Komu byste spíše věřili? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2021-10-15 00:00:02

Komu byste spíše věřili?

Představte si, že se dostanete do opravdu těžké životní situace (například onemocníte rakovinou, přijdete o dům a podobně) a zrovna proti ní nejste pojištění. Raději byste věřili různým jednotlivcům ve společnosti, kteří používají svůj vlastní rozum a kterým můžete závažnost Vaší situace popsat, nebo složitému systému, který se řídí řadou nejednoznačných pravidel a regulací a který Vaše požadavky na osobní rovině v zásadě ignoruje?

Osobně důvěřuji lidem a jejich úsudku, protože vím, že oni mou situaci dokáží vyhodnotit individuálně a že ji dokážou porovnat se závažností jiných situací a podle toho se rozhodnout, zda mi pomůžou, jakým způsobem a jak moc. Z tohoto důvodu nemohu věřit státu ani jiným hierarchicky složitým společnostem, jejichž fungování nemůže být takto flexibilní. Jistě, určitá chybovost je i u lidí, protože jsou nedokonalí a někdy i ignorantští. Pokud ovšem nakonec má někdo šanci být vůči mým problémům citlivý a pomoci mi je co nejlépe řešit, je to právě jednotlivec nebo menší skupina lidí. Z tohoto důvodu jsem i pro decentralizaci a ponechání finančních prostředků soukromníkům, myslím si opět, že žádná lepší možnost nám nakonec ani nezbývá.
Přečtení: 6174

Web: neuveden Mail: schován
Nikdo Vám přece nebrání abyste vždy, když se ocitnete v problémech, tak se obrátil na konkrétního člověka, kterému důvěřujete, aby Vám pomohl. Nemusíte přece využívat péče státu, která Vám nevyhovuje. Ostatním asi vyhovuje, když mají např. v nezaměstnanosti nárok na podporu v nezaměstnanosti a nemusí tak obtěžovat své blízké, či cizí lidi a žebrat u nich o pomoc. Pokud by jim to nevyhovovalo, pak by zřejmě založili stranu, která by v parlamentu vyhrála a náležitě jejich názorům zákony změnila.
Autor: Bohumír Záviš (neregistrovaný) Čas: 2021-10-15 10:06:02 [↑]
Jenže to není argument demokracie sama o sobě je nespravedlivá (hlas největšího hlupáka má stejný hlas jako největšího mudrce) takže je jen otázka času než každá demokracie dospěje k socializmu a později k totalitě, dále i tak přeci jsi musíte platit zdravotní pojištění to je sám o sobě zločin já nechci do takového systému přispívat ale musím tudíž pak mám méně prostředků na osobní rozvoj (třeba investovat abych se do takového problému nedostal) atd. Myslím jsi že nikdo moc rád nemá podporu v nezaměstnanosti většina lidi to bere jako, že musí stát prosit aby jim dal část peněz zpět které odvedly a na druhé straně jsou tu "parazité" kteří jen z takového systému čerpají a nic nedělají.
Web: neuveden Mail: schován
Nechci Vám sahat do svědomí ale někdo, kdo namísto zvratného zájmena "si" používá sloveso "jsi" by neměl kritizovat skutečnost, že hlasy hlupáka mají stejnou váhu jako hlasy mudrce. :-)

Vaše chápání demokracie taky o nějakém zvláštní intelektu Vaší osoby nevypovídá. Měl byste tedy být rád, že jako hlupák máte stejná voličská práva jako ostatní a ne to kritizovat.

O podporu v nezaměstnanosti se žádá, neprosí. A máte na ni při splnění podmínek zákonný nárok. Věřte mi, že mnoha lidem takovéto řešení vyhovuje více, než žebrat u příbuzných nebo u cizích lidí.

Abyste měl nárok na podporu, musíte nejprve splnit podmínky pro vznik nároku na podporu. Zneužívači sociálních dávek samozřejmě existují. Ten systém je tady ale pro těch cca 97% lidí, kteří ten systém v případný okamžik využijí, nikoliv zneužijí.
