby však měla, je otázkou, zda se vůbec jedná o problém; a pokud ano, není jasné, o jak velký. Na druhou stranu prokazatelně víme, že Země má tendence se enormně ochlazovat i oteplovat sama – bez ohledu na existenci těžkého průmyslu, automobilů či dalších moderních technologií (i bez nich tu byly doby ledové, případně zelené pastviny v Grónsku); zásadní otázka zní, jak moc zásadních je těch pár stupňů či desetin stupňů oteplení možná vyvolaných lidmi v porovnání s desítkami stupňů způsobených přírodou.

Odpověď bohužel nikdo nezná, vše jsou jen lépe či hůře podložené odhady, jenže de facto jednak nikdo nedokáže říci, jaký vliv má lidská činnost na globální počasí, ale především není vůbec jasné, jaký je skutečně dlouhodobý (tedy nikoliv desítky či stovky, ale tisíce a více let) trend vývoje teplot a co vlastně ty skleníkové plyny a další vedlejší efekty technologií způsobují; přitápíme k již probíhajícímu oteplování? Nebo oddalujeme následující dobu ledovou? Obávám se, že se současnou úrovní poznání prostě nikdo neví. Jak k tomu tedy přistupovat? Jednoduše nechat každého, aby se rozhodl po svém; dokud nebude existovat důkaz, že oteplování atmosféry skutečně někoho poškozuje (či bude reálně poškozovat v budoucnu), není přijatelné iniciovat násilí vůči komukoliv, kdo tak činí, jen kvůli něčí domněnce, že by to možná někdy mohlo způsobit nějaké škody.
Přečtení: 30751

Autor: Dobrý Den (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 06:34:37 Titulek: Je to tak.
Centrální plánovači mají dokonalý nástroj k utahování šroubů. Žádné objektivní důkazy pro ani proti neexistují, tak vyvolávají strach z katastrofických scénářů. Potom mohou pod záminkou záchrany lidstva regulovat a přikazovat a ještě na tom těžce vydělávají.
Autor: Szaszián Čas: 2019-01-11 06:48:34 Titulek: 2 otázky
Web: neuveden Mail: neuveden
I když odmyslíme zfalšované statistiky a pseudovědce, již dosahují na státní peníze skrze vyrábění důkazů a tvorbu katastrofických scénářů vycházejících z nejistých předpovědí počasí na desítky či stovky let dopředu

- 1. Jaký má vědec chtějící dosáhnout na státní peníze důvod falšovat statistiky, vyrábět důkazy a tvořit nepravdivé katastrofické scénáře? Za studii přece dostane zaplaceno, ať už v ní bude cokoliv. Proč si myslíte, že vědec, který napíše zfalšovanou studii, dosáhne na víc státních (či jiných) peněz než vědec čestný?
2. Kdo mají být ti pseudovědci? Znáte význam slova "pseudověda"? Není to "špatná věda". Klimatologie je přírodověda, takže předpokládám, že na jejich institucích, byť státních, žádní pseudovědci nejsou. Špatně usuzující klimatolog, byť by usuzoval sebehůř, není proto pseudovědcem; jen špatným klimatologem.
Autor: Glande Čas: 2019-01-11 10:06:43 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, vzhledem k tomu, že neumíme spolehlive předpovědět počasí na 3 dny, tak nemá smysl ho předpovídat na stovky let dopředu. Sice globálně, ale s masivními hospodářskými , ekologickými důsledky a s dopady na svobodu.

-1 Michael Mann a jeho hokejkový graf.Navíc tzv. většina vědců (zdaleka ne) se na antropomorfním globálním oteplováním dohodla koncensem! Prostě si odhlasovali, že něco existuje. To je věda,co? Prostě si přírodní zákony odhlasujem.
Spousta vědců něco dělá z přesvědčení a aby nemuseli zahodit roky své práce a veřejných vystoupení, tak klidně budou lhát.
Také mezinárodní publicita může být motivem. Nejen pězi živ je člověk.

