Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Tomáš Fiala (strana 49)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-20 20:51:24 Titulek: Re: J D E T O [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Klasický "bitcoinový" blockchain nikdy nebude plně anonymní. Mainstream však bude muset nasadit partu kriminalistů, které se (i kdyby) po několika dnech podaří rozkrýt jednoho "fialu". No a? Co s těmi miliony dalšími "fialy...?
2) Díky decentralizovanosti a necentralizovatelnosti "bitcoinového" blockchainu nelze vytvořit nějakou formu "královské mincovny". Bez ní není možno ovládnout "blockchainovou" ekonomiku a skutečně efektivně vládnout (viz. keynesiánská makroekonomie).
3) Klidně, ať chtějí zaregistrovat blockchainové peněženky. Co udělá mainstream s těmi miliony peněženek, které už existují? Peněženku mohu mít ve svém chytrofounu a zaplatím komukoli tím, že ten svůj přiložím na jeho a transakce proběhne nekontrolovatelně. Já za ranec potom prodám "trezory" s neregistrovanými. A s "halířema" od krypta budu kšeftovat. Že mi pár zaprděnců bude nadávat do veksláků? Těmi trouby si chleba nenamažu.

Ostatně technikáliemi se nemá cenu flekovat. Souboj mezi blochchainovým platidlem (aka dolarem) a státními papírovými obrázky (aka rublem) je předem rozuhodnut bez ohledu na chvilkové úspěchy etatistů "na Ukrajině". Mílovými kroky se totiž řítí "ke Stalingradu". Já osobně část svých úspor do toho souboje milerád dám.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-19 20:48:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-19 20:29:19 Titulek: Re: J D E T O [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen tak namátkou z Vašeho příspěvku:
Zákaz držby a používání drahých kovů je pro stát triviální záležitost.
Ano. V SSSR to stát realizoval a dokonce učinil i jakékoli legální formy peněžního spoření naprosto nevýhodné, aby donutil lidi utrácet. Drahé kovy jste v SSSR směl držet (krom snubáků a manželky náušnic a řetízku s přívěškem) vlastně pouze v podobě dentistického zlata "zamontovaného" v hubě nebo v podobě numismatické sbírky historických mincí. V SSSR byla největší hustota numismatiků a lidí se "zkaženejma" zubama...

Pokud by se rozšířily kryptoměny, je jejich zákaz otázkou dvou hlasování ve žvanírně.
Kryptoměny a cizí státní měny (např. dolar) jsou zakázány např. ve Venezuele. Zkuste se zeptat nějakého tamního podnikatele nebo živnostníka nebo se nad tím zamyslete, zda ke své práci používá pytle Madurových bolívarů a tenhle zákaz poctivě dodržuje. Zeptejte se venezuelských žoldáků z policie a armády, pro které nemá Maduro už ani na žrádlo a dává jim "zvláštní volno" na obstarání potravin. Ti policajti a vojáci chodí na melouchy do černé ekonomiky. Zeptejte se jich, jak za svou práci chtějí bolívary a potírají nelegální směnné prostředky.
Zeptejte se mě, jak jsem měl v pubertě zakázané marky a bony a jak jsem si za ně chodil kupovat magnetofonové kazety. A později Amforu do dýmky. Zeptejte se tehdejších příslušníků VB, kteří byli podpláceni veksláky, jak potírali černou držbu bonů a západních valut.

Jiné to bude dnes v Evropě, jiné ve zkrachovalém státě a la Venezuela
V Evropě je to zatím jiné, než ve Venezuele. Protože však mocipáni provádějí nachlup stejnou monetární politiku jako Chávez/Maduro (jen o trochu pomaleji), je bláhové domnívat se, že se té "Venezuely" nedočkáme i v Evropě. Dost možná budeme Venezuelanům závidět jejich náskok...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-18 17:52:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Škoda, Ikarus a Kenworth sú všetko motorové vozidlá a nekonkurujú si
No z toho je jednoznačně vidět, že nemáte tušení, co to je konkurence a co substitut. Tahle blbost, co jste napsal není nic z toho.

Pri nedostatočnom pokrytí nejakého územia elektrinou v prvom rade "vykvasí" cena elektriny
A co? To leda podnítí na svobodném volném trhu podnikavé lidi, aby nabídli zákazníkům nějak přívětivější dodávky než stávající nekvalitní dodavatelé.

Zobchodovať na nejakom území sa síce dá iba taká hodnota koľko sa jej vyprodukuje, ale to neznamená že si z tej hodnoty nechce každý urvať čo najviac pre seba
nebo-li nemáte tušení o podstatě ekonomiky/směny.

záujmom výrobcu/dodávateľa je šetriť náklady a to môže priniesť zhoršenie kvality
Ano, přesně toto platí na státem praseném trhu. Že to nechápete mě nepřekvapuje.

