Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele SeriousHog (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
No "příroda" jsou i zvířata a ta jednají vědomě a oplývají také inteligencí a zkušenostmi. Přesto bych řekl, že když vlk zabije ovce, tak to není selhání přírody.
Web: neuveden Mail: schován
Však já netvrdím, že by se dali sehnat složitě. Jenom je dost blbá cesta lákat lidi do levných nájmů, do extrémně velkého území a pak je několik dekád živit a čekat na generaci, kterou můžu zotročit a nepustit ven. To nějak nedává logiku.

Samozřejmě, že pokud by se někdo prodal o otroctví sám, tak whatever. Osobně si myslím, že otroctví jako takové by už v dnešní společnosti nebylo moc cool, ale i kdyby se to začalo rozmáhat, tak zase i vzniknou organizace otroky vykupující nebo jiným způsobem osvobozující. Otroctví jako náhrada za dluh - nevím no. Jako aby se mi někdo upsal do otroctví, tak to už bych mu musel půjčit pořádný ranec peněz, aby mu to za to stálo. A když tak k čemu mi bude jedinec - otrok a vedle toho dluh třeba X-set tisíc? Čím méně erudovaný to bude člověk, tím méně mi jako otrok může vydělat (např. když ho nechám kopat studnu) a zase čím vzdělanější bude, tím větší smysl má jej nechat pracovat a pouze si zajistit odvod části jeho prostředků na svůj účet. Získám tak víc, než když bych měl programátora - otroka, který se stejně nepřetrhne, aby pracoval dobře.
Web: neuveden Mail: schován
Díky. Sám jsem si kdysi snažil podobné modely představit, ale vždy mi to končí stejně - nedává to (ekonomický) smysl.
Živit desítky let narkomany, abych mohl zotročit jejich potomky není zrovna nejlevnější metoda získání pracovní síly. S jinými lidmi pro které by byl lákadlem levný nájem (nikoliv nuzná výchozí situace) je to to samé - akorát budou mít ještě větší nároky na poskytnutí "luxusu" a opravdu celé desítky let, možná sto let (pokud by hned první generace nájemníků nepodepsala de facto souhlas s otroctvím), by to jenom žralo peníze. Těžko si představit management / majitele korporátu, který by budoval investici (založenou na lidském utrpení), ze které za svého života nic mít nebude. A to ani nejsme u PR vůči zbytku světa takového "korporátního státu".
Web: neuveden Mail: schován
Jak konkrétně by mohla vypadat diktatura, která bude současně v souladu s NAPem?
Web: neuveden Mail: schován
Připomněl jste mi jednu z posledních epizod GoT, kde jeden navrhuje, že krále by mohli volit všichni lidé, tedy i poddaní. Ostatní se mu vysmáli se slovy "Nemám se zeptat i svého koně, koho by chtěl za krále?".
Web: neuveden Mail: schován
+ taky protože bychom rádi žili ve svobodné zemi, na území, které obývali naši předci po staletí. Nic proti tropickým ostrovům.
Web: neuveden Mail: schován
Pro mě stát nikdy nebyl území. IMHO existuje území státu (který jej ovládá). Území může stát získat nebo o něj také přijít (nikdy jsem neslyšel "přišel o kus státu"). Samotné území a na něm žijící lidé jsou země a národ
Autor: SeriousHog Čas: 2018-10-17 10:16:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Tak samozřejmě netuším, jestli EU bude existovat za 10 let... řada věcí, co jsem popsal by se stejně musela odvíjet podle situace na trhu. Pokud by trh dokázal zastoupit státní školství do 4 let, tak netřeba dál držet jakoukoliv školu.

Kupónová privatizace ale není zrovna příklad ukázkové privatizace, že ne? :)

To, co říkáte, že je kraje nebo by se mělo převést na obce - to je podle mě pořád stát. Ankap není jenom zrušení vlády, ale každý metr chodníku by měl být v soukromých rukou, abychom tomu mohli říkat ankap.

