GTA Nice City – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-07-16 00:00:02

GTA Nice City

Nadpisem rozhodně nemíním nijak zlehčovat tragédii, k níž došlo v Nice v noci ze čtvrtku na pátek a při níž přišly o život desítky lidí; jen zastávám životní filosofii, že neexistuje nic, co by nemělo být předmětem humoru, takže jsem se nechal inspirovat několika vtipnými komentáři. Co se stalo, je asi všem dobře známo: Dva sadističtí grázlové sedli do náklaďáku a projeli dva kilometry davem lidí, než je zastřelily uniformované opice. Nejpopulárnějším tématem se nepřekvapivě stalo náboženské vyznání obou masových vrahů, jako kdyby z toho, co udělali, měly plynout následky pro ostatní vyznavače jejich náboženství (jde-li tedy o islám, což považuji za pravděpodobné); nechci domýšlet, co se stane, až někomu dojde, že mezi sebevražednými atentátníky je ještě vyšší procento mužů než muslimů… asi deportujeme chlapy pryč z Evropy, bezpečnost nade vše. Já se však pozastavím nad způsobem provedení útoku.

K vraždění bylo použito nákladní auto, což celkem jasně ukazuje, že když se nějací lidé vážně rozhodnou zlikvidovat ostatní, netřeba palných zbraní, existují mraky dalších způsobů; a tento se navíc jeví býti dosti efektivním. O zákazu náklaďáků se zatím snad nikde vážně nediskutuje, což je fajn; jenže co zákazy a regulace palných zbraní? Namítáte, že ty s tím nesouvisí? Inu, přijde na to, jak se na celou věc podíváme; útočníci zvládli ujet celé dva kilometry neozbrojeným davem, než byli zastřeleni… jak daleko by asi ujeli a kolik lidí by zavraždili, kdyby všechny jejich oběti (i ty potenciální) měly jednu ruku dlouhou? Kolik životů by tak mohlo být ušetřeno? A proč pokaždé, když někdo k masakru použije palnou zbraň, je tento fakt médii neustále zdůrazňován, zatímco když by takové zbraně mohly životy zachraňovat, nastává ticho po pěšině?
Přečtení: 46990

Web: neuveden Mail: neuveden
1. Nejpopulárnějším tématem se nepřekvapivě stalo náboženské vyznání obou masových vrahů, jako kdyby z toho, co udělali, měly plynout následky pro ostatní vyznavače jejich náboženství

- A samozřejmě se nepřekvapivě uvádí, že měl psychické problémy a užíval antidepresiva…

Ještě, že jsem to už vysvětlil zde: http://www.mises.cz/clanky/dva-tydny-v-psychiatrii-aneb-aktuality-o-nejvlivnejsim-svetovem-nabozenstvi-19-7-1-8-2015-1929.aspx část 5.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A proč pokaždé, když někdo k masakru použije palnou zbraň, je tento fakt médii neustále zdůrazňován, zatímco když by takové zbraně mohly životy zachraňovat, nastává ticho po pěšině?
..................................................................................

Lidi prostě vůbec nenapadne,
že by se taky mohli bránit sami,
prostě předali svou odpovědnost za svou obranu státu,
takže ted budou chtít po státu, aby policisté byli minimálně ve vzdálenosti půl kilometru a ne kilometry dva,

takže je jasné, že je třeba posílit policii
což je lepší nežli zakázat nákladáky...

Proč by se měli vobčané taky tahat s nějakejma bouchačkama, vždyt od toho je přece policie aby ty bouchačky měla a chránilo vobčany...

Jak vás tak chápu, tak vy taky chcete víc bouchaček na ulici....

Web: neuveden Mail: neuveden
Odmítám kolektivní vinu. Jenže s islámem je jeden zásadní problém. To totiž není náboženství, jak náboženství chápeme my. To je kompletní pro muslima závazný manuál pro život. Islám je nejen věrouka, ale současně i právní systém a z něj vyplývající způsob uspořádání společnosti. Korán je kniha jejíž nedílnou součástí je právo Šáríja. A pro smůlu islámu toto právo není v Koránu kodifikováno jako samostatný oddíl, ale je do něj "zamotáno" a "vkombinováno" prostřednictvím sůr (nebo jak se ty "věty" nazývají), které jsou v tom Koránu rozptýleny = islám je jakoby tím právem prorostlý. Tím pádem nelze právo Šáríja z islámu vypreparovat. A bohužel toto právo je naprosto nekompatibilní s jakýmkoli jiným neislámským právním povědomím/systémem jiných nemuslimských společenství. Skutečný muslim je tak v začarovaném kruhu, ze kterého nemá úniku. Buď chce být muslimem, pak bude žít v trvalém rozporu se svým okolím, nebo musí islám opustit, což je smrtelný hřích nad nějž horšího není... :-( Z tohoto důvodu není možné bezproblémové soužití dvou komunit, z nichž jedna je muslimská. Jakkoli se mi nelíbí nějaké "plošné" řešení, domnívám se, že naši předkové moc dobře věděli, proč není problém, aby do Čech přišel tu a tam nějaký muslim - obchodník/umělec/emisar a třeba se tady se svým podnikáním usadil a žil a vydělával si tady na živobytí třeba až do smrti. Ale v případě přílivu většího počtu muslimů brali do rukou vidle.