Prečo napríklad má množstvo kuchynských robotov ozubené kolieska z plastu, keď zámena plastových koliesok za trvanlivejšie kovové by priniesla iba drobné zvýšenie nákladov a teda aj ceny?
Oh promluvil konstruktér a markeťák v jedné osobě! ostatnmě mě nepřekvapuje, že na (státem) řízeném trhu dochází k těmto jevům. Vás to překvapuje??? Mě ne.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-18 15:26:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No a já Vám napsal, že tohle Vaše prohlášení je těm lidem u pásu úplně k ničemu.

Zvyšuje-li se nabídka nějakého statku na trhu, snižuje se tím jeho vzácnost a tím i jeho hodnota. Je úplně jedno, co je tím statkem, jestli auta Ford, boty Baťa nebo potištěný papír Euro/Dolar/Yen... A pokud se to děje setrvale, tak jen tak dlouho, až se ten statek díky svému množství stane úplně bezcenným a lidi za něj nebudou ochotni směnit svou práci, produkt nebo službu. ECB ve spolupráci s evropskými politiky zvyšuje peněžní zásobu = zvyšuje nabídku Eura na trhu. Dokonce naprosto zběsilým tempem stamilionů měsíčně. Sněte si svůj sen o silném Euru.

Pokud jde o to, co si odborník ne/může pamatovat. Pamatuje si snad nějaký odborník zpaměti všechny ofiko státní měny, co jich ve světě je? Obávám se, že ani já ani Vy nemáme tušení, proč všechny ty systémy, kterým se dost nepřesně říká kryptoměny, vznikly. Mnoho z nich vzniklo jako vtip, mnoho z nich s úplně jiným záměrem a jen cca 10% z nich se nakonec bude používat ke směně. Oproti Euru mají jednu velmi důležitou vlastnost - vzácnost. Chápu, že tomu nerozumíte. To není nějaká osobnostní vada. Já taky nerozumím všemu.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-18 12:56:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ani já si neumím představit, jak 70 letý člověk dělá ve fabrice u pásu. Ale s tím má především počítat on, kterého se to týká. Tedy třeba i já. Podobný pláč mi k ničemu nepomůže. Dneska je možné koupit stříbrné Buffalo nebo podobnou 1 uncovou minci za půlzdarma (cca 700,- Kč). Vsadím se, že po pádu mez. měn. systému bude mít jedna taková hodnotu slušně vybavené Octavie. Kolik si jich člověk od pásu může dovolit měsíčně? 1? V pohodě. Rozhodopádně bude mít jednou víc, než člověk, který se spolehl na letadlo (průběžný systém) a spoření ve státním dluhu (penzijní fond) a to ještě navíc v bezcenných libovolně rozmnožitelných = potenciálně hyperinflačních barvotiskových obrázcích.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-18 12:41:36 Titulek: Re: The END [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No já mám obavu, že dnešní už padesátníci jsou ti, kterým to spadne na hlavu. Jejich věk odchodu do důchodu, který stanoví vláda, bude odhaduju 70+. A budou dostávat dvakrát týdně důchod ve výši 20 kg barevných obrázků, za které jim stejně nikdo nic nedá...

Možná je to k EU milosrdné tvrdit o ní, že se nachází zhruba ve stejné situaci, jako reálně socialistické země na přelomu 60. a 70. let. Ty alespoň věrchuška řídila nějakým (nefunkčním sice, ale) jedním v podstatě neměnným systémem, který měl nějakou konstrukci. Tihle současní matláci si počínají jak vystrašený potkan na potápějící se lodi a zběsile na přeskáčku zkoušejí tu keynesiánské monetární manipulace, tu bolševické řízení produkce, tu merkantilisticky nesmyslné způsoby záchrany všeho možného. Obávám se takhle jankovitě doprasená nebyla ta marxisticko-leninská ekonomika za socíku ani v 80. letech. Jen teď nemáme možnost juknout za nějakou železnou oponu, jak to dělají jinde jinak, takže nám to ani nepřijde.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-18 12:25:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tenhle problém nemá vůbec žádné elegantní řešení. Každé je nějak špatné. Každé někdo odnese a ne zrovna pohodovým způsobem. Co je ale horší, že den ode dne je to řešení čím dál víc nemožné a čím dál se v čase posouváme, tím hroznější důsledky bude mít pouhé etatistické krafání hubou pro ty, kteří se spoléhají na průběžný důchodový systém a lžispoření ve státním dluhu prostřednictvím penzijních fondů. Ta bohorovnost lidí hraničící snad s debilitou mě děsí. Nebude to prdel, až Evropa zvenezuelí...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-18 12:18:58 Titulek: Re: M A T R A C E ? [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1*

