Krize demokracie – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2019-12-09 00:00:02

Krize demokracie

Téměř v celé Evropě vnímám poslední dobou šířící se vlnu nespokojenosti se současným režimem. Ve Francii je to generální stávka. Ve Švédsku mají rozrůstající se problém s migranty. Velká Británie je už unavená dohadováním o Brexitu a napětí před blížícími se volbami se stupňuje. Této situaci příliš neprospěl ani nedávný teroristický útok, při němž vyhasly dva mladé životy rukou odsouzeného teroristy. Německo už nebaví „dobrosrdečnost“ Angely Merkelové a společnost se tříští. Summit NATO, která je prý „nejúspěšnější alianci v dějinách“, schválil nesmyslné posílení Pobaltí a Polska. No a u nás máme premiéra, který je chvíli kriminálník oficiálně, chvíli neoficiálně, bonmotujícího, nemocného a minimálně polovinou národa nenáviděného prezidenta. Parlamentu a Senátu důvěřuje minimum lidí a Vlastimil Vondruška prorokuje zkázu ve své nové knize Kronika zániku Evropy.
Není už tedy načase si přiznat, že současná demokratická zřízení není to, co umožňuje lidem mírovou spolupráci, svobodu a prosperitu?
Přečtení: 30366

Autor: velkej Ká Čas: 2019-12-09 00:35:06 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To kuvašemupodivu ne.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 01:40:27 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A co tedy navrhuje?
Autor: velkej Ká Čas: 2019-12-09 05:58:23 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přiznat si, že současná demokratická zřízení není to, co umožňuje lidem mírovou spolupráci, svobodu a prosperitu.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 06:01:59 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A existuje něco lepšího?
Autor: pz100000 Čas: 2019-12-09 06:29:40 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bezpravi, silnejsi pes a zdravi prospesne hromadne snizovani BMI?
(Teda to posledni v ankapu jeste asi neni uplne teoreticky propracovany.)
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 08:32:57 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zatím ne. Situace se podobá otrokářskému státu, se kterým je stále více lidí nespokojeno, chtěli by to změnit, vadí jim, že společnost je rozdělena na privilegované a neprivilegované a narážejí na skepticismus typu "existuje něco lepšího než po tisíciletí prověřený otrokářský stát?". Ti skeptici mají pravdu v tom, že neexistuje. Ale nemají pravdu v tom, že je to platný argument pro konzervatismus. Pnutí mezi starým a novým je a bylo pozorováno vždycky. Zvyk je zkrátka železná košile a měnit něco je namáhavé a nepohodlné. Zatím je problém v tom, že lidi vesměs vědí, že je něco špatně ale nevědí co přesně a proč. A proto tu máme Babiše a Zemana například. Všechno důvody, proč je nutno o svobodě mluvit. Netřeba anarchokapitalismus, to je jen důsledek, když jdete v úvahách dál a domyslíte vše do konce. Tedy ano, máme něco lepšího, více svobody a méně demokracie. Například je možné začít odlukou školství od státu. Něco odpadne úplně samo, kvůli samovolné degradaci socialismu (třeba všiml jste si, že se ze zdravotnictví prakticky již vyčlenili zubaři a fungují autonomě, jako víceméně tržně orientovaná služba?)
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 10:32:50 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stačila ta první věta, ty PR kecy už byly zbytečné.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 13:02:31 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak jo, příště budu stručnější.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-09 10:58:58 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ale houby, otroci v otrokárstve boli nespokojní vždy, lenže na rozdiel od občanov ( vrátane ankapistov ) v demokracii, otrokom nikto nedovolil hlasovať.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 13:13:37 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je ovšem jen pohled na otrokářství z hlediska demokrata. Pohled anarchisty na demokracii spočívá v tom, že je stejně nemravné přehlasovat menšínu a vnutit ji něco, co nechce, jako vnutit otrokům silou bez hlasování něco, co nechtějí. To druhé jsme již pochopili, nebo to aspoň máme naučené opakováním od mala, kdežto to první je zatím v procesu a společnost se snaží přijít na to, co je s demokracií špatně, zatím na to jde cestou opravit demokracii. Vrchol ledovce je střet zájmu našeho momentálního premiéra, který je ovšem z pohledu anarchie vlastnost systému kterou nelze odstranit žádnými zákony, leda že by říkaly, že nikdo nemůže nikomu vládnout. Což by bylo ovšem totéž jako že nikdo nemůže nikomu přehlasováním vnutit něco, co on nechce.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 13:20:17 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je ovšem jen pohled na otrokářství z hlediska demokrata.