Politikové moc dobře vědí, proč si sem ty lidi tahají. Finanční systém dospěl na svůj konec. Dál vedou pouze dvě cesty:
1) Nějaká šílená katarze typu WWIII.
2) Zrušit hotovost a pokračovat dál v poklesu úrokových sazeb v záporných číslech.
První varianta je zatím pro politiky dostatečně nesmyslná, aby o ní uvažovali. Druhá varianta by narazila na "zlobu" lidí a určitě by následovala brzo nějaká "defenestrace". Proto sem tahají "socky" z celého světa, které tady i v těch "záporných" penězích, které budou dostávat úplatkem na dávkách budou žít luxiusní životy, proti jejich původní destinaci (sami si je nemají jak vydělat, protože neumí držet ani lopatu a muslim nemůže pracovat = sloužit pro nevěřícímu psu). Chtějí tu vytvořit nějaký elektorát podporovatelů nebo dokonce voličů, protože od domorodců jim vážně hrozí, že budou ze svých trůnů svrženi. Jenže ono se to jednou stejně zhroutí. Můžem si tady "anarchistit" co chcem, ale žádná sranda to nebude. Ve svých rodinách/svých komunitách budeme mít dost lidí (starých, postižených...), o které bude třeba se postarat a bude s tím dost starostí. A k tomu se tady budeme potýkat s dost velkou komunitou nekompatibilních lidí, kteří zůstanou bez prostředků a jejich kulturněcivilizační návyky jim nijak nebudou bránit v tom, aby tady dělali dostatečný bordel a páchali dostatečné násilí, kterým budou chtít přijít k obživě, protože nemají co kloudného užitečného svému okolí nabídnout. To bude daleko největší nebezpečí, které možná spolehlivě zabrání vzniku svobodné společnosti a dá možnost vzniknout nějakému despotovi. A já tu vidím samé Konvičky, Hamply a podobné debily, Pinochet nikde žádný...
Autor: Urza Čas: 2016-07-16 09:14:42 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hm, já fakt nevím, proč všichni chápou, že křesťan si může žít, jak chce, a nikdo mu neříká, že když je něco v Bibli, tak to nutně znamená, že se tak bude chovat, zatímco u muslimů tolik lidí tuto možnost vylučuje.
Co je míněno tím, že muslim je v začarovaném kruhu? Korán si protiřečí, i Bible si na některých místech protiřečí, to nejsou konzistentní logické texty, ale i kdyby byly, každý si může reálně žit, jak uzná za vhodné a inspirovat se tím kterým textem do té míry, do jaké mu vyhovuje.
Ano, samozřejmě je problém v tom, že v mnohých muslimských zemích jsou ti, kdo věří "jinak", než by ostatní chtěli, prosnásledováni a likvidováni, což ale bylo v křesťanských zemích taky; problém pak není v tom, co se píše v Bibli či Koránu, ale ve zmrdech, kteří iniciují násilí vůči ostatním.... kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde; a zejména extrémně snadno to jde v nekonzistentních a obsáhlých náboženských textech.
Nijak nepopírám, že většina sebevražedných atentátníků posledních let jsou muslimové (ale ještě v nedávné historii to byli křesťani, třeba IRA a podobně), nijak nepopírám, že jejich chování samozřejmě souvisí s jejich náboženstvím, ale to přece není důvod postihovat ostatní lidi, kteří věří témuž; dává to asi stejný smysl jako perzekuovat křesťanství kvůli křesťanským teroristům.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 09:18:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jenže já nic nepsal o terorismu.
Autor: Urza Čas: 2016-07-16 09:37:44 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já vím, to jsem jen dodával.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-16 09:59:49 Titulek: Re: [↑]
Budte pozdraven.
At si kazdy zije jak chce,ale Za Sve.
Jedine dva duvody,o ktere se opiraji statni paraziti,jsou vnitrni a venkovni bezpecnost.To vyresili strachem z muslimu a strachem z Putina.
Autor: Urza Čas: 2016-07-16 10:02:42 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Těch důvodů je bohužel víc; každopádně i kdyby byly jen tyhle dva, řešením není zbavit se muslimů a Putina.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-07-16 10:21:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
řešením není zbavit se muslimů

Jenže pokud to zajde příliš daleko, jiná řešení nezbydou. Samozřejmě ideál by byl, kdyby si to muslimové vyřešili sami, jenže se nějak nezdá, že by se cokoliv v organizovaném islámu hnulo k lepšímu (svobodnějšímu). Spíše vidíme neustálé projevy všelijakých fanatiků, jako je např. Islámský stát (který narozdíl od politiků plně uznávám za stát - zločinec jako jiné státy), a když se stane něco fakt příšerného, tak vidíme jen omluvy, ale jinak nic, reflexe žádná. A nejhorší je, že pokud máme brát islám vážně, tak podle Koránu a islámských tradic samotných nemůžeme brát vážně ty omluvy... takže jako co? Co s tím? Můžeme se věčně spoléhat na to, že ta divá zvěř bude daleko nebo že se jim ubráníme?

Popravdě, být to na mně, pakuju islám z tohoto světa někam hodně daleko. To je podobné svinstvo jako etatismus, komunismus nebo středověká katolická církev. Pokrytecký dvouměrný systém "hodnot". Nemám pro to nic jiného než hluboké opovržení, náboženství nenáboženství, víra nevíra.
Autor: velkej Ká Čas: 2016-07-16 10:30:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jinak nechápejte mě špatně, bylo by to až to úplně poslední řešení, a byl bych rád, kdyby k němu nemuselo dojít. Uvidíme, jaká bude další generace lidí, která už bude mnohem globalizovanější a bude mít větší rozhled než jen v tom omezeném muslimském světě. Pořád věřím, že se to hne, a že islám časem opustí výsadní postavení v příslušných společnostech, podobně jako se to tady stalo s křesťanskými církvemi.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 11:16:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Korán není ekvivalentem Bible. Bible je věroučná kniha. Není to kniha nařízení, která by člověku předepisovala, jak má se sebou zacházet. Neurčuje uspořádání společnosti. Neobsahuje rozptýlená zákonná ustanovení. Proto bylo možno křesťanství "vykázat" ze světské moci. To s islámem není možné. Bohužel. Nejde to.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-16 13:16:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
V Indii máte několik náboženství a mezi nimi jsou i muslimové,

a dokáži spolu žít poměrně v míru,
pokud ovšem nebudeme do toho počítat spor mezi Indií a Pakistánem o Kašmír,
což je ovšem spíše státní spor, nežli spor náboženský...

Co na tom, že se vytvářejí oddělený komunity,
když to takto chtějí mít, tak at mají,
jde jen o to, aby se navzájem respektovali...

Křestani taky nejsou žádný sladký kvítka,
jak správně podotknul pan Urza,
von má máslo na hlavě kde kdo
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-16 13:55:45 Titulek: Re: [↑]
Krestani sice nejsou sladky kvitka,ale podklady pro to,aby byli,maji.Ze je nepochopili,to asi nejde tak rychle a mozna na to musi byt clovek nazralej-bud uz dost vysoko nebo naopak skoro na dne.Zda se mi pane Vostal,ze obcas temi podklady aji skoro opovrhujete(?)
Co je na tom vadneho,kdyz Vam nekdo navrhne pokus:zkus nekomu neco dat a uvidis,ze na tom casem "vydelas".Neni na to smlouva ani plneni ani sankce,jen tomu ver a pockej.
Co maji kvalitniho v jejich podkladech musulmani?
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-16 16:38:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Co je na tom vadneho,kdyz Vam nekdo navrhne pokus:zkus nekomu neco dat a uvidis,ze na tom casem "vydelas".Neni na to smlouva ani plneni ani sankce,jen tomu ver a pockej.
..................................................................................

O,
to není vůbec tak jednoduché jak to píšete,
nebot takto napsané to udělá přímý opak požadovaného výsledku,
tedy posílí to vaše ego,
tam je třeba poměrně těžko splnitelný dodatek, že vaše pravá ruka nemá vědět co činí levá ruka...

A to není jednoduchá věc
protože pokud se neuvolníte od svých činů
tak to pak jaksi nefunguje,
a ani se vám to dobro pak nevrací,
spíše se vám vrací stejný egoismus s jakým jste učinil to dobro...


Co maji kvalitniho v jejich podkladech musulmani?
................................................,
To nevím, já to nečetl,
nikdy mě to nějak moc nepřitahovalo,
jediný o čem malinko vím jsou súfisté, to jsou ti co se točej furt dokola jako čamrdy...