Autor: Imperialist (neregistrovaný) Čas: 2021-10-15 17:51:22 [↑]
Upozornit na chybu v zápise je jedna věc, extrapolovat dle toho něčí inteligenci, je dle mého názoru marker, že dotyčný místo solidní argumentace se zmůže jen ke kritice formálních náležitostí. Tady není otázka, jestli lidem vyhovuje dožadovat se podpory spíše u státu než u příbuzných, protože koneckonců tady se rozporuje už samotná podstata státu, který lidi okrádá pod hrozbou popravy, aby následně mohl ony almužny rozdávat. Proto je úplně jedno, jestli dávky někdo zneužívá či nikoliv.
Web: neuveden Mail: schován
To je jen Váš vyhraněný a primitivní pohled, že stát někoho okrádá. Když se Vám nelíbí pravidla/zákony daného státu odstěhujte se jinam, nebo se je pokuste demokraticky změnit.
Autor: Eiq Čas: 2021-10-15 12:32:04 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Pokud by byla možnost neplatit "pojistné" státu, tak bych toho využil a zajistil se po svém.
Web: neuveden Mail: schován
Státu platit musíte. Každý musí. Tak je to parlamentem určeno. Plaťte státu a zajistěte se po svém.
Autor: wenkovan (neregistrovaný) Čas: 2021-10-15 14:47:05 [↑]
"Plaťte státu a zajistěte se po svém", pokud vám ovšem ještě něco zbylo.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Tí ktorým neostalo aj tak nechcú ankap.
Autor: Viky (neregistrovaný) Čas: 2021-10-15 19:16:22 [↑]
Dyť jo, tady jsme všichni těžce za vodou dík vykořisťování Norbertů a dáňovým rájům, takovej diskuzní klub zazobanejch pracháčů .-)
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
To netvrdím, jednak tu diskutujú aj oponenti a za druhé nepoznám reálnu situáciu každého diskutéra, môžu byť medzi vami aj tzv. užitoční idioti, ktorí si neuvedomujú že v ankape by si pohoršili.
Web: neuveden Mail: schován
Tak pokud Vám nezbydou peníze po zaplacení daní a odvodů, pak se asi budete muset spokojit s tím, co nabízí stát.
Web: neuveden Mail: neuveden
A to ma byt jako nejak super, jo?
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Samozrejme.
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha.
Pokud nekomu prijde super, ze musi vyuzivat neco, co neni nic moc, rad by vyuzival neco lepsiho, ale nemuze....
Tak pokud ti TENHLE stav prijde super, tak jses nejaky zvlastni pripad masochisty asi no...
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Samozrejme že ľuďom príde super ak majú prístup ku službám štátu aj vtedy ak nemajú dostatočný príjem aby si ich dokázali zaplatiť.
Web: neuveden Mail: neuveden
barg a jablko...klasika.
O tom, co jsi ted napsal, VUBEC nebyla rec. Ani slovem.
A tak je to vzdycky.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Reč nebola o bagri ani jablku, o službách štátu reč bola. Tak neklam.
Web: neuveden Mail: neuveden
Zkus si znovu procist to vlakno, jak sly vety za sebou.
To, co jsi napsal ty, nema NIC spolecneho s tim, co tam bylo napsano predtim.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Diskusia bola o službách štátu a môj komentár tiež. Tak nechápem ako môžeš tvrdiť že s diskusiou nemá nič spoločné.
Web: neuveden Mail: neuveden
Promin, nevim, jestli ti to nekdo uz rekl, ale jses hloupy clovek.
Jeste k tomu jses tak hloupy, ze nedokazes pochopit, o cem kdo mluvi.
Je proto velmi obtizne s tebou diskutovat.
Ale zkusim ti to vysvetlit.
Ja jsem reagoval na fakt, ze : Pokud si stat vezme tolik, ze uz mi nezbyde na to, abych si zaplatil neco lepsiho, tak se s tim musim spokojit. Na coz jsem se ptal, jestli je to super - tedy jestli je super to, ze stat bere tolik, ze uz mi nezbyva na lepsi a musim se spokojit s tim, co poskytuje stat.
