Jeden den Ivana Dealeroviče – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2024-05-20 00:00:02

Jeden den Ivana Dealeroviče

Válku proti drogám vězeňský systém přetvořil v groteskní divadlo. Monopol na trhu s drogami má ve vězení stát, který své drogy rozdává, a za užívání cizích trestá. Jeden den Ivana Dealeroviče zde začíná ještě před rozbřeskem, kdy ho jako každé ráno volá bengo ke katru společně s dalšími jmény. Tam už vykroucená sestřička rozdává pojmenované gripáky s obsahem dle „diagnózy“. Rivotril, Kventax, Mirtazapin, Lexaurin, Lyrica… Pregabalin je zde jednoznačně nejobchodovanější substancí, neboť má lehce stimulační efekt, zlepšuje náladu, „nenachčije se“ a hlavně je předepisován dlouhodobě na denní bázi. Zdaleka však ne všem, čímž drží stabilní cenu 30g tabáku za 1200mg pregabalinu. Spousta tvrdších drog se mezi vězně dostane neoficiální cestou, a zajímavé je, že na pervitin či heroin narazíte svátečně, zatímco Tramalem nebo Subotexem jsou někteří lidé sjetí neustále.

Stát ovšem umí být v předepisování léčiv i zdrženlivý. Třeba pokud si stěžujete na bolest v oblasti hrudníku s odkazem na diagnózu od opravdového lékaře, dostanete Ibalgin (jako na všechno ostatní). Až když je situace očividně kritická, volá se sanitka, která se za 40 minut skutečně objeví, aby převzala tělo, kdy právě v ten moment si jde pacienta prohlédnout i místní lékař, který do té doby předepisoval Ibalginy ve své ordinaci.
Přečtení: 1655

Autor: Rakusak Čas: 2024-05-20 08:41:46
Web: neuveden Mail: schován
Nechapu, jak si toto muze nekdo dobrovolne vpravovat do tela. Na druhou stranu je to dukaz nefukcnosti statniho vezeni. Jeste vetsi ironie je, kdyz je tam nekdo za drogy zavreny...
Web: neuveden Mail: sparesparrow v doméně protonmail.ch
Není to pravé argument proti zákazům a trestům? Že to nefunguje?
Web: neuveden Mail: schován
Jisteze to je argument proti zakazum a trestum. Pisu, ze snad ne? To, ze nechapu, jak nekdo muze toto uzivat, neznamena, ze jsem pro zakazy a trestani.
Web: neuveden Mail: sparesparrow v doméně protonmail.ch
Díky, je to dobrý podnět a možná o tom časem zkusím něco napsat.
Web: neuveden Mail: schován
Když si trochu rýpnu, Lyrica = Pregabalin.

Jinak závidím těm co Mirtazapin a Pregabalin něco dělá, užíval jsem obojí a látky to jsou pro mě úplně k hovnu. Ale po Mirtazapinu se dobře spí, pomáhá s REM spánkem, zdají se vám po něm zajímavý sny, to doporučuju. Pregabalin se dá přirovnat k benzákům.

A rozdíl mezi drogou a lékem je jen a pouze razítko od byrokrata a příbalový letáček.
Web: neuveden Mail: sparesparrow v doméně protonmail.ch
Ano, Lyrica je obchodní značka, Pregabalin je účinná látka.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky