Uniformované opice mají žně – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-08-07 00:00:02

Uniformované opice mají žně

Chlápek z Opavy jel autem venčit psy; v autě nechal otevřené okýnko, aby se v mezičase vyvětralo. A co čert nechtěl, kolem šly opice v uniformách; započala tedy pravá nefalšovaná policejní buzerace. Dotyčný se na ně vykašlal a odjel; mluvčí fízlů to okomentovala: „Tvrdil, že je to jeho věc, ničeho se nedopustil a nehodlá nic řešit. Poté sedl za volant a z místa drze odjel. Kdyby to neudělal, téměř jistě by se událost vyřešila napomenutím.“ Takhle mu napařili flastr. A za co? Nebyl dost konformní; kdyby bengům olízal boty a políbil řiť, platit by nemusel, což otevřeně přiznávají. Jinými slovy: „Poddaný, budeme tě buzerovat, ale ty nám prokazuj patřičnou úctu, kterou si nezasloužíme, jinak tě násilím donutíme zaplatit.“ A proč to celé? No protože v zákoně stojí: „Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla [..], musí učinit taková opatření, aby vozidlo [..] nemohla [..] neoprávněně užít jiná osoba.“

Vodáky zas buzerovalo po celé ČR 279 uniformovaných opic; zkontrolovaly 606 lodí, 93 přístavišť a dali dýchnout 520 vodákům (buzerace vodáků jsme tu opakovaně řešili už loni; včetně dechových zkoušek). K čemu je to dobré? Tady reálně ani nefunguje ta otřepaná výmluva jako u aut: „Řidič přece ohrožuje nejen sebe, ale i své okolí!“ Ale koho krom své posádky reálně ohrožuje taková kánoe? Jasně, velmi hypoteticky jinou kánoi, nicméně není-li její posádka též pod obraz a používá-li mozek, maximálně se vykoupe, což se prostě čas od času na vodě stává a všichni s tím počítají. Tady ale nejde o žádnou bezpečnost, ochranu ani pomoc, podobně jako u otevřených okýnek v autě se jedná jen o udržování poddaných pod tlakem, ukájení ega nuzných existencí ve službách policie, jejich vykazování činnosti a loupení nějakých těch peněz do nenasytného chřtánu státu. Nebo má snad někdo pocit, že tohle dělá policie pro nás?
Přečtení: 16425

Autor: Bc Josef Šiml (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 08:32:49 Titulek: Re: [↑]
Děkujeme za Váš námět, pokusíme se jej zapracovat do příští verze.

S pozdravem
Bc. Josef Šiml
zástupce referenta druhé pracovní skupiny legislativního odboru Úřadu pro ochranu lodní dopravy
Autor: POMD (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 09:40:19 Titulek: Re: [↑]
Vážený pane,

Váš návrh je podnětný, nicméně v současné době si dovoluji upozornit na jiné podceňované nebezpečí. Řada nedemokratických režimů mám k dispozici vlastní vojenská námořnictva, navíc část nestátních organizací mohla při rozpadu SSSR, Libie a dalších ozbrojených států získat vojenská plavidla.

Kontrola vojenských plavidel na vlastních územích je pro vnitrozemský stát relativně jednoduchá, s výjimkou ponorek, které se dokáží pohybovat skrytě a zejména za zvýšených stavů vody proniknout po velkých tocích zcela nepozorovaně. Z tohto důvodu zvažujeme nařízení, na základě kterého by plavidla pohybující se po našich největších řekách (včetně Vltavy) musela být vybavena příďovým sonarem s odesíláním polohy a zázamu v reálné čase. Původně byly zvažovány pouze nákladní lodě a výletní parníky, ale aby se zabránilo obcházení zákona hledáním mezer v definicích, bude povinnost vztažena na všechna plavidla. Pro Vltavu potom uvažujeme, že by se povinnost nevztahovala na lodě od přehradní hráze Lipno II výše proti proudu, neboť tato není vybavena plavební komorou a je pro ponorky technicky nepřekonatelná. Zavádění tohoto opatření koordinujeme s Minsterstvem obrany.

Ing. Bc. Ladislav Šnorchl
náměstek Protiponorkového oddělení Ministerstva dopravy České Republiky
Autor: Jiří Vladyka (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 09:48:51 Titulek: Re: [↑]
Dobrý den, očekávejte naši žádost o výjimku pro 1 nafukovací člun a 1 loď "Kačenka".

Mgr. Bc. Jiří Vladyka
podtajemník odboru dopravních prostředků prezidenta České republiky
Autor: Urza Čas: 2017-08-07 20:20:42 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nebo řidiče za to, že se vzdálí od vodáků v kempu....
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 10:32:55
A jak dlouho bude ještě v demokracii rozhdující mainstreamový plebs buzeraci a růst pravomocí státních úředníků snášet?

Legislativu je třeba rušit a zjednodušovat, úřady a minsiterstva rovněž, ne přicházet s novou a zakládat nové státní instituce, celý systém musí projít mohutnou deregulací, stávající stav má ke svobodě velmi daleko.
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 12:54:45 Titulek: Re: [↑]
Já Vám to vysvětlím. Mechanismus demokracie není takový, že "plebs rozhoduje". Rozhodují lidé, kteří často vůbec voleni nejsou. Část šéfstva má živnost závislou na výsledku voleb, ale ve volbách se nerozhoduje o tom, co konkrétně udělají. Pokud plebs moc naštvou, mohou se volení vyměnit a čekat na návrat. Jinak si všiměte, že pokud zvolíte někoho, kdo má v programu byrokracii snížit, tak jí vesele zvýší. Zpětná vazba minimální.
Autor: Urza Čas: 2017-08-07 20:21:15 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To je bohužel moc dobré vysvětlení :o(
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-08-07 12:58:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Neexistuje nic, žádný nástroj, mechanismus, algoritmus, metoda, manuál, no prostě jedno velké NIC (!!!), čím by se dala legislativa zjednodušovat nebo nedej bože dokonce rušit. Legislativu lze pouze zachovat ve stávajícím rozsahu nebo ještě víc doprasit. Jiné dvě varianty neexistují. A konec konců právě od toho se odvíjí můj názor na to, jak si počínat, coby ancapák, v etatistické společnosti. Buď v tom odevzdaně žít nebo napomáhat sebedestrukci.
Autor: T (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 15:46:07
Tento řidič dostal pokutu naprosto oprávněně. Nařízení zabezpečit své vozidlo je opodstatněné. Kdyby mu auto někdo vykradl okamžitě běží za policií a náklady na vyšetřování zločinů jdou z veřejných peněz. Povinnost zabezpečit auto je tedy rozumným kompromisem.
Navíc vaše představa společnosti, bez státního uspořádání je komická. Něco takového fungovalo pouze v lovečsko-sběračských kmenech, kde neexistovaly výrobní vztahy.
Autor: Didi (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 17:19:46 Titulek: Re: [↑]
Zavřít okénko a zabezpečit vozidlo jsou dvě různé věci. Schválně zkuste své tvrzení, že spuštěné okénko znamená nezabezpečené vozidlo, obhájit v případě, kdy vozidlem je kabriolet. :-)
Autor: Bender Rodriguez Čas: 2017-08-07 17:56:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Rovnako, ako v 19. storoci bola predstava statov bez otroctva iba blabolenim zmatenych rojkov. :-D
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-08-07 19:22:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Typické etatistické zacyklení.

Stát musí vyřešit problém, který způsobil stát.

Protože stát živí nepracující, musí pak být zákony, co budou hlídat, jestli si lidé na podpoře aktivně hledají práci.

Protože náklady na léčbu kuřáků jsou z veřejných peněz, musí kuřáci platit spotřební daň.

Protože stát dělá X, musí k tomu mít Y.

Co takto nemít stát, zrušit veřejný rozpočet a každý pojedeme za to svoje svobodně?
Autor: marek28 Čas: 2017-08-07 19:42:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Policie je tak či tak financována neoprávněně - z daní vybraných násilím. Mluvit v takové situaci o nákladech je chucpe.

