KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Bitcoin – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-01-28 00:00:02

KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Bitcoin

Přečtení: 44941

Autor: Urza Čas: 2017-01-28 00:10:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
A souvislost?
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-01-28 09:28:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Bro, přečetl jsem celej tvůj blog a zírám

takže... ty jsi rothbardovec a ankap, ale nemáš rád Mises institut, protože tam nesouhlasí s myšlenkou, že některé národy a rasy jsou lepší, než jiné. Zdejší komunitu nazýváš levicovými libertariány a údajně ti za tvůj názor někteří nadávali formou emailů - really?

Nemáš rád Urzu a v jednom článku ho kritizuješ za to, že jen 180km/h v autě a pak si stěžuje, že má problémy s policii. A na tom byl založený celý tvůj kritický článek. Máš nějaký přímý důkaz, že jel 180km/h? Pokud ne, je to tvá domněnka a kritika založená na něčem, co sis vymyslel je teda dost kvalitní WTF.

Za třetí, trpíš extrémní nenávisti k osobě Martina Pánka, protože podle tebe podporuje islamizaci a imigranty. Trochu jsem zagooglil, ale nic takovýho jsem nenašel - můžeš vysvětlit? A stejně jako minule bych se rád zeptal, jestli si to nepleteš s tím druhým Pánkem.

To je vše :)
Autor: velkej Ká Čas: 2017-01-28 10:05:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ničemu z toho bych se nedivil, zmatení jazyků lze pozorovat i na redditu:

* r/Anarcho_Capitalism zažívá něco podobného, kdy tam během posledních několika měsíců značně přibylo příspěvků příznivců tzv. alt-right, u nás něco jako konzervativní rádobypravičák, takže se to tam hemží chválou na Trumpa (což zvláště ve světle událostí posledních dnů nechápu) apod.
* r/Libertarian pro změnu obsadili levicoví "libertariáni", což jsou socialisté, kteří tvrdí, že jsou libertariáni; podle mě jde o podobný průběh jako si kdysi podobná sebranka zabrala liberalismus.
* Původní anarchokapitalisté se dnes sdružují na r/GoldandBlack, kde je svět teda ještě v pořádku, ale až komouši a etatisté objeví i tohle...

A samozřejmě klasika...

* r/pol - plně straní Hillary
* r/atheism - plný etatistů; přitom etatismus je také náboženství, tak když je někdo ateista... no, zjevně je jednodušší nahradit jedno náboženství jiným, které si tak neříká, než překonat groupthink jako takový

A zbytek internetu je na tom dost podobně. Prostě logické myšlení je zvrhlost, kterou má naprosto zanedbatelné množství lidí.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-01-28 10:23:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Jo no, AltRights tam dělají bordel a využívají toho, že na r/Anarcho_Capitalism není žádná cenzura a pravidla, takže ví, že jim nikdo nesmaže ty jejich Trump circlejerky, můžou všem nadávat "you are cuck" a mít antisemitské smýšlení (obvykle všechno, co nějak souvisí s (((židama))) dávají do trojítých závorek, takže pozor na věci jako jsou (((peníze))) nebo (((Rothbard))).

r/Libertarian už je úplně ztraceno. No hope.

GoldandBlack už mě taky párkrát šokovalo s nějakými těmi pro-Trump a pro-Democracy kecama.

atheism jsem opustil už tak před pěti lety :D

Obecně nejradši mám r/shitstatistssay, kde se citují nejšílenější hlášky etatistů a dávají na ně odkazy - perfektní pro pobavení.
Autor: velkej Ká Čas: 2017-01-28 10:35:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vidíš, sračky (((etatistů))) bych si mohl dát do záložek, koukám na ně jen (((náhodou))), ne cíleně. ;)
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 11:19:52 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ten příběh s těmi 180 km/h v obci je nejen nepravdivý, ale dokonce úplně vymyšlený; nejen, že se to nestalo, ale nestalo se ani nic tomu podobného (že by třeba přehnal tu rychlost a tak).
Autor: Tenente (neregistrovaný) Čas: 2017-01-28 12:53:05 Titulek: Re: [↑]
A to tvrdil kdo?

