Mám právo na hospodu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-04-18 00:00:02

Mám právo na hospodu

Zákaz kouření v hospodách bohužel prošel a nic s ním už nenaděláme, neboť zákony v praxi sice neustále přibývají, ale až na výjimky nikdo žádné neruší, ergo se tím tedy slavnostně přidáváme mezi „vyspělé“ země EU, jimiž je nezřídka argumentováno; ještě častější je však argument, který pracovně nazývám: „Mám právo na hospodu,“ bývá často dovysvětlen slovy: „U nás na vesnici je jen jedna hospoda.“ Nejlepší odpověď na něj zazněla v komentářích Stok od autora TaxationISTheft: „A co jako? Když dojdu do knihkupectví a tam nemají tu knihu, kterou chci, mám začít chtít po státu, aby tam byla?“ Přesně tak nesmyslný požadavek to totiž je i v případě těch hospod; nemluvě o docela přesném shrnutí současného stavu rozpínajícího se státu, které jsem nedávno četl, už ani nevím kde: „Nechtěl bych mít hospodu. Představa, že se v ní někdo opije, zapálí si a já ho vyhodím dřív, než mu dám účtenku, je fakt noční můra.“
Přečtení: 16647

Autor: Urza Čas: 2017-04-18 08:23:28 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Znamení pro to, abys víc říkal věci, jež stojí za to býti citovány xD
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 09:38:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak. A taky zodpovednost.
Napriklad zrovna tady fskutecnosti nikdo chybejici knihy nepozadoval; pozadovano bylo spise vytrhat ze starych obrazky.
Autor: marek28 Čas: 2017-04-18 08:47:23
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, mají právo na to si otevřít hospodu. To jim nikdo neupírá (ale dost prskají, když jim to někdo navrhne). Škoda, že nejsou schopni rozlišit mezi právem a nárokem na něco...
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 09:42:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Timhle jste mne - sice zrejme ne umyslne, ale o to dokonaleji - naprosto rozsekal. Pravo, narok, rozlisovat...
Autor: marek28 Čas: 2017-04-18 10:36:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No dobře, tak povězte čím...
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 14:36:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mate to komplet na konci.

Primarne tim, ze vubec tusite, ze neco takoveho vubec existuje, natoz ze je zde i jakasi diferans. Vcera (ci kdy) jste pasazerovi bez rozpaku priklepl narok na cizi letadlo jen proto, ze byl "nevinny", zatimco sva prava je dle Vas nutno si vydrazit.

Nacez dnes se jmete osvetleni.
Autor: marek28 Čas: 2017-04-18 15:40:55 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A to takhle překrucujete normálně, nebo jen se mnou? :)
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-04-18 15:53:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
normálně
Autor: marek28 Čas: 2017-04-18 16:07:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak v tom aspoň nejsem sám...
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 16:39:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Prave, nechtel jsem Vas nejak diskriminovat.

(Adraynnith only, je-li tu ještě:
Právě, nechtěl jsem Vás nějak diskriminovat.}
Autor: Adraynnith Čas: 2017-04-18 15:51:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Vy jste se nám dnes ale rozjel :)
Četla jsem ten Váš komentář asi 5x a zatím jsem to vyluštila tak z poloviny. Možná by tomu trochu pomohla diakritika, ale ať si ji tam domyslím jakkoli, pořád mi to moc smysl nedává.
Snad to pochopí aspoň ten, komu je ta odpověď určena. Ale podobný pocit mívám i z odpoědí určených mně. No nic, asi nejsem pro Vaše komenty ta pravá cílová skupina :)
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 16:30:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pardon, u dámy je přání smozřejmě rozkazem. Kdyby tu Urza měl nějakou prezenčku, pokusil bych se alespoň za Vaší přítomnosti o poněkud méně barbarský projev.
Jenže... on soused se již tentokrát tvářil podezřívavě, když jsem k zapůjčené klávesnici vyžadoval i jeho paní coby obsluhu. Tak nevím.

(Máte to komplet na konci.

Primárně tím, že vůbec tušíte, že něco takového vůbec existuje, natož že je zde i jakási diferáns. Včera (či kdy) jste pasažérovi bez rozpaků přiklepl nárok na cizí letadlo jen proto, že byl "nevinný", zatímco svá práva je dle Vás nutno si vydražit.

Načež dnes se jmete osvětlení.)
Autor: Adraynnith Čas: 2017-04-18 16:48:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Za diakritiku děkuji, čte se to lépe :)
Nicméně k pochopení příspěvku to zas tak nepomohlo.

Prezenčka není potřeba, moji přítomnost předpokládejte pořád. Od té doby, co jsem si tu stěžovala, že se zobrazují reakce jen za posledních 24 hodin a bylo mi doporučeno číst Stoky denně, to poctivě dělám :)
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 17:47:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Rádo se.

Nu, pak musím předpokládat, že máte škvírku a naši včerejší polemiku jste přehlédla, byť rozsahem nebyla z nejkratších. Nicméně je-li i s nabodeníčky marno, uchýlím se zřejmě zpět k původnímu jeskynnímu projevu. Nejenže zapůjčená háčkofilka nejeví tendence k odchodu a je třeba rázně zakročit, ale původní styl medle dával vážným zájemcům mnohem více prostoru k nudě, nechápání a nečtení.

