Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele JameEnder (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: JameEnder Čas: 2024-01-03 23:36:00 Titulek: Szaszián propadl z průzkumu [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Jako člen SFL tě můžu ujistit že většina z nás chce legalizaci drog kvůli víře ve vlastnictví svého těla, ne kvůli "pozitivním dopadům".

Nehodnotil bych osobnosti všech členů spolku závisle na jednom článku na internetu. Dávám za 5, příště si zjisti víc :).
Web: neuveden Mail: schován
Tak přispívají pro svůj dobrý pocit, ne?
Web: neuveden Mail: schován
Fyzické násilí opakovně nahlašováno, řešení žádné.

Pokud je permanetní nátlak ve formě řvaní, ponižování a ostrakizování potřeba, tak jsem asi úplně mimo ve výchově.

Popsáno v odpovědi nahoře.
Web: neuveden Mail: schován
Co mělo s poskytnutím vzdělání společného fyzické násilí v kabinetu, permanentní nátlak a psychické šikanování v hodinách? Díky za odpověď! :)
Web: neuveden Mail: schován
Teror je to že tě stát donutí docházet do budovy, kde tě pravidelně terorizuje personál po dobu 9 let :)
Web: neuveden Mail: schován
Je jediný rozdíl mezi keynes a rakušákama elastické peníze? Mám za to že jsou součástí rozdílů i státní regulace a následný pokřivení trhu.
Web: neuveden Mail: schován
Tohle mi příjde jako zcestný příklad k mýmu originálnímu. Pružné a rigidní peníze se v teorii nevylučují, obě koexistují a jsou to vlastně dvě různé věci. Proto se nebavíme o přesnosti, nýbrž o těch vlastnostech. Co člověku vyhovuje je poté na preferenci.
Web: neuveden Mail: schován
Bude lepší pro člověka věřit v teorii která je přesná, nebo je pro něj lepší se řídit tou která přesná není?
Web: neuveden Mail: schován
Dodatek! Ještě může nastat situace kde ani jedna není přesnější a obě jsou hloupost.
Web: neuveden Mail: schován
Nejde o preferenci jak žít, jde o ekonomickou teorii která se snaží pozorovat a popsat lidské jednání na trhu. Pokud jsou tyto dvě perspektivy v rozporu, pak jedna z nich bude přesnější ve svém popisu. Preference jak žít je pak třeba ta zmrzka :)
Web: neuveden Mail: schován
V tomhle případě je tedy pravda že platí buď 1. a 2. zároveň, nebo Sayův zákon, ne oboje.
Web: neuveden Mail: schován
Mám pocit že tu jedna univerzální pravda je, jen je právě velmi těžký se k ní dostat. Příjde mi zvláštní že by tu byly dvě "pravdy".
Web: neuveden Mail: schován
Jakto? Srovnání smysl dává, když mají oponující strany "vlastní pravdu" (helio vs geo, keynes vs rakušáci). Ani u helio vs geo nebyla všeobjímající universální teorie která by zahrnovala oba názory, protože je jeden špatně.
Web: neuveden Mail: schován
Aspoň z jeho odpovědí nemám pocit že by se snažil existenci nemocí popírat. Naráží (dle mého) na způsob léčení (a to jak jsou léky blbě přístupný pro lidi který si nezajdou pro razítko od Státem vybraným osvícencem™).
Web: neuveden Mail: schován
Lojzo, čtu tu celej ten thread a hrozně mě mrzí že je 90% tvých odpovědí čistej ad hominem, protože by to tu jinak vytvořilo hodně zajímavou a přínosnou diskuzi.
Web: neuveden Mail: schován
Jakto?
Web: neuveden Mail: schován
A v čem se tahle forma kooperace vylučuje s individualismem?
Web: neuveden Mail: schován
V čem je přesně dobrovolná kooperace kolektivizmus?
Web: neuveden Mail: schován
Samosebou, jen to procento těch nezvladatelných dětí by v jiných systémech mohlo být menší. Samozřejmě volný vzdělávací model nebude vyhovovat všem.
Web: neuveden Mail: schován
Nene, ale většinou z volnějších vždělávacích systémů jako je třeba Sudbury nebo Montessori vychází "menší" frackové, ani se tam třeba často nevyskytuje šikana (až na vzácné případy).
Web: neuveden Mail: schován
Souhlasím, ovšem stejný frackové často nejsou na volných školách.
Web: neuveden Mail: schován
Ale jako "frackové" se nenarodí, většinou fracky tvoří právě ten systém který máme.
Web: neuveden Mail: schován
Vláda to totiž očividně neumí a ani umět nemůže.
Web: neuveden Mail: schován
Krátké a extrémně trefné. Moc povedený text!
Web: neuveden Mail: schován
Naprosto souhlasím, líbí se mi jak se snaží zaujmout i studenty. Poté co dokecá o tom že by mělo mít každé dítě individuální přístup a jak to určitě stát zvládne zařídit, o pár stránek později napíše "NÁPAD, a co mít 5x týdně povinně tělocvik s profesionálními trenéry".
logo Urza.cz
kapky