http://www.bawerk.eu/clanky/liberalismus-a-jine/politicky-korektni-neofasiste-a-notoricti-uzivaci-zivota-v-libertarianskem-hnuti-v-cr-aneb-martin-panek-a-urzovci.html

"Protože to někteří nepochopili tak ten příklad se 180 km/h za hodinu je čistě ilustrativní. Neříkám tím, že Urza takhle někde jel. Urza ale například napsal něco v podobném duchu, a to toto: "Není to tak dlouho, co nám ministr Ťok a jeho pohůnci redefinovali zákaz vjezdu pro nákladní automobily; a už zase vystrkují rohy s návrhy dalších prvků silniční buzerace. V první řadě se jedná o povolení uniformovaným opicím zabavovat techničáky přímo na místě v případě, že se jim budou zdát příliš sjeté pneumatiky, rozbitý výfuk, rozbité čelní sklo, promáčknutí karoserie, poškozená kola, sjeté brzdové destičky a mraky dalších věcí; a protože hlavní slovo má v daném případě orgán, který je zároveň žalobcem i soudcem, řidič si může stěžovat až zpětně, jenže v danou chvíli se ocitne bez auta, jedná se o úžasný buzerační nástroj policejního nátlaku: „Žádné správní řízení, zaplať pokutu na místě, nebo…“ (http://stoky.urza.cz/index.php?action=showdrop&DID=161). Byla by chyba si myslet, že na soukromých silnicích budete moci jezdit v nějakém šrotu! A ano, pokud je to ve svobodně dohodnutých podmínkách používání soukromé komunikace, tak klidně budete muset jít pěšky a stěžovat či se soudit až zpětně. Pokud z výše uvedeného něšťastného Urzovo psaní nějaký čtenář vydedukuje (příznačné je to pro web D-Fens), že bez státí na silnici znamená větší bordel, tak to nemusí být vůbec pravda."

Nemáte spíše problém s kritikou? Pokud jste veřejně činná osoba, tak se jí stejně neubráníte. Raději si na ni zvykněte
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-01-28 12:57:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
takže to máme:

argumentum ad hominem fallacy + strawman argument

Na to jen můžu dodat: MOVE TO SOMALIA

:)
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 13:12:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nu, medle ponekud sverazna omluva. Ale zrejme englictinou jeste natolik nevladnu.
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 13:14:34 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nemám problém s kritikou, ohrazoval jsem se proti pomluvě; ten citovaný text tam navíc přibyl až časem, já ten článek četl v době, kdy to tam ještě nebylo.
I tato konstrukce je však naprosto nesmyslná; nikde jsem neřekl, že předpokládám, že na soukromé silnici si budu moci dělat, co chci.
Naopak když mě na soukromé silnici bude někdo legitimovat či kontrolovat v souladu se smlouvou (předpisy majitele silnice), neřeknu ani popel.
To ale přece neznamená, že si nebudu stěžovat na podobné praktiky státu; házet to do jednoho pytle je čiré překrucování a je to asi jako tvrdit, že když nechci sociální stát, jsem i proti charitě.

Vážně tedy platí, že kdo si stěžuje na státní školství, je proti vzdělávání?
Platí, že kdo si stěžuje na státní dotace umění, je proti umění?
Pokud ne, pak bych rád, aby mi přestalo být podsouváno, že když si stěžuji na státní dopravní pravidla, jsem proti dopravním pravidlům.
Jo a ještě jedna věc.... hodně citujete Hynka, jste seznámen s jeho texty (dokonce i ex post změnami), předpokládám, že jste v kontaktu.... můžete ho, prosím, požádat, aby z článku odstranil mé křestní jméno? Nepoužívám jej a nechci ho tam mít; já jsem před časem vyhověl na podobnou žádost z jeho strany. Děkuji.
Autor: Tenente (neregistrovaný) Čas: 2017-01-28 13:30:03 Titulek: Re: [↑]
Hádám, že úprava je modře, ale v černém textu není napsáno, Urza jel 180 km/h. Jistě pro vás nebude problém si dohledat původní verzi článku.

Vaše vysvětlení docela beru, ale z vašich textů není nijak patrné, proto podle mě lidi tak akorát ve finále matete. Já tu kritiku z toho článku chápu jako technickou kritiku, však tam je napsané, že si důsledky možná ani neuvědomujete. Už vám to tu připomínal někdo i zde.

Napiště si na daný web ohledně jména, mimochodem ho lze dohledat i s vaší adresou ve městě Kladně. Hynkův web samozřejmě čtu a Tomáše Macháčka taky. I Mises dokonce čtu ex post, a proto mi tam chybí vyhledávání. Stejně jako zde, tam není. Dost na pytel.

Pozdravujte bažanty.

Autor: Urza Čas: 2017-01-28 13:38:03 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, je tam oznamovací věta:
Takový notorický užívač života jede takhle přes obec 180 km/h a je chycen policajty, zaplatí pokutu, to ho naštve a napíše o tom příspěvek do "Stok svobodného přístavu".
S tím modrým vysvětlním je jasné, že je to příklad, bez něj asi ani ne.
Rozhodně to víc vypadá, že je to popis skutečné události, než má kritika státních silničních pravidel vypadá jako kritika dopravních pravidel obecně.

Ano, vadí mi policajti, vadí mi jejich kontroly, vadí mi státní zákazy; ale naprosto souhlasím s tím, že soukromí vlastníci silnic by též vyžadovali pravidla – a těm se budu bez keců podřizovat (nebo po jejich silnicích nejezdit).

Ohledně toho jména mě asi nechápete; já ho netajím, jen nepoužívám. Není žádným tajemstvím, že se tak jmenuji, jen to jméno nemám rád a nechci, aby tak bylo na libertariánských webech.

Hynkovi jsem na to téma psal mail, ale neodpověděl, proto jsem o to požádal Vás, ale jestli s ním nejste v kontaktu, nedá se nic dělat; třeba si časem ten mail přečte.
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 11:20:12 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Takovou trochu vylepšenou.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 09:49:41
Web: neuveden Mail: schován
Nemuze u implementace uzivane Terezou dojit k neplanovanym ztratam/prijmum pri pripadnem treni ebonitovych tyci ci jinych lisek?

Jinak "lze uzivat zdaleka ne vsude" mi zni znacne eufemisticky a o te absolutni anonymite se (prinejmensim prednedavnem) taky dost polemisovalo.
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 11:23:56 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
U Tereziny implementace by možná nějaké (velmi masivní) lišky vadily v tom smyslu, že by mohly čip poškodit (a musely by být tak masivní, že by nejspíše poškodily i Terezu), přičemž v takovém případě se dá snadno vyndat a nahradit novým; k neplánované transakci však v takovém případě dojít nemůže.

Ta formulace skutečně je eufemistická; a anonymní měna to vážně je, i když být nemusí, někteří lidé mají své účty propojeny s indentitou (protože chtěli).
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 12:57:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Priznavam, ze hledat se mi to prilis nechce a mozna jsem to ani tehdy zcela nepochopil, ale medle slo o to, ze jsou-li coiny uzivane, pak jakousi zpetnou analyzou transakci (?) se v nezanedbatelnem poctu pripaduu da (dalo?) k identite dohrabat.

U lisek odpoved sedi. :)
Nicmene vazne, jak to je technicky? Predpokladam, ze NFC kasy v Albertu to nepoberou a vlastni terminal asi netaha. Mobil? Bitcoinkofi-only?
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 13:21:34 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Dalo se dohrabat k identitě s nějakou pravděpodobností (která, když uvázíme, jak fungují dnešní peněženky, je mizivá) a to pouze v případě, že jste s dotyčným sám nějak obchodoval a věděl, kdo to je.
Rozhodně nelze vzít blockchain a zjistit vlastníky. Jde ale někomu zaplatit a koukat, co pak s těmi Bitcoiny dělá (nicméně už od další transakce nevíte, jestli je ten účet jeho, nebo cizí).
Krom toho vždy víte jen tu jeho jednu adresu, kam mu ty BTC pošlete.... takže když mi zaplatíte v BTC, vidíte tu adresu a že je má a můžete ji dál sledovat; nevíte ale nic o žádných mých ostatních adresách.
Navíc je běžnou praxí používat pro každou transakci jinou adresu, když mi tedy zaplatíte v BTC, uvidíte, že pak ty BTC někam pošlu, ale nevíte, jestli to, kam jsem je poslal, není opět má adresa (přičemž ty peněženky ty BTC přesouvají takhle samy).