To, že otroci nechtěli být otroky, je jen pohled z hlediska demokrata? To ses naučil na posledním ankap politickém školení?
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 21:35:05 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nikoliv. Pohled na otrokářský systém z hlediska demokrata spočívá v tom, že demokrati vidí jako jeho vadu že, otroci nemají možnost hlasovat. Přečtěte si ještě, na jakou formulaci reaguju. Pak pochopíte kontext.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:40:18 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Řekl bych, že v té formulaci vidíš něco, co v ní není.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 21:50:09 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vidím v ní poukazování na to, že otroci neměli možnost hlasovat. Jestli Vy tam toto nevidíte, je to Vaše věc. Jde Vám o co? Neměl by se ohradit autor, na něhož reaguju?
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:53:32 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Poukazoval hlavně na to, že současná situace se nepodobá otrokářskému státu, jak se snažíš tvrdit.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-09 22:28:43 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nie, najväčším nedostatkom otrokárstva bola existencia otrokov. Podobne ako v ankape, ktorý existenciu otroctva tiež pripúšťa a ospravedlňuje ho domnelou dobrovoľnosťou.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 23:50:11 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor by se ohradil snáz, kdybyste odpovídal na jeho příspěvek…
Pohled na otrokářský systém z hlediska demokrata spočívá v tom, že demokrati vidí jako jeho vadu že, otroci nemají možnost hlasovat.
- Ne, to si nikdy nikdo nemyslel. Kdo něco takového řekl? Uveďte zdroj.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 13:21:24 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pohled anarchisty na demokracii spočívá v tom, že je stejně nemravné přehlasovat menšínu a vnutit ji něco

Ovšem pokud menšina vnutí většině násilím anarchokapitalismus, to mu už nemravné nepřijde.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 15:08:48 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zde bych se zeptal, jestli jses mdleho rozumu, nebo mas tak kratkou pamet.
Protoze tu panuje shoda v tom, ze pokud by ancap mel vzniknout, tak pouze za situace, kdy ho "vsichni" budou chtit. Ano, muzeme se bavit nad tim, jestli kdyz ho nebude chtit 1% lidi, jestli uz to je spatne nebo ne - ale ROZHODNE neni mozne, aby nejaky ancap - ci cokoliv podobneho - vznikl, pokud by ho chtela mensina lidi.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 15:16:34 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, Lojzo, tahle shoda tu rozhodně nepanuje. Kdyby ankap mohl vzniknout, jen pokud by ho chtěli skoro všichni, tak pak by pro vás demokracie nebyla ideovým nepřítelem.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 17:03:40 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je pomerne zvlastni. Sam Urza to opakovane opakuje, kudy chodi. Spousta lidi zde, vcetne me, to tu psala snad 100x. Je to zcela logicke, jinak to nejde.
Btw nechapu tu tvou druhou vetu. Ankap muze vzniknout pouze takto, nikoliv nasilim.
Demokracie je system, kdy se veci prosazuji nasilim. A ano, je porad mene spatna, nez nejake jine rezimy, ale je porad hodne spatna.
Nemel bych osobne nic proti tomu, aby se stat alespon zacal "osekavat". Nemusi to byt hned rovnou prevrat, proste pouze nechavat na lidech vice a vice rozhodovani a brat jim mene a mene penez. Ostatne, to same rika I napriklad Urza.
Ano, jsou zde lide, kteri predpokladaji, ze staty zkrachuji velmi brzo samy a vse se pak posere a zvrhne se to v neco, jako ancap. Ja si to uplne nemyslim a predpokladam, ze i zde jsou ti lide v mensine. Je to totiz prilis optimisticky odhad a troufam si tvrdit, ze se to tu udrzi jeste dost dlouho(desitky let urcite)
(pro tuto debatu bych prosim pominul, ze v ancapu se vlastnicka prava vymahaji take nasilim. To sice ano, ale v demokracii -ci podobnych systemech - se nasilim vymaha tech veci mnohem vice, coz je to, co "nam" vadi)
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 18:04:06 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A stejně tak tu všude opakují, že násilí v souladu s ankapem není nemorální.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 18:36:58 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ostatne soudim, ze Kartago musi byt zniceno...
Autor: pz100000 Čas: 2019-12-09 19:52:47 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> pro tuto debatu bych prosim pominul, ze v ancapu se vlastnicka prava vymahaji take nasilim