-2 Tak např. Rajendra K. Pachauri. Bývalý představitel IPCC , který velmi tlačil na Kjóto apod.Tzv. hodnotící zprávy IPCC se ukázaly jako "nespolehlivé". Bohužel wikipedie je zamořena popagandou obou stran, ale lze se k datům normálně progůglit.
Autor: Matěj (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 17:56:54 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Že neumíme předpovídat počasí ani na 3 dny neznamená, že nejde předpovědět změny klimatu. U chaotických systémů, jákým je počasí, nelze předpovědět konkrétní hodnotu v danném čase, ale průměry teoreticky jo. Ale že to někdo teď spolehlivě umí, o tom taky dost silně pochybuju. Jenom argumentovat počasím je chybné.
Autor: Glande Čas: 2019-01-11 18:26:01 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak samozřejmě máte pravdu, že klimatolog má jiné zadání než rosnička. Potíž je v tom, jak říkáte, že to předpovědět dnes nikdo nejspíš reálně neumí. Furt se vyskytují zprávy, jak se něco ne/otepluje jak se předpovídalo. Všechno to jsou modely a ty pouze odhadují. Ještě v 80 letech měla vědecká veřejnost za to, že přichází globální ochlazování. Tuším, ale nejsem si jist, že s podporou oteplování přišla...Thatcherová. To proto, aby se soutředila ekonomika na jiné, než uhelné zdroje energie,protože potřebovala omezit moc hornických odborů.
Autor: Szaszián Čas: 2019-01-11 19:38:24 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1.1 Proč by "říct pravdu" mělo ve vědě znamenat "zahodit roky práce"? To nedává smysl.
1.2 Kdo a kdy si odhlasoval antropomorfní globální oteplování? Mezivládní panel pro změny klimatu? Dejte prosím odkaz.
2. A proč je ten Pachauri pseudovědec?
Autor: CFO (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 11:33:38 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Omyl, projďete si vypsané výzkumné granty EU ve všech oblastech, snad s vyjímkou oblastí matematiky a ryze technických vědních disciplín a zjistíte, že všechny se ve větší míře dotýkají, nebo přímo týkají politik EU, ať už v oblasti migrace, multikulturalismu nebo zelené politiky, jinak řečeno jsou politicky přímo ovlivněny. Nevypisují se granty týkající se témat, které nejsou politikou EU považovány za důležité.

Jako vědec máte dvě možnosti, buď zkomat a potvrdit politickou tezi v rámci vypsaného grantu, nebo jít druhou cestu, v jejímž případě váš výzkum nikdo financovat nebude.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-01-11 11:40:24 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Spouhlasím,