Technicky k tomu stačí NFC čtečka a software pro BTC; a Albertu nepřijímají BTC, ale jinak by to jejich čtečka (technologicky, hardwarově) zvládla.... v Polis, kde BTC přijímají, tou rukou normálně platí.
Krom toho je samozřejmě možné načíst ten čip NFC čtečkou v telefonu a tam s tím dělat libovolné operace, k tomu už ani nepotřebujete ten čip, on stačí jeho privátní klíč.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 15:12:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Jo, to mate mozna recht, ze to nebylo uplne stopro. Coz ale na veci zase az tak moc nemeni. Jak jsem psal, varim trochu z vody, nicmene v hlubinach sklerozy mam jeste zaryto, ze vzali "nahodny pytel transakci" a s nim byli jaksi uspesni. No nest.

No jo, zas ty moje spatne strukturovane otazky. Stacilo ano. :) Resp. k mobilu nanic, tudiz Polis-only.
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 15:15:52 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, byli úspěšní jen s nějakou pravděpodobností, jen částečně a muselo to splňovat určité podmínky; hlavně i kdyby mohli s nějakou pravděpodobností něco předpokládat, nevědí to moc jistě, což je fajn třeba u nějakých soudů a tak.

Proč k mobilu na nic? Tereza má v telefonu NFC čtečku, kterou tam má ten čip normálně načtený.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 15:54:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Asi jo, mozna nakonec mluvime o tomtez - nicmene absolutni (nebo rekneme jakousi obecnou) anonymitu bych si predstavoval prece jen o fous jinak.
Fajn třeba u nějakých soudů to byt muze, u tech nasich, obavam se, by tomu bylo spis naopak. :)

Nanic, protoze appka. Predpokladam, ze Vy s mobilem pred kazdou platbou taky nemusite domu ci na urad.
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 16:03:18 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ale ten čip mohou normálně číst platební terminály; jiná věc samozřejmě je, že někde neberou BTC, nicméně tam, kde berou, si to normálně terminál přečte z té ruky.
Autor: Szaszián Čas: 2017-01-28 19:48:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Off topic: Je možné si na misesu změnit uživatelské jméno? Pokud ano, jak? Děkuju za odpověď
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 19:50:59 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Možné to není, ani nikdy nebylo; můžete si ale založit nového uživatele, každý tam může mít tolik nicků, kolik jen chce xD
Autor: Szaszián Čas: 2017-01-28 20:17:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No jo, ale já jsem se tam zaregistroval před rokem jako szazián a ne szaszián jenom proto, že mi to psalo, že to jméno už je zabrané. Ale to je přece blbost, nikdo se tak přece nezaregistroval přede mnou. Je možné, že jsem to jméno vyřadil já sám, tím že jsem se nejdřív zaregistroval jako szaszián, ale to bych přece musel udělat jedině tak, že bych tam zadal jiný mail, ke kterému si už nepamatuju heslo. To se sice mohlo stát – mám nějaké takové maily – ale že bych udělal takovou blbost…

Mám prosbu: Nemůžete udělat, ať si web heslo "szaszián" (nebo i "Szaszián" pokud to rozlišuje velká písmena) nepamatuje? To jméno je určitě moje, určitě se tak nezaregistroval někdo jiný, takže nikdo nebude poškozen.
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 21:31:51 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
V pořádku, to vyřešíme; Szaszián tam je a evidentně jste to Vy (podle mailu; sice nefunkčního, ale odpovídá Vašemu jménu).
Resetuji Vám heslo a pošlu na mail.
Autor: Szaszián Čas: 2017-01-28 22:08:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Díky.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 19:50:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To se nam zase nekde ztraci logika. Prave proto k mobilu nanic.

A uz to nedramatizujte (at zase nemusim opakovat to priblble nabadave Polis-only :)) a prozradte, kde vsude se tim platit realne da. Resp. to je asi blbost, ale rekneme aspon na kolika ruznych mistech (radove) uz s tim Tereza platila (plus treba par nejakejch vyraznejsich prikladu, aspon typove - zachodky, benzinka, bernak, anotherPolice nebo tak neco).
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 19:53:19 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nevím, kde všude se s tím dá platit; ale vybavuji si, že Tereza si tím třeba zaplatila školné, navíc se ke mně doneslo (ale nevím, nezkoušel jsem to), že než přišel nějaký ideologický zásah, dalo se tím platit i na České poště xD
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 21:00:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nemyslim platbu v btc, ale primo nejakej cipoidni votiraci snimac/terminal. To by me u te skoly prekvapovalo (a i tak bych to bral jako dost jednorazovku), naopak ty posty uz bych byl ochoten vzit jako pomerne solidni argument pro obhajobu. Nicmene takhle se mi opet dere na mysl to puvodni (samozrejme lehce nadsazene) Polis-only.

Kdyby se to aspon dalo nosit jako elegantni pyrsing ci jine tetovani... :)
Autor: Urza Čas: 2017-01-28 21:40:12 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ten čip není jen na BTC, má v tom i vizitku, otevírá si tím dveře.... a tak.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-28 22:41:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ah so, to je pak samozrejme jinej valcik.
A nejaka skryta stenice ci jine gps zatim nehrozi? Cimz minim rekneme nevyzadane poklaboseni s kazdym (budoucim?) chytrejsim kandelabrem.
Autor: Urza Čas: 2017-01-29 00:12:09 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Bylo by extrémně drahé ten čip číst na vzdálenost větší než několika centimetrů; technicky neproveditelné pak na vzdálenost větší než několik metrů (a už to by bylo neuvěřitelně drahé).
Na tuhle otázku se lidé Terezy v souvislosti s čipem ptají často, nicméně běžná zařízení jako třeba telefon jsou trackovatelná milionkrát snáze a levněji.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-30 01:09:55 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Kandelabr je samozrejme nadsazka, nicmene rukou clovek kolem neceho (prave v radu tech centimentru) smejdi setrvale (kasy, kliky, mastna tyc) a std snimace jsou za pusu. A vypnout jako telefon to pocitam nepujde.
Autor: Urza Čas: 2017-01-30 09:27:20 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Což se ale tak moc nelyší od bezkontaktních plateb třeba kartou a tak.
Autor: Roman Čas: 2017-01-29 15:50:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Tak to je hustý! Pro člověka, který o čipu v ruce neví, to musí být jak scéna z Harryho Pottera - Tereza přijde ke dveřím, pozvedne paži v tajemném gestu, zahlásí "Alohomora" a dveře se zázračně rozestoupí! :-)
Autor: Urza Čas: 2017-01-29 15:51:14 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
V zásadě ano xD
Autor: pathy Čas: 2017-01-29 20:58:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Som trochu v pomykove... predpokladám, že celé to je iba jedna veľká sranda, no hloda vo mne červ pochybnosti. To naozaj ma čip?
Autor: Urza Čas: 2017-01-29 21:05:26 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, skutečně si nechala implantovat čip; ten čip má více funkcí, které mu jde programovat, mimo jiné si na něj dala bitcoinovou peněženku.
Autor: VM (neregistrovaný) Čas: 2017-01-29 21:35:41 Titulek: zabezpečení čipu
Má ta peněženka na čipu pod kůží nějaké zabezpečení? V opačném případě by stačilo projít se čtečkou kolem. Jenže pokud by se někam muselo třeba zadávat heslo, tak s tím nepůjde tak elegantně platit. Napadají mě věci jako dešifrování čipu telefonem, ale to spíše kombinuje nevýhody obojího..
logo Urza.cz
kapky