Autor: li
Čas: 2022-01-26 00:00:02
O vaše bezpečí se postaráme
Když se nám narodilo první dítě, zažívala jsem pokaždé ohromné dilema, když jsme jeli kamkoliv autem. Důvodem byl nesnesitelný pláč mé dcery, která nesnášela sedět v autosedačce. Vydrželi jsme to vždy maximálně 20 minut – pak jsem ji (v rámci našeho bezpečí) prostě vyndávala a brala jsem si ji na klín (řídil manžel, ne já). V tu ránu bylo po pláči a dítě maximálně spokojené. Takto jsme to dělali do jejích 3 let, pak už cestu v sedačce zvládala sama i bez pláče. Otázka zní: Je bezpečnější jezdit s klidným dítětem na klíně, nebo se zoufale ječícím tvorem v autosedačce? Pokud jsme zahlédli policajty, tak jsem se co nejvíc skrčila, aby nás nikdo zbytečně neotravoval. Je nutná tato „péče“?
Přečtení: 49155
Komentáře
Komentář 77274
Ja to mam vubec s tema predpisama takove...napriklad pasy. Osobne pokud je to mozne, ridim bez pasu. Nuti me to jezdit bezpecneji...Ale lidi tohle mnohdy vubec nepochopej...
Komentář 77280
Komentář 77283
Komentář 77297
Komentář 77301
Nicméně gratuluji, že máte 4 klidné děti, jste šťastný člověk :)
Komentář 77304
Moje děti rozhodně klidné nejsou, nejstarší již zletilý snad, bývá to někdy osud prvorozených. V sedačce seděly všechny, dcera to rozhodně nemilovala, ale přizpůsobila se. Ale třeba máte pravdu Vy a Váš přístup je lepší. Člověk byl konstruován v pravěku, co my dnes víme.
Komentář 77306
Ale musím říct, že i první dcera udělala obrovské pokroky - do školky jsem ji sice dala až ve 4 letech, protože dřív tam nechtěla, přestože měla vždycky hrozně ráda děti. Jsem si jistá, že dříve by to nebylo dobré... Ve 4 letech už i školku bez problémů zvládala a i do školy chodí hodně ráda. Mladší dcera školku dala bez problémů už od 3 let. Děti jsou prostě jiné a já to respektuji a vnímám jejich potřeby...
Komentář 77289
Komentář 77292
Komentář 77298
Cloveka to mimo jine nuti sledovat provoz okolo sebe a predvidat. Coz uz jsem delal predtim a parkrat v zivote mi to zachranilo minimalne materialni skody. Proste jezdim tak, abych nejen neboural ja, ale jeste se snazim davat pozor na ty ostatni, co by chteli bourat...Jakmile vidim nejakou "divnou" situaci, automaticky predpokladam, ze ten druhy clovek udela chybu a ja se ji snazim kompenzovat.
Abych byl fer, parkrat v zivote uz se mi stalo, ze nekdo takto vykompenzoval chybu moji :-)
No kdyz jedu s detma, proste vim, ze musim davat o to vetsi pozor, coz beru jako dobry tlak na to, abych ridil bezpecne :-)
Komentář 77316
Komentář 77330
Komentář 77331
Pripadne je az neskutecne, jaci jsou nekteri lide prolhani manipulatori....
Nevim, co z toho presne plati na tebe....
Jinak se zeptam - chces snad rozporovat, ze deti musi byt vozeny povinne v autosedackach? Nebo co je smyslem tveho sdeleni, pokud by to nebyla ta manipulace?
Komentář 77380
Komentář 77381
To, ze je povinne vozit dite v autosedacce, je SPATNE. To, ze je to v pravidlech, je SPATNE.
Dite NEKDY je tak vice v bezpeci, jindy NE. Ovsem to nejaka pravidla vubec nezohlednuji.
Ja v zivote dodrzuji MRAKY pravidel. Takze si ty kecy nech od cesty. Nema to nic spolecneho s zadnym egem. Asi to bude"podle sebe soudim tebe", co?
Proc porusuji pravidla? Protoze napriklad v silnicnim provozu jezdim PREDEVSIM tak bezpecne, jak to jen umim. Obcas se to shodou okolnosti strefi i do toho, co jsou oficialni pravidla silnicniho provozu. Ale v mnoha pripadech ne. a ja proste jedu tak, abych jel co nejbezpecneji. Kolikrat napriklad jedu nikoliv pri pravem okraji vozovky, ale naopak prostredkem silnice, protoze se tim snazim vytvorit si manevrovaci prostor napriklad kdyby mi tam skocilo nejake zvire. Podle predpisu ale uz bych mel dostat pokutu. Jezdim tak rychle, aby to proste bylo bezpecne. Kolikrat vubec netusim, jaka je maximalni povolena rychlost tam, kde zrovna jedu. Proste jedu tak, abych nikoho neposkodil, idealne ani neohrozil, a idealne ani moc neomezil, pokud to jen trosku jde.
Atd atd.
K cemu ta pravidla jsou ja nevim, co se zeptej tech, co je vymysleji. Kdyz jsou pravidla nesmyslna, proste je ignoruju a chovam se tak, jak to povazuju v dane chvili za nejlepsi.
Komentář 77332
Je to myšleno spíš tak, že se stát mnohdy stará o naše bezpečí až moc... takže to může být kontraproduktivní.
Ale tohle je jen střípeček z celé mozaiky.
Komentář 77379
Komentář 77384
Ne, neni to pravda. Protoze touto optikou by bylo idealni vsechno zakazat. Vsadim se, ze najdou mnoho veci, kdy i ty sam se chovas mene bezpecne, nez by to bylo mozne, v beznem zivote, dnes a denne.
Vzdycky je potreba najit nejakou rovnovahu.
Takze rozhodne ne, ze nejvice bezpeci je nejlepsi.
Bohuzel mnozi lide si tohle mysli a proto svet kolem nas obcas vypada tak, jak vypada.
Btw, jsou na to vedecke studie, ze napriklad povinne noseni helem na kole pro deti zveda mnozstvi urazu na kole.
Komentář 77386
Chápu, že v případě nehody bychom si mohli stěžovat jen sami na sebe. Riziko nehody by ale bylo mnohem vyšší pokud by dítě řvalo v sedačce.
Jinak, za rok můžeme mít nová pravidla a budeme v autě jezdit zásadně s helmou na hlavě a neprůstřelnou vestou... protože co kdyby, stát se musí postarat...
Komentář 77390
Komentář 77391
Komentář 77393
Komentář 77395
Komentář 77439
Komentář 77440
Presne receno, lepe by to neslo, dekuji.
Jeste, ze tu demokracii mame...jak jinak by se mi ten zivot dal kurvit takhle jednoduse, ze...
Komentář 77443
Komentář 77445
Komentář 77446
Pokud mi nekdo ukradne penize a neco za to postavi, nemyslim si, ze ta stavba je legalne vlastnena tim, kdo ji postavil, kdyz si na to predtim nakradl.
Komentář 77447
Komentář 77451
Pokud si nekdo neco koupi za sve penize, je to legitimne jeho, pokud ty penize predtim neukradl, samozrejme.
Komentář 77452
Nebo koupení kradeného v dobré víře?
Komentář 77463
Nakup v dobre vire imho plati, ze prodavajici prodal nelegitimne a on musi hradit skodu. Kdyz nekdo koupil SKUTECNE v dobre vire, imho nenese zodpovednost. Ale je to docela "seda zona" a muselo by se to brat priklad od prikladu. Pokud napriklad koupim nejakou vec 10x levneji, nez je na trhu obvykle, asi bych mel pocitat s tim, ze ta vec mohla byt kradena a v tomto pripade bych to "v dobre vire" neuznal..... Takze fakt by zalezelo pripad od pripadu
Komentář 77448
Z jiného soudku - nedávno jsem zaregistrovala tenhle článek, kde se řeší zda neuzákonit to, aby bylo trestné když dítěti rodič naplácá na zadek... Je to přeci hrozné, když dítě naplácáme, že? Stát by tak mohl téměř všem rodičům pohodlně odebrat dítě... Není to skvělé? Naštěstí se zdá, že to neprojde... https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rozhovor-marian-jurecka/r~652e97c27eb911ecb5bd0cc47ab5f122/?fbclid=IwAR2zg5Ek0rM0pYAObZqeYSIVrP-dyWGqOzM0mW_-iJpDgvz26dyKLjpI1O8
A při čtení tohoto článku jsem si také hned vybavila film Absurdistán... Aby náhodou někdo nedostal při čtení knížky trauma, tak bude mít čtenář u knížky nějaké varování... Co na tom, že v případě, že člověku kniha nesedne, tak ji jednoduše může zavřít... Ne, tohle je přece bezpečnější... Nemohlo by z toho být nějaké pravidlo, ošetřené zákonem? https://echo24.cz/a/SXaw9/univerzita-varuje-pred-orwellovym-1984-jsou-v-nem-pry-urazlive-a-znepokojive-udaje?fbclid=IwAR228Z8Ausa-mjeI--kyEa75buOYmnao03xAMhHEizapnfnqKSLfmUY-hZ0
Komentář 77450
A netvrdia tak náhodou práve ankapisti že dieťa je majetkom seba samého? Z čoho vyplýva že bitie dieťaťa je násilie?
