Je to opravdu jen korelace? Není to kauzalita, závislá mimo jiné i na fyzickém stavu těla a mozku? (Samozřejmě že by do toho pak spadali i ti stari lidé, proč ne... )
Každý nese zodpovědnost sám za sebe, protože nese dusledky nedáva smysl. To by pak znamenalo že když nesu následky za to ,že mě někdo zastřelil, tak mám za to i zodpovědnost.
(Reaguji na to ze novorozeně má zodpovědnost samo za sebe).
Mimochodem i nenarozené dítě má zodpovědnost samo za sebe? :) pokud ne, tak proč?
...tak to za mě ani zdaleka... z čeho konkrétně takhle usuzujete? myslím jaké konkrétní názory/argumenty, které prezentují, vás k tomuhle závěru vedou?
a jak to souvisí s tím, že je jeden z nich větší etatista než druhý? btw. tenhle point (protiřečení DV) chápu, je velmi nekonzistentní, debata s ním je hodně obtížná, pořád "brečí", že ho někdo nenechá domluvit, přitom sám neustále skáče do řeči, často se snaží jakoby rozvinout nějakou myšlenku, ale v půlce uhne do jiný a vlastně reaguje na něco jiného atd....v tomhle smyslu je debata s Rotou "lepší", nicméně etatista je podle mě násobně větší on...
Nízkonákladovyzivot1 k Budeme mít co jíst i bez dávek?:
Ano. Když si koupíte holicí strojek, tak pak nemusíte chodit k holiči. Když si koupíte mlýnek a pekárnu, tak chleba vyjde na 23 Kč s amortizaci spotřebičů místo v krámě 46 Kč. Jestli to nechápete ještě, tak mohu dát další příklady.
Komentář 129583
Nízkonákladovyzivot1 k Budeme mít co jíst i bez dávek?:
Uvedl jsem v článku jídelnicek co se dá jíst ve stavu jaký je. To, že někdo chce jíst chleba, tak hold si zrní umělé a upeče chleba. Je to jeho volba. Mně stačí vařené zrní, protože mně nebaví si hrát s jídlem. Ruční mlýnek stojí 630 Kč. Tak každý zaplatí […]
Komentář 129582
Lojza k Budeme mít co jíst i bez dávek?:
Ehm...zrovna z tomto pripade ano. Tim, ze si koupim ty nastroje, nasledne mnohem vice usetrim, protoze nemusim kupovat vysledne suroviny s marzi, ale vyrobim si je z levnejsich surovin. Taky si asi domu kupujes hrnce, abys v nich mohl varit a nemusel […]
Komentář 129581
hefo k Budeme mít co jíst i bez dávek?:
Keď už nič iné, treba si uvedomiť, že ani zaobstaranie mlynčeka, ani jeho údržba ani nové zaobstarávanie po skončení životnosti nie sú zadarmo, ani pomoc kamarátov či príbuzných, ani ubytovanie. Pokiaľ to neplatí konkrétny človek, priamo alebo nepriamo to […]
Nízkonákladovyzivot1 k Budeme mít co jíst i bez dávek?:
Je mi to fakt jedno. Je to jeho volba, že chce žít v místě, kde nemá kamarády , příbuzné a práci a nebude se stěhovat, kde je práce, možné kamarády a i ubytování. Jeho volba.
Komentář 129576
Nízkonákladovyzivot1 k Budeme mít co jíst i bez dávek?:
Zadarmo si může mlýnek i vločkovač (dělá vločky) i pekárnu zapůjčit zadarmo v komunitní zahradě Sazenice. A i zadarmo použít elektřinu přes léto. V zimě solary moc nefunguji.
Komentáře
Komentář 109000
Komentář 109001
(Reaguji na to ze novorozeně má zodpovědnost samo za sebe).
Mimochodem i nenarozené dítě má zodpovědnost samo za sebe? :) pokud ne, tak proč?
Komentář 109002
Komentář 109124
Komentář 109356
Komentář 109434
Komentář 109435
Viz DV "libertarianstvi" a "svoboda slova"
Komentář 109438
Komentář 109446
(Já o etatismu nemluvil....)
Komentář 109429
Komentář 109455
a taky je vtipny jak Urza sedi na strane jakoze pravice, ale nejvic se shodne prave s Rotou a kéruje do Vávry :)