Prarodiče a táta mi vyprávěli: Jedna známá mých prarodičů si za první republiky platila do státního důchodového systému nejminimálnější možné minimum. Místo zbytku na důchod si kupovala zlato a stříbro. Po válce, když stát zrušil a vykradl penzijní fondy (děda) a měnovou reformou vykradl vkladní knížky (babička) a prarodiče o všechno na stáří tím pádem přišli, tahle paní měla na parádní živobytí, byť ofiko státní starobní důchod měla nulanulanicprd. Přestože o investování do drahých kovů nevěděla vlastně nic, pouze si dávala pozor na ryzost kovů a kupovala hala bala pamětní mince, starožitné mince, stříbrné tabatěrky, apod., prostě "hromadila" bez nějakého systému zlato a stříbro, bohatě jí to stačilo na luxusní život ve stáří.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 18:56:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A co je důležité. To, co provádějí s vklady střadatelů do 3. pilíře tzv.komerční banky, je nějak ve prospěch těch zákazníků?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 16:29:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vy po té době, po kterou tu exhibujete, bezpečně chápete rozdíl mezi prací pro dobrovolně platícího zákazníka a pro stát. Tak si to hovno račte pěkně zpátky nasoukat do Vaší ctěné prdele.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 16:27:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jaký je rozdíl mezi prací pro stát a prací pro dobrovolně platícího zákazníka bezpečně víte, tak nemelte kraviny.

3. pilíř je etatistická sračka, kdy penzijní fondy hradí (dokonce jsou ze zákona především povinny hradit) penězi střadatelů státní dluh. Ty tzv. nakupují státní dluhopisy jako údajně kvalitní aktivum. Dluh jako úspora???!!! Vysoko nadpoloviční většinu lžiaktiv penzijních fondů tvoří dluh státu. Správa této sračky není soukromopodnikatelská aktivita, ale ta nejsprostší vyžírka, jakou si je možno představit! Dobrovolností neodstraníte podstatu - že to jednoznačně vyžírka je. To bezpečně víte. Proč hrajete divadlo?

Já bych si autolékárničku v současné podobě skládacího M.A.S.H.e nekoupil. Mám obavu, že většinou obsahu bych ublížil sám sobě nebo druhému. Navíc už jsem za svůj život vyhodil nespočet lékárniček, protože vypršela (naprosto nesmyslná a zbytečná) expirace obsahu nebo sráč stát vymyslel jinou skladbu a ty píčoviny navíc se do původního obalu nevešly. Nebo z obavy před tínm, že nějaká uniformovaná opice mě bude buzerovat za nedokonale doplněnou lékárničku jsem prostě radši koupil certifikovanou novou. Nesmysl, kterej jsem ve skutečnosti nepotřeboval a část mé práce z důvodu rozmaru hovadného vládce letěla do pyči. V roce 1990 jsem si mohl koupit nějakou lékárničku a tu jsem mohl mít v autě dodnes. A dodnes bych ji nepoužil. Tak jako 99,9% řidičů, protože víc, než přilepit náplast nebo zavázat krvácení nikdo neumí a provádět jakkoli sofistikovanější zákrok je blbost, protože dřív tam bude profesionál od záchranky a bude po mě laikovi předělávat fušeřinu.

Nikde netvrdím, že by žádný zákazník nevyžadoval bločky nebo faktury. Zase diskutujete se svým hovnem. Vyráběly by se jen ty, které by někdo skutečně požadoval a v takové podobě, jaká by vyhovovala. Spousty papíru by se ušetřilo, protože faktury by bez těch všech vypíčených etatistických kolonek mohly být rozměru tak A5. Co jsem dodal a za kolik. Nebo dodák by byl/mohl být zároveň účtenkou a ušetřil by se jeden papír, který vzniká jen kvůli zákonům státu. Ti, kteří by je chtěli, ti by je dostali. Obrovská hromada ještě navíc neekologického speciálního běleného poměrně vysoce kvalitního papíru (který musí vydržet x-letou archivaci nebo musí být schopen termo nebo bůhvíjakého všemožného potisku všemožných pokladen a všech možných druhů tiskáren), který zákazníci nechtějí a nechávají ho na pokladnách obchodů a v hospodách u píp, jde kam? Je to hromada zbytečně zmařené práce na oltář vašich etatistických nenažraných prasat na všech úrovních. Od Babiše/Fica po v rozkroku veselé nebo vychcané mámy samoživitelky. Nebyla by vyhazována. Nebyly by jím okrádány firmy a živnostníci na zcela zbytečných nákladech. Spoustě živnostníků by na evidenci cash flow stačil linkovaný sešitek. Protože by nikomu nemuseli prokazovat své hospodaření, klidně by ho nosili sebou a zapisovali si do něj průběžně výdaje a příjmy. K čemu by jim byla hromada papíru ve skříni, když by nebyl žádný stát?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 14:25:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To jako že zase po tisící vymyslíte příšernou píčovinu a tu připíšete mě??? Toužíte po diskusi nebo po mé upřímnosti...?

