Zákaz řízení; a za co? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2018-05-25 00:00:02

Zákaz řízení; a za co?

Zdeněk Neusar z ministerstva dopravy vyhrožuje řidičům zákazem řízení na půl roku až rok za přeškrtnutou vlajku EU na registrační značce. A víte, co je zajímavé? Jak vždycky etatisté obhajují zákony (ať už při jejich zavádění či proti její zrušení) jejich potřebností; registrační značka je prý potřebná, protože jak jinak dopadne hrdinná policie zločinného padoucha. V našem právním řádu se pak objeví nějaká hrůza, ze které formálně vzato plyne, že přeškrtnutí vlajky EU na registrační značce může být potrestáno zákazem řízení. Něco takového je naprosto zjevně v absolutním rozporu s tím, jak byl ten zákon zdůvodňován. Jenomže tady zase nastupuje oblíbená etatistická argumentace: „Zákon je zákon.“ Neustále jsou nám vnucovány špatně udělané zákony, které mají bránit nějakému zlu, ale ve skutečnosti postihují i věci zcela neškodné; a když na to někdo poukáže, tak místo aby se řešil špatně udělaný zákon, přichází apel na to, že i špatný zákon musíme poslouchat. A tak svoboda umírá za bouřlivého potlesku davů…
Přečtení: 7912

Web: neuveden Mail: neuveden
Průser je také v tom, že nemáte možnost ovlivnit, zda SPZ zůstane nepřelepená. Příklad: jedu městem, zastavím na křižovatce. Nějaký pošuk půjde kolem, nalepí mi na zadní SPZ ceduli. A za to zákaz řízení? Myslím, že pokud se to stane, začnou oběti cíleně vyhledávat auta úředníků a tajně lepit na jejich SPZ různé nálepky, fotit to a udávat. Ať ochutnají vlastní medicínu.

Pak už si jen vzpomenu na soudce Ooku. Např. místo, aby podle zákona poslal chudé dítě na smrt za zabití chráněné kachny, zaonačil to tak, že kachna obživla (ve skutečnosti byla koupena jiná). Že zákon je zákon? Že mluví mluví jasně? "Zákon mluví vždycky jasně. Ale nikdy neříká všechno."
Autor: enemy (neregistrovaný) Čas: 2018-05-25 07:12:57 Titulek: Poldove
Mam kamarada ktery ma prelepenou vlajku eu a uz nekolikrat byl zastavenej hlidkou a vzdycky se policajti jen usmali a neresili to. Mel stesti ze nenarazil na blbce zatim.
Autor: catmouse Čas: 2018-05-25 14:51:06 Titulek: Důkaz
Web: neuveden Mail: neuveden
Jednak věc je "upravená" značka a druhá věc je prokázání, že jste o tom věděli před tím než jste vyjeli atd.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-05-27 10:16:52 Titulek: Re: Důkaz [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No on je tu další zákon, který de facto řidiči neumožňuje jen tak sednout do auta a jet. Řidič je povinen před jízdou auto zkontrolovat. Takže tahle omluva může v případě opicajta-hnidopicha spíš člověku uškodit.
Autor: Szaszián Čas: 2018-05-25 23:12:09 Titulek: K citátu z Pomsty Sithú
Web: neuveden Mail: neuveden
A tak svoboda umírá za bouřlivého potlesku davů…

- Nejsem žádným znalcem Star Wars, ale 3. díl znám, protože jsou to z první šestice jediné hvězdné války, na které se dá dívat. A pokud si to pamatuju dobře, tak když tohle Padmé Amidala řekla, tak to bylo proto, že Palpatine byl jmenován autokratem/diktátorem/císařem; ne proto, že by byla přijata nějaká regulace (a lze přepokládat, že kdyby se jednalo o novou regulaci, tak by to stará etatistka Padmé nikdy neřekla).
Takže Vy používáte výraz "svoboda" špatně i tehdy, když citujete z něčeho, kde je použit správně.
Autor: Dreno (neregistrovaný) Čas: 2018-05-31 16:03:56 Titulek: Re: K citátu z Pomsty Sithú [↑]
Já si myslím, že jste to špatně pochopil.
Autor: Szaszián Čas: 2018-05-31 17:43:36 Titulek: Re: K citátu z Pomsty Sithú [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co jsem špatně pochopil? Pomstu Sithů, nebo Urzu?
logo Urza.cz
kapky