To je ovsem skvela pozice pro odpoved na komentar, kde hned ze startu placnes "demokracie je system, kdy se veci prosazuji nasilim" a koncis "se nasilim vymaha tech veci mnohem vice".
Jinak je to cele samozrejme komicke: ankap je system, kde se nasilim prosazuje NAPROSTO VSE. Leda by bezpecnostni agentury byly vysbrojeny vysokokaliberni retorikou nabitou ostrymi prosbami.

(pro tuto debatu bych prosim pominul, ze ve state se pravo vymaha take nasilim. To sice ano, ale v ankapu -ci podobnych systemech - se nasilim vymaha ZCELA VSE, coz je to, co "nam" vadi)
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 20:40:26 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jiste, ze naprosto vse. Ovsem toho "vseho" je v ancapu nesrovnatelne MENE, nez ve state. Tam se take vymaha nasilim uplne vse a tech veci je….o mnoho radu vice.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 20:43:31 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak pokud je ankap nereálný systém pro nereálné lidi, kde chtějí (skoro) všichni ankap, tak není divu, že se tam toho násilím moc nevymáhá :-D
Autor: pz100000 Čas: 2019-12-09 22:36:23 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Ovsem toho "vseho" je v ancapu nesrovnatelne MENE, nez ve state.

A vis, zes na to mozna kap? Je to celkem pravdepodobny, ale nediv se pak, ze do ankapu, kde bude vseho mene, se lidi nijak nehrnou. Zvlast kdyz jedine, ceho jaksi stale teoreticky muze byt vic, je prave jen ono nasili.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 17:43:20 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ze všech blbostí, na kterých mezi anarchokapitalisty panuje shoda, je tahle ta nejkřiklavější. Ankap by mohl být bez problémů nadiktován shora. Kim Čong Un by klidně mohl zřídit ankap.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 18:36:24 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, a nefungoval by.
Ja nechci neco, co nefunguje…
Takze nechci toto naridit shora.
Nejsem sam.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 18:40:16 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Proč by nefungoval?
Autor: Pařman Čas: 2019-12-09 20:39:58 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Prorože ankap je spontální řád. nelze nařídit zhora, nelze nařídid ani zdola, nelze vůbec nijak nařídit. Pokud by tak přesto někdo učinil, nepůjde o ankap, ale o diktatutu, která se navenek bude jevit jako ankap. Jako kdybyste chtěl nějaké dívce nařídit, aby vás milovala. Pod pohrůžkou násilí byste jí to nařídil a ona, protože by se bála o svůj život, by se chovala, jak kdyby vás milovala, ale ve skutečnostui by vás nenáviděla. Lidé by možná nic nepoznali a opravdu si mysleli, že vás miluje, protože by se to tak navenek jevilo. Ale pravda by byla jiná. Taková láska by nefungovala, protože by to zkrátka nebyla láska. Láska je spontální, nelze nařídit, ani zakázat. S ankapem je to podobné.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 20:42:07 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže ankap je jen takový sen anarchokapitalistů, že jednou přijde den, kdy ostatní lidé budou mít stejný názor na společnost jako oni?
Autor: Pařman Čas: 2019-12-09 20:48:26 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, ze dne na den to nebude a vy to moc dobře víte. Prostě časem bude stále více lidí přesvědčeno, že stát není třeba. A až jich bude dostatečné množství, tak prostě ankap vznikne. Jen po mě nechtějte vědět, kolik je to "dostatečné množství" - já to nevím. To ukáže čas.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 20:51:23 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Představa, že všichni lidé budou mít někdy stejný názor na organizaci společnosti, je čirá utopie.
Autor: Pařman Čas: 2019-12-09 21:31:22 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak je tedy možné, že se dnes téměř všichni shodnou na demokracii? Že se v rámci té demokracie neshodnou na politických smětrech je věc jiná, ale na demokracii jako takové se shodnou. Proč by se jednou nemohli shodnout na ankapu (nebo něčem jiném)?
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:37:28 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Opravdu se na ni schodnou?
2) Ankap je spíše na úrovni nějakého toho politického směru v demokracii, než na úrovni demokracie samotné.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 21:58:15 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Da se to rict I takto, imho.
Ono by se dalo skodolibe poukazovat na to, ze zatimco priznivci ancapu lidem vysvetluji, proc je takovy system lepsi I pro jejich dobro a pro dobro jejich blizkych, a tito lide to casto odmitaji, tak se muze lehko stat, ze k tomu jednou budou donuceni okolnostmi :-)
Ale uvidime no...trebas se ta demokracie zachrani tak rikajic za kazdou cenu - I kdyby to melo stat libovolne miliony lidskych zivotu…
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-09 21:02:03 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Takže je to rovnaká utópia ako komunizmus.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 23:40:12 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, protože ankap není o tom, co lidé CÍTÍ, ale co VLASTNÍ. Většina může ankap nenávidět, ale pokud menšina bude silnější, prostě většinu přinutí v něm žít.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-10 00:28:19 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, a pak to nebude ancap.
Ale chapu, ze proste potrebujes toho panaka na bouchani, tak si holt bouchej a bouchej, nic to ale nezmeni na tom, ze neni pravda, to co pises
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-10 00:47:19 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A argument? Proč by to nebyl ankap?
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 21:44:51 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jakub G napsal: Ovšem pokud menšina vnutí většině násilím anarchokapitalismus, to mu už nemravné nepřijde.
To by bylo stejně nemravné, jako kdyby menšina vnutila většině cokoliv jiného.
Jen ale hypoteticky, protože jde o oxymorón. Anarchokapitalismus nelze nijak vnutit.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:48:13 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kdybys nelhal! Anarchokapitalistická ideologie rozděluje násilí na morální a nemorální. Násilí, kterým se prosazuje anarchokapitalismus, nepovažuje za nemorální.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 21:53:00 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Je úplně jedno, jakou máte morálku, nic to nemění na tom, že anarchokapitalismus nelze nijak vnutit. Jak vnutíte lidem něco tím, že je necháte na pokoji, ať si dělají svobodně naprosto co chtějí?
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:55:38 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Anarchokapitalismus není o tom, že lidi necháš naprosto dělat to, co chtějí! Nemohu za to, že ti někdo tak vymyl mozek, že si to myslíš a neustále tuhle kardinální blbost opakuješ.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 21:57:28 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
V pořádku. Můžete si to myslet. Jestli už nemáte žádný argument (žádný jste nenapsal), děkuji za diskusi a přeji hezký den.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:00:23 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Může si v anarchokapitalismu někdo založit stát a vybírat od tebe daně, i když nebudeš chtít? Nemůže! Může tedy dělat naprosto vše? Nemůže! Už to tvůj mozek dokázal pobrat?!
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 22:15:54 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Může. Já se ovšem můžu bránit a nemusím chtít mu nic dát. Je ale jisté, že tím on vnucuje stát mě, nikoliv já jemu anarchokapitalismus. Protože on přišel za mnou a nárokuje si něco, na co se mnou nemá uzavřenou smlouvu. Já po něm nic nechci, on chce něco po mě. Smlouvu potřebuje on. A ne že zase přijdete se slovní ekvilibristikou že já po něm chci aby on po mě nic nechtěl. Není logické chtít s nekým uzavřít smlouvu, aby on nedělal nic, na co nemá uzavřenou smlouvu on se mnou, protože já dopředu nevím, co bude chtít někdy udělat. A není možné uzavřít smlouvu na všechny možnosti, co on nemá dělat, protože není možné všechny vyjmenovat, nehledě na to, že nelze uzavřít smlouvu se všemi lidmi na zeměkouli, včetně těch, co se ještě ani nenarodili. Tudíž musí to být obráceně, on musí přijít za mnou a dát mi možnost souhlasit či nesouhlasit, jinak koná násilí on na mě. Jasné? Máte něco dalšího? Protože argumentace se Vám zrovna moc nepovedla. Jestli ne, tak hezký večer.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:17:25 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Super, takže už žijeme v ankapu. Tak můžeš jít klidně spát, ankap je už tady :-D
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 22:24:52 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Až na ty daně, co někdo vybírá bez smlouvy.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:26:48 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Říkal jsi, že v ankapu si každý může dělat, co chce! Teď zase říkáš, že něco dělat nesmí! Nedokážeš být alespoň chvíli konzistentní?
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:24:59 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A proč by měl mít dotyčný smlouvu? Tvrdil si, že si v ankapu může dělat, co chce! Proč by měl mít smlouvu, že může dělat něco, když podle tebe to v ankapu může dělat i tak?
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 22:34:20 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To plyne z logiky proč. Protože dělat si co chce chce i ten druhý. A některé věci nejdou dělat zároveň. Pokud vymyslíte jiný konzistentní způsob, jak nenásilně interagovat a bude to bez vlastnictví, bez smluv a nebude to utopie na principu že všichni vědí, co mají dělat, protože jsou osvícení, tak si to rád přečtu. Právě proto, že nejsme osvícení, potřebujeme smlouvy, aby se vědělo, kdo vnucuje a kdo koná konsensuálně. A co na tom přesně nechápete, Vy jste nikdy s nikým neměl smluvní vztah?
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:39:08 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já chápu, že přes tu ideovou zaslepenost to tvůj vymytý mozek nedokáže pochopit, ale princip anarchokapitalismu spočívá v tom, že určuje, co je lidem možné vnucovat bez smlouvy.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 23:38:33 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, v tom nespočívá princip anarchokapitalismu. Jestli ho takto chápete, tak ho chápete chybně.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 23:43:59 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Někdo, kdo není schopen být ani chvíli konzistentní, kdo tvrdí, že v ankapu je něco možné, aby o pár příspěvků dále tvrdil, že to v ankapu možné není, by raději neměl o chápání ankapu nic mluvit!
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:44:19 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Super, takže začneš s PR, že v ankapu si každý může dělat naprosto, co chce. Pak to upravíš, že v ankapu si každý může dělat to, co mu ostatní smluvně dovolí. Pak to jistě začneš upravovat, že některé věci je možné prosazovat bez smlouvy a naopak ostatní potřebují smlouvu, pokud by chtěli, abys něco nedělal. Jenže ty jsi prostě takový hlupák, že budeš neustále svá tvrzení upravovat, jak se ti aktuálně hodí. Takže víš co, opět ses ukázal jako blb, já se loučím, ale s takovým nekonzistentním hlupákem fakt ztrácet čas nebudu.
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 23:36:45 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takhle jste si to přebral? Tak jo, máte to tak zřejmě mít. Můžu Vám už jen popřát hezký večer a dobrou noc.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 23:42:04 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Už ty tvoje PR kecy moc dobře znám.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-10 00:06:56 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Oprava chyb:
Je ale jisté, že tím on vnucuje stát mě, nikoliv já jemu anarchokapitalismus. Protože on přišel za mnou a nárokuje si něco, na co se mnou nemá uzavřenou smlouvu. Já po něm nic nechci, on chce něco po mě. Smlouvu potřebuje on.
- Jenže tímto postojem mu už ale vnucujete svá pravidla: že Vy rozhodujete, kdo má na co právo, kdo na co potřebuje smlouvu.

Já po něm nic nechci, on chce něco po mě.
- Chcete po něm, aby uznal Vaše pravidla.

Smlouvu potřebuje on.
- Podle Vašich pravidel.

A ne že zase přijdete se slovní ekvilibristikou že já po něm chci aby on po mě nic nechtěl.
- Vy po něm chcete, aby uznal Vaše pravidla.

není možné uzavřít smlouvu na všechny možnosti, co on nemá dělat, protože není možné všechny vyjmenovat, nehledě na to, že nelze uzavřít smlouvu se všemi lidmi na zeměkouli, včetně těch, co se ještě ani nenarodili.
- Neznamená to, že je na té Vaší "etice uzavírání smluv" cosi zásadně špatně?

Tudíž musí to být obráceně, on musí přijít za mnou a dát mi možnost souhlasit či nesouhlasit, jinak koná násilí on na mě.
- Jinými slovy, vyhrazujete si právo nesouhlasit s pravidly ostatních, ale ostatní musí souhlasit s Vašimi pravidly.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-10 00:39:53 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
DODATEK DODATEK DODATEK
Příklad: Začnete těžit vodu z ledovce a prodávat ji. Přijdou za Vámi lidé z obce řeknou Vám, že to dělat nesmíte. Vy řeknete, že Vy po nich nic nechcete, oni chtějí něco po Vás, že na to potřebují smlouvu, kterou s nimi neuzavřete. A oni docela správně opáčí, že to Vy po nich chcete, aby uznali Vaše pravidla, totiž že ten ledovec je něco, co může být předmětem trhu – pravidla se kterými oni nesouhlasí.

Podstata toho klamu, ve kterém se už tak dlouho plácáte, spočívá asi v tom, že si představujete jako výchozí bod stav, kdy něco vlastníte mimo společnost a máte volnost se rozhodnout, zda se ke společnosti připojit, "uzavřít s ní smlouvu", nebo ne. To je ale nesmysl. Vlastnictví existuje JEN ve společnosti, nemá žádnou mimospolečenskou existenci. Je to jen sociální jev.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:59:58 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Může si v anarchokapitalismu někdo založit stát a vybírat od tebe daně, i když nebudeš chtít? Nemůže! Může tedy dělat naprosto vše? Nemůže! Už to tvůj mozek dokázal pobrat?!
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 21:58:06 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
I kdyby ho nešlo násilím vynutit, pořád to nic nemění na tom, že ono násilné vnucování není považováno za nemorální!
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 21:59:06 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A to ti vadi, nebo co? Ptal jsem se na to uz parkrat a nedostal jsem, klasicky, odpoved.
Pokud ti to vadi, tak proc presne?
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:02:55 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ptáš se mne, proč mi vadí, že nějaká malá skupinka si dala právo určovat, co je možné vymáhat násilím a co není, a navíc tvrdí, že já se nesmím na tom určování podílet? Opravdu se mne ptáš zrovna na tohle?
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 22:28:00 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tvl jaka mala skupina?????? Rikali jsme, ze to musi chtit vsichni (ci skoro vsichni), jinak to nejde.
Takze zadna mala skupina.
Dokud bude dost lidi, jako jses ty, tak ancap nikdy nebude.
chapes uz to???
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 22:29:17 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aktuálně jste malá skupinka a určujete, kdo má na co právo. Co na tom nechápeš?
Autor: Marťan Čas: 2019-12-09 22:35:42 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aktuálně u nás určuje právo úplně jiná skupina. A je to evidentně menšina.
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 23:22:53 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tato aktualne mala skupina nikomu nic neurcuje. I kdyby to teoreticky chtela delat, tak na to nema moc ani prostredky ani nic podobneho.
Fakt se nemesis bat, ja ti rozhodne nic neurcuju…
Samozrejme by se nekdy mohlo stat, ze prijdes na to, ze si to tak chces urcit sam, to by bylo fajn, kdyz by nas pak bylo vic a vic, tak by se to jednou mohlo podarit….
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 23:44:51 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Chceš snad lhát, že anarchokapitalisté neurčují, na co mají lidé práva a na co práva nemají?
Autor: Lojza Čas: 2019-12-10 00:26:49 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
definuj slovo "urcuji", protoze evidentne kazdy mluvime o necem jinem
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-10 07:27:29 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Asi si pleteš určovat a vnucovat.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 13:44:43 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Oprava chyb: Na tom, že se otrokům bez hlasování vnucovalo něco, co nechtějí, nebylo zjevně špatné to, že se jim vnucovalo NĚCO, co nechtějí. Neustále někomu vnucujeme něco, co nechce: zlodějům, lupičům, násilníkům, podvodníkům.
Autor: pz100000 Čas: 2019-12-09 19:56:51 Titulek: Re: :-) [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> Oprava chyb: ...

Jenom bych Vas chtel poprosit, zda byste nemohl setrvat u zavedeneho a jiste celostokove kvitovaneho headru "OPRAVA OPRAVA OPRAVA". Uchranilo mne to jiz mnohakrate od setrvani ve fatalnich bludech. Dik.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-12-09 09:18:08 Titulek: Re: :-) [↑]
Diktatura čuráka a fašounka Kuby G.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 00:22:25 Titulek: Spravedlnost autora
Web: neuveden Mail: neuveden
Kladu si otázku, zda je autor spravedlivý… Zda kdyby žil v ankapu a objevily by se společenské problémy, např. s migrací (např. migrant by ubodal dva mladé lidi), by taky začal uvažovat o změně režimu…
Autor: velkej Ká Čas: 2019-12-09 00:39:17 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Začal by uvažovat o změně bezpečnostní agentury, zejména pokud by byl ubodán její klient.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 00:52:16 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže by začal uvažovat o změně V RÁMCI režimu. Obdobou změny bezpečnostní agentury v ankapu je v demokracii změna vlády. Poslední věta článku by tedy měla znít: "Není už tedy načase si přiznat, že současná vládnoucí garnitura není to, co umožňuje lidem mírovou spolupráci, svobodu a prosperitu?"
Autor: Lojza Čas: 2019-12-09 01:56:19 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No...ono pokud by se to delo vyjimecne, tak by to, co pises, platilo.
Ale kdyz se to naopak deje dosti masove a masivne, je docela legitimni uvaha, jestli neni chyba spise v system, nez v lidech, kteri v nem vladnou. Je to myslim uvaha zcela legitimni a nevidim duvod se ji branit. Samozrejme pak ruzni lide budou navrhovat ruzna reseni, s tim se pocita, ale neni myslim od veci nad tim debatovat.
Autor: Glande Čas: 2019-12-09 07:30:59 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Problém je, že tu lidi vyzkoušeli za posledních sto let kdejakou garnituru a dlohodobě je Evropa nasměrovaná tam, kam čím dál větší část lidí nechce. A ať to byly vlády diktátorské nebo demokratické.Jde hlavně o pocity typu svobody a bezpečí.Obojí je poslední dobou ukrajováno někde z nouze, jinde záměrně.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-12-09 14:36:07 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Není to obdobou. Víš to sám, vyplývá to z tvého příspěvku. Když změním bezpečnostní agenturu, nestane se bezpečnostní agenturou někoho jiného. Když v rámci demokracie vyměním vládce, stane se vládcem všech ostatních.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-09 14:52:18 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Aj jedna aj druhá bezpečnostná agentúra sú agentúry kadekoho, nie len teba. Navyše činnosť bezpečnostných agentúr sa dotýka aj ľudí čo nie sú klientami danej agentúry.