Když se člověk nad tím zamyslí, tak stát je nepředstavitelný kolos a i když lze sepsat teoretický plán na 10 let, tak musíte počítat i s mentalitou lidí. Když to bude moc rychlé, efekt může být podobný, jako zrušit stát ze dne na den.
Web: neuveden Mail: schován
Tuším, že se neptáš na úplně první kroky. To by podle mého vypadalo asi tak, že tvá osvěta bude mít větší a větší dosah a povede to k tomu, že se do parlamentu dostane (jakási) libertariánská strana. Těžko by v prvním období získala většinu křesel a tak by musela najít vhodnou koalici, která nebude zákony přidávat, ale spíše je svižným tempem ubírat. Touto dobou by bylo dobré rušit restrikce omezující vstup soukromých subjektů do určitých odvětví (vlaková přeprava, listovní služby,... zatím nemyslím živnostenský a obchodní rejstřík). Zde by asi taky bylo dobré přidružit ulice k nemovitostem (zatím s nějakou podmínkou průjezdnosti a správy, ale ať si lidi mohou zvyknout). Přesuňme se tedy do 2. volebního období, kdy tato strana získá buď většinu nebo aspoň dostatek hlasů pro vedení nové koalice.

2. VOLEBNÍ OBDOBÍ
-----------------
Jestli ne předtím, tak v tento moment je potřeba se zaměřit na školství. Jako první je potřeba uvolnit obor pro skutečné volnotržní školy. Není ještě nutné rušit bílou knihu, protože podle ní se budou řídit státní školy. Podle počtu dětí by bylo možné rušit některé základní školy, zejména ty zdvojené. Navíc pronájem budov novým školám by byl přítok pro státní rozpočet. Další rušení škol bych ponechal na situaci na trhu - předpokládám, že každá další volnotržní škola ubere počty dětí okolním státním školám. Zavedení symbolického školného na VŠ (cca 10.000 Kč / rok)

Začal bych s privatizací státních podílů v akciových společnostech. Je to nejjednodušší, protože jde de facto o prostý prodej akciového podílu. Přesto by bylo bezpečnější prodej rozdělit do několika vln. Otázkou je nemovitý majetek některých firem (ČD). Před prodejem podílů ve 100% státních firmách by to chtělo udělat dražbu zbytných nemovitostí (např. sídlo ČD nebo sklady bez napojení na dráhu). Nicméně na konci období by stát už neměl vlastnit žádné malé podniky (Zemský hřebčinec Písek, s.p. apod.) a pouze minoritní podíly ve velkých firmách (ČD, ČEZ, TZÚS Praha...). Zatím by si však ponechal nevýdělečné podniky související se správou vlastního majetku (vodohospodářské podniky, lesy České republiky) a samozřejmě Státní tiskárnu cenin, s.p.

V tomto období by bylo dobré začít optimalizovat náklady některých státních služeb. Strážníci MP by ztratili možnost nosit střelné zbraně, rušení prvních ústavů AV ČR, plošné snížení zaměstnanců ministerstev a přidružených organizací (ročně 3% až 5%)

Získané peníze z části dát na viditelné kampaně související s přechodem a z části použít pro možnost snížení daní. Úprava DPH na jednotnou sazbu 10%, snížení daně ze zisku na 15%, zrušení daně z převodu nemovitostí...
Legalizace vydávání vlastních peněz. Zrušení starobních důchodů současným patnáctiletým (tím i jejich odvod ze mzdy).

4. VOLEBNÍ OBDOBÍ
-----------------
Zrušení povinné školní docházky a posledních státních škol (ZŠ/SŠ). Podle situace na trhu rušení / zachování vysokých škol.

Dokončení privatizace obřích podniků (Pošta, ČD, ČEZ,...). Rozdělení některých majetkově správních společností na menší podniky např. podle krajů nebo dokonce okresů (Lesy ČR) a začátek privatizace majetku těchto společností. Opět ve vlnách. Touto dobou by měl stát být rovněž úplně odstřihnutý od správy služeb (popelnice, voda, plyn,...). Veřejná nabídka obecních pozemků.

Optimalizace nákladů - úplné zrušení MP (bez vidiny pistole by tam stejně tolik lidí nebylo), pokračování ve snižování stavů na ministerstvech, postupné rušení státních příspěvků a samozřejmě další snižování daní - zrušení DPH mezi plátci a možná snížení na 8%.
Zrušení vyplácení náhrad politickým stranám. Počátek rušení sociálního systému.

10. VOLEBNÍ OBDOBÍ
------------------
Pokračující privatizace
- zdravotnictví
- kultury
- silnic a dálnic

25. VOLEBNÍ OBDOBÍ
------------------
Poslední vyplacený důchod.

Stát čítá už jenom ministersvo obrany, vnitra, spravedlnosti a zahraničních věcí - Minarchismus
Aktivace článku 50 a vystoupení z EU

Daň z příjmů činí 3%, žádné jiné daně nejsou


26 - 35. VOLEBNÍ OBDOBÍ
------------------
Zrušení ministerstev, rozpuštění parlamentu, poslední zhasíná!


Tolik asi, co lze vyplodit za 10 minut.
Autor: SeriousHog Čas: 2018-04-27 00:58:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nejde než souhlasit :)
Web: neuveden Mail: schován
Musím uznat, že se Stigur od svého prvního (ankap) videa s názvem "Anarcho-cosik" docela posunul. Zdá se, že si i něco prostudoval. Třeba po pár dalších rozhovorech bude aspoň minarchistou.
Web: neuveden Mail: schován
S těmi demonstracemi je to složité... Na jednu stranu, trochu to funguje asi jako rakouská ekonomika - čím víc je naštváno víc lidí, tím větší šance na úspěch. Nebo možná taky ne. Proč stačí pár set taxikářů a Uber dostane nová pravidla, ale několik tisíc lidí napříč republikou je pořád málo na to, aby Babiš odešel z politiky? Díky demonstracím může padnou režim nebo taky se nemusí stát vůbec nic. Blbé je, že ta hranice, kdy už demonstrace něco změní, je hodně plovoucí.
Autor: SeriousHog Čas: 2018-03-30 23:24:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Tak se asi podívejte znovu. Jediný, co tam je za světlo jsou kužely světel toho Uberu a ta paní s kolem na sobě neměla vůbec nic reflexního. Takhle by jí tam sundalo 99.9% lidí za volantem. Pár procent by možná stihlo mírně přibrzdit a snížit následky, ale ke střetu by došlo.

Na druhou stranu souhlasím, že od autonomních vozidel čekám víc - třeba, že budou kolem sebe lépe "vidět" i v úplné tmě.
Autor: SeriousHog Čas: 2018-03-30 23:10:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Třeba každé nedělní poledne hodinka s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov? :-D
Autor: SeriousHog Čas: 2018-02-19 23:10:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Já se zařekl, že nekoupím, dokud nebude CZ dabing. Ne, že bych ho potřeboval, obyčejně mi titulky stačí a anglicky se taky domluvím, ale vadí mi český středověk v angličtině. Nicméně hra se jim už zaplatila, tak snad doplní pro GOTY verzi. :)
Autor: SeriousHog Čas: 2018-02-12 12:36:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Já nevím, ale stoupání produktivity práce s sebou obvykle nese "zbavování se balastu" současně s tvorbou něčeho nového.
Web: neuveden Mail: schován
Netakoval u nás dřív taky něco (CNG?) jenom personál nebo proškolený uživatel?
Autor: SeriousHog Čas: 2018-02-08 14:11:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
No nevím, jak by to viděli ostatní, ale já si to představuji obdobně jako ve filmech Frajer Luke nebo Vykoupení z věznice Shawshank. :)) Ne, že by trestanec vykonával účetní práce, ale pořád může představovat levnou pracovní sílu pro kopání železnice, dálnice nebo asfaltování střech apod. Zdatnější (lépe vzdělaní) trestanci by mohli mít domácí vězení a něco na způsob administrativní práce. Ostatně už dnes funguje zaměstnávání vězňů v callcentrech.
Autor: SeriousHog Čas: 2018-02-07 14:10:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nejsem si jistý, jestli jistina by byla vždy ideálním řešením. Jednak se vada může projevit po delší době a také hledat zpracovatele zakázky, který současně dokáže na několik let složit bokem hodnotu celého díla... to bychom pak jednoduše měli na výběr jenom pár omezených možností bohatých firem. Za mě je jednodušší cesta pojištění. Sami jej ve firmě máme a u řady zakázek musíme prokazovat jeho platnost a smluvenou hodnotu pojištění (zpravidla v hodnotě zakázky), ale někdo chce třeba vidět pojištění na trojnásobek hodnoty... proč ne.

