Studio Svobodného přístavu: V 19 hodin živě o totalitách! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Autor: Urza Čas: 2020-04-03 15:00:28 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
V neděli bude.
Autor: anti ancap (neregistrovaný) Čas: 2020-04-04 06:40:42 Titulek: Re: [↑]
super, český Alex Jones pro pseudointelektuály s Aspergrem je v laufu :)

a kdy bude shop s pořádnýma produktama, Urzíku?
Autor: Šlomo Čas: 2020-04-03 12:48:03 Titulek: Ty vidle bych tam nedával
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Velice se musím omluvit. Předhodil jsem tam Urzovi vidle a pak jsem se jen díval, jak si na ně Urza a pak i Tereza nabíhají. To bych samozřejmě nedělal, kdybych věděl, co provedou, je mi to teď líto, ale to je asi všechno, co s tím mohu dělat.
Autor: Řehák (neregistrovaný) Čas: 2020-04-03 12:49:56 Titulek: Re: Ty vidle bych tam nedával [↑]
Jaképak vidle?
Autor: Urza Čas: 2020-04-03 15:02:51 Titulek: Re: Ty vidle bych tam nedával [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Chápu, že Vám to vzhledem k Vašim strachům přesně takto připadalo; jsem však velice rád, že jste to zmínil, protože podobné strachy má více lidí. Pak jsou schopni přemýšlet podobně nelogicky jako Vy, což je vždy dobré vidět a mít možnost se k tomu vyjadřovat.
Autor: Šlomo Čas: 2020-04-03 15:47:48 Titulek: Re: Ty vidle bych tam nedával [↑]
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Když budeme mluvit o logice, oba přece víme, že každá logická teorie má své postuláty... Ty si lze zvolit dost libovolně. Nicméně pro většinu lidí je bezpečnost zásadním postulátem a vždycky budou fungovat tak, aby se nenamočili. Když si zvolíme jiné postuláty, nic nám v tom samozřejmě nebrání, ale budem pak v úplně jiném světě, než ve kterém je většina lidí. (A to se může na leccos hodit) Ale protože naprostá většina lidí neví, jakou moc má volba postulátů, budou v extrému toho názoru, že svět, v němž přednášející žije, neexistuje. A to jim nejde vyčítat, protože takhle se logika probírá jen ve speciálních kurzech.
Takže potřebuju za nutné říci, že těm běžným lidem bez hlubší znalosti logiky nic nevyčítám, protože těžko lze lidem vyčítat neznalost. Ale stejně tak nebylo mým cílem vehnat argumentaci do takovéhle pasti na čisté logicky uvažující jedince.
Nejde o to, že bych upřednostňoval emoce, jde o to, že emoce nás většinou upozorňují právě na ty (jak jsem psal - arbitrární) postuláty, které ale má každý právní řád.
logo Urza.cz
kapky