Autor: Szaszián Čas: 2019-12-09 23:33:53 Titulek: Re: Spravedlnost autora [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Když se v ankapu změní bezpečnostní agentura, dopadne to na VŠECHNY lidi na území, kde působí. Čili je to obdoba změny vlády v demokracii.
Autor: Velkej Ká (neregistrovaný) Čas: 2019-12-09 09:17:34 Titulek: Re: Kripl [↑]
Čuráku táhni do řitě!
Autor: Eduard Horák Čas: 2019-12-09 12:36:44 Titulek: Re: Kripl [↑]
Web: https://www.linkedin.com/in/eduard-hor%C3%A1k-298166ab/ Mail: edahorak v doméně seznam.cz
Za nesmyslné to považuji já. Panický strach z Ruska podle mě není na místě. Slouží jenom válečnému lobby a posilování moci států a NATO.
Autor: Odpověď (neregistrovaný) Čas: 2019-12-09 18:17:43 Titulek: Re: Kripl [↑]
takže jsi kripl a ještě k tomu tupej.
Web: neuveden Mail: neuveden
Myslím, že máme hlavně krizi kapitalismu. Rozdíl mezi bohatými a chudými je už nějakou dobu pro velkou část populace k neunesení.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-12-09 14:38:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Krizi kapitalismu máme ve smyslu, že tím, že jsme ho nechali vládce postupně odstraňovat, tak už nefunguje.
Autor: norbertsnv Čas: 2019-12-09 14:48:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A kedy fungoval?
Autor: Marcusant (neregistrovaný) Čas: 2019-12-09 14:40:34 Titulek: Re: [↑]
Snad jednou někdo pochopí, že to není vlastnost kapitalismu, ale vlastnost vlády (jakékoli), že se nechá korumpovat, a že po té na zakázku násilím ovlivňuje podnikatelské prostředí ve prospěch korumpujících subjektů. Rozevírající se nůžky jsou zejména způsobeny pokřiveným podnikatelským prostředím ať už zcela jmenovitě tj. úlevy a dotace či plošně tj. Ee(T). V čistém kapitalismu žádná vláda nikomu neškodí a nikomu nepomáhá, protože jedině pak lidé dostanou skutečně to, co za své peníze dostat chtějí.
Autor: Jakub G Čas: 2019-12-09 14:48:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takže v čistém kapitalismu neexistuje velký rozdíl mezi bohatými a chudými?
Autor: Ioannes (neregistrovaný) Čas: 2019-12-10 03:55:21 Titulek: afewgtew
Vlastimila Vondrušku bych vůbec nevytahoval, protože to je úplný idiot. Viz https://www.forum24.cz/historik-vondruska-prirovnal-babise-k-janu-husovi-giordano-brunovi-a-k-milade-horakove/
A co se týče té stávky ve Francii, tak my ankapáci bychom měli být proti ní, jelikož odboráři (snad zcela ze státních podniků a úřadů) bojují proti odebrání jednoho z mnoha jejich privilegií. V minulosti si totiž vymohli vyšší důchody než ostatní. A co se týče toho odkazu o Německu, to snad autor ani nemůže myslet vážně. V samotném Německu je takových jen pár stovek. Abych to shrnul, problémů je v Evropě spousta. Každou chvíli jsou ale nějaké problémy... Vždycky byly a vždycky budou. Mimo jiné podle všeho se přitvrzují poměry díky multikulturalismu a imigraci. A ekonomika EU je v hajzlu. Autor ale vybral velmi pofidérní příklady (snad až na to Švédsko).
logo Urza.cz
kapky