Jak politika ničí rodinu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2020-10-21 00:00:02

Jak politika ničí rodinu

Mnoho konzervativních politiků se netají svým politickým programem na podporu rodiny. Tyto programy považuji za výsměch všem, kteří skutečně rodinu podporují. Tito politici totiž podporují pouze určitou formu určité rodiny, navíc placené z daní všech. Běžně prosazovanou „tradiční“ rodinu vnímám hlavně jako sociální inženýrství, které jde proti vědeckým poznatkům, ukazujícím, že člověk není tak úplně monogamní tvor, nebo že homosexualita evolučně vznikla pravděpodobně za účelem optimalizace přenosu genetické informace (gay v určitém minoritním zastoupení zvýší šanci na přežití svých příbuzných, než byl-li by heterosexuální a sám plodil potomstvo, o které se v čase krize nezvládne postarat). Rodič může být kdokoli, koho dítě za rodiče považuje, protože k němu získalo důvěru.

Chceme-li podporovat rodinu, je třeba podpořit prostředí, ve kterém je jakékoli skupině lidí, kteří spolu mají kladný vztah a mají určité materiální podmínky, umožněno svobodně vychovávat dítě (dnes některé kmeny např. vychovávají děti kolektivně, v paleolitu to bylo běžnější). Zmínění politici rodinu nepodporují, naopak ji narušují svými zákony, které umožňují uzavírat manželství (etymologičtí puristé nechť tomu klidně říkají jinak) pouze muži a ženě a neumožňují uzavírat ani polygamní sňatky. Člověk, jenž chce založit rodinu nesedící do škatulek naší společnosti, si dvakrát rozmyslí, zda ji vůbec zakládat chce, pokud v jejím ohledu nemá absolutně žádnou právní jistotu; třebaže si to přeje a má k tomu dostatečné kompetence. Legislativně nejspíše ubíráme množství rodin, které by na našem území mohly existovat, dále lidi ochuzujeme o možnost žít v takovém rodinném uspořádání, které by potenciálně nejvíce mohlo vyhovovat jejich potřebám. Rodinu neničí homosexuálové, kteří ji často sami chtějí založit, tu ničí hlavně politika.
Přečtení: 18594

Reagujete na tento komentář:
Autor: Szaszián Čas: 2020-10-21 08:17:05 Titulek: Re:
To musíte byť vy ankapisti vo všetkom za každú cenu naopak? Dalo by sa pochopiť že existuje skupinka, ktorá má napr. na ekonomiku odlišný názor než mainstream, ale vy máte opačný názor na všetko
- A čemu se to nápadně podobá? Napadlo Vás to samé? Napovím: Něco, o čem se v posledních letech hodně, hodně mluví… Předtím se na to stovky let sralo… Jedno slovo. Už víte? Napište.
Autor: Urza Čas: 2020-10-21 13:14:50 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Někdo mi napsal, že jste se prý vyjádřil, že pokud řeknu, že si Vás ve Stokách nepřeji, tak sem přestanete psát.
Sice tomu moc nevěřím, protože jsem to už říkal, ale tak znovu: Nepřeji si Vaše komentáře celkem nikde, tedy ani ve Stokách.
Autor: Szaszián Čas: 2020-10-21 14:17:46 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1. Bylo to tak, že jste mě nejprve na Stokách ze Stok vykázal, a pak, asi po měsíci kdy jsem tady nediskutoval, jste mi na YouTube diskutování na Stokách opět povolil.
2. Opět a znovu neznalost sémantiky. "Přát si" je málo. Je třeba "zakázat". Přát si můžete, co chcete, jde o to, zda mi diskutovat zakážete.
Je to jako s Pane abbé, nenávidím to, co píšete, avšak položím život za to, abyste to mohl dál psát. Když Voltaire nenávidí, co abbé píše, jistě si NEPŘEJE, aby to abbé psal. Přesto nechce, aby mu to bylo zakázáno. Vidíme, že "nepřát si něco" neimplikuje "chtít to zakázat". A mutatis mutandis to platí pro naši situaci. Vlastník fóra může říct: "Nenávidím, co píšete, ale nechci své fórum cenzurovat". Když vlastník fóra nenávidí, co osoba píše, jistě si NEPŘEJE, aby psala. Přesto ji to nechce zakazovat. Opět: "Nepřát si něco" neimplikuje "chtít to zakázat".
Takže v diskuzi s tím blbečkem Benderem jsem to myslel tak, že když mi ZAKÁŽETE na Stokách diskutovat, tak zde samozřejmě přestanu diskutovat.
To jsou argumenty, co? Szasziánská úroveň; na to nemáte…