No něco tam sand kladného bude, nejspíš tak jako všude...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-16 23:50:31 Titulek: Re: [↑]
Co je na tom dodatku tezko splnitelneho?Date to tak,aby vas nikdo nevidel.Ani ten obdarovany.Musite to obetovat ze sveho a neokazale.Pak to ma tu nejvyssi ucinnost.Jako homeopaticky lek.(tam,kde uz neni ani molekula ucinne latky,tehdy pry to ma nejvetsi lecebny ucinek)
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-16 23:56:22 Titulek: Re: [↑]
Jo tak to nebude ono.Ted to o tech rukach ctu znovu...to bude asi neco jinak...asi jste blizko s tim Vasim uvolnovanim
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 01:08:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jj, to je vono,

správně by jste si ten čin neměl přisvojovat,
tedy to okamžitě pustit z hlavy
a ne si říkat jakej jste dobrej že jste pomohl...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-17 10:15:14 Titulek: Re: [↑]
Nic si neprivlastnujete,uplne na to treba zapomenete ...a najednou prestavate videt veci sobecky,nektery veci vas uz tak neserou,protoze to vidite i z pohledu toho druheho,mate radeji kvalitnejsi holky,prestanou se vam tak libit viditelny veci,vidite i min vyrazne veci....nejak jako byste dostal novy ,mnohem lepsi a citlivejsi bryle nebo co...jako byste videl toho vic,ne jen sebe nebo okoli uzkou trubickou.
Taky temer neomylne odhadnete lidi(coz se hodi v podnikani!),dovedete predvidat veci,dokonce kdyz pozadate ,tak se to nepochopitelne vyplni...a jako byste se napojil na zdroj sily.
Nikdo vam neda zaruku,ze se to stane,takze tou obeti na zacatku sve ego jeste zmensite(musite dat to,co vam muze chybet,ne ze date 2kc z milionu po kapsach.Proste vsadit hodne
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 10:39:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Taknějak,
i když v tom co píšete máte ještě hodně ego preferencí,

ale odstranit ty ego preference není žádná prdel,
nebot povětšinou o nich člověk neví, nebot jsou skryté v podvědomí

Ale principiálně to píšete dobře...

U jednotlivce je to podobné jako u společnosti či státu,
vo kterém zde mnozí píší,
nebot u státu je to dobře viditelné,
i v něm je mnoho protikladných sil které silně omezují zisk,
tedy působí jako brzda
Autor: Lojza Čas: 2016-07-17 11:24:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zde bych si osobne dovolil nesouhlasit a citoval bych(pokud si pamatuji ta slova alespon priblizne) Pavla Novotneho (to je ten, co dela do bulvaru a pise lzi a pomluvy o lidech a vubec vydelava na tom, ze po tomhle je poptavka).
Toho se ptali, jestli se neboji, ze se mu to vsechno jednou vrati, ta spina, kterou dela.
A jeho odpoved se mi libila:
"Neni zadna karma. Na zadnou svini se nikde nevari voda. Nikdo nedostane, co si zaslouzi. Pokud me nekdo sejme, nebude to osud, ale bude to nasranej clovek, o kterym jsem napsal neco, co se mu nelibi. Vsechna ta lidova moudra jsou jen kecy slabych lidi, kteri sami nic nedokazou vyresit a tak se jimi utesuji, ze to nejaka vyssi moc udela za ne. Neudela..."
Musim rict, ze s tim plne souhlasim.

Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 18:30:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
"Neni zadna karma. Na zadnou svini se nikde nevari voda.
.......................................................

Ale je,

vždyt ten člověk dělá do bulváru a píše lži,
a to je jeho karma, jeho vlastní osobní peklo,
i když on si to neuvědomuje...

Karma není jen nějaký boží trest, že vám spadne na hlavu cihla,
to je váš život, jenž vás pak nutí dělat to i tamto...

Karmu si většinou ani neuvědomíte,
je to podobný jako kdyby jste celej život tahali na zádech batoh s cihlama,
tak o tom nevíte a je vám to přirozené,
ale když vám někdo tu cihlu vyndá a zbaví vás karmické zátěže,
tak zjistíte, že jste žil ve sračkách...

Vsechna ta lidova moudra jsou jen kecy slabych lidi, kteri sami nic nedokazou vyresit a tak se jimi utesuji,
...................................................................................

No tak on to řeší prostě pomocí své vůle,
ale tohle se učí už mateřský školce,
takže na tom zas tak nic moc není...

Autor: Lojza Čas: 2016-07-17 19:03:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Skutecne? A jak to vis? Mas na to nejaky dukaz?
Ja tvrdim, ze neni a jsem o tom zcela presvedcen.
Dokaz mi, ze nemam pravdu.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 21:31:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Nedělejte z toho vědu,
vždyt je jen jednoduchý zákon akce a reakce

a to jakým způsobem budete reagovat v nějaké situaci
to je dáno vaším poznáním či chcete-li stavem vaší mysli...

Jednoduše to popisuje i lidové přísloví
NA PILU SE NEMÁ TLAČIT
hloupý člověk tlačí, člověk s poznáním netlačí
a to platí i v jiných situacích nežli je řezání dřeva
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 21:37:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karma_v_buddhismu

Tohle je snad lehce pochopitelný,
jak to přirozeně funguje
a myslím, že s tím bude víceméně každej souhlasit
Autor: Lojza Čas: 2016-07-17 22:47:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ja naprosto nesouhlasim....
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-18 06:29:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To je dobrej názor,

ještě lepší názor je, když o tom nic nevíte...

Když nevíte, tak se můžete řídit spontánní neviditelnou rukou trhu či života samého,

a nejste omezován nějakou představou co jste si zabudoval do své mysli,

což je ta karma ...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-18 06:50:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Skutecne? A jak to vis? Mas na to nejaky dukaz?
Ja tvrdim, ze neni a jsem o tom zcela presvedcen.
Dokaz mi, ze nemam pravdu.
.................................................

Když nevěříte, tak prostě zkuste tu pilu a řezat dřevo,
případně ještě můžete vyzkoušet jinou lidovou moudrost
CESTA DO PEKLA JE DLÁŽDĚNÁ DOBRÝMI ÚMYSLY

Ale o tom zde naleznete docela dost pojednání ve stokách,
jak např. fungují dobré úmysly socialistických vlád a EU
a u člověka platí to samé...

Nepotřebujete to mít jako nějakou pravdu či nepravdu,
stačí životní zkušenost,
a to je taoismus, životní zkušenost...

Takto si to nejlépe dokážete sám, bez potřeby nějaký pravdy...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-18 07:12:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Karma je tak všeobecná věc,
jako padání jablek k zemi,
nikdo se po tisíce let nezamyslel nad tím, proč jabka zrovna padaj k zemi a nepadej třeba na druhou stranu k nebi...

A stejné je to i s Bohem či chcte-li Univerzem,
je to tak všeobecná věc, že ji prostě nevidíte

Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 14:09:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Indie není muslimský stát. Indie je stát, kde jsou muslimové jednou z menšin. Nebyl jsem tam, tudíž nemohu soudit, jak "sluníčkové" je soužití muslimů a ostatních nemuslimských komunit. Muslimské státy, které jsou vedené v souladu s Koránem, jsou totalitní. Turecko je sice sekulární muslimský stát, ale není to zdaleka taková pohodička, jako v sekulární Francii, Británii nebo ČR a hrozba upadnutí do islámské totality je tam neustále přítomná a brání tomu jen silná armáda. Kdo ví, jak to tam bude dopadat.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-16 13:25:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Neurčuje uspořádání společnosti.
................................

Asi jste ještě neslyšel nic o totalitním Božím království,

dost podobnému tomu, co vyprodukoval Hitler se svým fašismem,
kde ti kdo neopovídali výběru byli uvrženi do plamenů pekelných...
Na založení socialisticko - fašistické společnosti se světovou nadvládou by mně ta bible docela dobře postačila...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-16 13:58:43 Titulek: Re: [↑]
Sotva to doreknu.....
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 14:11:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na založení nějak totalitního státu je Bibli možno využít. Dala by se i tak použít. Korán je však "lepší" v tom, že to je přímo na to manuál.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-16 15:56:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
S tím koránem nevím,já ho tedy nečetl,

vono taky asi záleží jak co kdo si z toho veme,
já mám zkušenost, že když dva tři lidé čtou stejnou knihu duchovního rázu,
tak je to jako kdyby každej četl něco jiného,
nebot každého zaujme to z jeho duševní úroveně v níž se nachází,
což nakonec se říká i o Bibli,

takže když jste například plnej agresivity, tak tam v poodě naleznete návod na holokaust, jenž přikázal bůh při dobývání svaté země izraelity,
a když s vámi cloumá láska tak tam taky naleznete návod na vyblbnutí...Nebyl jsem tam, tudíž nemohu soudit, jak "sluníčkové" je soužití muslimů a ostatních nemuslimských komunit.
...................................................................................
Voni ti muslimové zas až tak malou menšinou nejsou,
navíc byly doby, kdy indii celou ovládali muslimové
a docela se tam vyřádili na hinduistických chrámech podobně jako činí i IS,

ale řekl bych, že spolu vcelku vycházej,
řekl bych, že taknějak navzájem jak jsou zblblí těmi náboženstvími se navzájem ovlivnují,
podobně asi jako i křestanství bylo ovlivnovaáno pohanskými zvyky jako vánoce a velikonoce apd

Jako optimální kamarádšovt to asi není,
vždyt existují i problémy mezi hinduistickými kastami,
ale do toho člověk nevidí, dokud tam fakt nežije hodně dlouho...

No ale jde to, ale možná to jde proto, že těch vlivů je tam mnoohem více nežli jen dva a pak jsou na to zvyklí, nemaj jinou možnost, tedy pokud se nechtěj navzájem pozabíjetAutor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 22:25:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Když vono právě nezáleží na tom, co si kdo z toho vezme. Ano z Bible, ano z Talmudu, ne z Koránu. Aplikovat ty knihy na svůj život můžete bigotně, ortodoxně nebo (nevím jak se to řekne) v případě islámu. Jenže Bible nebo Talmud není zároveň právní systém, jako je to v případěš Koránu. V tom je ten zásadní problém. Ten lze jedině ignorovat a tvrdit, že není.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-16 22:42:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ten lze jedině ignorovat a tvrdit, že není.
...........................................

No prostě to ignorujete,
v bibli jsou židé také popisováni jako vyvolený boží národ,
a křestani na to z vejšky prděli dávali židům celej středověk až po Hitlera nekompromisně přes prdel,
bez ohledu na to, že i Ježíš byl žid jako poleno...

Prostě si vybíráte co se vám hodí do krámu...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-16 22:45:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tedy tím se nějako nemíním zastávat jakýkoliv svatý knihy,

jen prostě říkám, že člověk jednoduše vidí to, co chce vidět a co nechce vidět, to prostě nevidí,

i kdyby to tam bylo napsaný půl metrovejma písmenama...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 11:25:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je jako mluvit se šutrem.

Ano! Ano! Ano! Ano! A ještě jednou ano! V Bibli LZE nalézat pasáže, které LZE zneužít způsobem, jak píšete. S tím jsem už několikrát vyjádřil souhlas. Takže skutečně nechápu, proč mě neustále dokolečka opakujete, že v Bibli jsou pasáže, které lze špatně použít a že někdo Bibli skutečně zneužíval. Jenže Korán není kniha, která obsahuje zneužitelné pasáže. Korán je kniha, která je PŘÍMO KONCIPOVÁNA jako manuál. Proto např. se ji musí muslim naučit nazpaměť, aby ji nemusel tahat sebou a každou chvíli listovat v manuálu, co že jako má dělat. Aby v každém okamžiku znal zpaměti návod na použití sebe sama.
Autor: Lojza Čas: 2016-07-17 11:32:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak tak, mas pravdu...a proto neexistuji ruzne smery islamu, ruzne vyklady...vsichni muslimove do jednoho se ridi na 100% tim jednim Koranem a vsichni ho dodrzuji.
To ma urcite vyhody, napriklad se spolu nevrazdej kvuli ruznym vykladum a tak...
A jelikoz ho vsichni dodrzujou na 100%, nejsou problem, ze by trebas existovali opili muslimove a nebo tak
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 11:39:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikdy jsem nechápal, proč je ten rozdíl tak podstatný. Z minulosti víme, že hovada se Biblí inspirovala tak či tak, nepotřebovala nikde v Bibli řádek, kde se píše, že tohle musí dělat každý křesťan. Vždyť je sepsána dle Boha, dle nejvyšší bytosti vůbec, pána atd. atd., takže ta zkratka od "Bůh nenávidí buzny" k "sakra, měl bych je zabíjet, abych ho potěšil", je nesmírně jednoduchá. A z historie i současnosti naopak vidíme i to, že i když je člověk muslim, může být úplně normální, tolerantní a mírumilovný. Z toho vyplývá, že na ideologii tolik nezáleží, protože jak islám, tak křesťanství se dá zneužít fanatiky a jak islám, tak i křesťanství může vést k mírumilovnému a dobrému životu.
A jak správně podotýká Lojza - jestliže je islám jediný správný a nepřipouští jiné výklady, proč existuje na světě něco přes 30 jeho odnoží?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 13:12:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bible je kniha, která pomáhá člověku žít morálně/eticky. A o tom, jak v tom člověku pomůže víra v Boha. Lze v ní nalézt (z dnešního pohledu) blbosti. Lze v ní nalézt zneužitelné pasáže, ale není to kniha manuálů. Proto ji nemusíte znát nazpaměť, protože nemusíte znát na každou situaci manuál na řešení, ale jednáte na základě svého vědomého rozhodnutí, za které nesete důsledky. Před světskou i Boží mocí. Korán je koncipován jako kniha manuálů. Jako muslim každou životní situaci máte řešit tak, jak předepisuje Korán nějakým návodem. Proto se jí muslimové učí nazpaměť - aby vůbec mohli jednat. Když muslim nějaký manuál poruší, má v Koránu "právní ustanovení", které si pamatuje a ví, jaký konkrétní trest schytá. Ono těch 30 nebo kolik odnoží je diskutabilních. Korán je jenom jeden. Má jen jedno možné vysvětlení. Ty odnože se od sebe liší asi tak, jako se od sebe liší různé mikrovlnné trouby. Jsou různě barevné, dvířka se otevírají na tu nebo onu stranu, tlačítka jsou uspořádána takhle nebo onakhle, ale podstata mikrovlnky a její použití jsou furt stejné. Např. žena bude vždy majetkem muslima. Různé odnože islámu pouze určují, jestli ta žena je pro muže něco jako užitkové hospodářské zvíře, domácí mazlíček nebo vzácný rodinný porcelánový servis děděný po generace a s láskou opečovávaný. Ale to ponižující postavení ženy jako majetku muže, tahle hnusná odporná podstata zůstane pořád stejná. A ty jednotlivé odnože se už jen hádají, která z těch odporných představ např. o charakteru toho "majetku" je ta správňácká. Mně osobně připadají všechny tyto představy úplně stejně prasecké, v našem pojetí světa jsou nepřijatelné a jsou s ním naprosto nekompatibilní.
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 13:18:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak tohle se zcela diametrálně liší od věcí, které jsem o islámu a muslimech četl já. Odkud tato tvrzení čerpáte? A pokud je tedy pravda, že korán a jeho výklad je jen jeden, kolik je na světě ve skutečnosti muslimů? Protože 1,5 miliardy lidí vážně korán jako manuál nepoužívá.
Autor: Lojza Čas: 2016-07-17 13:36:16 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo, na tu otazku me taky zajima odpoved, protoze v teto fazi se obvykle dozvim, ze jsem blbej a nerozumim tomu a ze ti neradikalni muslimove jsou zakukleni radikalni a ti co chlastaj, tak to jenom hrajou a cekaj, az chlastat prestanou a budou nas vsechny vrazdit ve velkym.

Imho existuji 2 moznosti:
Bud to neni tak, jak tvrdi kolega vyse a tedy i Koran ma mnoho vykladu a ruzne nabozenske smery si z nej berou to, co prave potrebuji A NEBO je na svete tak maximalne 50-100 tisic muslimu a zbytek proste muslimove nejsou.
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 13:54:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pak už se ovšem diskuse přesouvá do kategorie konspiračních teorií.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 14:04:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Třeba z diskusí s muslimem. Prošťourávání se v nejrůznějších zákoutích internetu. Mí daleko odvážnější kamarádi/známí - dobrodruzi procestovali svět třeba i pěšky. Např. jeden z Turecka přes Írán, Afghánistán, Indii, Čínu, Mongolsko a Rusko zpátky do Čech. Nebo jiný z Indie do Rumunska. Oba pěšky!!! Všech možných "druhů" a sociálních úrovní muslimů přehršle (od pasáka ovcí po univerzitního profesora), ale podstata u všech stejná. Značná část toho světa tedy byla muslimská a ti kamarádi vyprávěli, jak to tam v těch kterých zemích/kulturách chodí. Na takovémhle "vejletu" jste měsíce a měsíce a protože možná 80% cesty jdete fakt pěšky, tak mezi těma lidma žijete. Mnohdy někde zkejsnete, protože třeba onemocníte/zraníte se. Těm lidem se dostanete pod kůži. Oni sami viděli, že ti pusinkatí nábožensky a společensky tolerantní muslimové, o kterých jsou např. v Británii točeny pusinkaté multikulti politicko korektní sitcomy jsou jedna velká lež. V okamžiku, kdy by se v té Británii začalo prosazovat právo Šáríja, tak tihle pusinkatí muslimové okamžitě a střelhbitě přestanou být pusinkatí. I ten velice vstřícný a vzdělaný profesor z univerzity (snad matematik) by byl schopen tomu mému kamarádovi uříznout hlavu, kdyby bylo třeba. O dceři už uzavřel smlouvu o budoucím prodeji s rodiči kluka - budoucího ženicha. Jasně, tenhle člověk ji prodával "láskyplně" jako ten porcelán. Oboje rodiče počkají na "vhodnější" věk k "sňatku". No to je ale paráda. Holka je prostě jeho majetek a on s ní kupčí. Má na to všechno manuál v Koránu. Ne že si to odvodil z nějak špatně pochopeného náboženského textu.
Autor: Lojza Čas: 2016-07-17 14:17:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No vidis to...ja mam zase zname a kamarady, co byli tamtez a vypraveli o neskutecne prijemnych a pohostinnych lidech.
(Bez ironie, napriklad sestra me byvale pritelkyne skutecne s manzelem do takovych mist rada jezdi)

