Studio Svobodného přístavu: Zbraně a střelba v nemocnici – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2019-12-15 12:00:00

Studio Svobodného přístavu: Zbraně a střelba v nemocnici

Přečtení: 7434

Web: neuveden Mail: neuveden
Když už vyhlásím že na svým pozemku který používá veřejnost je zakázané nosit zbraně. A chci maximalizovat zisk. Tak je dobrý zajistit ochranu zákazníků. Přeci jen, když v obouch hospodách jsou zakázaný zbraně, tak si vyberu hospodu, kde je ochranka, než tam kde ne ni, co kdyby náhodou. V takové hospodě zase bude drazší pití, pak je na každým jestli radši zachlastáš v bezpečí nebo radši si dát o dva panáky víc s lehce větším rizikem. Hospody se přizpůsobí poptávce (tomu co chce většina zákazníků).

Pokut tedy zákon nebo státní společnosti (nemocnice, školy) zakazuje nošení věcí na obranu (zbraně). Tak by společnost měla zajištovat ochranu na takovém území. A ne spoléhat na to že to lidé 100% dodrží pravidla, nebo že počkají se zabíjením než přijede policie.

Ještě bych dodal že velice pravděpodobně by na letištích a v letadlech i v AK společnosti, budou zony bez zbraní. Lide by nejspíše se více cítili bezpečněji v letadle, kde je zakázaný zbraně než kde jsou povolený. A tady by se společností přizpůsobily poptávce (tomu co chce většina zákazníků). Trh to vyřeší za nás jestli na daném místě je lepší nebo horší mít povolený zbraně.

Bonus:
Člověk v AK = dělám pro společnost a ta určuje jak to mám dělat (několik variant které jsou ziskové, ne jen jedna správná). tohle dělám na svém pozemku pro sebe můžu si to dělat jak chci pokut neohrožují ostatní.

Člověk ve státu (demokratickém) = dělám abych mohl zaplatit daň a jak to mám dělat nechávám určovat "alfa vůdce" lidi vyvolené společností. tohle dělám protože mě mi to bylo dovolené a je to nejblíže tomu co chci.

Autor: Didi (neregistrovaný) Čas: 2019-12-15 17:11:11
Několik poznamek k videu:

Dostupnost nelegálně nabízených zbraní na netu - naprostá většina nabídek, se kterými se běžný člověk setká, jsou policejní provokace. Objednáte snadno, ale místo pošťáka s balíčkem čekejte spíše pány v uniformě s příkazem k domovní prohlídce a se zatykačem za nedovolené ozbrojování.
Něco jineho je, pokud jste dlouholetý kriminálník s osobními kontakty na předkupníky či dodavatele kradeného zboží nebo člen místní mafie. Pak máte šanci po dotazu na správné lidi se k nějakému černouškovi dostat.
A pokud jste terorista podílející se na akci organizované tajnou policií, pak tohle vůbec neřešíte a jen si v určený čas na určeném místě vyzvednete plnou kabelu s nafasovaným nářadím.

Gun free zóny - místům, kam je slušným lidem zakazováno nosit zbraň, se vyhýbám a své peníze utrácím jinde.
Když jdu pít tak nenosím a když nosím tak alkohol nepiju.

Nošení zbraně vs vycvičenost civilistů - málokdo si troufne nosit hned jak si udělá papíry. Většina nositelů má, než se rozhodne nosit, natrénováno mnohem víc než řadový policista. Ano, na střelnici málokde uvidíte někoho trénovat tasení (mimo jiné i proto, že na to mnoho střelnic není vybaveno a proto dynamickou střelbu v provozním řadu z bezpečnostních důvodů zakazuje). Co už nevidíte je jejich trénink doma, kdy"suší" tj. cvičí bez nábojů úchopy, tasení, míření, přebíjení, odstraňování případných závad a spoustu dalších drilů.
Mnoho lidí, kteří nikdy nestříleli, si (možná pod vlivem béčkových filmů) myslí, že trefit postavu na pět metrů je složité a že střely budou létat všude možně jen ne do cíle. Doporučuji jim: požádejte nějakého držitele zbrojáku ve vašem okolí ať vás vezme s sebou na střelnici, nechte si ukázat jak se se zbraní bezpečně manipuluje a zkuste si střelbu na vlastní kůži. Případně většina střelnic nabízí za pár korun hodinku s instruktorem. Pár desítek nováčků jsem s sebou již vzal a po půlhodině dávali obvykle pět z pěti ran do půlmetrového kruhu na deset ba i na patnáct metrů.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-12-15 18:01:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Mně se nejvíce líbil atentát na Klause,

