Útočník s nožem ve škole – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-11-12 00:00:02

Útočník s nožem ve škole

V kalifornském městě Merced došlo k další tragédii ve škole označené cedulkou gun free zone; jeden ze studentů tam ráno naběhl s nožem (ergo dokonce respektoval zákaz palných zbraní), pobodal pět lidí, načež dojela policie a zastřelila jej. Zde výjimečně nemám k práci policie výhrady, zastřelení útočníka je samozřejmě naprosto v pořádku; otázka však pochopitelně zní, proč stihl napadnout pět lidí? Benga tam musela nejdříve dojet, je jasné, že nemohou být všude (a to je vlastně dobře, jelikož většinou nadělají víc škody než užitku; tento příklad byl výjimkou).

Co kdyby ale ve škole nebyla gun free zone? Co kdyby mohli být studenti či učitelé ve škole ozbrojeni? Kolik lidí by útočník stihl pobodat? Vždyť měl jen nůž! Jistě si lze představit, že první oběť bodne tak nenadále, aby nikdo nestihl zareagovat; než se kdo vzpamatuje, třeba predátor zaútočí ještě na někoho, maximálně snad na třetí osobu, vybere-li si skvělou pozici k útoku a všichni budou šokováni. Kdyby měl však téměř každý u pasu hromovou hůl, neumím si představit, jak by student mohl ve škole pobodat pět lidí; dost možná by jej zarazili před či po první oběti.

Uniformované opice se sebelepším výcvikem prostě zákonitě musejí reagovat řádově (!) pomaleji než ozbrojení lidé na místě; dokonce ani většina superhrdinů, kdyby existovali, by nedokázala zasáhnout včas! Útočník typicky gun free zone nerespektuje, ale i když náhodou ano (třeba tento byl vzorný a vzal si jen nůž), následky jsou hrozivé. Jediný reálný efekt gun free zone spočívá v odzbrojení potenciálních obětí; je to něco jako kurník zajištěný takovým způsobem, aby z něj sice žádná slepice nemohla uniknout, ale každá kuna měla dovnitř pohodlný přístup.

Proč tedy vůbec gun free zones existují? Obávám se, že jediným důvodem jsou jakési o reality odtržené sny zakazovačů, kteří si fungování světa představují tak, že co stát zakáže, to budou automaticky všichni respektovat; těm lidem absolutně nedochází, že když už někdo chce spáchat tak ohavný zločin, jakým vražda bezpochyby je, těžko dotyčného zastaví, když v rámci toho bude muset ještě navíc porušit nějaký bezvýznamný předpis. Nevidět či přehlížet tento triviální princip skutečně vyžaduje extrémní úroveň zaslepenosti státní propagandou, podle které lze každý problém řešit omezováním svobody.
Přečtení: 6321