"Navíc vaše představa společnosti, bez státního uspořádání je komická." - To je brilantní argument. :D
Autor: Urza Čas: 2017-08-07 20:23:51 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Podle této logiky, pokud bez Vašeho svolení sám sebe jmenuji do funkce toho, kdo seká Vaší zahradu za Vaše peníze (a nesmíte to odmítnout, jinak vůči Vám použiji násilím a ty peníze si stejně vezmu), pak je rozumné nařízení, abyste na zahradě neměl šutry, protože si o ně rozbiji sekačku (též pořízenou za Vaše peníze), což zvýší mé náklady?
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-08-08 06:58:03 Titulek: Re: [↑]
Jednoduche reseni- zrusit (verejnou) policii.
Autor: marek28 Čas: 2017-08-07 19:40:27
Web: neuveden Mail: neuveden
Já bych si s nějakým policajtem někdy hrozně rád pokecal. Pochopil jeho myšlenky, proč dělá to, co dělá a tak. Protože já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že to jsou buď nějací roboti bez vlastního rozumu a svědomí (protože jim přijde normální jednu věc dnes tolerovat, ale zítra za tu samou tvrdě trestat, když vejde v platnost nový zákon), nebo prostě oportunističtí pablbové, co by za prachy prodali i vlastní mámu a je jim úplně jedno, co vlastně dělají, když za to dostanou tu dvacítku čistýho nebo kolik.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 20:12:03 Titulek: Re: [↑]
já tedy po něčem takovém netoužím, mě stačí dostatečně indoktrinovaní lidé, které potkám v rámci širší rodiny nebo známých.
Tak nějak se mi dělá fysicky zle, když sedím v jedné místnosti s někým, kdo prohlásí, že když je něco nařízené zákonem, tak se to dělat musí, i když je to v rozporu s elementární slušností, neřku-li morálkou. Pak dojde na obligátní otázku o udávání ukrývaných Židů za nacismu a je oheň na střeše. :-(
Autor: Urza Čas: 2017-08-07 20:24:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hodně z nich prostě platí hypotéku, tu práci nijak nemilují, ale jen tak ji dělají, protože nic jiného neumějí a jinde je nechtějí; když předtím ve škole dostali pořádnou porci propagandy, ani jim to nepřijde blbé, protože přece konají dobro.
Autor: WENDY (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 20:22:27 Titulek: Proč?
Ten první odstavec článku vůbec nedává smysl. Proč ho policajti buzerovali? Za to že venčil psy?
Autor: Urza Čas: 2017-08-07 20:25:22 Titulek: Re: Proč? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Za to, že nechal otevřené okýnko.
Autor: Wendy (neregistrovaný) Čas: 2017-08-07 20:39:27 Titulek: Proč?
Johoho, tak to jo nějak jsem to nepochopil. Asi je správné na toto chování upozorňovat, zejména když ze sebe policajti prostřednictvím své mluvčí pokud je článek pravdivý dělají blbce. Silně pochybuji, že je někde v zákoně povinnost v zaparkovaném autě zavírat okno.
Autor: Urza Čas: 2017-08-08 06:06:40 Titulek: Re: Proč? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak přímo takhle ne, ale z té povinnosti zajištění asi plyne; každopádně ze sebe mnedle dělají blbce zcela bez ohledu na to, zda takový zákon existuje a zda je tento výklad správný.
Autor: Roman Čas: 2017-08-08 06:53:36 Titulek: Re: Proč? [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Kdyby Vás to zajímalo z hlediska zákona, hezky o tom píše DFENS na svém blogu: http://road-fens.cz/letni-special-nezavreni-okenka-zaparkovaneho-vozidla/#more-384
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-08-08 13:34:55
pred par dny jsem dostal pokutu za uplnou kravinu a pak jsem byl drzy. Rekl mne, ze muzu byt rad, ze od pristiho roku budou pokuty mnohem vyssi. V nasrani jsem mu zvysenym hlasem naznacil, ze lidi uz jsou vrcholne ve varu, a at uz radeji neprovokuji nebo to sliznou za vsechny! A to jsem si teprve uvedomil, ze jsem to prepiskl...-ale on uplne ztichl a stahl ocas!!Zcela necekana reakce v te atmosfere.
Autor: Urza Čas: 2017-08-08 23:09:07 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, s tím mám celkem bohaté zkušenosti, oni reagují v zásadě dvojím způsobem (i když tohle byl nestrategický způsob, co jste udělal Vy; ale téhož lze dosáhnout i bez rizika legálního postihu).
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-08-08 13:39:46
oni to urcite mysli dobre(aby to maly dite neodbrzdilo) akorat se divim, ze nemaji co delat(ked uz aj min financi kradne)
Web: neuveden Mail: neuveden
Zajímavá obdoba argumentu "protikuřácký zákon je v pořádku, protože kuřáci jsou léčeni ze solidárního pojištění".
Autor: Urza Čas: 2017-08-08 23:10:25 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Mluvíte o komentáři z 2017-08-07 16:46:07? Nebo mi něco ušlo?
Autor: Szaszián Čas: 2017-08-08 23:30:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale ne, jen nadhození, jakže se ta norma asi obhajuje. Mě ušlo, že už to v diskuzi padlo.
Autor: Urza Čas: 2017-08-08 23:32:50 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Aha, jasně; je vlastně smutné, že to jen tak napíšete a zrovna se trefíte.
Autor: Szaszián Čas: 2017-08-08 23:36:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čas to zhojí…
logo Urza.cz
kapky