P.S. Jinak oceňuju, že mě někdo bonznul. Pobavilo.
Autor: pavel77 Čas: 2020-10-21 14:48:03 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
WTF. Tohle jsi napsal:
" S ad hominem jsi začal ty, soudruhu. Já jsem se k němu snížil, jen aby ti ukázal, že ho umím taky, a mnohem líp.
Co se týče opuštění Stok, stačí aby Urza napsal, že si mě tu <b>nepřeje<b>, a já se tu přestanu vyskytovat, resp. přestanu tu psát. Úplně stejně jako když Urza napsal, že si nepřeje, abych tu začínal o psychiatrii; prostě jsem to přestal dělat. Ale ty, soudruhu, mě odsud vyhazovat nebudeš… "
(zvýraznění moje)
Jestli je takové popírání sama sebe Szasziánská úroveň, tak to teda Szasz asi moc extra myslitel nebyl.
Autor: Szaszián Čas: 2020-10-21 15:14:14 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Každopádně szasziánská úroveň není chytání za slovo. To je pravý opak szasziánské úrovně. Slova odkazují k věcem. To je to anglické "refer to sth". K jakým věcem, je spoluurčováno kontextem. Záměrně opomíjet kontext a zdůrazňovat slovníkový význam slova je "chytat za slovo". Což je stupidní a szasziáni to nedělají.
V diskuzi s Benderem jsem si opravdu nehlídal každé slovo. Stoky jsou hospoda, ne traktát.
Abych dokázal, že už před těmi pár dny jsem věděl, co dnes – že nezáleží na "přát si", ale na "zakázat" – kopíruju Urzovo vyjádření, které jsme OBA chápali za povolení diskutovat na Stokách: Psát tak můžete celou dobu, nikdy jste zabanován nebyl. Pouze jsem vyjádřil, že si nepřeji, abyste to dělal; stejně jako si nepřeji, abyste psal sem. Na tom se nic nemění, nepřeji si to ani teď.

Je třeba si uvědomit, že je v tom skutečně zásadní rozdíl: přát si můžete bez konsekvencí cokoliv, ale zakazovat už je cenzura.
Autor: pavel77 Čas: 2020-10-21 23:58:30 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Míň keců Szasziáne. Nikdo tu žádné slovníky nevytahuje, jen Vy. Něco jste napsal a Urza na to přesně podle toho zareagoval. A vy jste to odmitnul.
Můžete to zaobalit jako obvykle a ještě přidat jak jste neskonale úžasný a my okolo blbí. Ale je to jen trapná výmluva.
Autor: Viktor Souhrada (neregistrovaný) Čas: 2020-10-22 02:07:36 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Szaszián je zamilován do Lídy. Ale Lída ho nechce. Proto tady má blbý kecy.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2020-10-22 08:33:22 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Už si konečně najdi psychiatra
Autor: norbertsnv Čas: 2020-10-21 14:49:31 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Správne, nenechaj sa oblbnúť ako JakubG !
Autor: Honza (neregistrovaný) Čas: 2021-04-13 10:14:44 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Abbé sdělil světu: „Když Voltaire řekne, že si nepřeje, abych říkal to, co Voltaire nenávidí, tak že to říkat přestanu.“ – sémantika. Přání stačí, pokud jej někdo dal jako podmínku změny svého chování.
Autor: Viktor Souhrada (neregistrovaný) Čas: 2020-10-21 20:09:42 Titulek: Re: Co na to Luke Skywalker? [↑]
Nekompromisně mazat a ono ho to přestane bavit, blbečka.
Web: neuveden Mail: schován
To musíte byť vy ankapisti vo všetkom za každú cenu naopak? Dalo by sa pochopiť že existuje skupinka, ktorá má napr. na ekonomiku odlišný názor než mainstream, ale vy máte opačný názor na všetko: na očkovania, na globálne otepľovanie, na COVID19 atď. a teraz ku tomu všetkému ešte idete tvrdiť zjavný nezmysel že najprirodzenejšie rodinné usporiadanie, teda muž, žena a prípadne deti je sociálny konštrukt? Nie je to náhodou presne naopak, že sociálny konštrukt sú tie tzv. registrované partnerstvá?
P.S. Nezabudnite to skopírovať na facebook :-DDD.
Autor: Szaszián Čas: 2020-10-21 08:17:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To musíte byť vy ankapisti vo všetkom za každú cenu naopak? Dalo by sa pochopiť že existuje skupinka, ktorá má napr. na ekonomiku odlišný názor než mainstream, ale vy máte opačný názor na všetko
- A čemu se to nápadně podobá? Napadlo Vás to samé? Napovím: Něco, o čem se v posledních letech hodně, hodně mluví… Předtím se na to stovky let sralo… Jedno slovo. Už víte? Napište.
Autor: Honza Čas: 2020-10-21 09:49:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
To není opačný názor, to je názor na rozšíření možností.
Opačný názor by bylo třeba: Páry opačného pohlaví nesmí vstupovat do manželství, ostatní varianty mohou.

