Hot topic: Burkini – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-08-25 00:00:02

Hot topic: Burkini

Některé muslimky mají problém s přílišným obnažováním na veřejnosti, proto se rozhodly koupat v pyžamech zvaných burkini; a někteří idioti mají problém s nedostatečným obnažováním dotyčných na veřejnosti, proto se rozhodli jim takové koupání zakazovat. Píčovina až na půdu; takže dokonalé politické téma – ve Francii už na to mají vyhlášky a uniformované opice nadšeně buzerují nedostatečně svlečené ženy. Islamobijci tomu zuřivě tleskají, protože cokoliv, co je jakkoliv zaměřené proti muslimům, přece znamená vyšší dobro – bez ohledu na to, o jak neuvěřitelně nesmyslnou krávovinu se jedná; politici mají žně, neboť mohou být zase jednou „užiteční“ – tentokrát nezůstalo jen u Le Pen, ale zákaz burkin podporuje i Valls a Sarkozy, protože proč si u lidu nešplhnout, buzerovaných je málo, prakticky se nemohou bránit a zastání v demokratické společnosti nenajdou.

Rozhodně netvrdím, že by neměly existovat pláže, na kterých majitel burkini zakáže, podobně jako nemám nic proti existenci nudistických pláží, kde se vlastník rozhodne, že tam nechce lidi v plavkách; takové zákazy jsou naprosto v pořádku, rozhodne-li o nich legitimní majitel – ať si každý na své pláži rozhoduje o tom, za jakých podmínek a kdo ji smí a nesmí navštěvovat, což je mimochodem jediný rozumný postup, jak celou situaci řešit, respektive neřešit a nevytvářet problémy tam, kde nejsou. Cokoliv jiného znamená jednak iniciaci útočného násilí, ale také z čistě lidského hlediska nejde o nic než vylévání frustrace; nejrůznější snahy o zákazy zakrývání obličejů se alespoň omlouvají nějakým rádoby bezpečnostním rizikem, zatímco v případě burkin vlastně neexistuje nic, co by se blížilo jinému důvodu než staré dobré touze někoho buzerovat a strkat nos do věcí, po kterých nikomu nic není.
Přečtení: 17571

Reagujete na tento komentář:
Autor: PeTaX Čas: 2016-08-25 06:45:35 Titulek: Re:
To máte pravdu. Vzpomeňme jen na brutální tažení proti „máničkám“; včetně zatýkání a násilného ostříhání opicajty. A o pár let později zase vadili skinheadi, či punkeři. Ona ta stádní, socialismem implementovaná „stejnost“ a rovnost nese své jedovaté ovoce nejen v majetkových otázkách. Socialismus je totiž latentně intolerantní k jakékoliv anomálii, pokud ji sám neoznačí za protekce hodnou.
Autor: Kurwa (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 00:10:37
Kundy. IMHO tímhle jen eskalujou beztak najpatou situaci. Už se ani nemůžou vymlouvat na naše evropský hodnoty, protože právě takovejhlema hovnama po nich sami šlapou.
Autor: banana (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 00:46:29
Ono nemusíme chodit až do Francie. Moje paní před uprchlickou krizí ráda nosívala šátek(hlavně za chladného počasí), teď z obavy, že ji bude konfrontovat nějaká tupá islamobijecká hlava si ho raději neveme. Případů kdy byla češka napadena kvůli šátku, nebo šále kolem hlavy bylo v poslední době několik. Hrozně mě to sere, že moje žena z obavy o bezpečnost musí dělat "autocenzuru" vlastního šatníku, ale všude ji doprovázet nemohu a vlastně nevím co s tím dělat.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 01:40:18 Titulek: Re: [↑]
No ona ta společnost i ve "vyspělé" evropě je docela nevraživá vůči všem, co nějak vyčuhují z řady. Vzpomeňme, jak byli relativně do nedávna vystaveni persekuci nudisti a naturisti....

Taky netuším, co s tím dělat -- snad jen vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat, a poukazovat na tu babičku se šátkem, co si jde v kroji do kvelbu koupit vajíčka. Té šátek zakážeme taky? A když ne, tak proč?

A pak už mě napadají už jen dementní řešení, která skutečným řešením vlastně ani nejsou, jako vytváření vlastních no-go zón, kam nesmějí sluníčkáři, islamobijci, policajti a imigranti, resp. smějí jen na jmenovité pozvání ctihodného obyvatele zóny, a celou dobu se tam musejí chovat jako na návštěvě, jinak...
Autor: PeTaX Čas: 2016-08-25 06:45:35 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
To máte pravdu. Vzpomeňme jen na brutální tažení proti „máničkám“; včetně zatýkání a násilného ostříhání opicajty. A o pár let později zase vadili skinheadi, či punkeři. Ona ta stádní, socialismem implementovaná „stejnost“ a rovnost nese své jedovaté ovoce nejen v majetkových otázkách. Socialismus je totiž latentně intolerantní k jakékoliv anomálii, pokud ji sám neoznačí za protekce hodnou.
Autor: PeTaX Čas: 2016-08-25 06:38:49
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ač s postem v jádru souhlasím, opatrně bych špitnul, že pokud bych do veřejného bazénu lezl v teplácích a svetru, také by mě patrně vyhnali. Na plážích je to patrně zbytečný fundamentalismus, ale v bazénech bych hygienickým i praktickým důvodům rozuměl.
Autor: Urza Čas: 2016-08-25 09:22:38 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nevím, jak moc tuhle kauzu sledujete (já moc ne, spíše mi lidé posílají články), ale ta policejní buzerace probíhá na francouzských plážích u moře.
Autor: PeTaX Čas: 2016-08-25 13:04:22 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Moc to nesleduji. Ostatně, co si Frantíci zavedou, to také sklidí. (Ono je to spíš v psychologii politiků, že demonstrují, že problém „řeší“ a nepřipouští, že jejich řešení nic neřeší.)
Autor: Lojza Čas: 2016-08-25 12:56:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zde bych podotkl, ze se jedna o odev specialne ke koupani urceny a za tim ucelem vyrobeny, takze bych nepredpokladal, ze by tam mely byt takoveto problem.
Ostatne - neni to tak davno (ja nevim, 50-100 let?), kdy u nasi predkove, respektive zeny nasich predku se chodily koupat ve v podstate uplne stejnych obleckach.
Ano, pak prisly bikiny, ale co je sakra komu do toho, ze se mu bikiny nelibej a chce chodit celej zahalenej?
Mimochodem - moje manzelka se na verejnosti stydi chodit v bikinach (rekneme, ze do nich nema uplne idealni postavu) a tak proste pokud jdeme na koupaliste, tak chodi v jednodilnejch plavkach, ktere ji zahaluji znacnou cast tela. Jeste ze asi netusi, ze se takovahle vec, co tam nosej ty muslimky, da koupit, jinak by to 1005 chtela taky. Tak doufam, ze v tom nekdo casem nezacne videt nejakej problem, doufam, ze alespon ty jednodilne plavky zustanou povolene...ooommggg :-(((

Autor: Rajchenberk (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 22:15:56 Titulek: Re: [↑]
Určité riziko tu však asi je kvůli infekčním kožním nemocem, lidé v klasických plavkách jsou v tomto případě lépe kontrolovatalní, než ti v burkinách. Tudíž si dovedu představit, že některý majitel bazénu by mohl vstup v burkinách zakázat. V bázenu je relativné málo vody vzhledem k počtu koupajících se, u moře je to fuk.
Autor: gregoryMc Čas: 2016-08-25 08:21:57 Titulek: burkiny
Web: neuveden Mail: gregor v doméně dieselplus.cz
a co taková burkina z neoprénu doplněná slušivými ploutvemi ......to by šlo do bazénu néé
Autor: Adraynnith Čas: 2016-08-25 12:55:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
V tom případě by se měli zahalovat i pánové :)
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak si predstavujem, ze z recesie sa slahnem obleceny do mora, a ked vyjdem na plaz osusit sa, dobehnu ku mne idioti v kostymoch a nasilim ma vyzlecu.
Autor: marek28 Čas: 2016-08-25 17:41:08
Web: neuveden Mail: neuveden
Další banální problém, který by vyřešila možnost svobodně diskriminovat ostatní (což považuji za lidskou přirozenost a lidské právo). Ať si to každý majitel udělá po svém (stát samozřejmě nediskriminačně) a je to! Komu burkini vadí, ten půjde na místo, kde jsou zakázané. A kdo je chce, ten zase zajde na místo, kde jsou povolené.

Je to tahle snaha idealistů nahnat všechny do společného prostoru a nutit je, aby se měli hrozně rádi, co plodí nejvíc nenávisti.
Autor: Antiurza (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 20:37:51 Titulek: fetujici muslim
No kdo jiny nez ten nejvetsi pedal se bude zastavat muslimu zejo. Chapu ze Mohamed je tvuj vzor protoze mrdal tu malou holku. Ty se holt musis spokojit se Sladkovskou dokud tu nebude chalifat. Na hovno co? Moc stara vid? Je aspon takova fetka jako ty?
Autor: Rajchenberk (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 22:23:15 Titulek: Re: fetujici muslim [↑]
Ano je, ale šňupe jen zásadně halal, navíc je to radikální ortodoxní muslimka a nosí sebou damascenskou šavli a Urza osobně je reinkarnace Mohameda, ale nikomu to nesdělujte. Pst!
Autor: Rajchenberk (neregistrovaný) Čas: 2016-08-25 22:18:07 Titulek: Muslimové na pláži
Řek bych, že muslimové na pláži, byť v burkinách spíše budou patřit k liberálnějším muslimům. Ortodouši tam nejspíše ani nepáchnou. Opravdu geniální nápad, který přilévá jen olej do ohně.
logo Urza.cz
kapky