Komentář 77453
Komentář 77455
Komentář 77461
Nemluvím o bezdůvodném přehnaném bití.
Trest může být vyjínečný a přiměřený třeba když dítě i přes první výzvu napadá vrstevníka.
A dále mluvím o odebrání proti vůli dítěte.
Komentář 77454
Hrozně by mě zajímalo, jestli jste jako malé dítě dostal někdy na zadek a jak jste to prožíval :)
On je rozdíl mezi: naplácání na zadek – bití dítěte – a další (nejkrutější) level je psychické týrání... Dokážete to rozlišit?
Komentář 77457
Aký je principiálny rozdiel medzi bitím dieťaťa po zadku a bitím dieťaťa po inej časti tela? A odkedy je psychické násilie horšie než fyzické?
Komentář 77459
Myslím, že pokud dítěti naplácáte na zadek, tak si uvědomí, že udělalo něco špatně. Není to rozhodně o tom, že by chtěl rodič někomu ublížit...
Pokud dítě zbijete, je to něco jiného než naplácání na zadek. Kdo zbije dítě, je psychopat a jeho záměr je ublížit. Žádný zákon nic nezmění, protože začne dítě deptat psychicky...
Máte děti nebo jste teoretik?
Komentář 77462
Btw, principialni rozdil "biti ditete pres zadek" a "biti ditete pres hlavu" tam nejaky imho je, ne ze ne. A to jsem docela znacny odpurce biti deti, sam to nedelam, v zivote jsem to udelal nekolik malo krat a dodnes si to vycitam jako selhani (a to se nejednalo o nic zasadniho, spise nez o to "biti" mi jde o to, ze jsem se vubec dostal do stavu, kdy me to vubec napadlo to udelat)
Komentář 77456
Komentář 77458
Komentář 77460
Komentář 77449
Na Vašem pozemku dnes plně nemůžou platit Vaše pravidla. Myslíte že na Vaši soukromě postavené cestě bude umožněno aby tam platily Vaše pravidla?
Komentář 77464
Ešte by bola možnosť nejaké pozemky kúpiť, no dnes žiadna z tých korporácií nechce predať. Ale počul som, že pred 150 rokmi bola na predaj nejaká Aljaška...
Komentář 77465
Slovy klasika, to jsou paradoxy :-D
Komentář 77466
Komentář 77467
Pokud se realne chovaji tak, ze je nevlastni, kdyz se jim to hodi, tak je asi nevlastni...jindy se zase chovaji, ze je vlastni.....aby se v tom prase vyznalo, uprimne receno....
Komentář 77469
Komentář 77470
Pokud připustíš, že stát své území vlastní, tak si může pravidla určovat jak chce a je jedno že máš pocit že se v tom prase nevyzná.
Komentář 77471
Takze se to hodilo na lidi, co vlastnili nejake nemovitosti sousedici s tim chodnikem...
Komentář 77475
Že stát řekne že něco vlastní /nevlastní není to ekvivalent vlastnictvi jak to chápeš ty.
Stát si jen na "svém" rozhodl o nějakých pravidlech používaní chodníku. No a co?
Komentář 77476
Tak by to mohl nazyvat nejak jinak :-)
Komentář 77478
Komentář 77539
Komentář 77544
Komentář 77551
Jen bych to doplnil tím, že z hlediska ankapu jde možná stát v některých situacích za hranu toho NAPu, i pokud by své území vlastnil. Ale dejme tomu že by nešel.
Z hlediska lidského (neankapáckého) tu pak legitimita či nelegitimita státu, nebo jeho jednotlivých činností, může být otevřená i nadále. I pokud by stát své území vlastnil a jednal plně v souladu s NAPem.
Ona i ta moje původní úvaha státu jako vlastníka měla vést k tomuhle: odhlédnout trochu od dogmatického NAPu a koukat prostě na to, v jaké společnosti žijeme a jestli s tím (nebo s některými jejími prvky) dáváme náš osobní souhlas.
Komentář 77546
Komentář 77553
Ta úvaha je ale vedená tím směrem, že "Co když stát celé své území vlastní bráno ankap slovníkem, akorát to tak ten stát sám nenazývá".
A divil by jste se možná, že dost etatistl co znám berou stát jako své společné vlastnictví - pro ně státní = nás všech (ve smyslu podílu).
Komentář 77556
Komentář 77567
Nemůžu říct, že to nepřináší i výhody. Ale má to i své nevýhody, řekl bych že i ty pochopitelné. Např. nedávno mi jeden zemědělec popisoval, že vlastně se už u nás nesmí zemědělci pro prodej pěstovat z vlastních semen (obor semenaření) a musí pěstovat pouze ze zakoupených normalizovaných semen (s vyjímkou ekozemědělců), čímž mizí některé specifické staré odrudy (a ty mají zase své výhody, včetně třeba vhodnosti pro člověka nebo přizpůsobenosti prostředí bez nutnosti pesticidů). A z jeho pohledu to bylo ne kvůli nějakému až tak rozumnému důvodu, ale jako úspěch lobingu velkých firem (zákony za úplatu na míru) co ty svá semena distribuují.
Netvrdím, že je to důvod pro ankap, ale je to k zamyšlení, jak vlastně dneska to soukromé funguje a kdo všechno na to má vliv.
Komentář 77570
Komentář 77543
Bdw to nadhazuješ jen jako teorii nebo to realně připouštíš?
Komentář 77545
Komentář 77560
Čili z čehovplyne legitiita toho že to území patří státu?
Komentář 77562
Lebo potomkovia Kopčemovej (či vlastne Mamutíkovej? ja som to nikdy nečítal) družiny by mohli tvrdiť, že je celá stredná Európa ich, na základe toho, že ich prapra...predok raz vyhlásil: "toto všetko je naše, odtadeto až hen do piče..."
Komentář 77572
A k vaši poznámce. Jo. I ankap může mít s legitimitou vlastnění pozemků problémy. Ale imho né tak velké. Třeba v případu koupě. Nebo dědictví koupeného.
Homesteading imho není jasně daný ale nějaké limity má. Nejde jen prohlásit to je moje. Problém je co to znamená "smísit s prací"? Ale co má přesné hranice?
Komentář 77565
Ale odkiaľ beriete vy ankapisti istotu že Vaše pozemky sú legitímne Vaše? Respektíve prečo ankapistická teória vychádza z dvojakého metra že pozemky ankapistov sú legitímne ich a pozemky štátu nepatria štátu? Keď niekde v histórii bol vlastníkom ich pozemkov ten údajne nelegitímny štát?
Komentář 77574
Komentář 77579
Komentář 77583
Komentář 77548
Z hlediska nějaké konzistence mi taky nepřijde úplně korektní, odmítnou celý stát jako nelegitimní ale prisoudit všem "normálním" vlastníkům pozemků absolutní práva. Vlastně stačí, že nějaký předchozí "skutečný" vlastník stát uznával a dobrovolně mu delegoval nějaká práva - to podle mě platí u naprosté většiny pozemků.
Ale z praktického hlediska je to asi jedno. Pokud ankap nějak vznikne tak na aktuální mocenský stav bude mít vliv mnoho faktorů a nějaký nás názor na legitimitu různých vlastníků bude asi dost marginální.
Komentář 77468
Komentář 77472
Komentář 77473
Komentář 77474
Komentář 77477
Komentář 77442
Komentář 77444
Nastavení zobrazení uživateli nechtěných a neschválených komentářů
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.