je to takový "vlk se nažere a kozel zůstane celej"
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-16 09:21:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Len zase berte ohľad na to že ten papierový terč sa nehýbe a nestrieľa po Vás. To môže značne ovplyvniť presnosť Vašej streľby.
Autor: Didi (neregistrovaný) Čas: 2020-01-11 19:05:13 Titulek: Re: [↑]
Ještě dodatek pro ty, kteří nevěří, že ozbrojený civilista dokáže zastavit útočníka. Podivejte se na rozbor události z 29.12.2019 v kostele ve White Settlement:
https://zbrojnice.com/2020/01/07/cestna-zminka-richard-white-%e2%80%a0-jack-wilson-zastaveni-pachatele-utoku-v-kostele-ve-white-settlement/
Je tam i video, tak si schválně vemte stopky a změřte si, kolik času uplynulo od počátku útoku do zneškodnění pachatele.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-15 22:14:14 Titulek: Kolik lidí zemře stářím!!!
Web: neuveden Mail: neuveden
8:30 Urza (pomalu a důležitě): Jsou některá úmrtí, která přitahují pozornost lidí, a jiná, která nepřitahují pozornost lidí. Umírá mnohem víc lidí jinými způsoby.
- Ano, například mnohem víc lidí umírá přirozenou smrtí… A o tom se nepíše! Řešením záhady je, že vůbec nejde o to, kolik lidí odešlo do věčných lovišť, ale o bezpečnost veřejného prostoru. Kdyby Vitásek začal v nemocnici střílet po lidech a nikoho by netrefil nebo by jen způsobil lehká zranění, taky by se o tom psalo, taky by to lidi zajímalo a taky by vznikla "zvýšená panika".
Stejně jako když Barbora Orlová zabila ve škole studenta, vzbudilo to velkou pozornost; ovšem když předtím zaútočila v mateřské školce, taky to vzbudilo pozornost, i když nikoho nezabila.
Čili je zřejmé, že jde o bezpečnost veřejného prostoru, ne o počet mrtvých.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-12-15 23:50:23 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Čili je zřejmé, že jde o bezpečnost veřejného prostoru, ne o počet mrtvých.
.........................................................................

Pro každého je to ovšem jinak,
pro vyděšenou ovci jde samozřejmě o její bezpečnost,
přičemž čím více je ovce více vyděšena tím více požaduje větší bezpečnost,
tedy větší represe proti svobodě,

no a pro jiného je to tak, že zemřelo několik lidí
a deset milionů lidí přežilo den bez jakékoliv újmy...

Jinak řečeno, lidé prostě umírají,
někteří přirozenou smrtí (těch je valná většina)
a jiní umírají při různých tragických událostech (těch je valná menšina)
Autor: Šlomo Čas: 2019-12-16 19:10:05 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Ale no tak. Mějte trochu dobré vůle. První, co mě napadlo byly dopravní nehody. O většině z nich se opravdu nepíše.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-16 19:55:10 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
V ČR nie? Tu na Slovensku sa píše hádam o každej nehode so smrteľnými následkami.
Autor: Pařman Čas: 2019-12-16 21:00:19 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já nevidím žádný rozdíl mezi střelbou v nemocnici v Ostravě (nebo kdekoli jinde) a dopravní nehodou se smrtelnými následky. V obou případech někdo porušil zákon a někdo zemřel. Při střelbě útočník porušil zákon, který říká, že je zakázáno střílet do lidí. Při dopravní nehodě Řidič porušil zákon, který říká kdy a jak se může předjíždět, kde se může jet jakou rychlostí apod. V obou případech jde o naprosto stejný případ vraždy.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-12-18 14:04:10 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nehoda nemusí znamenat porušení zákona. Jednak zákon nemůže podchytit všechny možné situace, které mohou nastat (navzdory, nebo právě proto, že se o to úporně snaží), jednak mohlo skutečně dojít ke nešťastně shodě náhod a okolností, a nehodě zabránit nešlo.

Samozřejmě pokud napíšete zákon, že nehoda je porušení zákona, pak to asi znamenat bude, ale vážně mě bude zajímat, co si o takovém zákonu budou myslet i ti největší zastánci státu.
Autor: Pařman Čas: 2019-12-18 19:50:58 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já s tím souhlasím, jenže... Tohle co píšete je sice pravda, ale tipnul bych si, že tak v jednom z tisíce případů. Naprosto drtivá většina nehod má konkrétního viníka. A u nehod, při kterých dojde k usmrcení člověka to platí dvojnásob. Já osobně neznám moc (vlastně prakticky žádnou) smrtelnou nehodu, která byla zmiňovaná ve sdělovacích prostředcích, kterou by způsobila nějaká nešťastná náhoda, které nešlo zabránit typu pád meteoritu, zemětřesení, výbuch sopky apod. Mám tím namysli nehody tady u nás v Československu. Prakticky vždycky je to stejný scénář - mladý řidič jel jako kráva, nezvládl řízení a narval to do stromu. Nebo řidič středního věku nebezpečně předjížděl v nepřehledném úseku a narval to čelně do protijedoucí plechovky. Nebo si řidička blondýna za jízdy lakovala nehty na nohou, při tom sjížděla FB na mobilu a nedobrzdila a narvala to do auta před sebou. Nebo so kdokoli z nich myslel, že když venku mrzne a sněží a on má zimní gumy, že může jet jako v červenci na suchém asfaltu. A jejda. ono to klouže, za to můžou silničáři, já mám přece zimní gumy, tak proč bych měl dávat bacha. Samozřejmě, že někdy i přes veškerou opatrnost můžu udělat chybu, může mi to ustřelit v místě, kde to nečekám, ale když jedu fakt opatrně, pak to zpravidla skončí maximálně autem ve škarpě a pomačkanými plechy. Nehody, kde jsou mrtví jsou z 99 % dílem hulvátů, kteří si neváží života ať už svého, nebo jiných. Za tím si stojím a stát budu. A ještě něco - sice píšeš, že zákon nemůže podchytit všechny situace, které mohou nastat, to je určitě pravda, na druhou stranu ale zákon jasně říká, že máš přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a svým schopnostem. Je to sice takové obecné a fádní, ale můžeš za to schovat téměř všechno (snad kromě toho meteoritu, zemětřesení a sopky). A i technická závada, upadlé kolo apod. je tvá vina, protže jsi před jízdou povinen zkontrolovat stav vozidla. Že na to prakticky všichni prdí je věc jiná, ale ten zákon tohle říká a kreje se tím. Ne že bych tady obhajoval stát a jeho zákony, to ne, jen konstatuji, že 99,9 % nehod předcházelo nějaké porušení zákona. A to je fakt, ať se nám to líbí, nebo ne.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-18 21:43:47 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen bych podotkl,ze jakemukoliv konani v lidskem zivote z 99,9% predchazi nejake poruseni zakona. At uz se pak neco stane, ci nestane.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-19 00:28:43 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Tváriš sa že aký si frajer keď rokuješ s riaditeľmi firiem a pritom nevieš ani narátať do 100 :-D.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-12-19 19:01:39 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To přece vůbec nevadí,

ti bohatší potřebují stejně umět počítat jenom nad sto....
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-12-18 22:59:52 Titulek: Re: Kolik lidí zemře stářím!!! [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A i technická závada, upadlé kolo apod. je tvá vina, protže jsi před jízdou povinen zkontrolovat stav vozidla. Že na to prakticky všichni prdí je věc jiná, ale ten zákon tohle říká a kreje se tím.
......................................................................

Proto je taky výhodné kupovat si čínský výrobky,
tedy hovořím o skútrech páč auta se zde neprodávají,
u čínských skútrů je totiž třeba před každou jízdou dotáhnout povolený a vyklepaný šroubky páč jinak máte záruku že vám něco cestou upadne...

Takže nejen že ušetříte dvě třetiny ceny oproti značkovým výrobkům,
ale máte o dvě třetiny bezpečnější skútr, nebot jej musíte neustále před jízdou kontrolovat a tím dodržovat zákon i kdyby ten zákon třeba neexistoval...

Tady se ukazuje, že všechno zlé je pro něco dobré,
zatímco všechno dobré je pak pro něco zlého....

logo Urza.cz
kapky