jako klimatolog amatér bych řekl,
že kam vítr, tam plášt...
Autor: Szaszián Čas: 2019-01-11 19:48:03 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1. Je logické, že stát uděluje granty na výzkum v oblastech, kde chce něco dělat, tj. v "politických". Co ale vědce nutí, jak píšete, "potvrdit politickou tezi v rámci vypsaného grantu"? Proč by vědec nemohl přijmout grant a zkoumat a přitom politickou tezi ignorovat?
2. Na jakém webu si lze projít výzkumné granty EU?
Autor: Lojza Čas: 2019-01-11 19:49:45 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
ad 1. To fakt nevis? Napriklad pokud ten vedec chce i priste dostat nejaky grant, tak mu holt ten vyzkum musi vyjit tak, jak zadavatel "pozaduje" (Jiste mu to nenapise do smlouvy, ale sdelit mu to jiste dokaze. Napriklad prikladem s jinymi kolegy, kterym se neco podobneho stalo…)
Autor: Szaszián Čas: 2019-01-11 20:04:02 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1. To mě samozřejmě napadlo; ale tak to podle mě nemůže fungovat. To by se rychle provalilo. Našel by se někdo, kdo by nejdřív za grant dokončil první výzkum, a kdyby pak kvůli jeho nežádoucím výsledkům nemohl dosáhnout na další grant, zmedializoval by to – a na to by se média vrhla.
2. Pokud věříte, že takhle to funguje, pak byste neměl věřit výsledkům většiny vědeckých studií, nejen těch o klimatu.
Autor: Lojza Čas: 2019-01-11 22:31:39 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Delas si PRDEL??? :-O
Vzdyt se to PROVALILO - to nevis? Na jake zijes planete prosim te?
Napriklad znamy "hokejkovy graf". Kupa "vedcu" se po EMAILECH (!!!!!) domlouvala, jak to cele zfalsujou. Jak si budou krejt zada, co budou rikat a podobne.
Pak se to provalilo...emaily unikly...kazdej (mozna kazdej asi ne, koukam) o tom slysel, cetl…
A jaka ze je situace dnes?
Zkus se podivat obecne do medii. Jake vyzkumy jsou z grantu. Nejakou nahodou ty, ktere vychazeji vsechny jednim smerem. Neslysel jsem o moc vedcich - "klimaskepticich" - co by dostavali tak masivni granty, jako "ti spravni". Nebo znas, ci najdes alespon nekolik malo takovych vedcu?
Kdyz jsou ruzne konference, kam se tihle vedci sjizdeji - kolik pozvou "tech spravnych" a kolik tech skeptickych?
A co delaji media? Typicky media drzi s politikama v tehle oblasti basu. Zvlastni, ale je to tak. Mozna taky chteji nejake dotace obcas, nevim, fakt nevim.

Co se tyce "vedeckych studii", skutecne neverim zadne, kde se "vedci shodli na tom, ze…"
Verim tem, kdy nekdo neco vynalezl a otestovalo se to v praxi a zjistilo se, ze to funguje. Tomu pak verim. Ale kdyz nekdo napise, ze se vedci shohli na tom, ze existuje zivot po zivote (napriklad), tak mu ROZHODNE nebudu verit.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-11 23:54:22 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Neviem ako ty, ale ja žijem na planéte Zem, ktorej príroda sa kvôli chamtivosti kapitalistov rúti do priepasti.
Autor: pathy Čas: 2019-01-13 07:39:10 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ty čakáš, že ti tu niekto bude odpovedať slušne na tieto tvoje trolloviny?!
Priblbly socan tu drista o lakomých kapitalistoch, ale nevadí mu jazdiť autom, nakupovať v supermarkete a tráviť čas na internete. Zalez do rite, pokrytecká svina.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-13 13:47:02 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nie, od teba nič viac než urážky alebo v lepšom prípade argumenty ad hominem ani nečakám.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 18:50:33 Titulek: Re: 2 otázky [↑]
Dnes je patek a zitra bude sobota.
Autor: magnas (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 08:16:14
na to je jednoduché řešení, pokud chci někomu něco nakazovat, tak podepíšu bianco směnku a přesný scénář toho, jak to bude po mém, když to nevyjde, na tu směnku se dopíší náklady a dají se mi k úhradě, pokud nemám, mohu prodat rodinu na orgány a nebo do otroctví.
Jen člověk, kterého jeho omyl nebo lež stojí všechno, je důvěryhodný.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-01-11 10:17:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přesně. A to politici nejsou, protože ti všechny náklady pokryjí z peněz, které ukradli daňovým poddaným.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-12 00:00:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Pokiaľ v prípade že klimatickí vedci majú pravdu zaplatíte škody naopak vy klimaskeptici.
Autor: Glande Čas: 2019-01-12 14:19:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, zatím by vzhledem k celkové účinnosti ovlivňování klimatu v rámci biopaliv, dotací na větrníky a soláry, zavírání jádra, alektromobility,emisních povolenech, zákazů olova v pájce, zákazů žárovek a protěžování rtuťových úsporek,atd... měli solit alarmisti. A zatím ani náhodou nevidím důvod, proč by se to mělo výhledově měnit.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-12 16:32:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A nezabudol ste započítať škody zo všemožných prírodných katastrof spôsobených otepľovaním?
Autor: Glande Čas: 2019-01-13 08:53:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A které to jsou konkrétně?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-13 13:49:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A to Vám mám vymenovať všetky prírodné katastrofy spôsobené počasím od začiatku industrializácie?
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2019-01-13 16:16:18 Titulek: Re: [↑]
Príroda, ani počasie nespôsobuje žiadne katastrofy. Za všetkým je stále jediný hlavný škodca, človek samovrah.
Autor: pz100000 Čas: 2019-01-13 16:44:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tim se ovsem nabizi otazka, kdo zpuosobil tu nejvetsi katastrofu, jedineho hlavniho skudce, cloveka sebevraha.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 07:58:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co kdybys to tedy ty zmrde realizoval a zprovodil se ze světa?
Autor: pz100000 Čas: 2019-01-14 14:33:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Co kdybys to tedy ty zmrde realizoval a zprovodil se ze světa?