Majitel silnice by snad něco takového na své silnici připustil? Připustil by, že díky řádění kokotů by prostě a jednoduše slušní řidiči (a to zejména ti obchodní, kteří nejvíc potřebují na silnici pohodu a plynulost, a ze kterých má největší vejvar) radši začali jezdit jinudy? Třeba i delší cestou, ale bez nebezpečných kokotů? Že by se všichni další, kteří jeho cestu nějak využívají (třeba majitelé benzínek, motorestů, pneuservisů...) odstěhovali pryč? Že by mu zbyl výrobní faktor, který by nenesl parádní zisk jako dřív, jen pár kokotů by si v podstatě za pár šupů z jeho silnice udělalo závodní rejdiště? Proč si proboha nenabiflujete náklady obětované příležitosti a nepokusíte se je pochopit? Náklady obětované příležitosti nejsou nic ancapáckého a platí univerzálně v lidské společnosti. A proč vůbec máte potřebu svá hovna cpát do klávesnice druhých?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 14:15:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale zase na druhou stranu můžeme v historii najít příklad, kdy došlo na téměř svobodném volném trhu k nepravému "monopolu". Šlo o působení Standard Oil v USA. K tomu tomuto "monopolu" došlo však kvůli tomu, že majitel firmy napřel veškeré své úsilí a snažení k tomu, aby co nejlíp uspokojoval potřeby zákazníka - zkvalitňoval a zlevňoval díky svým (zejména) logistickým nápadům svůj produkt a dělal ho tím zákazníkovi stále lépe a jednodušeji dostupný.

Je pravda, že někteří podnikatelé doplatili, spíš než na Rockefellerovo predátorství, na svou hloupost. Mnohým konkurentům nabídl odkup jejich podniku. Nepřistoupili na to a posléze když zbankrotovali, stal se jejich zkrachovalý podnik bezcenným. Jejich problém. Mnohým však, když koupil jejich podnik, nabídl, aby mu tam dělali manažery. Nemohl tedy konkurentům nabízet pitomé ceny za jejich podnik, protože by mu jako manažeři byznys lehce zničili. Někteří, a nebylo jich málo, si velice brzo za peníze od Rockefellera pořídili nový podnik, ale už moderní, podle Rockefellerova "foršriftu". Železniční přepravce mu skočil vyloženě na špek s cenou za přepravu. To ale byla jednoznačně jeho vyložená blbost a nenasytnost. Díky ní nakonec přišel o podstatnou část kontraktu s Rockefellerem, který objevil možnost přepravy suroviny a produktu trubkama - ropovody a realizoval to.

Na vrcholu "slávy", kdy měl Rockefeller 90% podíl na trhu s petrolejem, byl petrolej víc než 10x (!!!) levnější, než když začínal jako mladý kluk, kdy byl jedním z mnoha. Jedním z mnoha, kteří měli úplně stejnou šanci, jako on - místo primárně na zisk se zaměřit primárně na co nejlepší službu zákazníkovi. Přičemž (zejména díky nemožnosti Rockefelera si "duševně chránit" své nápady) konkurence na trhu neustále Standard Oil kopírovala a při první vhodné příležitosti (nalezení ropy na jihozápadě USA) lehce "monopol" Standard Oil zbořila.

Příběh Rockefellera v Číně s rozdáním snad milionu petrolejek a plechovek s petrolejem, je exkluzivní ukázkou jeho podnikatelských nápadů. Nápadů přesně v duchu - nabídnout kvalitnější a levnější servis, než který měl zákazník na trhu doposud. A získat tak i lidi, kteří doposud jeho zákazníky nebyli. I pro takového člověka - nezákazníka - udělat něco zadarmo s tím, že ho nijak dál nenutil k další kooperaci a nijak ho neodříznul od stávající nabídky. Že ho to muselo stát miliony dolarů? Že neměl úplně jisté, že to vyjde? To je právě rozdíl mezi podnikatelským záměrem zaměřeným na zisk prostřednictvím servisu zákazníkovi a podnikatelem zaměřeným pouze na zisk. Rockefeller vždycky tvrdil, že nelituje jediného dolaru, který byť i vyhodil do kanálu, ale vyhodil ho s cílem pokusit se zlepšit servis zákazníkovi.