Takový zloděj samozřejmě pojištění mít nebude, ale pořád (v obou případech) jsou lepší možnosti, než viníka zavřít do cely. Trestem mohou být třeba práce a odvody příjmů poškozeným.
Autor: SeriousHog Čas: 2018-01-22 02:12:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
ad Šíření poplašné zprávy - já myslel, že to bylo "Vyzrazení státního tajemství" :-)))
Autor: SeriousHog Čas: 2018-01-22 02:04:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Máte pravdu - není špatně formulovaná. Je prostě jenom hloupá.

Jak jsem popsal předtím. Můžete popisovat své představy/názory dokola, ale realitu z nich tím neuděláte.
Autor: SeriousHog Čas: 2018-01-20 22:10:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Čili jste si sám odpověděl, že krytá není ničím. Až dojde na lámání chleba, tak si dluhopisy můžete vytřít ***** a provázanost ekonomických subjektů nejenže nic negarantuje, ale může se měnit ze dne na den. Až bude krypto přijímat 80% evropských podniků, Vy sám to nebudete brát jako garanci stability.

Urážením držitelů/spekulantů s kryptoměnami a škatulkováním o slušné společnosti zde jenom buranskou formou dáváte najevo vlastní názor. Realitu tím neměníte.
Web: neuveden Mail: schován
Já se domnívám, že hodně lidí má prostě jenom problém s tím názvem "měna". Kdyby to bylo od počátku celé pojmenované jako "kryptokomodity", dost lidí by to pochopilo rovnou a neopakovalo pořád dokola slova "hazard", "blbost", "ponzi" apod. Je třeba si také uvědomit, že toliko zmiňovaný Bitcoin je prostě první svého druhu a i když má nějaký svůj vývoj, nikdo přeci netvrdí, že on je definitivní řešení. Taky dnes nepoužíváme první model WC mísy, která byla kdy vyrobena.

Velmi často se setkávám s první reakcí řadového jedince "A čím je to krytý?". Upřímně, hrozně se mi libí definice z jedné internetové diskuse: "Dostatečným počtem idiotů, kteří jsou do toho ochotni vložit své peníze." :-D Nicméně mě pak čeká vždy vysvětlování, že jejich představa o bankovkách krytých zlatem je už několik desítek let neplatná (zpravidla i déle, než je věk tazatele). Pokud se ale nepletu, u kryptoměn tato šance ještě je, že někdo bude vydávat coiny kryté zlatem... nevím. Co vím, že peníze jsou dnes v podstatě stejné číslo jako kryptoměny. Nějaké číslo nám na účet pošle zaměstnavatel a z tohoto odebíráme menší čísla za nákupy rohlíků a mléka. Rozdíl je, že kryptoměny nemají svá papírová potvrzení jako jsou současné bankovky, ale kdyby někdo přehnaně lpěl na papíru, může si natisknout papírové peněženky v určitých hodnotách, ačkoliv je to technický nesmysl. Dalším rozdílem je centrální banka, která údajně má být zárukou dané měny. Vykládejte to v Argentině nebo Řecku.
Web: neuveden Mail: schován
Škoda toho ujetého zvuku. Nicméně mě zaujal moment, kdy Urza mluví o období před 300 lety, že by otroctví všem přišlo normální. Z osazenstva je vidět jenom pár lidí v přední řadě, ale mám dojem, že šlo přesně o třídu, která by tehdy měla farmy na bavlnu a v houpacím křesle by se ukájela pocitem, že je bezvadné vlastnit půdu. :-)
Autor: SeriousHog Čas: 2018-01-19 02:29:13 Titulek: u nás
Web: neuveden Mail: schován
A teď si to představte u nás. Když se přemnoží divočáci, stát bude buzerovat. Když se tam objeví kůrovec, stát bude buzerovat. A když už nic, tak bude buzerovat, že je majitel musí 2x ročně posekat trávu.
logo Urza.cz
kapky