Na to ty reknes, ze je super, ze stat poskytuje sluzby i tem, kteri by si to nemohli zaplatit.
Ale to prece spolu NIJAK nesouvisi. Ja se o tom VUBEC nebavim. To super byt muze, a nebo nemusi, ale hlavne je to UPLNE IRELEVANTNI vzhledem k tomu, co jsem rikal ja - totiz ze se mi nelibi, ze stat bere tolik, ze uz mi nezbyva na neco jineho, co bych chtel mnohem vice.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Lojzík, je mi ľúto že si nechápavý, ale potom neobviňuj druhých že sú hlupáci, keď chyba je na tvojej strane.
Web: neuveden Mail: neuveden
:-D :-D
Ty jses cukrousek :-D :-D
Clovek ti da konkretni priklad, vysvetli ti ho a ty napises, ze ON je nechapavy :-D :-D
No, jak uz jsem psal jinde, ty musis mit taaaaaak stastny zivot...Zadne problemy s tim, ze bys nejak chapal, co se okolo tebe deje, proste dokonaly hlupak, ktery je tak hloupy, ze si mysli, ze je nejchytrejsi na svete a hlupaci jsou vsichni okolo nej :-D
Na jednu stranu ti zavidim, na druhou bych takhle zit fakt nechtel :-(
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
No ak tvrdíš že medzi tvojou malou výplatou (= že ti po zaplatení daní a odvodov neostane na platenie alternatívy) a medzi tým že štát poskytuje svoje služby aj ľuďom s malými príjmami nie je žiadna súvislosť tak problém je v tom že si nechápavý a nie v tom že by som argumentoval od témy.
Web: neuveden Mail: neuveden
Napsal jsem ti to tam velkymi pismeny, stejne sis toho nevsiml.
Je to ZCELA IRELEVANTNI pro situaci, kdy by nejaky clovek chtel si veci resit po svem, ale stat mu vezme tolik, ze nemuze.
Ano a pak budou NEJACI UPLNE JINI LIDE, O KTERYCH SE VUBEC NEBAVIME.
My se bavime o KONKRETNI situaci, kdy by nekdo neco chtel, ale nemuze.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nie je, to čo som napísal je irelevantné iba pre boháča, ktorý si tú alternatívu dokáže aj tak zaplatiť. Takže zase len potvrdzuješ svoju nechápavosť.

Kto nemá na drahé súkromné alternatívy tak nemá, našťastie má aspoň tie lacné štátne služby. Aj to je dôsledok kapitalizmu s jeho neúmernými majetkovými a príjmovými rozdielmi. Vďaka vykorisťovaniu, vysokým maržiam, úžere a podobne.
Web: neuveden Mail: neuveden
To je UPLNE JEDNO, JAK by si to kdo chtel resit. Btw, ja kdybych nemusel platit povinne zdravotni pojisteni, byl bych v soucasne dobe v plusu, pokud bych si VSE, co u doktora spotrebuju, platil hotove. To jen tak mimochodem. A nejsem zadny bohac...
Irelevantni je to PRO TEN PRIPAD, O KTEREM SE MLUVILO!!!!!!!!!
nevim uz, jak ti to lepe vysvetlit.
O necem se mluvi, mluvi se tedy...o te veci. Ne o nejake jine veci. Pokud resime KONKRETNI pripad, resime....ehm... TENTO KONKRETNI PRIPAD. A ne nejaky jiny.
Musim rict, ze tento diskuzni princip chape drtiva vetsina lidi.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Možno je jedno že ako by to chcel niekto riešiť, ale nie je jedno že či má na to zdroje, či to má za čo "riešiť". A tu sa bavíme o ľuďoch zo spodnej polovice príjmového rebríčka, bohatí si alternatívy majú za čo zaplatiť a aj si ich častokrát platia.