Tento princip však funguje pouze na svobodném volném trhu. Trh v USA s těžbou a zpracováním ropy se mu hodně přibližoval a trh s prodejem světla a tepla v Číně byl tou dobou patrně zcela volný.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 12:55:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Začínám mít skutečně dojem, že stejně jako biflér ve škole, jste schopen celkem věrohodně a precizně recitovat, co jste se naučil (třeba z ancapu), ale stejně jako on máte problém to nabiflované aplikovat. Jak jste přišel na to, že atomové elektrárně konkuruje jen a pouze zase jen atomová elektrárna? Přece konkurence je poněkud širší a navíc existuje možnost substitutů. Při nedostatečném pokrytí nějakého území energií např. elektřinou z elektráren na daném území, vykvasí nabídka získávání elektřiny jiným způsobem, třebas solárních mikrosystémů - nabíječek, které rozbalíte jak karimatku a položíte na parapet okna, postačujících pro domácí potřebu televizí, noťasů, mobilů (najdete v nabídkách e-shopů. už dnes). Nejen to. Na daném území by stejně tak vykvasila nabídka nejrůznějších substitutů. Zařízení využívajících jiné médium (třeba na propan-butan v lahvívch). Poptávka po energetickém mediu by vyprovokovala podnikatele k pokusům ji uspokojit nejrůznějšími způsoby jak konkurenčními, tak substitučními. Některé jsou technicky na úrovni rohlíků a objevily by se na trhu hned, některé jsou až na úrovni jaderné elektrárny a tam by trvalo poněkud delší dobu, než by došlo k řešení. Je ovšem vůbec otázka, jak by vypadal bez státu trh s dnes záměrně síťovými nabídkami typu elektřina, plyn nebo voda. Tyto obory jsou (opakuji záměrně) státem organizovány a projektovány jako centralizovaná síť, protože jsou vhodným nástrojem nadvlády nad lidmi. Jsou zároveň velice sešněrovány privilegii, které stát uděluje pouze několika pečlivě vybraným "kmotříčkům". Je dost dobře možné, že bez zátěže těchto privilegií + zátěže vůbec všech legislativních prasáren, by bylo běžné, že téměř každá budova, každý jednotlivý byt/provozovna by své potřeby uspokojovaly diverzifikovaně. Bůh suď, jaké všechny nápady jsou v současnosti umrtveny tím, že díky privilegiím a legislativě se ani nikdo nezabývá uvažováním nějakým netradičním směrem. Je otázka, zda by měli na svobodném volném trhu všichni zúčastnění zájem na zhoršování kvality dodávek nebo její zlepšování. Zda by mohlo docházet k nějakým vážnějším výpadkům dodávek bez zásahu vyšší moci. Je otázka, nakolik by majitel(é) jaderné elektrárny oželeli megální zisk z prodeje energie a upřednostnili by nějaké třeba vyděračské blbnutí, kterého si oba dva umíme vymyslet dvě Tatry s vlekem, které by právě na tom svobodném volném trhu znamenalo pouze náklady a větší zisk by nepřineslo, protože zobchodovat/směnit lze pouze práci, která na tom území vznikne. Vydíráním zákazníků se její objem nezvětší a takový podnikatel nemá vůbec žádnou naději trvalé na zvýšení efektivity svého podnikání. A to zvlášť na tom svobodném volném trhu, kde neexistuje nějaké rozdělení lidí na zákazníky a dodavatele, ale kde každý v každém okamžiku v každém oboru může být z čistajasna kýmkoli a je komukoli potenciálním konkurentem. Nikdo neví, co má kdo za nápad, možnosti, znalosti, ..., které může na trhu uplatnit, kdykoli se mu zachce. Ze zákazníka se stát dodavatelem je otázka okamžitého osobního rozhodnutí, ne měsíců řešení (jakkoli složitých/jednoduchých, leč naprosto zbytečných a náklady vyžadujících) byrokratických "špílců" státu.

Asi zřejmě namítnete, jak při této diverzifikovanosti poznám kvalitu. Já klidně odpovím - NIJAK! Já tu kvalitu totiž vůbec nemám potřebu poznávat. Nevyvinu za mák úsilí, abych to dělal. Pouze ten dodavatel, který sám vyvine dostatečné úsilí, aby mi věrohodným způsobem prokázal svou kvalitu (což rozhodně není informace z reklamy), může mít naději, že se stanu jeho zákazníkem. Mě je jedno, jak to udělá. U některého dodavatele mi bude stačit důvěra v něj, kterou si u mě vybudoval předchozí svou férovostí. A je jedno, čeho férovostí. Kupuju např. ňamky potravinářské výrobky (samozřejmě, že na černém trhu bez daní a podobných lupičských sraček) od dodavatele, který je začal dodávat a dodává bez nějakého písemného důkazu. Je to mezi námi, kteří ho známe, důvěryhodná vážená osoba, která sama sobě je dostatečně průkazným argumentem kvality. Dál svou důvěryhodnost potvrzuje stálou a neměnnou kvalitou svých dodávek. Jiný mi bude muset doložit nějaké důkazy, o kterých já rozhodnu, zda jsou pro mě dostatečné, abych objednal. A nesnažte se mi namítat, že mi předloží 100 stránkový elaborát důkazů, abych si ho prostudoval, případně si zjednal ancapáckého poradce. Takového dodavatele kopnu do prdele rovnou i bez poradce. Musí to být bezpodmínečně důkazy, které já uznám za hodnověrné - tedy např. jednoduché a nekomplikované.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 12:06:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak víte, že služby řízení dopravy, její bezpečnosti a plynulosti si neobjedná třeba nějaký Svaz motoristů (nebo-li nějaká část řidičů)? Ostatně rozhodčí v jakémkoli sportu (což je analogie) slouží komu? Sportovcům v žádném případě ne?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 10:39:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha pardon. Protože se bavíte pouze o marginální části té etatistické zlodějny, nebudu vaši debatu zbytečně zatěžovat.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 10:36:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Hurááá!!!