Autor: PeTaX Čas: 2015-11-12 10:58:25
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
S tou „hromovou holí“ jste mě dostal. Poplival jsem si na obrazovku a vybavil si Pátka v Plevově transkripci. Inu čeština je krásná.
K věci: Ano, jsou pevně přesvědčeni, že mají společnost už zmáknutou tak, že zákony jsou pro všechny plně závazné a co je v zákoně je rovno realitě. Uniká jim, že těch zákonů už je tolik…
…Vlastně možná neuniká. Možná je to úmysl vytvořit tolik nesrozumitelných a veřejně neznámých zákonů, že vlastně každý je vinen a stačí ukázat prstem na kohokoliv, kdo je nepohodlný, a důvody už se vždy najdou.
Autor: Urza Čas: 2015-11-12 11:01:43 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hromová hůl mám, tuším, z westernů, jak palným zbraním říkali indiáni.
Ohledně toho, co píšete níže.... já myslím, že většina z nich to vážně bude mylet dobře, což jsou užiteční idioty pro menšinu, která z toho má nějaký profit.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-11-12 13:36:26 Titulek: Re: [↑]
Mozna by byl dobry program pro novou pravicovou stranu:Hromovou hul do kazde rodiny.A nechat si financovat kampan od zbrojaru.
Autor: Urza Čas: 2015-11-12 14:15:36 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To by nebylo špatné, akorát to zavání rozkazem.
Autor: morbid Čas: 2015-11-12 12:36:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
Možná je to úmysl vytvořit tolik nesrozumitelných a veřejně neznámých zákonů, že vlastně každý je vinen a stačí ukázat prstem na kohokoliv, kdo je nepohodlný, a důvody už se vždy najdou.
And Raynd to v Atlasově vzpouře popsala velmi plasticky.
Autor: jkz01 Čas: 2015-11-13 09:57:27
Web: neuveden Mail: zstryhal v doméně physics.ujep.cz
Jestli pak se v mediích rozhoří vášnivá debata o zpřísnění přístupu k nožům.
Je třeba nože zakázat, nebo alespoň registrovat. Normální občan nůž nepotřebuje, patří do rukou certifikovaných odborníků. Je potřeba zavést Knife free zones.
Autor: Urza Čas: 2015-11-13 10:26:49 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
V některých státech už některé nože zakázané mají; ne úplně všechny, ale od nějaké délky, případně s oboustrannou čepelí, případně s ostrou špičkou a podobně.
Web: neuveden Mail: neuveden
Názorný příklad, co je důsledkem takové politiky, je dnešní noc / ráno v Paříži. Odzbrojení Francouzi jsou snadnými cíli pro ozbrojené teroristy. Kromě toho, že se nám jista skupina lidí snaží vehementně dokázat, že islám je zlo, a až na politiky a pár sluníčkářů je tato skupina skutečně přesvědčivá (mě rozhodně přesvědčili, že žádný muslim mi přes práh nesmí), je to další důkaz, že zakazovat lidem se bránit je špatné a že to dělají jen totalitní režimy, ať už si říkají nacisté, komunisté, nebo třeba sluníčkáři.
Autor: Urza Čas: 2015-11-14 12:06:03 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Až na to, že i mezi muslimy jsou slušní lidé a islám je především jeden velký bordel, který si může každý vyložit po svém.
Ano, většina z nich to vykládá jako zlo (a nemohu říci, že by "nepochopili", prostě mají svůj výklad), ale menšina z nich nikoliv (též to není tím, že by "nepochopili", nebo byli příliš "umírnění", prostě je to jejich výklad).
Autor: velkej Ká Čas: 2015-11-14 13:09:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo, ten popis beru, slušní lide mezi nimi být mohou. To ale nemění nic na tom, že jsem se podle toho zařídil tak, že s nimi nehodlám nic mít, že muslima nezaměstnám, nepustím na pozemek, do domu atd. Je to předsudek, ale když pálí kamna a islamisti vraždí a snaží se tak vehementně dokázat, že islám je zlo, určitá obezřetnost prostě na místě je, protože ať chceme nebo ne, představuje islám významný rizikový faktor v chování těch lidí.
Autor: Urza Čas: 2015-11-14 13:27:20 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Neříkám, že opatrnost na místě není; ani já nemám islám rád. A nemám problém dát na první dojem přednost předsudku před čím jiným, protože prostě ty lidi neznám; dokud o dotyčném nevím nic, než že je muslim, není to moc dobrá vizitka.
Ale jakmile o něm zjistím víc, přijde mi bláhové neustále soudit jen podle toho, že je muslim. Vždy beru nejlepší informaci, kterou mám k dispozici.
Je to podobné jako s cikány; když vidím cikána, jsem na pozoru a hlídám si věci, protože nejlepší informace, které o tom člověku mám, jsou jeho barva pleti, být na pozoru tedy nepovažuji za rasismus, ale statistiku. Jakmile dotyčného ale poznám, takže mám k dispozici více informací, už soudím podle nich, ne podle barvy pleti, protože je dementní brát v potaz statistiku, když vím víc. Je to jako kdybyste třeba věděl, že jen 5 % lidí z nějakého etnika má vysokoškolské vzdělání – jistě, když takového člověka vidíte, můžete celkem po právu odhadovat, že to vzdělání nemá; jakmile ale dostanete do ruky jeho diplom, je dementní odvolávat se na tu statistiku.
A podobně jako znám jednoho cikána, kterému důvěřuji a je mi úplně jedno, že je cikán, má naše firma zákazníky v Turecku, kteří jsou muslimové, přičemž nemám nejmenší problém pro ně pracovat.
logo Urza.cz
kapky