Btw pokud by se Ti podarilo odpovedet na otazku vyse, byl bych Ti vdecny, pokud tedy bude nejaka rozumna a logicka (ta odpoved)
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 15:14:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale tak jasně, že ti lidi byli/jsou pohostinští. To se totiž navzájem nevylučuje. To je přirozená lidská vlastnost vyplývající z toho, že člověk je sociální živočich. I když zajímavé bylo, že to ne vždy, ale taky ne zcela výjimečně, platilo pouze do tehdy, dokud ti lidi byli přesvědčení, že dotyčný běloch nemá žádné peníze (jako že je mít musel na úplatky, zejména na hranicích, kde je i vízum mnohdy na nic). To se pak pohostinnost oplacená nějakou výpomocí v usedlosti rázem změnila ve sprostý a předražený kšeft, snahu toho bělocha očesat a když se nenecháš... a bylo nejlepší vzít kramle. Právě v těch muslimských komunitách se mu to párkrát stalo, že ho třeba šmírovali při hygieně a "odhalili", že má na těle nějaký tajný pytlík (s pár doláčema). I kdyby mu je šlohli, tak jim budou na nic. Nejbližší místo, kde by je mohli použít byla latrína a město vzdálené x dní, kam se dostanou leda pěšky tak dvakrát za život. Takže peníze jsou jim fakt téměř na nic (a taky žádné vlastně nemají). Pomoc s hospodářstvím nebo s něčím doma měla pro ty lidi 100x větší hodnotu. Někde ve městech, kde se taky objevil, prosím. To si dával bacha sám od sebe. Tam je koncentrace nejrůznějších existencí. Ale na pustém venkově se k němu takhle "obojetně" (se slizkým úsměvem kapsáře) chovali jen v muslimských oblastech. Ne všichni, jen občas, ale v takovýchle neturistických oblastech jen tam a nikde jinde. Možná je to náhoda, nevím. Ale ten člověk neměl důvod si vymýšlet. Bylo to ještě "dávno" před současnými problémy s refjůdžíky. Rozhodopádně se ti kamarádi pohybují 99% času hóóódně daleko od turistických destinací, kde by se takové počínání vůči turistům dalo předpokládat. Já si vzpoměl na toho profesora. S ním ten můj kamarád vedl rozhovory dost na úrovni. Diskutovali i antické literatuře (jeden z koníčků toho kamaráda a i toho profesora). Jakmile ale zašli na sociální témata, bylo vymalováno. Z přívětivého pohostinského člověka se stal v tu ránu slizký had. Kroutil se a okecával. A bylo jednoznačně vidět, že začíná být nepříjemný až zlý. Jakmile toho kámoš nechal, hned z profesora byl zase usměvavý přívětivý měsíček. A to šlo jen o pokus o vhled praktikujícího budhisty do života praktikujícího muslima. Nic víc. Jak jsem psal, tehdy ještě současné problémy byly naprosto neznámé. A nebyla to jediná příhoda tohoto charakteru. Čerpám tedy ze zážitků, které mi nikdo nezprostředkoval, ale přímo nám je vyprávěl ti lidi, kteří to absolvovali. Bylo vidět, že mezi těmi lidmi většinou nezažil nic nepříjemného, většinou mu vyšli vstříc, většinou se stavěli být přívětivými, ale nikdy se mezi nimi "necítil". Úsměv a přívětivost jim nijak moc nebaštil. Právě pro islám se nemá důvod vracet do muslimských oblastí/komunit, bez ohledu na to, jestli to zrovna teď, vzhledem k místním poměrům, možné je nebo není. Ten koncept Koránu-manuálu odpozoroval od jejich způsobu života. Od toho, že tak Korán používají a i občas mu řekli, že to něco dělají proto, že to je napsáno v Koránu a basta fidli, o tom se nediskutuje, podle toho se jedná. Nikoli dodržování nějakých náboženských tradic, ale nějaké běžné činnosti.

Je fakt, že Korán jsem nečetl. Ale pochybuju, že ho někdo z nás tady četl. Ono to (krom nějakých 6x přežvejkaných blbostí) nejde. Nikdo z nás skutečný Korán ani neuvidí, natož aby si na něj jen mohl šáhnout.
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 15:21:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Korán se číst nedá. Je to pro mě normální sračka, stejně jako Bible. Pár hezkých slov by se určitě z obojího vyštrachat dalo, ale já nemám na to se dostávat přes ty stovky stránek o ničem. A ty zkušenosti - věřím tomu, ale co to vypovídá? V hospodách 4. cenové jsem slyšel daleko horší věci (komunistické a vůbec levičácké), ale to že někdo něco říká, ulevuje si, nebo nadává, ještě neznamená, že by to skutečně udělal.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 15:30:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na základě čeho si teda chcete vytvářet na něco názor? Přečíst si to nechcete (chápu, já na to taky nemám) a něčí přednáška o mnohaměsíčním putování Asií je na úrovni hospodského kecání...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 15:33:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
I když přečíst si to. Ono to totiž nejde, přečíst si Korán. On se nedá koupit. To, co se dostane do ruky nám laikům pod názvem Korán, je jak jsem psal 6x přežvejkaná blbost. Skutečný Korán nemuslim nikdy ani neuvidí.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 19:06:50 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ale tak jasně, že ti lidi byli/jsou pohostinští. To se totiž navzájem nevylučuje. To je přirozená lidská vlastnost vyplývající z toho, že člověk je sociální živočich. I když zajímavé bylo, že to ne vždy, ale taky ne zcela výjimečně, platilo pouze do tehdy, dokud ti lidi byli přesvědčení, že dotyčný běloch nemá žádné peníze (jako že je mít musel na úplatky, zejména na hranicích, kde je i vízum mnohdy na nic). To se pak pohostinnost oplacená nějakou výpomocí v usedlosti rázem změnila ve sprostý a předražený kšeft, snahu toho bělocha očesat a když se nenecháš...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

No asijská kultura je poněkud jiná,
kšeft je kšeft
což člověk pozná při jakémkliv nakupování a smlouvání...

Ale já nevím jak vy,
když někoho hostíte a stráte se o něj
a on přitom má peníze,
a nic vám nedá, tak vás asi trošku vojebává, nebo snad ne...

Já jsem mnohokráte bydlel v rodinách
ale vždy jsem za jídlo dával automaticky peníze,
tak jako všude jinde

Zneužívat vesničany tímto způsobem mě tedy nepřijde moc dobrý,
obzvláště když ti vesničané jak bývá ´v asii zvykem maj hovno
a vaši pomoc nějako nepotřebují, nebot mají času vždy nazbyt...

A nejde o nějaký doláče, jde o to, že když máte doláče a někam přijedete,
tak si je vyměníte za tamější měnu aby jste měl čím platit...
Což vaši známí nepochybně udělali...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-18 07:41:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ten člověk měl pár doláčů, protože ze zkušeností věděl, že jsou potřeba na uplácení policie a zejména pohraničníků. Může se zdát, že třeba 500 dolarů je darda, jenže ty svině zejména hranicích právě chtěj úplatky v dardách. To lítaj částky od 10 do 100 dolarů. Vízum nevízum. Stalo se, že i přes platné vízum musel překročit hranici na černo, což pak stojí hodně za něčí převod. Neměli tedy sebou peníze na útratu. Pohostinství mu lidi poskytli a nic za to nechtěli, dokonce odmítli protislužbu. Ve větší míře to dělali kluci tak, že rovnou nabídli za ubytování nebo jídlo nějakou protislužbu, zeptali se, jestli s něčím nemohou pomoct. A často si ty dva tři dny, které tam někde strávili odpracovali.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-18 08:09:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jednou jsem taky musel utrácet na hranicích,

ale at si to kluci zkusej v čechách, uviděj jak pochoděj, jestli je lidi budou nadšeně živit...