Web: neuveden Mail: neuveden
Bavili jsme se KONKRETNE o cloveku, ktery by RAD SI TO RESIL SAM, ale stat mu vezme prostredky, za ktere by si to mohl resit!!!!! A uz si to PROTO resit nemuze!!!!!!!!
nebavime se o zadne polovicce ani o necem jinem!!!!!
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Bavíme sa konkrétne o človeku ktorý má málo peňazí a preto si drahú súkromnú alternatívu nedokáže zaplatiť. A ten môže byť rád že namiesto drahých súkromných služieb má k dispozícii lacné štátne služby v dostatočnej kvalite. Si konečne uvedom že na rozdiel od ankapu v štáte platíš za služby štátu tým menej čím menej zarábaš. Takže ten kto nemá na drahé súkromné služby platí štátu málo a neexistenciou štátnych služieb by teda viac stratil ako získal.
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne.
Nebavime.
Jiz ta tva prvni veta NENI PRAVDA. Bavime se o cloveku, ktery BY MEL NA TO, ABY SI ZAPLATIL VECI SAM, ALE NEMUZE, protoze STAT MU SEBERE TOLIK PENEZ, ZE UZ MU NA TO NEZBYDE.
Dam ti teoreticky matematicky priklad tohoto:
Clovek ma 1000kc. Chtel by si zaplatit neco za 700kc. (tedy, jak je videt, tak by na to mel). Stat mu vsak vzal 500kc. Kolik tomu cloveku mile deti zbylo? Tomu cloveku zbylo 500kc, pani ucitelko. A muze si nyni ten clovek zaplatit sluzbu za 700kc? Nemuze, pani ucitelko.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nestrápňuj sa zavádzaním. Moja prvá veta je pravdivá, to len ty máš problém aj s elementárnymi základmi matematiky.
Ten tvoj príklad je zavádzajúci. Štátu nplatíš za jednu službu, ale za celú hromadu rôznych služieb. A platíš za ne tým menej čím menej zarábaš. Ale na voľnom trhu by si za služby neplatil v percentách príjmu.
Web: neuveden Mail: neuveden
Koupim tu kristalovou kouli, nabidka plati stale.
A kdyz nedokazes pochopit vyznam vet, tak prosim te snad ani radsi nediskutuj.
Diskutovat s tebou je dusevni muceni, jak jses splachovaci a vubec te netrapi, jestli lzes ci nelzes
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nepotrebujem žiadnu krištáľovú guľu aby som vedel ako funguje štát a ako trh. A netrápi ma vedomie že na rozdiel od teba neklamem.
Web: neuveden Mail: neuveden
Njn, tak to holt vis spatne.
Ale o to vice o tom mluvis, vid :-D :-D
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Kľudne si to mysli, to ma netrápi.
Web: neuveden Mail: schován
Tak klidně na to můžete nadávat. Nikdo Vám nebrání. Aby bylo něco super, musíš tomu něco dát, nějak o to usilovat a né čekat, že to tak nějak samo bude super.
Web: neuveden Mail: neuveden
Tvl, dobra rada nad zlato. Neco jako, v americe pred nejakou dobou: Hele, ze nechces byt otrok, tak to je tvuj problem. Muzes na to nadavat, a musis pro to taky neco delat, nemuzes jen tak cekat, az zmizi otroctvi...
Tak urcite....
Web: neuveden Mail: schován
Tak klidně na to můžete nadávat. Nikdo Vám nebrání. Aby bylo něco super, musíš tomu něco dát, nějak o to usilovat a né čekat, že to tak nějak samo bude super.
Autor: Uopl (neregistrovaný) Čas: 2021-10-15 16:01:30 [↑]
Musíme jen umřít.
Web: neuveden Mail: schován
Až do těchto filosofických končin nemá cenu zabíhat. :-)
Web: neuveden Mail: neuveden
To je zajimavy...me uz zadnej kapitalista neoklamal pekne dlouho. Naposledy tak nekdy pred 20 lety od oka, no poucil jsem se z toho a uz se mi to pak nestalo.
Tebe kapitalisti nejak casto oklamavaji?
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Alebo ťa oklamal, ale tak šikovne že o tom nevieš.
Web: neuveden Mail: neuveden
A nebo nikdo neklame a tobe se to celou dobu jen zda...
Btw, klasicky jsi neodpovedel na otazku
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ok, chceš odpoveď? Ja si od kapitalistov rady nepýtam, lebo viem že majú incentívy radiť vo svoj prospech.
Web: neuveden Mail: neuveden
Zajímavé....opravdu zajímavé. Musíš mít fakt zvláštni život. To já se třebas občas na něco ptám v obchodě, případně u lékaře, případně když potřebuju zajistit nějakou službu ...
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A si taký naivný že si myslíš že ti radia najlepšie pre teba a nie najlepšie pre seba?
Web: neuveden Mail: neuveden
V mnoha pripadech je nejlepsi pro me zaroven nejlepsi i pro ne. Ja jsem spokojeny, oni vydelaji...
Mnoho veci, ktere jsem si nechal poradit, si neumim predstavit, ze by mohly jit jeste nejak lepe.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ostaň si naivný aj naďalej, tvoja chyba.
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha. Takze ty sice nevis nic konkretniho, ale vis jiste, ze jsem naivni.
No, nic, co bych od tebe necekal :-D
A ty sam ses take s nicim spatnym nesetkal...
Ale vis, ze ostatni se s tim setkavaji neustale, i kdyz vubec nevis o pripade, kdy by se s tim nekdo setkal :-D :-D :-D
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
No napríklad ten link od Li, obchodník so zlatom má incentívy kritizovať fiat a chváliť drahé kovy, lebo čím viac ľudí kúpi za peniaze drahé kovy tým viac obchodník zarobí.
Autor: li Čas: 2021-10-17 10:04:28 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Myslíte Pavla Rybu?
https://www.youtube.com/watch?v=_i1Zns1pccA
Hrozně se mi líbí, že v rozhovoru stále mluví o diverzifikaci - takže jedná fér (neříká: "jedině drahé kovy", ale "mimo jiné, drahé kovy - ale důležitá je diverzifikace"). Líbí se mi, že maximalizuje svůj užitek - nikoliv svůj zisk - a celý rozhovor je tím prodchnutý. Působí poctivým dojmem a mám k němu důvěru - takových lidí si vážím.
Nicméně je tam velmi srozumitelně - a pravdivě - popsána situace s fiat měnou... Ta není ničím krytá - proto lidi šílí - a investují peníze někam dál, aby je zhodnotili... většina lidí chápe užitečnost investice do nemovitostí - proto ty ceny nemovitostí letí raketově nahoru (zcela logicky)... Fiat měně lidi přestávají věřit, takže i jejich moc rapidně slábne.
Autor: li Čas: 2021-10-17 10:27:51 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
oprava: její moc rapidně slábne :)
Web: neuveden Mail: neuveden
No...zlato...neni ono to se zlatem tak, ze za poslednichpar desitek let se zlato zhodnotilo nejen nasobne, ale spise dokonce radove?
Hodnota zlata neustale roste a jeste se nestalo, aby tomu tak nebylo...
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A tvrdím že zlato nezdraželo?
Web: neuveden Mail: vit.herman v doméně gmail.com
Čistě z profesionální praxe podvádějí s drtivou převahou státní instituce. A považují to za normální. Nejsou totiž vůbec zvyklí služby poskytovat, protože slouží jen jen byrokracii. Chovají se tak, protože to jinak neumí. Samozřejmě to sami považují za normální. Ono tedy nejde přímo o podvody, ale o způsob fungování, který je neslučitelný se zdárným dokončováním projektů. Ale klidně a bez skrupulí odmítnout zaplatit, pokud projekt jejich vinou vázne. Jejich pověst není podstatná, protože jejich existence je zajištěna a není špatnou pověstí nijak ohrožena. Jejich činnost bývá navíc téměř zbytečná. A když ne zbytečná, tak 10x zesložitěná a prodražená.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky