KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Ankap přednáška o zdravotnictví – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Autor: marek28 Čas: 2017-12-09 22:20:12
Web: neuveden Mail: neuveden
Měl bych dvě věci k tomu všemu, co zaznělo.

1) Pokud se bude lidem zdát, že nějaká společnost vydírá pacienty a říká si o léky příliš velké sumy, bude mít ještě jiné možnosti kromě charity atp. A to obyčejný nátlak veřejnosti - bojkoty, špatnou reklamu, kampaň v médiích atp. Představme si situaci, že nějaká farmaceutická firma skokově zvýší cenu nějakého léku na desetinásobek. A představme si, že ten lék je jediný na nějakou smrtelnou nemoc. Na první pohled se může zdát, že ta firma má triumf, ale lidem se něco takového asi líbit nebude, že jo. Takže si sice vydělá víc na prodeji toho jednoho léku (lidé nebudou mít na výběr), ale na prodeji ostatních léků (protože farma firmy zpravidla vyrábí spoustu různých léků) může těžce prodělat, protože lidé si řeknou hele, tohle je lék té zmrdské firmy, tak to já si u konkurence koupím alternativu. Ve výsledku tedy firma naopak prodělá a má negativní reklamu na x let dopředu.

2) Asi to bude takové cynické, co teď řeknu, ale ze smrti se imho v moderní západní společnosti stal strašný bubák. To zní dost debilně, když si to po sobě čtu, ale je to prostě tak. Náplní našeho zdravotnictví do jisté míry je, že za každou cenu udržuje lidi na živu co nejdéle. I když jsou třeba už v komatu a je jim 90 i když mají bolesti a umřít chtějí i když péče o ně stojí desetitisíce denně, aby tu mohli být ještě o pár měsíců v bolestech déle. Samozřejmě neříkám, že se mají lidé nechat umírat, ale třeba já osobně bych raději umřel v 75 a odkázal blízkým svůj dům, než abych ten dům prodal, abych ještě o rok déle mohl být na LDN.
Když se ty peníze na obdobné věci berou z velkého společného balíku, tak to nikomu zas tak divné nepřijde a je to vlastně taková záplata na případný pocit viny. A ačkoliv teď se každý bude dušovat, že by svým blízkým zaplatil těch pár měsíců navíc i kdyby měli prodat všechno, co mají, realita by byla jiná. A zároveň si myslím, že kdyby lidé, co teď umírají s minimální nadějí na uzdravení, dostali nabídku, že když umřou o půl roku dřív, jejich rodina dostane třeba půl mega, udělali by to. Aspoň já bych to udělal, ale jsem si jistý, že i řada dalších lidí. Ne že by v ankapu něco fakt dostali, to je jen analogie k ušetřeným penězům. A ono je taky strašně snadné být děsně humánní, když to člověk neplatí ze svého.
Celý odstavec se ale samozřejmě týká jen nevyléčitelně nemocných starých lidí. Někde jsem i četl, že právě péče o takové lidi polyká obrovské množství prostředků ve zdravotnictví. Myslím, že bychom se jako lidi zase naučili umírat. Ale jako argument v diskusi s etatistou bych tuhle větu fakt nepoužíval. :D
Autor: marek28 Čas: 2017-12-09 22:22:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo a ještě k bodu 1 bych dodal, že bojkoty a podobné praktiky by byly v ankapu mnohem častějším nástrojem, to kdyby někdo tvrdil, že bojkoty jsou přece neúčinné.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-12-09 23:10:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To první by se dalo shrnout do dvou slov

"Dobré PR."
Autor: marek28 Čas: 2017-12-10 00:25:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na to by zase řekli, že přece nemusí dělat PR, když mají monopol (vyzkoušeno).
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-12-10 00:37:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Myslím, že bychom se jako lidi zase naučili umírat. Ale jako argument v diskusi s etatistou bych tuhle větu fakt nepoužíval. :D
................................................................................................................
To se vám ani nedivím, vždyt smrt není bubák, smrt je tabu...

A přitom na smrt bychom se měli připravovat,
ne tedy že by se to někomu někdy ještě nepovedlo, i ti největší packalové umřeli,
takže to podobně jako maturitu a řidičák zvládne každej,
ale jde jen o to jak,

já osobně nějako neplánuji rok, nebot kdo umře letos, má napřesrok pokoj,
ale rád bych umřel na podzim, to abych už nemusel žít během zimy,
a to ještě nejlépe v neděli večer, to proto abych nemusel v pondělí do rachoty...

Prozatím stále ještě nemám připravená poslední slova jako odkaz rodině a lidstvu,
musí to být něco originální a chytrýho,
nějaký nesmrtelný výrok jenž by lehce zlidověl a stal se součástí školní výuky a všeobecného vzdělání,
něco, co chytne u srdce, rozum to osloví svou praktičností,
a zároven to dodá odvahu, víru a nadějí a slabší pohlaví to rozpláče...

Asi to nejspíše nechám na poslední chvíli, podobně jako podávání danového přiznání...

Autor: marek28 Čas: 2017-12-10 00:50:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No jo, umřít v pátek po příchodu z práce...Existuje něco smutnějšího?
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-12-10 07:05:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Samozřejmě,
to když vás kvůli sexuálnímu vzrušení klepne pepka těsně před souloží...

Na to já si už ve svým věku taky dávám pozor a proto se taky rozumně nejvíce vzrušuji až nakonec,
nebot umřít na konci soulože je naopak to nejlepší co vás může potkat,
tedy samozřejmě je to poněkud bezohledné vůči partnerce,
ale zase na druhou stranu je jistota, že už jí to vícekrát neuděláte...
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 11:24:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Umřít v pátek po příchodu z práce naposled před Vánoci.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 03:22:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Ja tyhle zkratky miluju. Ve výsledku tedy firma naopak prodělá. A mame hotovo.
2) Ale jo, taky bych radeji v 75, v poho, atd. A asi tak do 74 to nehodlam menit. (I laskava sci-fi uz tusim do tematu kdesi hryzla.)
Autor: marek28 Čas: 2017-12-10 06:56:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) A vy myslíte že ne? A jestli by tohle lidi nedokázalo nasrat k hromadnému bojkotu, tak už nevím co jiného...

2) Jasně i to je možné a spousta takových se taky najde, ale těch pár starých či umírajících lidí, jejichž názor jsem slyšel, mluvilo spíš smířeně. Existují koneckonců i lidé, co dobrovolně ukončí léčbu, aby mohli ty poslední chvíle dožít doma a v klidu, ne ve sterilním prostředí, páchnoucím dezinfekcí a močí. Já se jim vůbec nedivím.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 08:54:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Samozrejme, ze ne. Tedy ne, ze ne, ale ze nemyslim. Tedy ne, ze nemyslim, ale ze... Tak jinak. To tvrzeni je bez dalsiho zcela nesmyslne, zvlaste pak takto kategoricky podane. (A uz jenom tak mmch, dle MEHO firma, jez si jeden ze svych produktu (specialne typu nenahraditelny lek, nikoliv zakazkovy kristal pro ruskeho cara) muze dovolit z fleku DESETINASOBNE zdrazit, by se nejspis na ten zbytek mohla fklidu a zvysoka...)

2) Ale jo, to byla trochu nadsazka (abych k tomu bodu jen trapne nemlcel). Trochu.
(A abych trapne nemlcel ani ted, tak (aspon co vim ja): zdaleka ne za kazdou cenu, mnohym leccos divne prijde (specialne treba svinstvo kolem euthanasie), stari a umirajici se dost lisi, zasadni volby cinene z "nedohledna" nebyvaji posleze pri realnem lamani chleba prilis smeroplatne (ad "ja bych to udelal"), "dobrovolne" doziti doma byva vetsinou u ztracenych pripadu, atdatp. A ve sterilnim prostredi pachnoucim moci bude medle taky zdibec basnicke licence. Ale jak rikam, to jen tak btw. :))
Autor: marek28 Čas: 2017-12-10 16:02:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Ach tak, bylo tam na vás málo obratů jako imho, podle mě, dle mého názoru a tak. :) No tak já se opravím - je to samozřejmě jen můj názor a netvrdím, že umím předvídat budoucnost se 100% přesností. Jasně že by to mohlo být naopak, ale mně přijde logičtější tahle možnost. On by ankap vůbec podle mě aktivizoval veřejnost, takže bojkoty a podobné akce by byly častější.

2) Njn nikdo neví, jak to bude prožívat, až to přijde.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 23:05:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Netvrdim, ze bych si v zivote nezaslovickaril :), ale to je tomuto pripadu vzdaleno na hony. Je-li rec o ankapu, tam je prece (pokud Urzu moc nekroutim) cena vyjadrenim vzacnosti zdroju. A jediny lek mi celkem jako vzacny zdroj pripada; je-li vzacny mene, firma na to rychle prijde. Potrebu nejakych dalsich emoci a jinych socanskych stavek tam nikde nevidim. Koupim, nekoupim, slevi, neslevi; pruser (navic tak striktne deklarovany) opet nevidim nikde. Ale to asi nerozetnem a priklady se u ankapu hledaji pohrichu tezko :).

2) jj
Autor: marek28 Čas: 2017-12-11 02:28:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No počkat počkat - jaké socialistické stávky a demonstrace či bojkoty? Co je jako na těchto nástrojích socanského? Jsem přesvědčený, že v ankapu by tyhle věci byly poměrně časté a nic násilnického na tom fakt není. Je to jedna z možností, jak mohou zákazníci ovlivňovat politiku firmy a vyjadřovat s něčím nesouhlas. A jestli si myslíte, že to je obřím korporacím přece u prdele, tak si vyhledejte něco o tom shitstormu, který vyvolala gigantická vydavatelská firma EA svojí hrou Star Wars Battlefront II. To je moc hezký a aktuální příklad.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 10:54:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne-e? No kdyz on ten natlak znel tak lakave agresivne (teda jako kdyby clovek byl zarytej etatista, ofkoz).
Bojkot cajk, spontani demosky zasvynasvym jiste taky, ale to je vsechno ku hov... nicemu. Tem vyderacum, tak tem by se cti dbaly ankapak medle mel postavit celem. Stavkou. Okupacni.

No nic, jsem sice ponekud prekvapen, ze pod "emocemi a jinymi socanskymi stavkami" si lze predstavit socialisticke stavky a demonstrace, ale uznavam. A #odvolavam. (Na zbytku to ovsem pochopitelne nic nemeni.)

Battlefront-story neznam. Co, desetkrat ji predrazili a EA klekly?
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 11:39:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, dali do hry (kterou sis zaplatil za cenu typické předražené plné AAA hry od EA) mikrotransakce, které dávaly kupujícím značné výhody oproti soupeřům v multiplayeru. Za to jinak dobrá hra sklízela špatná hodnocení, ať už u recenzentů, na metacritics, nebo v diskusích. Viz https://www.google.cz/search?q=star+wars+battlefront+ii+reviews

Kulminovalo to slušnou melou na Redditu, kde se oficiálně vyjádřili vývojáři. Jejich reakce byla hodně silně upalcována dolů.

https://www.gamespot.com/articles/star-wars-battlefront-2-reddit-post-receives-over-/1100-6454919/
https://www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/comments/7cff0b/seriously_i_paid_80_to_have_vader_locked/dppum98/ - 673 tisíc palců dolů, na Redditu něco naprosto neobvyklého

Nakonec EA couvli a mikrotransakce ve hře zastavili. Ale hodnocení ani prodeje to hře už nevylepší; typický damage control mode.

Když se kouknu na hry, které hraju... jde většinou o hry od seriozních (byť menších) firem, ne od ždímaček na peníze. Sice také chtějí peníze, ale jednak ne tolik (70 € za hru fakt ne), jednak za ně dávají plnohodnotný obsah, a na mikrotransakce jsem nenarazil. Konkurence v praxi.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 11:55:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vida, dik (ja su tady v te presilofce tak pretizenej, ze mi uklozla byt i zminka).
(Ovsem pak to asi neni vhodny priklad do nasi predchozi debaty s m28 - chapu-li to spravne, nejde ani tak o predrazeny must-have unikat, jako spis o predrazeny zkriveny shit.)
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 12:58:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přesně tak. Her je jak nasráno, každým rokem jich vychází víc a víc (jak počítačových, tak stolních), čili nějaký bojkot smysl má, hráčům to absolutně neškodí, prostě budou hrát něco jiného z tisíců dalších skvělých možností. Electronic Arts (a podobným způsobem také Rockstar a pár dalších) jsou pod palbou už řadu let, mají velký kapitál, velké jméno, velký dosah, značné prostředky na marketing a PR, takže padají pořád vysoko (což zde není směr, ale poloha), ale padají. V celkovém součtu mají menší studia a menší vývojáři stále větší podíl.

Naproti tomu léky na smrtelné nemoci... je to sice hrozné, že se něco takového může stát, na druhou stranu, kdyby šlo o nějakou novou léčbu nebo novou nemoc, stav při případném bojkotu by nebyl horší než teď.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 13:20:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Hm, pravda... OK.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-11 15:40:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co je agresivního na vyhrožování, že si nekoupím jejich produkt? Co je agresivního na tom, když se ta špatná tvář nějaké firmy propírá v médiích? Tohle jsou všechno zcela nenásilné nástroje. Samozřejmě pokud by ta demoška měla vypadat tak, že sídlo firmy skončí v plamenech, je to už špatně.

S EA to bylo tak, že chystala vydání své nové hry ze světa Hvězdných válek a očekávala, že na tom vydělá obrovské prachy - jsou asi jediní, kdo teď tvoří hry ze SW, do kin jde navíc nový díl a najali si na to sakra dobré vývojáře. Tak co se může posrat?
EA si řekla, že prodávat základní hru za 60 € nestačí a chtějí víc. Proto se rozhodli do své nové hry dát i mikrotransakce (ve hrách vcelku běžné, člověk si např. může připlatit, aby si rychleji odemkl nový obsah, který by si jinak odemkl jen hraním atp.). A taky se rozhodli celý ten systém udělat tak, aby každého hráče tlačil do toho, aby za ty mikrotransakce ve hře fakt utrácel. Tím, že platící hráč bude prostě zvýhodněn nad tím, který nic navíc nezaplatí (je to hra pro více hráčů). Jeho postava bude silnější, bude mít rychleji lepší vybavení, odemčené lepší postavy atp.
A v tom se to posralo. Hráči to prokoukli ještě před vydáním, spočítali, že když si koupí za 60 éček hru, tak stejně budou muset ještě měsíce a měsíce hrát, aby si odemkli všechen obsah (včetně hrdinů ze světa Hvězdných válek, kvůli čemuž si asi fanda právě tu hru kupuje), nebo kromě těch 60 vysolit ještě další desítky euro. Pochopitelně se jim to nelíbilo, takže komunita rozjela na internetu nezastavitelný shitstorm, který se EA několikrát pokusila zarazit, ale spíš to jen dál zhoršovala. Vyvolalo to takovou vlnu nesouhlasu a kritiky, že EA se nakonec rozhodla mirkotrtansakce ze hry úplně odebrat (tzn. vzdala se obrovského balíku prachů, který by z nich měla) a vydala ji bez nich. I tak se Star Wars Battlefront II prodává asi o polovinu hůř než první díl, což je totální fail, protože co se herního obsahu týče, je dvojka asi tak pětkrát lepší. I vývoj druhého dílu byl pochopitelně o dost dražší. A to ani nemluvím o tom, že hodnota akcií poklesla kvůli tomu asi o 3 miliardy dolarů. Zkrátka porážka obří firmy na všech frontách. Nemluvě o tom, že ten hněv se přelil i do jiných jejich herních titulů, které aktuálně čelí bojkotu. Jo a ještě si je pozvala na kobereček firma Disney s tím, že EA kazí jméno jimi vlastněné frančíze. Fakt to kardinálně posrali.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 20:00:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Inu, na vyhrozovani je agresivni... prave ono vyhrozovani. Obdobne u natlaku. Stejne tak je agresi, pokud tu spatnou tvar vytvorite (zdravim pomluvy a panadomaciho :)).

Za doladeni infa dik (vzal jste to poctive a z gruntu, to jsem Vas ani nechtel takdlenc todlencto, ++), ale o moc vic, nez uz je vidno vyse, k tomu nedodam. Medle trochu mimobezne.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-11 20:05:14 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Obvykle vám to překrucování jde líp, asi jste vyšel ze cviku, jak jste tu dlouho nebyl. :) Agrese je útok, je to násilí. To, že si nekoupím něčí výrobek, není násilí. A už vůbec ne v kontextu anarchokapitalismu. A propastný rozdíl mezi vylhanou pomluvou a poukazováním na skutečné praktiky asi taky nemusím vysvětlovat, že ne?
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 21:25:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Styskalo se, co? Ja to zpetne jen tak prolit, ale mate recht: nuda nuda, sed sed. (Ovsem nemohl jsem si nevsimnout, ze jste si pro davku obcas odskocil na DF; mane mi naskakuje cosi s rizenim. :))

Tak, a zacali jsme cirka tady: že nějaká společnost vydírá pacienty. Vydira? Cenou? V ankapu? Wtf?
Na to ordinujete nátlak veřejnosti, mj. špatnou reklamu. Tu si dovedu predstavit bud jako neucinnou (coz asi nenavrhujete), nebo lzivou, podlou, pomlovacnou apod. A za me tedy svinskou a agresivni.
Posleze jste jeste alternativne pripustil vyhrožování, abychom ty slunickove metody meli komplet.

Ano, agrese je utok a nasili. Tady ho vidim dost na celodenni menu, all included.

Autor: marek28 Čas: 2017-12-11 21:40:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To si pište.

1) Pravda, slovo vydírat nebylo zvoleno vhodně.
2) Nátlak v podobě bojkotu. Špatná reklama je už to samotné skokové zdražení takového životně důležitého produktu. Nemyslel jsem tím nějaké vylhané pomluvy. Lež ani není v takových případech potřeba, viz můj příklad s firmou EA. Vyhrožování opět - nemyslím vyhrožování stažením představenstva firmy z kůže, ale vyhrožování bojkotem.
3) Tak to jste si něco přečetl blbě, protože o násilí jsem nepsal. Občas si k neutrálním slovům doplňujete automaticky negativní smysl. Vyhrožovat se nemusí jen násilím, nátlak nemusí být jen násilný a špatná reklama nemusí být vylhaná.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-12 02:35:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No vidite, uz se prakticky shodnem.

1) Oki.
2) Bojkot cajk, natlak necajk; ale co uz, nakonec muzu taky o chlup ustoupit. Spatna reklama takhle jiste, akorat to pak jaksi neni ten natlak verejnosti, zejo. EA Vam teda taky uznam, netusil jsem, jaci jsou to unikati a ze deficit SW-smrdlani je az tak desivy abstak. Bojkot si v zasade stale naivne predstavuju jako pasivni ignorovani; jeste si mezi bojkokotama snad dovedu predstavit nejakou domluvu ci sdileni, ale jak a cim pak chcete vyhrozovat? Jakoze "jestli dnes rohlicky nebudou obzvlast vypecene, tak si je fakt, ale jako fakt nedam"?
3) A nemate treba jenom moc zmenseny wokno? Protoze ja to tam, jakkoli bych Vam rad vyhovel, vidim i nadale. Jo ledaze by mi sem Urza v ramci drobne gentlemanske kompenzace za ten vcerejsi zakys nahodne, jako drobenku na kolac, obcas prihodil nejaky my oblibeny sluvko, to by bejt mohlo. Vyhrozovani & company vizte prosim vyse.

Nerikal jsem to? Nejvejs lehce zaoblit posledni hranky...
Autor: marek28 Čas: 2017-12-12 11:52:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Jak můžete říct, že je bojkot cajk, ale nátlak necajk? :D Vždyť bojkot je forma nátlaku. Vyhrožování, že si nekoupím jejich produkt, je forma nátlaku. I výhružka, že přejdu ke konkurenci. Taková špatná reklama pochopitelně JE nátlak veřejnosti, respektive mediální nátlak, pokud nepočítáte novináře mezi veřejnost. U bojkotu je třeba dát ho v takových případech hromadně najevo, u EA k tomu stačilo hromadné řvaní na netu a mínuskování reakcí EA (btw EA si střihla rekord, když na redditu sebrala asi 600 000 mínusů pod jediným příspěvekm, což byl pro Reddit nový rekord) a už stáhli ocas. Samozřejmě si uvědomuji, že přes internet je takovéhle aktivizování veřejnosti mnohem jednodušší a právě firma, která vydává hry, musí na internet dbát, na druhou stranu ta samotná kontroverze ani nebyla zas tak velká. Ale jo, jinak si bojkot představujete dobře.

2) Tak to tam vidíte blbě. Když prostě explicitně několikrát napíšu, že vůbec nemluvím o jakémkoliv násilí, tak očekávám, že nebudete pod těmi výrazy hledat násilí.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-12 14:05:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Kdyby jenom rict, ja to kolikrat i napisu. Je to asi tim, ze ja bojkot beru jako vyjadreni nazoru, Vy jako nasili. Kdyz me nasere kefir, zitra si ho fKaufu proste nekoupim. Vy asi vemete bejcak a jdete Milce do kravina vysvetlit, ze dodojila. S vyhruzkama totez: ja si misto soji proste koupim treba rejzi, Vy asi pujdete vytmavit Buresovi, ze jestli bude dal bakanej, tak zitra misto do Krahulci pofrcite do Vodnan. Reklamu a media v tom nikde nevidim, ani jejich potrebu; ci je snad k bojkotu nutno zmanipulovat dav poloslepych ankapistu? To pak jo, to uz agrese skutecne je.
Rozumim, po te investovane namaze nechcete EA jen tak pustit k vode. Nebo jsem neco prehledl?

2) Chcete tedy hrozit (poustet hruzu) a tlacit (silou posunovat) a pripada Vam to holubici a kotatkovske. Inu, ankap.
Ja jako prosty, teorii nepolibeny vidlak v tom holt agresi vidim a jak jste (spravne) psal, "Agrese je útok, je to násilí". A zcela presne a spravne take "že si nekoupím něčí výrobek, není násilí". Ze se Vam to vzapeti zase znovu zasmodrchalo, to je skoda.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-12 14:14:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) To je jak diskuse se stěnou. Bojkot není násilí, najděte si to slovo ve slovníku. I když je hromadný a organizovaný, není to násilí.

2) Zase si tam dosazujete něco, co nikdo neřekl a co to neznamená. Já nevím, ale potřebujete vy vůbec k diskusi s mojí osobou moji osobu? :D Zatím to vypadá, že si bohatě vystačíte sám, protože víte líp než já, co říkám, co jsem řekl a co se teprve říct chystám. :D
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-12 17:41:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Castecne ano, ale ty odusevnelejsi jsou prece jen vic chapave. Agresi neni bojkot, ale vyhrozovani. Nevyhrozujte, bojkotujte. (Ze hledani ve slovniku, byt i organisovanem, nasilim neni, je mi znamo.)

2) Holoubatka s kotatky si nahradte neagresi. Lepsi?
A ze si vystacim sam? Inu, nejspis nakonec ano, ale to mate jako treba u sexu - vystacite si, ale uplne vono to neni.
(To v uvozovkach jsou citaty. Pravda, vpasoval jsem tam ten bold. Sry.)
Autor: marek28 Čas: 2017-12-12 17:46:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vyhrožovat se dá upálením zaživa stejně dobře jako bojkotem. Vyhrožovat se dá i zcela banálně - třeba když jedno dítě vyhrožuje druhému, že si s ním už nebude hrát.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-12 18:09:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A stejne dobre i "nebude-li prset, nezmoknem"? To jsme se kruhem dostali zpet k tem vypecenym rohlickum.
A tomu agresivnimu sklebakovi ruce narezte, jinac poroste jen pro kriminal.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-12 18:18:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No ono s těmi trohlíky jste to řekl dobře - jen si to lidé nenechají pro sebe a napíšou to třeba na net. A kromě nich to tam napíše ještě pár set tisíc lidí.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-12 18:40:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Totez, resp. ve skupine je to s vyssi sazbou. Fsecky je na piskovisti malo rezali.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 11:40:27 Titulek: Re: marek28 [↑]
S tým bodom 2 si dovolím čiastočne nesúhlasiť, dása predpokladať že aj v ankape bude existovať niečo ako dnešné zdravotné poistenie, len sa budú obyvatelia poisťovať dobrovoľne a nie povinne prostredníctvom štátu. A v takom prípade tá finančná motivácia zomrieť dobrovoľne skôr odpadá, keďže predpokladám že sa ľudia budú poisťovať radšej u takej poisťovne ktorá ich nebude nútiť zomrieť. Záleží samozrejme aj na výške poistky, dá sa počítať že poistka zabezpečujúca liečbu aj nevyliečiteľne chorým bude drahšia.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-10 16:03:24 Titulek: Re: marek28 [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Samozřejmě máte pravdu, celý ten text se týkal pouze lidí, kteří z nějakých důvodů to pojištění mít nebudou. Co jsem četl třeba o USA, tak tam je to rozděleno zhruba na třetiny - třetina je pojištěná, třetina si šetří bokem (a po jejich smrti to zdědí blízcí místo toho, aby to spolkla pojišťovna) a zbylá třetina to vůbec neřeší.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-12-10 16:28:46 Titulek: Re: marek28 [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To je docela zajímavá informace,

kdybychom to trošku zveličili a mírně zdeformovali k obrazu našemu, tak se dá říci, že dvě třetiny lidí jsou vlastně lidé, kteří nepotřebují stát jako nějakou životní jistotu či pojistku dokonce i v tak důležité oblasti jako je jejich zdraví...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-10 18:22:07 Titulek: Re: marek28 [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ono to nemusí být žádné zveličení. Protože patrně to není tak, že to je množina pořád jedněch a těch samých lidí. Asi někteří takhle žijí celý život, ale určitě jsou případy a asi jich není málo, kdy jde pouze o nějakou životní etapu, kdy úplné nepojištění člověk prostě z nějakých osobních důvodů riskne.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-12-10 19:34:58 Titulek: Re: marek28 [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To je docela možný...
Autor: adrian (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 20:07:13 Titulek: Re: [↑]
Podľa mňa už to, že nejaká firma má jediný liek na smrteľnú chorobu už dlhšie na ancap trhu je celkom odvážny predpoklad. Keďže by v ancape zrejme neexistovalo duševné vlastníctvo, tak by už určite na trhu boli dostupné generiká a firma by "nemohla" zvýšiť cenu na desaťnásobok.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 23:13:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Medle tam ten lek byl jen kvuli navaznosti; platit by to melo obecne. Treba muzete sedet na poslednim pramenu vody lurdske, jez, jak znamo, je jedina stopro funkcni. To nevokopcite.
Nebo ropnem.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 00:44:17
Urza, na tom obrázku videa než se pustí vypadáš jako nějakej anarchista co se zrovna chystá to zdravotnictví rozbít pěstí :-D
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 11:45:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vůbec ne. Jasně ukazuje palcem za sebe.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 12:04:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takze takove jeste ne zcela vyhranene thumb up/down...
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 12:58:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikoliv. Prostě ukazuje palcem za sebe.
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 12:59:26 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Druhou možností je demonstrace Ampérova pravidla pravé ruky.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 13:16:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A treti: "Diskuse? Tamhletudy."
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 02:51:53
Web: neuveden Mail: neuveden
Cifix, co jsem zase kde rekl spatneho? Ja to teda odvolavam.

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/www/urza.cz/subdomeny/stoky/scripts/indexmenu.php on line 19
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/www/urza.cz/subdomeny/stoky/scripts/auth.php on line 125
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 11:40:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Urza má přetíženou databázi.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 12:00:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Dik. :)
A vlastne... to je dobre, nebo spatne? :)
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 12:44:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Není to dobře. Urza přichází o shlédnutí obsahu.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-11 13:14:50 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Urza? Snad ja (a buhvi, neni-li tomu rad)!
Ok, ono to vyjimecne nemelo byt primo rejpnuti. Idea byla velkej traffic.
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-11 14:09:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jj, velkej traffic, a Urza přichází o možnost šířit své texty, když mu vypadává databáze.
logo Urza.cz
kapky