Aspoň něco se podaří ulejt pře etatistickejma zlodějskejma sviněma! Sice to podporuje kartelizaci až monopolizaci některých oborů, ale každý halíř ukrytý před hydrou státu znamená, že ho majitel někde nějakým (nám neznámým) způsobem využije na zaplacení práce jiného člověka. Prostě proto, že ho nenechá jen tak ležet, ale právě ty velké korporáty, které žijí z dobrovolných plateb zákazníků (typu Amazon, Apple apod.) točí své peníze produktivně dál.

Až se ty vaše státy rozpadnou a chcípnou na bolševicko - monetaristickou neefektivitu a keynesiánské znehodnocení lžipeněz, rozpadnou se i tyto korporáty, protože přestane existovat ochranitelský stát, který si ty korporáty svými žoldáky a nechutnými zákony hýčká. Ale technologické, logistické a kdovíjaké ještě výsledky jejich snažení, které financují v současnosti z nezdaněných peněz, tu už budou navždy s námi.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 10:26:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ukrutná spousta "soukromých" firem (namátkou firmy opravující železniční a silniční komunikace, vyrábějící autolékárničky, MarkEETa, tiskárny všech účetních a daňových dokladů, dokonce i zaměstnanci tzv. komerčních bank minimálně v případě správy např. 3-tipilířních penzijních fondů, a mnoho a mnoho dalších) jsou lžisoukromé firmy, které ve větší nebo úplné míře nedělají nic pro dobrovolně platícího zákazníka, ale co a jak mají dělat jim nařizuje stát a vlastně nám plebsu stát pod hrozbou násilí nařídil ta svinstva kupovat nebo platit. A v mnoha případech tyto soukromé firmy vyloženě tyjí ze státního rozpočtu a samotné podnikání pro zákazníka mají jako bonus nebo sport k tomuto vyžírkovskému způsobu života. I nejposlednější ofiko registrovanej rolníček dostane za zmulčovanej hektar louky (což je jen zmařená práce, PHM a opotřebovaná technika - hodnota nikomu nikde žádná nevznikla) tisíce v dotacích. A bohužel, přesto, že v případě důchodců uznám, že je to poněkud (ale opravdu pouze jen poněkud) nepřiléhavé tvrzení (dál mě nedostanete), tak důchodce, kteří tyjí ze státního rozpočtu = daňové loupeže (byť se lže, že to je "zvláštní zcela mimo státní rozpočet" důchodová "šrajtofle") a ne z vlastních zdrojů, považuju za vyžírky. U dětí záleží na tom, čím se živí jejich rodiče. Pokud se živí (třeba i v tzv. soukromé firmě ať už jako zaměstnanci nebo jejich majitelé) zcela nebo především ze státního rozpočtu (státní zakázky, dotace, granty...), jsou i tyto vyžírkami, byť samy za to nemohou.

Ze 4 mio zaměstnanců je cca jen polovina zaměstnána v oborech, které by bez dobrovolně platícího zákazníka zbankrotovaly, protože jakékoli příjmy z daňové loupeže nemají.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 09:55:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přečtěte si něco o vodovodní síti v Londýně v 19. století.

To je jedna ze zmrdovin provokatérů, když tvrdí, že vyvrácením nákladové teorie hodnoty se staly náklady nepodstatné. Nevím, kde tuhle píčovinu vzali, ale neznám žádnou relevantní ekonomickou, ekonomicko-politickou nebo ekonometrickou vědu, která by tuhle hovadinu hlásala.