Ale, sakra, když někam takhle jedu, tak si prostě vezmu prachy na jídlo,
nikdo není povinnen živit turisty,
a v asii jim stačí málo,
i já jsem schopnej jet do indie na půl roku
a to hovno dělám a hovno vydělávám,

a když na to přijde, tak mně stačí sto dolarů na měsíc,
což

fakt nejsou velký prachy...
A kdybych se kopnul do zadku a vařil si, tak mně stačí polovina...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-18 08:44:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tam kam jezděj tihle blázni si, pokud neumíte lovit, nic neuvaříte, protože tam není kde co koupit. Jste buď sám nebo mezi domorodci v amazonském pralese, v Himálaji, uprostřed pouště,... prostě kdekoli, ale totálně mimo jakoukoli sebemenší civilizaci. Tam je jediná možnost se najíst - u někoho doma. Tam nikdo nic neprodává, protože co by asi tak s těma papírkama dělal - tam, kde se tihle "mí" blázni pohybují se ani peníze nepoužívají. Tam pořád platí, že ti to buď daruju nebo si to nějak odpracuješ. Ještě jsou taková místa na naší planetě i dnes. Jediná místa, kde si něco k snědku a trochu zásob koupili, byly hraniční přechody, kde obvykle i v těch největších zapadákovech nějaký stánek existuje, asi i kvůli těm pohraničníkům. A tam je to i přes klasickou příhraniční přirážku pro Evropana dost levné. Jenže pak zase šup z té "hlavní" cesty pryč někam na měsíc dva tři do pustých končin. Občas mají kluci u nás v hospě přednášku s promítáním. Já bych patrně po třech dnech chcípnul. Vůbec bych si asi neporadil a to jsem jezdil pod širák. Jenže ten můj podširák byl Hilton proti tomu, co podnikají tihle blázni, protože na točený pivo se splachovacím záchodem jsem to měl vždycky nejdál tak čtvrt hoďky.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-18 08:52:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A navíc musíte počítat s fakt velkými výdaji za úplatky. Taková cesta, o které jsem psal ("milión" přeshraničních přechodů) stojí klidně na těch úplatcích 500 dolarů. Tu cestu z Turecka přes celou Asii domů absolvoval ten kamarád někdy v polovině 90 let. To 500 doláčů byl sakra peníz. Dneska samozřejmě peníze má a letí třeba do Jižní Ameriky letadlem. Jenže tam potom mezi indiánama v pralese stejně žádné peníze nepotřebuje. Oni je sice znají, ale k ničemu těm indiánům nejsou nejsou. On jim prostě s něčím pomůže, co tam po sobě zanechá - oprava společenského "domu", pomoc se sklizní, prostě něco, co zrovna potřebují. To je pro ně víc a takového člověka si víc váží, než někoho, kdo jim bude cpát obrázky. Byť je znají a znají jejich význam, co jim jsou platné.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-18 09:04:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No jasně, pokud jste v pralese, tak tedy jaksi peníze nepotřebujete,
ale tam kde se používají není od věci je používat...

Já jsem cestu do indie projel v devadesátých letech dvakrát,
a skásli mě jen jednou na hranicích indáci,
jinak samozřejmě povětšinou se vás všude snaží coby turistu natáhnout

ale to je i v čechách normální, taxikáři jsou výkvět českýho národa,
tedy hnedka po státu...
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 14:21:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
I já jsem s pár muslimy v životě hovořil, respektive psal si. I já znám lidi, kteří třeba pěšky prošli některé muslimské země (Írán, Turecko) a jejich zkušenosti jsou pozitivní. Že v některých zemích (nejspíš ve většině) je žena méně než muž mě nepřekvapuje, ale nemyslím si, že je to nějaká muslimská specialita, ale i v Evropě tomu tak bylo, a to poměrně nedávno. Vždyť i v Bibli je žena něco míň. Asi takto bych to shrnul - pokud chce být někdo šovinistické hovado, bude jím a překroutí či najde si cokoliv, co mu pomůže to obhájit. A pokud chce někdo brát ženu jako rovnocennou bytost, udělá to nehledě na náboženství nebo ideologii a řekne si třeba, že je to středověký přežitek. Samozřejmě je lepší lidi vést k tomu druhému a to se tu pokud vím děje - nikdo v zájmu tolerance po západních zemích snad nechce, aby umožnili u žen třeba otroctví (snad až na pár šílenců).
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 14:36:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale osobní zkušenost nás obou je pochopitelně velmi málo vypovídající, protože muslimský svět, to je 1,5 miliardy lidí a desítky států.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-18 11:56:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
On je fakt ohronmý významový rozdíl "být něco míň" nebo "být něčím majetkem".
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-07-16 13:38:40 Titulek: Re: [↑]
Resenim je ,je sem nezvat na davky.Putin bude trosku vetsi orisek,ale radeji s nim byt zadobre,protoze je docela mozny,ze nam jeste dubisko bude zatracene dobre(prdel bude,az se bude platit zlatem a stribrem)
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 14:00:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Řešení to sice je, ale není v současné chvíli (a kdoví jestli vůbec) možné. Jediný, kdo ho může realizovat, jsou establishmenty států, jenže právě ty je sem na ty dávky zvou (alespoň establishmenty některých států), protože si tím s největší pravděpodobností chtějí vytvořit silný voličský elektorát vděčných uplácených voličů jako protiváhu vlastních domorodých obyvatel, kteří začínají mít vlastních vládců plné zuby a hrozí, že čím dál víc nasraní domorodci vládce svrhnou (záporné úroky domorodci zřejmě neskousnou). Velice dobře k tomuto cíli - přijímání cizích lidí proti vůli domorodců - slouží Německo, kde mají lidi neblahé zkušenosti s diskriminací nějaké výrazné menšiny a zřejmě se obávají proti takto zhoubně pojaté migraci nějak výrazněji vystoupit, protože by jim byl zvrácenými politiky omlácen holocaust o čumáky.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-16 11:06:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V tom je právě ta potíž. Když by sem přicházeli jednotliví muslimové sami od sebe na základě své rozvahy a alespoň relativně civilizovaným způsobem, patně by ani v této etatistické společnosti nedocházelo k nějakým problémům, které by se vymykaly běžným mezilidským konfliktům. S tím, že se domnívám, že lidi tady v Evropě by pochopili, že člověk prchající před skutečným nebezpečím v té vypjaté situaci asi udělá nějaký "přešlap" - "ale to je v poho pojď já ti píchnu". Ne že by v této migraci šlo o nějaké kdovíjak sofistikované plány, ale tato migrace není způsobená nějakými přirozenými vlivy, rozhodně je uměle vyvolaná zdejším establishmentem a evidentně ji ten establishment vůbec nezvládá. Důvodem konfliktů s migranty není jiné náboženství. Na to jsou lidi v Evropě už dávno dost tolerantní, aby jim bylo ale dokonale jedno, jestli někdo věří v Peruna, Kolíčky na prádlo nebo Olgoje-Chorchoje. Důvodem je to, že islám je PŘEDEVŠÍM manuál k realizaci života. Ten manuál je postaven tak, že není možná koexistence muslimské komunity s jinými nemuslimskými komunitami, aby tyto nebyly v neustálém rozporu. Komunita Vietnamců nebo Ukrajinců tady taky žije docela pospolitě, ale vzhledem k jejich kulturně civilizačním návykům nepotřebují ke své existenci nějaké extrabuřty. Při styku s okolím nevykazují tyto komunity a jejich jednotlivci žádné známky odlišností, které by byly na překážku vzájemnému soužití navzájem mezi sebou. Jak těchto různých komunit navzájem, tak jednotlivců. Jestli někdo z Ukrajinců provede špatnost, tak to je špatný člověk. Nikoli člověk, který "špatně" pochopil manuál na sebe sama. Protože žádný takový nemá. Pravoslaví je "pouhé" náboženství, nikoli soubor příkazů na to, jak jednat SÁM SE SEBOU A SE SVÝM OKOLÍM (nikoli sám za sebe a vůči svému okolí) od okamžiku, kdy ráno vstanu až po ulehnutí do postele. Od narození až do smrti. Muslim na rozdíl od věřícího člověka není schopen žít v souladu s Koránem v nehomogenním neislámském prostředí.