Premyslim, jak se realisuje nabizejici se otazka, ale patrne mate na mysli jeji proste polozeni, to bych asi mohl. Naopak zprovodit se odkudkoliv jest zcela vylouceno, coz Vam ozrejmi v nekterem z nasledujicich rocniku. Zatim bych Vas snad jen poprosil o oddelovani osloveni carkami, sam uvidite, ze Vas projev tak bude pusobit mnohem kultivovaneji.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 16:08:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No mělo tam bejt "s". Aby ses neposral zmrde.
Autor: pz100000 Čas: 2019-01-15 14:05:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> No mělo tam bejt "s". Aby ses neposral zmrde.

Vidite, presne o tomhle jsem mluvil. Kdybyste - jak jsem Vam radil - pred toho zmrda soupnul carku, nemuselo z toho to Vase vidlacke buranstvi, vrozena tupost a ignorantstvi, analfabetismus, infantilita, rozvinuty Tourette, desiluse a schiza prevlekace kabatu, soudruzska retorika a stalinske metody, dogmatismus a tupa vira, napapouskovana pseudomoudra a floskule, narcismus, prizdisracstvi, podlost a chorobne lharstvi, a potazmo i ta zbyvsi prehrsel nezminenych atributu lidskeho odpadu tolik ciset.

Dobra, na to "s" teda jako zapomenem. Ja jsem v jadru vstricny a empaticky.
Autor: Glande Čas: 2019-01-13 21:04:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže do vynálezu parního stroje za to mohla výlučně příroda a po vynálezu výlučně člověk.Hmmm... Někdy se tu oháníte výpočty, ale tohle je pěknej vejšplecht. Zeptejte se aspoň v Arnice nebo v Greenpeace, tam vám takový seznam jistě vycucaj z prstu :-D
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2019-01-13 16:52:49 Titulek: Re: [↑]
Pochybujem, žeby dnešní antiekológovia dôrazne bránili neuzavretie Černobyľu, alebo pokračovanie sovietskeho ťažkého priemyslu.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-01-13 22:12:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ale některý věci jsou v celku jasný, atomovej výbuch je zraví škodlivej stejně jako sračky v řece nebo v moři nebo jedy uložený pod zemí, kouř tedy taky rozhodoně není moc zdravej,

ale klimatický změny jsou zde tisíce let, takže je votázkou, zda-li je to jen a jen vina člověka ???

Ostatně, pálením uhlí a ropy vracíme do ovzduší jen to, co z něj před tisíci či miliony let odebraly uhynulé rostliny a stromy, takže nevytváříme něco, co zde ještě nebylo...
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-13 23:31:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Klíma sa samozrejme mení aj bez zásahu človeka, ale pomalšie. A čo sa týka produkcie CO2, vraciame ho do prírody omnoho rýchlejším tempom než akým tie fosílne palivá vznikali. A popri tom ešte klčujeme lesy, ktoré ten CO2 pohlcujú.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-01-13 23:57:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Určitě,

ale nepamatuji si přesné číslo, kolikráte je ho nyní méně, než bylo dříve,
možná že jsme začali s tím zamořováním ovzduší na poslední chvíli,
nebot příští doba ledová by se mohla zvrknout ve věčnou dobu ledovou,
což by byl nepříjemný fakt, který bychom pak již těžko napravovali...

Možná že časem přijdeme na to, že je třeba vracet CO2 mnohem více, než jsme doposud vrátili, samozřejmě nějakou vhodnější metodou, nežli je zamořování měst smogem...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 07:55:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A popri tom ešte klčujeme lesy, ktoré ten CO2 pohlcujú.

Za to bych vás etatisty nejradši nakopal do koulí. Nejprve vámi provozované státy prodávají svým kamarádíčkům lesy za účelem vykácení a vysázení palmových plantáží a pak máte ještě tu drzost to někomu vyčítat. Fakt vás nakopat je málo, zmrdi zkurvený. Tak přestaňte lesy kácet a přestaňte dávat prostřednictvím státu privilegia k drancování lesů svým fašistickým kamarádíčkům. Přestaňte prostřednictvím svých států vymýšlet a násilím prosazovat nehospodárné a neekologické přidávání "bio"složek do PHM. A hlavně nevyčítejte anarchokapitalistům, že vy něco děláte (kácíte lesy). Anarchokapitalisti s tím nemají nic společného. To je práce vás zmrdských etatistů. Podporujete a udržujete při životě státy, které celé to svinstvo provozují. Jednou na to dojedete. Na svůj etatismus i tyhle drzé kecy.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-14 09:18:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Čítaš po sebe čo píšeš? Štát je zodpovedný za to čo na svojom pozemku robí vlastník ktorý pozemok od štátu kúpil? A nie je tak náhodou za to zodpovedný ten vlastník pozemku (lesa)? A navyše ak by mu štát ten pozemok nepredal tak vy ankapisti budete prví vykrikovať že štát bráni v podnikaní. Nechceš už ísť s tým dvojakým metrom niekam?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 09:52:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stěžuješ si: klučíme lesy. Tak reaguju: neklučte je. Pokud jde o soukromé vlastníky lesů, které kolem sebe vidím, tak nejednají soukromí vlastníci tak, jak tady bleješ a o své lesy se starají, protože les (dřevo z něj) je jejich obživa. Ostatně soukromých lesů je v ČR cca 85% celkové rozlohy (opravdu to teď nebudu přesně gůglit). A od doby ukončení bolševického hospodaření a uvolnění hospodaření v Čechách se kvalita lesů a jejich rozloha rozhodně zvýšila. Samozřejmě, že tím nechci tvrdit, že neexistuje nějaký majitel lesa, který se ke svému výrobnímu faktoru nezachoval jako kokot, ale ve státě, ve kterém mám tu "čest" žít (ČR), je zatím ohledně vlastnictví a správy lesa největším kokotem, který není schopen nalézt kloudné nakládání se svými lesy, leda tak stát - viz Šumava, viz Boubín, viz korupce v hospodaření se státními lesy.

Co by psal jaký libertarián v případě, že by stát nechtěl soukromníkovi prodat les je pouze předmětem tvého sraní průjmu a není vůbec jasné, jak by na takovou situaci ten který libertarián reagoval.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-14 12:10:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Blbečku, ja lesy neklčujem a čo robíš ty neviem a ani ma to nezaujíma. "My ľudstvo" klčujeme lesy, klíma celej zemegule je prepojená a to čo spôsobia ľudia na jednom mieste zemegule sa kľudne môže prejaviť o tisícky km ďalej na inom kontinente. Práve preto trh ekológiu nerieši a nevyrieši, keďže napr. globálne otepľovanie nebude až tak trápiť majiteľa firmy s klimatizovaným domom, klimatizovaným autom a klimatizovanou kanceláriou ale omnoho viac bude vadiť napr. chudobným obyvateľom štátov v okolí Sahary.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 12:43:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak si "vyljudstvo" polibte prdel a táhněte do hoven. Já žádné "vyljudstvo" nejsem a žádný zasran za mě bez mého svolení nemluví. A laskavě, jak jsem napsal, "vyljudstvo" s tím přestaňte.
Autor: pz100000 Čas: 2019-01-14 13:52:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Já žádné "vyljudstvo" nejsem

A vite, ze jsem si to myslel?!
Popravde receno, mame-li (jakkoliv o tom pochybuji) vyvojove nejakeho spolecneho predka, pak cim je vzdalenejsi, tim jsem klidnejsi. Hlavne se tim ale vysvetluji ty pravidelne komunikacni problemy. Nechci tu mavat nejakym dvojitym sapiens, ale myslenkove pochody ve Vasi zebrickove nervove soustave budou zrejme prilis vzdalene i lobotomizovane skebli.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 14:22:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pro tebe platí to samé, co pro toho dojebance norka. Aby to bylo jasné, co to je, tak se výjimečně dopustím tapetáže:

To "vyljudstvo" jsem napsal schválně takhle a do uvozovek proto, že tyhle vaše všeobjímající mrdky, do kterých chcete etatisti zahrnout i mě, z hloubi duše nenávidím. Já nemám nic společného se zmrdy jako jsi ty. Ty a tobě podobní zločinečtí vychcani jsou příčinou toho, že je mi ničen pod nohama domov = tahle planeta. Já žádné deštné pralesy nekácím. Sám od sebe nedělám nic, co by mohlo zavdávat příčinu tomu, aby se tak dělo. Opovrhuji organizacemi (= státy), které k takové činnosti dávají privilegium svým zmrdským kamarádíčkům. Já nemám možnost načepovat si benzín, aniž by mě nějaká státní mrdka nedonutila načepovat si s ním i palmový olej pocházející z plantáží = původně deštného pralesa. Ty jsi ta mrdka, která topodporuje svou podporou státu a je ještě ke všemu nechutně drzá. Jinak než jako s mrdkou s tebou nejednám a jednat nebudu. Velice se těším na dobu, které se dožiju, a ve které si to všichni zmrdi vyžerete do dna.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-14 14:03:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Aspoň sa nauč písať, o žiadnom "vyljudstve" nepíšem. Ak nevieš pochopiť že atmosféra je pre všetkých obyvateľov zemegule spoločná tak to je tvoj problém, nie môj.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 14:20:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já to dobře chápu. A proto mě sere, že vaše vymrdané státy nutí motoristy čepovat do svých aut "bio"sračky, kvůli kterým se právě ty plíce planety ničí. Jenže ony se ničí taky kvůli tomu že patří těm vymrdaným státům. Kde je příroda ve skutečně soukromém vlastnictví, tak tam v převážné většině k jejímu ničení nedochází. Naopak, peníze jsou motivací k její ochraně, protože na zdravé přírodě se dá nejvíc dlouhodobě rejžovat. Zkus si najít něco o tom, jak to vypadá v rezervacích v Africe, které spravuje nějaká státní mrdka v porovnání s těmi, které jsou spravovány nebo dokonce vlastněny soukromě.

To "vyljudstvo" jsem napsal schválně takhle a do uvozovek proto, že tyhle vaše všeobjímající mrdky, do kterých chcete etatisti zahrnout i mě, z hloubi duše nenávidím. Já nemám nic společného se zmrdy jako jsi ty. Ty a tobě podobní zločinečtí vychcani jsou příčinou toho, že je mi ničen pod nohama domov = tahle planeta. Já žádné deštné pralesy nekácím. Sám od sebe nedělám nic, co by mohlo zavdávat příčinu tomu, aby se tak dělo. Opovrhuji organizacemi (= státy), které k takové činnosti dávají privilegium svým zmrdským kamarádíčkům. Já nemám možnost načepovat si benzín, aniž by mě nějaká státní mrdka nedonutila načepovat si s ním i palmový olej pocházející z plantáží = původně deštného pralesa. Ty jsi ta mrdka, která topodporuje svou podporou státu a je ještě ke všemu nechutně drzá. Jinak než jako s mrdkou s tebou nejednám a jednat nebudu. Velice se těším na dobu, které se dožiju, a ve které si to všichni zmrdi vyžerete do dna.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-14 15:24:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A to ti kto povedal takú hlúposť že biopalivá produkujú viac emisií než ropné produkty?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-14 16:07:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já netvrdil, že biosračky produkují víc emisí, ale že se kvůli nim drancují deštné pralesy. Je to proto, aby se to alespoň trochu vyplatilo, protože výroba biosraček z obilí nebo řepky je příliš drahá oproti výrobě biosraček z palmového oleje. Zase jsi vysral svůj lživý průjem, připsal ho mně a s ním vedeš diskusi. Nic nového pod sluncetem.