Kde jste proboha koho viděl/slyšel tvrdit, že stavět plynovod nebo atomovou elektrárnu je stejně jednoduché, jako péct rohlíky?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-17 09:49:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kontrolovat se souhlasem majitele neznamená automaticky - slouží majiteli. Vy to bezpečně víte. To totiž může znamenat, že službu objednal a platí majitel cesty (slouží majiteli) nebo že se souhlasem toho majitele je prováděna kontrola pro třetí osobu, která si kontrolu zadala (slouží třetí osobě) nebo že na kontrolách mají zájem obě dvě či více stran, dohodli se na nich a společně je zadali a hradí (slouží všem zadavatelům současně). Principy ancapu neznám nazpaměť jako Vy. Já se nikdy nic nešprtal nazpaměť, aniž bych chápal smysl toho, co se mám naučit a pak z našprtaných básniček konstruoval hovadiny. Já hlavně chápu jejich smysl. Na kontrolách na silnicích se klidně může dohodnout zcela v souladu s principy ancapu kdokoli, kdo na tom bude mít zájem. Výrok "kontrolovat se souhlasem majitele" je výrok záměrně nejednoznačný, abyste mohl po mé reakci účelově upravit/upřesnit jeho smysl a obvinit mě z nechápavosti. Předvedl jste opět Vaši zcela záměrnou goebelsovštinu - trošku pokroutit a pomuchlat cizí tvrzení a pak vypustit do světa provokaci.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-16 19:36:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Majitel roury jakým konkurentům proboha? Že by si do jeho roury nemohl nikdo strčit tu svou? Prokrista Vy budete plácat kraviny za každou cenu...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-16 18:29:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Trochu? Trochu???!!! To je do nebe volající drzost! Ty dobytku, vaše zkurvené státy okrádají produktivní část lidí, jichž je v tom zpraseném státu už jen cca 20% (!!!), o daleko víc než polovinu vytvořených hodnost a ty zmrde napíšeš "TROCHU TOHO ZISKU"???!!! Sereš si do klávesnice??? To už fakt začíná být na vzpouru. No prostředky a technologie už na to v podstatě jsou. Skončí to tu jako v "Madurovu". Cca 80% lidských odpadků zjistí, že jsou na světě úplně zbyteční. Nebude mi jich líto. Víte Kefalín, lidí je stejně jako sraček.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-16 18:23:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
U něj člověk bezpečně ví jediné. Že to je blb. Ale aspoň něco.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-16 18:19:50 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha. Takže čurákem jste zůstal, jak jsem ostatně očekával.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-16 18:18:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Policajt v ancapu bude sloužit majiteli dopravní cesty? No aspoň někomu do prdele bude sloužit. I když teda nevím, proč by měl sloužit ausgerechnet majiteli cesty a ne např. pojišťovně (třeba chránit majetek pojištěnců před čuráky, kteří to mají s vlastnictvím "jinak" a nevědí si rady při pohledu na cizí dům/auto/zahradu...) nebo ještě někomu jinému. Teď je policajt k ničemu, neexistuje vztah dodavatel - odběratel, ze kterého by plynula jeho odpovědnost a slouží vlastní samolibosti.

Dodavatele plynu už jsem kvůli nespokojenosti měnil. Kvalita dodávky nespočívá jen ve výhřevnosti nebo tlaku plynu. A v tomto Vámi zmíněném ohledu zjistím úplné hovno se státem jako bez něj.

To všechno Vy bezpečně víte, jen ze sebe děláte ještě většího pitomce, než jsem čekal. Stále se potřebujete vzdálit od jádra pudla.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-14 21:32:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ty píííčooo!!! K blahobytu se prodaníme!!!
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-14 21:28:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
oprava:
tím pádem nebude vyhazovat z mého bytu
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-14 21:26:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přesně!!! Na to, abych radil plynárenské firmě skutečně nemám (vlastně vůbec žádné) vědomosti. A přesně!!! Plynárenskou společnost mohu i bez těchto znalostí kritizovat za to, že mi nedodala vůbec žádný nebo dodala nekvalitní plyn. Nebo snad proto, že jsem neabsolvoval na technické univerzitě obor těžařství nerostných surovin se mám jak debil spokojit se špatným dodavatelem? No vtip je nejen v tom, že (opět) jen prudíte. Vtip je i v tom, že zcela bez těch znalostí se mohu na špatnou plynárenskou firmu vykašlat a ani jí ani nikomu jinému nemusím kvůli mé nespokojenosti vymýšlet nějaká konkrétní řešení problému. Vtip je dokonce i v tom, že já si totiž vůbec nepotřebuju za každou cenu kopnout do státu, stejně jako si vůbec nepotřebuju kopnout do špatné plynárenské firmy. Zajímavé však je, že pokud se rozhodnu, že se na plynárenskou firmu nebo vůbec na plyn vykašlu (dokonce z jakéhokoli důvodu - ta plynárenská firma může být klidně superkvalitní!), žádná cizí svině mě kvůli tomu nemůže a tím pádem nebude nevyhazovat z mého bytu, ani (třeba pod hrozbou uvěznění) se mi do něj vnucovat s jí preferovaným dodavatelem plynu. Zatímco když se mi do bytu bude dobývat státní policie, na kterou seru, dělá se mi z ní blivno a neobjednal jsem si její služby...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-14 21:09:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stejně mi to nedá. Zkusím to polopatě a když to nezabere ani teď, tak už fakt nevím...