Korán není ekvivalentem Bible. Korán je asi tak něco v tomto smyslu: Vezměmě Bibli a Sbírku zákonů. Obě knihy rozstříhejme na jednotlivá tvrzená (verše a paragrafy). Tyto vhoďme do losovacího bubnu. Pak postupně "losujme" jednotlivá tvrzení a ve vylosovaném pořadí z nich setavme Knihu knih. V Koránu pak navíc vzhledem ke stylizaci laik jako já není schopen rozlišit, které tvrzení je náboženským veršem a které je paragrafem. Přičemž ty paragrafy jsou nekompatibilní s čímkoli jiným podobným, co kde lidi na téhle planetě pro potřeby vlastních kooperací vytvořili.

Migrace, tak jak je uměle "zkonstruována" a prováděna už tímto faktem vylučuje nějaké rozumné (natož libertariánsky čisté) řešení. A s postupujícím časem bude možné řešení čím dál méně rozumné a naopak začne být možné pouze čím dál více nerozumné řešení. S narůstajícími konflikty vyplývajícími ze soužití nekompatibilních komunit na jednom celkem hustě osídleném teritoriu v podmínkách etatismu a etatismem zblblých lidí to bude "vzrůšo". Já se poprvé v životě docela raduju z toho, že Čechy jsou v tomto kontextu celkem chudá země. To je strašný...
Autor: marcusant (neregistrovaný) Čas: 2016-07-17 14:40:32 Titulek: Re: [↑]
Domníván se, že jeden z rozdílů mezi biblí a koránem spočívá právě v tom, že korán napsal (resp. nadiktoval, protože byl negramot) zmrd, který prokazatelně inicioval násilí (stejně jako např Mein kampf), kdežto o původcích bible zejména tedy Nového zákona se nic takového říct opravdu nedá. Historické násilí motivované křesťanstvím proto vnímám jako misinterpretaci a zneužití bible, což u koránu neplatí, protože k násilí výslovně nabádá. Nemám nic proti tomu, aby si tyto knihy mohl kdokoli přečíst, ale proti tomu, aby je následoval a principy a metody v nich obsažené aplikova, něco rozhodně mám. Od obou těchto ideologií (ne jenom) jsme už ránu dostali, netřeba ověřovat, zda dostaneme další. Každý, kdo se hlásí k islámu, fašismu, komunismu a pod., se hlásí k iniciaci násilí v nich neoddělitelně obsaženému a jako s takovým s ním má být zacházeno.
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 14:43:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
K iniciaci násilí se ale hlásí lidé obecně. Naprostá většina lidí. Proč se zaměřovat jen na muslimy?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-07-17 15:28:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale to např. já nepopírám a nezaměřuju se jen na muslimy. V debatě o jiné problematice bych zase psal o nějakých jiných příčinách násilí. Jde jen o to, že dle mých poznatků, které jsem nabyl nejrůznějšími způsoby a dlouho jsem se bránil nějakým ex ante odsudkům, jsem došel k poznání, že Korán je příčinou (řekněme) špatností, protože je to na ně manuál. Máme sami dost zkušeností s jinými špatnostmi - např. bolševismem, nacismem apod. Uznávám, že to existuje. To však není důvod si přidělávat další starosti tím, že sem do Evropy bude někdo proti vůli domorodců tahat další problémy podobného typu. Proboha já fakt nemám nic proti tomu (a už jsem to tu psal), aby sem přišel kdo chce na základě svého rozhodnutí a pokusil se tady žít. Je mi fakt jedno, jestli to bude Indián nebo muslim. Ale takovéhle masivní a násilím prosazované mísení odlišných kultur já osobně nemůžu přejít jen tak. Nemůžu se na to dívat s pocitem, že o nic nejde. Já prostě ne. Toho Jiráska, Havlíčka, Hašlera, Vančuru, Čapka, Ježka... mám pod kůží. Mám svou kulturu rád a neodvážím se lehkomyslně tvrdit, že pokud do Evropy skutečně přijde ještě nějaký ten milion muslimů, že je to v poho.
Autor: marek28 Čas: 2016-07-17 15:48:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ach tak, tak to se shodneme. Ani já tady nechci masivní imigraci a už vůbec ne masivní imigraci věřících se sklony k socialismu. A už vůbec nechci, aby je domácí povinně hostili. Měl jsem pocit, že tu jde o nějaké "všichni muslimové jsou teroristi". :) Moje chyba. Pokud by sem přišlo v krátkém čas. období milion muslimů, asi jen idiot by mohl popírat, že by to změnilo zdejší kulturu.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-17 18:48:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ach tak, tak to se shodneme. Ani já tady nechci masivní imigraci a už vůbec ne masivní imigraci věřících se sklony k socialismu.
.................................................................................

Proto je dobré zachovat neutrální postoj,
a ne tlačit proti tomu,

samozřejmě vláda žádnej neutrální postoj nezachová,
ta je budto pozve nebo vyhostí

a stejný postoj by měli mít anarchisté i vůči vládě a státu,
neutrální postoj, tedy chcete-li ignorace,
a nikoliv požadovat nějaký službičky od vlády...

To je můj názor, není třeba s ním souhlasit...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-07-18 12:14:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Přestože síly, které se snaží o pozápadnění, podlehly a ve většině islámských společností jsou dnes v defenzivě, tak se domnívám, že se bude celý Orient přesto, byť i pomalu a protiřečivě, modernizovat a tím bude růst i význam hospodářského vývoje na úkor role náboženství. Je však otázkou, jak dlouhá a kolika oběťmi lemovaná bude tato cesta
...............................................................................

To je dobrej článek,
ale myslím si, že historicky vzato to mají muslimové těžšší nežli křestané před třemi sty lety, kdy došlo k oslabení vlivu církve a začalo se rozvíjet svobodné myšlení a s ním nové technologie...
Tehdy byl nepřítel vnitřní a ten rozvoj byl postupný,

muslimové mají ale nepřítele vnějšího )západ)
navíc jsou to křestané, tedy jiná a navíc nepřítelská víra
a navíc ten tlak nových technologií je mnohem silnější...
logo Urza.cz
kapky