Efektivní výběr daní – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2019-02-27 00:00:02

Efektivní výběr daní

Efektivní výběr daní je zaklínadlem mnoha politiků, kterým když se povede vybrat více peněz na daních než jejich konkurentům, mají tendence se tím dokonce chlubit; důležité je si uvědomit, že toto chlubení není ekvivalentem radosti majitele soukromé firmy z vyšších zisků, neboť tyto znamenají (není-li ona společnost napojena na stát) dobrovolné platby od zákazníků, ergo tedy i kvalitní práci na straně poskytovatele služeb, který zjevně dobře uspokojoval potřeby svých klientů. Když však politik vybere vyšší daně, neznamená to, že by pro někoho něco udělal, za což by mu dotyčný dal své peníze, nýbrž prostě přinucení lidí k tomu, aby pod hrozbou násilí proti své vůli odevzdávali státu ještě více zdrojů, přičemž v rámci toho procesu nedochází k žádnému zvyšování bohatství, naopak; vychloubání se takovým jednáním je pak něco, jako když se lupič chlubí, kolika lidem ublížil a oloupil je.

Jedním z oblíbených triků, kterak výběr daní navýšit a ještě přitom získat sympatie značné části elektorátu, je zvyšování daní bohatým a velkým firmám; i když úplně pomineme populismus takového kroku a motivace závistivých socialistů, kteří takovému loupení tleskají, tento přístup celkem jasně ukazuje, že cílem státu není nic než urvat co nejvíce – více daní ty, od kterých očekává, že by se dali ještě trochu podojit. Až tedy zase příště uslyšíte populistické řeči na téma progresivního zdanění a přívětivějšího daňového systému pro malé firmy a živnostníky, nenechte se zmást; nejde o nějakou dobrotu ze strany státu, ale čistě o to, daňová zátěž je už tak vysoká, že by to poplatníci nemuseli unést, takže je třeba jim trochu ulevit, aby nepřestali sypat úplně (ne že bych s každým snížením daní nesouhlasil, jen se snažím ukázat věci v širších souvislostech).
Přečtení: 18334

Reagujete na tento komentář:
Autor: Mastafos (neregistrovaný) Čas: 2019-02-27 14:11:16 Titulek: Re:
Norbertsnv - To je zvrácená logika. Krádež je, když násilím někomu něco vezmu proti jeho vůli. Když nezaplatím daně, tak jsem v podstatě nikomu nic nevzal. Stát sám o sobě nic nevlastní, jen je spravuje peníze, které mu odevzdáme. Já když neodevzdám zloději peněženku, tak jsem jej okradl?
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Taky je populární zvyšovat daně u alkoholu a cigaret,
nebot tím dochází k vochraně zdraví chlastajících a kouřících vobčanů...

Ted jak sem zahlídnul se ti naši Piráti pustili do prostitutek, nejspíš to bude tím, že každej pirát má v nějakým tom přístavu nákou tu svoji prostitutku,a tak i pro ně chtějí zavést státní dobro, inu bejt Pirátem není žádnej med, jak říkal Forrest...
Web: neuveden Mail: schován
Urza, nemiešajte dohromady efektívnejší výber daní (= menej daňových únikov a podvodov s DPH) a zvyšovanie sadzby dane, nie je to to isté.
Autor: velkej Ká Čas: 2019-02-27 08:46:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Každý daňový podvod nebo únik znamená, že ty peníze zůstávají v rukou těch, kteří s nimi umí naložit lépe. Kdyby ty peníze lépe utrácel stát, nemusel by používat hrozbu násilí, daně by mu lidé platili dobrovolně, a kolik by chtěli.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-02-27 09:04:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To bych tedy chtěl vidět, kolik že by lidé tomu státu dávali dobrovolně na jeho provoz, nejspíše by si vobratem ruky místo státních služeb pořídili ty soukromé a každej by si platil co by chtěl místo toho aby platil to, vo čem rozhodli politici...
Ale von stát má tu vobrovskou výhodu co nikdo jinej nemá,
přes stát totiž lze buzerovat ty druhý aby nedělali co nechceme,
takže těžko říci co by nakonec zvítězilo, zdali rozum nebo strach z těch druhých...
Autor: norbertsnv Čas: 2019-02-27 09:23:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Daňový podvod je obyčajná zlodejina, pýtať si od štátu vrátenie DPH ktorú ste nezaplatil je krádež.
Nezaplatenie DPH je iba parazitovanie, získavanie neodôvodnenej výhody oproti subjektom platiacim DPH tým že aj neplatič má rovnaký prístup ku štátnym službám ako platiči. Nemýľte si ankap s neplatičmi, v ankape kto nezaplatí nemá prístup ku službe.
Autor: gregoryMc Čas: 2019-02-27 09:27:42 Titulek: Re:paraziti [↑]
Web: neuveden Mail: gregor v doméně dieselplus.cz
mluvíte o morálce ...moc pěkný, nějak jste zapomněl, že na začátku je hrozba násilím, je legitimní se bránit násilnému vymáhání, byť tím, že násilníka vožulím....
Autor: Mastafos (neregistrovaný) Čas: 2019-02-27 14:11:16 Titulek: Re: [↑]
Norbertsnv - To je zvrácená logika. Krádež je, když násilím někomu něco vezmu proti jeho vůli. Když nezaplatím daně, tak jsem v podstatě nikomu nic nevzal. Stát sám o sobě nic nevlastní, jen je spravuje peníze, které mu odevzdáme. Já když neodevzdám zloději peněženku, tak jsem jej okradl?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-02-27 14:37:42 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
A ako inak než krádež chcete nazvať stav že využijete nejakú službu a potom za ňu odmietnete zaplatiť? A čo má zlodej peňaženiek spoločné s poskytovaním služieb?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-03-02 12:23:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tuhle lež si strč do prdele. Já žádné služby nepoptávám od státu. Stejně jako jsem nikdy nepoptával jídlo, boty, bydlení, ... od státu, nepožaduju od něj nic. Chcípneš i s tím svým státem a jeho monopolními plesnivými paslužbami. Venezuela je jediným možným osudem etatistů. Zaslouží si to.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-03-02 19:20:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nerob zo seba ešte väčšieho debila než si, veriť tvojim klamstvám že nevyužívaš žiadne služby poskytované štátom môžu iba fanatickí obdivovatelia vašej chorej ideológie.
Autor: pz100000 Čas: 2019-03-03 00:28:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
>> Tuhle lež si strč do prdele.