Kdybyste se mě zeptal před dvaceti lety, co má dělat rozhodčí na ledě proti faulům a pro plynulost, férovost a bezpečnost hry, nevěděl bych. Rozhodně by mě nenapadlo, že má rozhodčí na hokejisty v průběhu hry volat "Bez faulu!", "Nedrž ho!", "Nehákuj!", "Vidím tě!", "Neser, začnu čistit!" apod. Myslel jsem, že Vám to docvakne jako analogie k dopravě na silnici. Že pochopíte, že místo toho, aby na problematickém úseku jeden čurák seděl za křovím s radarem a další dva čuráci blokovali parkoviště, na kterém vybírají výpalné, měli by ti tři vzít své pomůcky, vybavení techniku a znalosti a obrazně řečeno na řidiče "volat" (ve skutečnosti jim nějakým způsobem dávat upozornění) "Zpomal!", "Bacha nebo vyletíš ze silnice!", "Vidím tě!", "Neser, začnu čistit!" apod. Já jsem skálopevně přesvědčen, že Vám to docvaklo, jen potřebujete za každou cenu zbytečně provokovat. Konkrétnějšího ze mě ale nedostanete nic, protože podobně, jako nejsem expert na řízení hokeje, nejsem expert na řízení dopravy. Jen mi je jasné, že s tupým primitivním vylučováním hokejistů se to má stejně, jako s tupým primitivním pokutováním řidičů. Ani jedno nepovažuju za prevenci.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-14 20:45:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No já mám obavu, že tohle norbertsnv vůbec nechce. Já jsem to opět (blbec blbá pitomá) zkusil a opět jsem se přesvědčil, že on chce jen kydat za každou cenu protiklady, i kdyby to blbosti nebo dokonce různé pokroutky a lži vkládané druhému do úst byly.

Já fakt nevím, co by měla dopravní policie dělat na nějakém problematickém úseku místo vybírání výpalného od lidí, kteří nikomu nic neprovedli. Není to můj obor. Nic o něm pořádně nevím. Jsou to policajti, kteří na to mají nejen vybavení, ale dokonce i vysokou školu, kde se to vyučuje. Měl jsem snad radit ing. Hrdličkovi, jak má postavit Favorita? To samé. Je to jeho obor, jeho vzdělání. On má všechny předpoklady k tomu, aby zkonstruoval dobré auto. Já, když bude dobré, tak to budu kvitovat, když bude špatné, řeknu, že to je žebřiňák. Nemusím vysvětlovat, jak má být zkonstruováno dobré auto. Proto jsem uvedl příklad z jiného oboru (hokej), kde si hokejová "police" umí poradit s tím, aby hra byla co nejkvalitnější (aniož bych to dokázal nějak kvantifikovat). Já chápu, že (stejně jako já) si nedokáže norbertsnv představit, co asi tak by se dalo na silnici nebo v hokeji dělat. Nikdy mě nenapadlo vymýšlet a radit hokejovému svazu, aby hokejoví rozhodčí měli mikrofon, aby bylo slyšet, jak usměrňují hráče od faulů a tím hru. Bez toho bych možná ani nevěděl (nebo se to dozvěděl bůhví kdy), že se to na ledě mezi rozhodčími a hráči děje. Ale vyloučit půl mužstva, protože nedokážu uřídit hru je projevem neschopnosti rozhodčího, ne sportovních fanoušků, kteří mu mají vymýšlet, jak to má dělat. Stejně tak vybírat výpalné na blbém úseky, aniž by se cokoli na blbosti toho úseku změnilo není prevence, ale neschopnost. Jsem hluboce přesvědčen, že norbertsnv tohle (a nejen tohle) velice dobře chápe. Že velice dobře ví, co mám na mysli. Jak se k celé diskusi (nejen téhle) staví, jsou jen jeho vědomé a záměrné naschvály. Nic víc.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-09-14 20:25:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nevím, proč bych měl vymýšlet jakékoli firmě, jejíž jsem platící podnikatelský záměr. Já požaduju výsledek (produkt nebo službu) a mám totálně na háku, jak to má "můj" krám dcělat, aby měl chleba. To je jeho problém, jinak jdu jinam. Srovnání s množstvím dodávaného plynu je záměrná hloupost, protože bezpečně víte, že to, o čem jsme se bavili, nelze nijak kvantifikovat. Popsal jsem dostatečně, v čem vidím problém, že to ignorujete mě vůbec nepřekvapuje. Až mě plynárna nebude schopna ochotna dodat plyn, nebudu "hejtovat" a objednám u jiného dodavatele. U policie jsem v pasti a ještě jim mám vymýšlet, co mají dělat (analogie - mám vymýšlet, jak má někdo dostat plyn ze země ven a k mému kotli?)? Nasrat.

Nějak si nedovedu vzpomenout, co úžasňáckého dopravní policie dělá.
logo Urza.cz
kapky