Na Vaší trvalé přítomnosti (krom ní samotné, samozřejmě) je z mého hlediska příjemné i zjištění, že mému soustavnému kroucení cizími komentáři dokáže trvale psychicky vzdorovat i přinejmenším jedna ze zde přec jen minoritních reprezantanek něžného pohlaví.
Autor: pz100000 Čas: 2017-04-18 17:50:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
(* Jak to tak ctu, tak spise asi: ... ze mate mezeru ...)
Autor: velkej Ká Čas: 2017-04-18 19:08:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ovšem nechtěně dvojsmyslný předpoklad škvírky je kouzelný :) Sice vůbec netuším, o čem diskutujete, ale pokračujte, nenechte se rušit. Třeba to bude zajímavé.
Autor: Adraynnith Čas: 2017-04-19 00:28:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Včerejší polemiku jsem nepřehlédla. A jen díky tomu se mi podařilo porozumět Vašemu dnešnímu komentáři aspoň z poloviny.

K barbarskému projevu se klidně můžete vrátit, zkulturnění k porozumění obsahu moc nepomohlo.

Už dřív jsem z Vašich odpovědí měla dojem, že si na komentář v duchu odpovíte, na tu odpověď taky odpovíte, na to zase odpovíte (a třeba ještě několikrát) a tu poslední odpověď teprve napíšete. A ten, kdo to pak čte, může jen odhadovat, jaká konverzace proběhla ve Vaší mysli, že z toho vznikla taková nenavazující odpověď :)

A nejhorší je, že tento pocit mám i z odpovědí, které píšete přímo mně (dovolím si předpokládat, že je píšete s úmyslem mi něco sdělit a ne mě zmást (z něčeho takového bych Vás samozřejmě nepodezírala :) )), tedy aspoň ty by mi měly dávat smysl. :)

Autor: pz100000 Čas: 2017-04-19 13:25:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale kdeže aspoň, to je naopak dokonce polovina. Čta po sobě sám já sám jásám, dosáhnu-li tak skvělého skóre.

Mou vnitřní berličku jste odhalila správně a ke své hanbě doznávám, že jsem to dokonce považoval za normální (tedy obracet se do pléna až tehdy, nejsem-li schopen ukojit se sám). Ale obtěžovat internety i oním interně již uspokojivě vyřešeným intermezzem se mi příčí.
Krom toho můj vysílený mozek je dnes už řádově pomalejší než mé myšlenky, takže tyto pak často presentuji dřív, než k nim vůbec doklopýtá. Což nejspíš přirozené plynulosti diskuse také příliš nepřidá.

Tak či onak, samozřejmě chápu, že studium výkřiků typu "etáte, shýň" k hypertrofii analytických schopností asi nevede, a pokusím se tedy příště - najdu-li kdy ještě v sobě sdostatek smělosti Vám oponovat - být křišťálově průzračnější.
O nějakém úmyslném pletení hlavy nemůže být vůbec řeč; na to je internet (a svobodných střelců plný cizí blog zvlášť) žel zcela nevhodný.
Web: neuveden Mail: neuveden
http://ekonomika.idnes.cz/cesko-spotreba-piva-v-restauracich-ubytek-stamgast-fxv-/ekonomika.aspx?c=A170417_200526_ekonomika_rts

Tohle je jeden z důkazů, jak to dopadá, když si nejrůznější dobroseři nejen vymýšlejí, ale taky následně vymáhají nejrůznější svoje dobrosraní, jak má všechno být v hospodách zařízeno, aby fungovaly "správně". Chodím přes dvacet let do jedné hospůdky s kulečníkem. Původně to byla fakt parádní hospoda, kde se člověk nejen napil a pobavil, ale taky si dal třeba i něco dobrýho echt hospodskýho za rozumnou cenu. Parta lidí mohla takhle uspořádat žranici, aniž by se namáhala. Majitel dokonce začal z jednoho prostoru dělat kuchyň místo stávající řekněmež "ohřívárny buřtů". Velice rychlou až skokovou změnou se zpřísnily podmínky a zmnohonásobily potřebné náklady na vybavení a úpravy prostoru, že výše nákladů najednou přestala naprosto korespondovat se zamýšleným provozem a jeho rozsahem a pro takovou hospodu byla nesmyslná. Z prostoru je dnes to, co bylo před tím = skladiště, jen v něm majitel naprosto zbytečně utopil peníze = kola a kdoví co, skladuje v místnosti, která je např. vykachličkovaná... No a tak z příjemné parádní hospůdky je dneska obyčejná nálevna, kterých je po městě fůra, a která ani nemá, krom kulečníku a pinčesu na terase, jak co nápaditého nabídnout hostům a krom "osvědčených pardálů" se noví návštěvníci nijak moc nehrnou, protože proč/za čím? Na všechno jsou stanovené podmínky jak pro interhotel a pro obyč hospu se taková investice nevyplatí. Pokud si parta chce užít nějakou zábavu s pohoštěním, tak už nejde do té hospy, tam už si nedá na prkýnka naložit nějakou směsku opečených/grilovaných/vařených mas/uzenin/zeleniny. Protože na "výrobu" takové žranice musí být hospoda vybavena zařízením za 2 mega. To se z provozu obyč hospy nevyplatí. No tak jde parta k někomu na zahrádku nebo do garáže a ... nazdar státem zprzněné nalejvárny. A pivovary se diví, že těch pár ucumlánků v lepších restauracích je nevytrhne.
logo Urza.cz
kapky