Ostatně studii, ze které vyplynulo, že s emisema ohledně biosraček to není nijak slavné vydala sama EU. Takže kto mi to povedal? Ta tvoje zasraná nadetatistická mrdka EU.
Autor: Pa4k (neregistrovaný) Čas: 2019-01-18 20:18:03 Titulek: Re: [↑]
Zapojím sa a teda v ramci vôd stoky a ancapu sa len jemne omáčam a začínam štát vnímať ako škodcu ale mám par postrehov. Nechám sa rád vyviesť z omylu.

Ty tvrdíš, že najväčším škodcom v rámci lesov je štát. No neviem ako v ČR ale u nás v SK je tiež kopa lesov v rukách súkromníkov, ktoré klčujú hlava nehlava a teda správajú rovnako alebo horšie ako sa sprava štát. Lesy na SK sú tak zdevastované ako nikdy. Samozrejme štát nie je schopný tomu zabraniť a do určitej miery k tomu určite prispieva rôznymi dotáciami.

Za dalšie dnes už pomali nekupiši nič bez palmového oleja a to preto lebo je to asi lacnejšie a preto predpokladám že aj bez štátu by sa lesy klčovali aby uvolnili miesto palmovým plantážam.

Prečo by sa podnikatel na jednom konci sveta mal stresovať kvôli tomu, že jeho podnikanie niekde na opačnej strane zemegule ničí životné prostredie?

A o tom, že sú zaplavy a povodne či rôzne prírodné katastrofy častejšie ako boli v minulosti. Hádam ani to, že sa ladovce topia podstatne rýchlejšie topia a ubudaju ako sa predpokladalo.

Metanolová kauza v CR ukážka toho ako par podnikavých špekulantov bez ohľadu na zdravie a život iných chceli zarobiť. (tu čakám odpoveď, že ani štát tomu nezabránil a súhlasím) ale je to príklad toho, že ani sukromný sektor nie je zárukou toho že nebude škodiť.
Autor: Glande Čas: 2019-01-11 11:50:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, někdo ještě furt otepluje, ale máte pravdu, že se hlavně hodně žongluje s termínem změna klimatu. Ale furt politikové tvrdí, že za to může člověk a ždímou prachy a moc nad lidmi (zvl. v EU).

Hezký je, že málokdo se zabývá emisemi letadel. Protože nejdou tak ždímat jako autodoprava. A navíc se ukázalo, že jen 15 největších lodí světa produkuje víc CO2 než veškerá auta světa.Ale to se skoro neřeší (ne že by teda mělo - nemyslím ovšem jedovaté látky a jiný bordel).
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 18:40:12 Titulek: Re: [↑]
bozi je, jak se sletavaji na ty klimaktericke konference;)
Autor: tučně teplo (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 19:54:30
Myslim, ze se globalne urcite otepluje a take myslim, ze na to maji lide velmi vyrazny vliv. Vlastne vliv prirody je na tomto druhu oteplovani v dnesni dobe zcela marginalni.