Lzive otazky!
Ze Vy se, Vy sibale, tim vikendem zase probumbavate, co?
Autor: Bender Rodriguez Čas: 2019-02-27 14:41:50 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Danovy podvod je zlodejina a parazitovanie na tych, co dane platia. Hm.
Takze ten, co sikovnym sposobom neplatil Al Caponemu vypalne, tak bol zlodej, pretoze neplati, a aj tak vyuzival sluzieb "ochrany".
Ty si v tom etatistickom sialenstve odporujes v kazdej druhej vete.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-02-27 14:58:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Bender, ak nedokážeš rozoznať štát od mafie tak sa nestrápňuj diskutovaním.
Autor: pathy Čas: 2019-02-27 15:47:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zrovná SK štát je momentálne kompletne v rukách mafie SMER, ktorý sa už ani nehrá na mafiu s ľudskou tvárou. Kradnú v miliardách, unášajú vraždia, sekty trestné činy mafiánov zametajú ich sudcovia a prokurátori pod koberec. Ešte nejaký múdry argument máte tam v spišskej?
Autor: norbertsnv Čas: 2019-02-27 16:58:55 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
A ako tvoja nenávisť ku SMERU súvisí s tým že podvod s DPH je podvod ako každý iný?
Autor: pathy Čas: 2019-02-27 19:02:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
K podvodom s DPH som sa nijako vyjadroval. Tiež si myslím, že fiktívne faktúry za účelom podvodných vratiek DPH sú svinstvo.
Ale keď už sa pýtaš, moja nenávisť k SMERU súvisí s podvodmi s DPH tak, že všetky DPH podvody na SK sú robené pod záštitou mafie SMER.
Autor: Bender Rodriguez Čas: 2019-02-27 17:07:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Coby som nevedel. Stat ma pri vymahani vypalneho viac trpezlivosti, pretoze je najsilnejsou monopolnou mafiou.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-02-27 18:59:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Tým nezmyslom len potvrdzuješ moje tvrdenie.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-03-02 12:15:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ta banda zmetků, co tu už měsíce a měsíce opruzuje, jsou zmrdi, kteří neumí žít jinak, než z okrádání druhých. Obhajoba daní a relativizace vlastnictví je z toho jednoznačně usvědčují. Dožiju se toho zadostiučinění, že podobné svině budou chcípat hlady.
Autor: Mistr XY (neregistrovaný) Čas: 2019-02-28 02:14:14
Bylo by super založit v Čechách stranu která by měla za cíl rušit zákony a zavést systém dobrovolných daní. Zrušit povinné daně tím by sme se stali daňovým rájem pro zahranični korporace, které , když už by u nás byly, tak by nás měli rádi. xD a třeba i začali zvyšovat platy.... mimochodem svůj plat bych dal do loterie mezi mé voliče..xD
logo Urza.cz
kapky