"najprirodzenejšie rodinné usporiadanie" - víte něco o historii? O pralesních kmenech, kde funguje výchova celým kmenem dodnes? O širokých rodinách, ve kterých mají své místo i babičky, dědečci, tetičky, strejdové, bratranci apod.?
Nukleární rodina je tu teprve posledních pár desítek let...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nukleárn%C3%AD_rodina
Autor: norbertsnv Čas: 2020-10-21 10:31:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
A prorodzené je že tie babičky a dedkovia, tetičky a strýcovia bratranci a sesternice sú usporiadaní zase do nukleárnych rodín muž+žena+ak majú tak deti. A nie do párov rovnakého pohlavia. A áno, som si vedomý že v muslimských krajinách sa považuje polygamia za prirodzenú, ale ani tam nepovažujú za prirodzené páry rovnakého pohlavia, tam ich niekde aj fyzicky likvidujú.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2020-10-21 11:55:19 Titulek: Re: [↑]
Nechaj sa zaočkovať proti nejestvujúcemu vírusu a keď ťa vláda opäť oklame fantáziami strachu, nabehni ihneď pred zelovoc, kde doviezli čerstvé banány, aby si bol okamžite odolný a ešte poslušnejším zombiakom a napokon sa necháš aj očipovať pečaťou Antichrista, znakom šelmy 666.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2020-10-21 12:23:46 Titulek: Re: [↑]
Im sa páči dnešný skazený svet, by sa chceli uvoľniť od etatizmu, ale ponechať všetko čo už etatizmus násilím vnútil. Tiež budujú peklo na Zemi, iba bez ústrednej autority, zmeniť formu, nie obsah.
Autor: parek (neregistrovaný) Čas: 2020-10-21 13:02:01
Tal vazeni a mame to. Ten curak prymula uz nas zavira doma, strasne "brzo". At jdou do pici uz!!
Autor: Odpověď (neregistrovaný) Čas: 2020-10-21 19:18:27 Titulek: Evoluce
K té monogamii. Máme tady něco jako oxytocin a vasopresin, které mezi jednotlivci vytváří dlouhodobá až doživotní pouta.

Ale když jste u té evoluce, možná by stálo za to, kdybyste své anarchokapitalistické přesvědčení konfrontoval právě s evoluční a behaviorální biologií, antropoligii a socioligii. Třeba jaké jsou důvody válek, teritoriální spor, řešení konfliktů a tak.
Autor: Ondrášeček Čas: 2020-10-24 14:06:13 Titulek: Re: Evoluce [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To přece neznamená, že si mezi sebou tohle pouto nemůže udělat více lidí najednou, ne? :)

OK, rád bych. Nějaký tip, kde začít?
Autor: li Čas: 2023-01-30 10:10:35
Web: neuveden Mail: schován
"Chceme-li podporovat rodinu, je třeba podpořit prostředí, ve kterém je jakékoli skupině lidí, kteří spolu mají kladný vztah a mají určité materiální podmínky, umožněno svobodně vychovávat dítě (dnes některé kmeny např. vychovávají děti kolektivně, v paleolitu to bylo běžnější)."
***
Tím pádem bychom mohli posilovat především národní stát, ne? :) Když budeme mít v této skupině k sobě kladný vztah a určité materiální podmínky, tak si v něm uděláme hodně dětí – a budeme je tu svobodně vychovávat – především KOLEKTIVNĚ, protože v paleolitu to bylo běžnější... Takto nějak??? :)
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky