Kdo a jak smí sázet? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-10-16 00:02:27

Kdo a jak smí sázet?

Sázím se moc rád, vždy tomu tak bylo; už jako malé děcko jsem se sázel se svou sestrou, později s kamarády (a stále tomu tak je), miluji poker, i na formule jsem si občas vsadil a vlastně skoro kdykoliv se objeví něco těžko predikovatelného, beru to jako příležitost si zahrát – ne nutně o peníze a vůbec nikdy o velké obnosy, ale prostě mě to baví; rád vyhrávám a leckdy vlastně i prohrávám. Naši mocipáni však mají pocit, že to není správné, takže se jali tuto činnost regulovat a opět strkat nosy do věcí, do kterých jim vůbec nic není; oni přece vědí nejlépe, co je pro nás nejlepší.

Fascinující na celé věci jsou momentálně dva klauni – Kalousek s Babišem; ti dva si nemají celkem co vyčítat, první jmenovaný je expertem na zadlužování, následné získávání voličů bitím na poplach ohledně dluhu, aby tímto dostal prostor k nasekání dalších dluhů, zatímco ten druhý je zase mistrem v dojení dotací a vnucování produktů své firmy povinně řidičům skrze státní moc. Když si oba uvědomili, že mohou na toho druhého najít dostatek špíny, začali se navzájem rochat ve své minulosti a objevenými hovny po sobě pak vrhat jak dva haranti; vzniklá situace by byla k smíchu, kdyby ovšem nebyla k pláči.

Naposledy obvinil jeden šašek druhého z toho, že byl stíhán, protože nechtěl zakázat online hazard; šašek číslo dva zas tvrdil, že se to nestalo, takže výroba dalších kuliček z prdů mohla úspěšně začít znovu. Tentokrát to však ještě o něco vyšperkovali – vsadili se o deset milionů, který z nich má pravdu; osobně považuji za vítěze sázky Kalouska, nicméně však předpokládám, že výsledkem nebude nic, neboť oba budou sebevědomě tvrdit, že vyhráli, až dokud celá věc nevyšumí. Proti jejich počínání jako takovému nic nemám, dokonce bych tomu i fandil, kdyby jejich příjmy nepocházely buď přímo od státu, nebo z firmy státem zvýhodňované.

Za naprostý výsměch však považuji, že předmět sázky o deset milionů spočívá v zákonech proti hazardu, kterými tito gauneři chtějí omezovat ostatní lidi, jak a proč sázet; kde se v nich bere ta bohorovnost? Já osobně považuji sázení za zábavu, proto se tím bavím, ale ani ve snu by mě nenapadlo v takové činnosti někoho omezovat; ti dva se sice shodují na tom, že poddané je třeba v sázení regulovat, ale že by sami šli příkladem tomuto přesvědčení? To ani náhodou. Zákony jsou tu přece jen pro plebs.
Přečtení: 11658

Autor: PeTaX Čas: 2015-10-16 09:49:44
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ta poslední věta přesně vystihuje podstatu celé věci. Zákony jsou tu přece jen pro plebs.
Jestli mně něco strašlivě vadilo na komunismu (kromě té filosofie jako celku), bylo to, že o sobě hovořili jako o předvoji dělnické třídy, z té třídy původně pocházeli, ale jakmile se stali mocnými, zapuzdřili se do jakéhosi elitářského klubu, pro který také neplatily zákony, ani pravidla pro plebs.
Ergo dovozuji, že jsme se vlastně toho komunismu vůbec nezbavili. Stejní lidé, stejné mravy.
Autor: Urza Čas: 2015-10-16 10:04:02 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To samozřejmě považuji za špatné, ale v podstatě mě to až tak nedráždí; zákony jako takové mi přijdou milionkrát větší problém než to, že nějakých Babišů se netýkají.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 10:43:03 Titulek: Re: [↑]
"Zakony jako takove jsou problem"-dukazem je,ze tihle dva vrcholni predstavitele statu se mohou po nedelnim obede pred celym narodem hodinu obvinovat z miliardovych kradezi....a nikdo je podle zakonu nezavre(kdy uz se bude misto nekonecnych debat o Ukrajine,uprchlicich,cigach....probirat,jak prisel Baba k majetku?)
Autor: PeTaX Čas: 2015-10-16 11:24:49 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ono se to tak trochu ví, ale OČR nemají zájem se v tom babrat, protože je Bába už příliš mocný. Kdosi nedávno psal, že oligarcha v ekonomické sféře je sice nepříjemný, ale odstranitelný. Nebezpečný je oligarcha s politickou mocí.
Autor: Urza Čas: 2015-10-16 12:05:19 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Oligarcha bez politické moci přece není oligarchou, ale jen boháčem, nebo ne? xD
Autor: Urza Čas: 2015-10-16 12:03:22 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hlavně ta největší krádež jsou ty daně samotné; co už se pak s těmi nakradenými penězi strane, není až tak důležité.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 13:09:08
Takhle to dopadne vzdycky,kdyz slusni lide dovoli,aby se mezi ne zamichala hovada.Prvni bych oznacil cleny komunistickeho vrhu vytetovanou rudou hvezdou a pak bych je vyobcoval.
Bylo by zajimave dnes sledovat,kolik tech zakonodarcu,pravniku,redakturku ct, podivnych privatizatoru,oligarchu....,kteri dnes skodi,skryva takovou hvezdicku.
Meli jsme jedinecnou prilezitost(rekl bych,primo konkurencni vyhodu oproti zapadnim statum),ze jsme tyhle typky meli na hromadce-dokonce se samy tyhle rodiny oznacily hvezdami!Nechapu
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 13:11:29 Titulek: Re: [↑]
.....zkratka tu chamrad nepustit ke spolecnym penezum.Nic diskriminacniho.Zivte se jako soukromnici.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 13:24:55 Titulek: Re: [↑]
Tech.pozn:hvezdicku na spicku jazyka
Autor: Urza Čas: 2015-10-16 13:33:08 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já si myslím, že "nepustit chamraď ke společným penězům" není dost dobře možné, protože když vyhodíme jednu chamraď, přijde tam jiná; jediným rozumným řešením je nemít ty "společné peníze", tím by se každý staral o své a bylo by.
Co se týče těch komunistů, tak mi připadá, že tohle není moc dobré řešení; nemám rád tohle obviňovnání za hříchy dávno minulé, Cibulkovy seznamy a podobně.... nikdo už neví, jak co tehdy bylo, kdo a hlavně proč dělal, co dělal, nemluvě o tom, že už je to šíleně dlouho a lidé se mohou poučit a napravit.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 17:15:43 Titulek: Re: [↑]
"Nemit spolecne penize"je samozrejme to nejlepsi.To je muj mokry sen.Ale tenkrat v te konkretni situaci by to pro komunisticke pleme byl jen takovy malinkaty trest za kolaboraci a "predbihani ve frontach" a zaroven obrovska vyhoda pro tuhle zem(cigu bych si taky nepustil k penezum,ktera uz se nebude nikdy opakovat.To poznani,kdo je kdo,bylo velmi draze zaplaceno.A da se ziskat jen v diktaturach a tezkych casech(to je snad jejich jedina vyhoda).Takze skoda prevelika!

A nakonec:"kdo a hlavně proč dělal, co dělal"neni treba moc ohleduplne posuzovat:bud to byl smrad nebo vul(2 mouchy jednou ranou)...takze idealni pro oddeleni plev od zrna.

Je to mozna ode mne cele mirne mimo tema clanku,ale zda se mi to dulezite:zacit od pricin nez draze resit nasledky.A pricina je premnozeny plebs diky dloutrvajicimu socializmu.Trh by je postavil kam patri behem pul roku,ale oni jsou uz takova vetsina,ze uz ho nedovoli.
Autor: Urza Čas: 2015-10-16 17:40:44 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já se obávám, že příčinou je daleko spíš demokracie než ten plebs....
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 18:41:38 Titulek: Re: [↑]
No a nebo i tak se to da rict
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-16 18:45:53 Titulek: Re: [↑]
Technicka:Plebs-tim myslim spojeni neschopnych se vsehoschopnymi-nedovoli zrusit demokracii.
Autor: Urza Čas: 2015-10-17 19:42:27 Titulek: Re: vítěz [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jistě to nevím, ale připadá mi to tak z dostupných informací; Kalousek tvrdí, že nikdy vyšetřován nebyl (samozřejmě může lhát), Babiš tvrdí, že vyšetřován byl, protože to psali v novinách.
Jenže mi připadá, že kdyby Kalousek vážně vyšetřován byl, nebude na to strhávat takovou pozornost a nebude se chovat, jak se chová; a kdyby Babiš věděl určitě, že byl Kalousek vyšetřován, neukazuje jako "důkaz" pouze to, že se to psalo v novinách.
Osobně tipuji, že situace je přibližně taková, že Kalousek třeba podával vysvětlení, ale vyšetřování proti němu zahájeno nebylo.... a nějaký novinář to napsal zveličeně, Babiš mu na to skočil. Podávání vysvětlení ale není vyšetřování, i já jsem už mnohokrát podával vysvětlení, ale vyšetřování proti mně ještě vedeno nebylo.
Na druhou stranu se třeba ukáže, že Kalousek fakt vyšetřovaný byl a prostě kecá; nepřekvapilo by mě to, ale nepovažuji to za úplně pravděpodobné.
logo Urza.cz
kapky