Autor: Glande Čas: 2019-01-11 22:17:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A co takhle Slunce, o tom jste neslyšel? Ono, víte, má taky svoje počasí a změny klimatu. A příroda, že má marginální v dnešní době vliv? Stačí, aby si Yellowstone kejchnul a lidstvo nebude. Moc čtete novinky a idnes, protože ti čerpají alarmistickou propagandu.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-11 23:57:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Keby ste nebol taký zaslepený tou vašou ankap ideológiou tak by ste videl že zmeny klímy vplyvom slnečnej aktivity sú omnoho pomalšie než súčasné zmeny klímy.
Autor: Glande Čas: 2019-01-12 14:30:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nejsem klimatolog, ale stačí selský rozum, by člověk viděl ohromné diskrepance v teoriích alarmistů. Už to, jak furt tlačí, že je potřeba jednat(tak jak chtějí oni) a nezdržovat se důkazy. Nebyl čas lámat si hlavu, kdo byl kdo. Rozkaz zněl jasně :-) Takoýhle přístup by měl v rozumném člověku spustit poplach. Ony totiž nejsou jen výroční zprávy IPCC, kde se alpské ledovce mají rozpustit do r. 2035 (až po silném tlaku a zapírání přiznali, že se sekli "jen" o desetinné místo). Takové "odborníky" nehodlám poslouchat ani omylem.
Autor: pz100000 Čas: 2019-01-12 14:43:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
203,5?
Autor: Glande Čas: 2019-01-12 22:09:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
2350
Autor: jM (neregistrovaný) Čas: 2019-01-13 03:24:41 Titulek: Re: [↑]
To ale nie je chyba o desatinné miesto. To by bolo buď 203.5, alebo 20350.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-01-13 07:39:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Děláte, jako byste tu zprávu nezaregistroval. Jde fakt o to, jak přesně se vyjádřil Glande nebo o to, že katastrofičtí klimaťáci lžou, jako když Rudé právo tiskne? Oni totiž tuším tvrdili, že k nějakým (jimi vymyšleným) změnám dojde podle jejich lživýpočtů za 35 let. A sami se sekli v desetinné čárce.
Autor: Glande Čas: 2019-01-13 08:55:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Moje chybe. ale rozdíl vidíte snad jasně.
Autor: Marťan Čas: 2019-01-13 07:50:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Beru to jako že se spletli o desetinnou tečku v rozdílu počítačem od roku, který vzali pro model jako výchozí. Je to pro mě jediná rozumná možnost, ani mě nenapadlo, že by to mělo být jinak, na škále letopočtu totiž nemáte zaveden přirozený nulový bod, je to učeně řečeno poměrová, nikoliv intervalová škála a tudíž nikdy nedostanete výsledek jako letopočet, to nemá smysl, vždycky výsledek bude jako rozdíl od počátečních podmínek. Taky se to dá formulovat jinak a sice že nedává smysl volit počáteční podmínky v roce 0, protože taková volba nemá žádnou rozumnou logiku (odhlížím teď od té legrační skutečnosti, že rok nula žádný není).
Autor: norbertsnv Čas: 2019-01-12 16:42:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ani ja všetkým predpovediam klimatológov neverím, ale to neznamená že globálne otepľovanie neexistuje a že nie je spôsobené (aj) človekom.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-01-12 16:57:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Zaplat pánbů jestli existuje,
nebot na době ledový je dobrá akoráte ta veverka co se honí za tím voříškem,
a ne to že že ledovec pokraje celou evropu...

Střídání dob ledovýc s teplými obdobími v průběhu tisíců let je známý jev,
nepříjemným faktem je sice zvedání hladiny moří, ale na druhou stranu se místa doposud pokrytá ledem stávají obyvatelnými...
Autor: tučně teplo (neregistrovaný) Čas: 2019-01-12 07:33:33 Titulek: Re: [↑]
Yellowstone, gejziry, slabota. Me casto staci lady Helena na Radiu Petrov a znici mi to den.


Autor: CFO (neregistrovaný) Čas: 2019-01-11 23:33:15 Titulek: Re: [↑]
Taky si myslím, vliv přírody, zejména slunce, je zcela marginální, jednoznačně největší vliv na globální oteplování má Elton John a Oscar Wilde.
logo Urza.cz
kapky