Neozbrojená Kvitová – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-12-28 00:00:02

Neozbrojená Kvitová

Jakýsi lupič vnikl do bytu Petry Kvitové, odkud si odnesl několik tisícovek; předtím však ohrožoval tenistku nožem, dotyčná se bránila, byla pořezána a utrpěla poranění šlach v ruce, což jednoho nepotěší, zejména když jej ruce živí (její kariéra však podle všeho ohrožena není). Policie celkem nepřekvapivě neudělala nic, činu nezabránila a pachatele nedopadla; proč? Tentokrát to náhodou ani moc nesouvisí s tím, že tam pracují tupé uniformované opice, které tu práci vykonávají typicky proto, že se na volném trhu práce neuplatní, případně pro jejich přirozeně sadistické choutky; oni prostě nejsou superhrdinové a nemohou být všude. Že bych obhajoval benga? Ne, nebojte; chci jen poukázat na to, že v určitých situacích si prostě musíme pomoci sami: Kdyby měla Kvitová jednu ruku dlouhou (tím myslím ruku s hromovou holí, nikoliv tenisovou raketou), její šance se ubránit by značně vzrostly; nenechte se překvapit.
Přečtení: 11893

Autor: Didi (neregistrovaný) Čas: 2016-12-28 10:40:27
Ano, jsou věci, které za nás nikdo jiný neudělá. Obrana sebe a svých blízkých je jednou z nich.
Takže ti z nás, kdo máme zbroják, věnujme trochu času kamarádům a kamarádkám a berme je s sebou na střelnici. Dejme jim možnost osahat si reálnou zbraň, na vlastní oči a ruce se přesvědčit, že bezpečné zacházení se zbraní a trefení cíle není žádná tajemná magie, ale úkon obtížností srovnatelný s přechodem přes silnici. Tedy něco, co zvládne opravdu skoro každý, z čeho je dobré mít mírný respekt, ale je naprosto zbytečné se toho panicky bát.
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to jedna z cest jak zvýšit počet počet ozbrojených lidí ve svém okolí a tím zvýšit i svou bezpečnost. Protože jak praví klasik "Ozbrojená společnost je zdvořilá společnost."
PS: Pokud o žádném kamarádovi se zbrojákem ve svém okolí nevíte a chcete se do svého přerodu v občana zodpovědného pustit svépomocí, doporučuji pro začátek ke studiu stránky http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-12-29 23:21:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Protože jak praví klasik "Ozbrojená společnost je zdvořilá společnost."
.......................................................................

Nevím, nevím,

jak jsem tak koukal na ty filmy z divokýho západu,
tak tam spoustě lidí byla ta bouchačka k ničemu,
nebot vyhrával ten rychlejší...
Autor: Lojza Čas: 2016-12-29 23:31:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No pokud si svuj usudek delas na zaklade filmu...
Autor: ocs Čas: 2016-12-29 23:59:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ony filmy — nebo přinejmenším některé z nich — jsou výtečnou zábavou.

Poučení a informace bych však raději hledal jinde. Osobně za výtečný zdroj považuji kupříkladu https://mises.org/library/not-so-wild-wild-west
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-12-30 08:56:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To je pro mě ale anglická vesnice,

tedy zdrojů a poučení je jistě celá řada,
často i protikladných,
nejzajímavější názory jsou ovšem ty, co zastáváme,
či co zastává většina lidí...

Tedy je to zajímavé k tomu účelu, abychom to zpochybnili,
nikoli se v tom utvrdili...
Autor: mgp (neregistrovaný) Čas: 2016-12-28 11:41:04
Bohužel je pro ZP nutný trvalý pobyt v ČR. Při jeho přerušení se ZP ruší, pokud se něco nezměnilo. Slečna Petra tak má asi díky této buzeraci smůlu. Závodník Karel Abrahám takhle o zbroják přišel. Ukázková státní šimlovina.
Autor: ocs Čas: 2016-12-28 16:37:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nakolik je mi známo, stačí mít platné občanství ČR, a pak ZP není problém bez ohledu na dobu pobytu kdekoli (ovšem zbraně s sebou na cesty do jiných zemí brát bohužel nelze, to je prvotřídní státní svinstvo :/ )

Nicméně i pokud by z libovolného důvodu skutečně pro kohokoli bylo nemožné nebo enormně problematické ZP získat, stále ještě v naší zemi existuje <a href="http://www.jamapekelna.cz/wordpress/?p=478">spousta velmi použitelných zbraní pro obranu domácnosti, dostupných komukoli nad 18 let</a> (ano, to omezení věku je také pitomost a donebevolající svinstvo, ale v tomto specifickém kontextu není podstatné — ono u zbraní určených pro obranu domu a nikoli pro nošení není podstatné vůbec, neboť zbraň „vlastní“ rodiče, nicméně děti ji mohou bez nejmenších problémů použít v nutné obraně).
Autor: ocs Čas: 2016-12-28 16:39:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha, tady nefunguje A HREF? Nonic, tak halt copy a paste do okénka s adresou, no :)
Autor: Urza Čas: 2016-12-28 22:53:48 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nefunguje, v komentářích to není bezpečné.
Ale když to normálně napíšeš, udělá z toho link (jen asi nesmí být v uvozovkách, nevím už přesně, jak jsem tam tu logiku vytvořil); každopádně tohle by mělo fungovat:
http://www.jamapekelna.cz/wordpress/?p=478
Tak snad xD
Autor: rolf Čas: 2016-12-28 17:12:52
Web: neuveden Mail: neuveden
Ještě ho nechytili? Přitom se jistě snaží, když ten případ má takovou publicitu. Ale snad chytnou alespoň nějakého piráta silnic.
Autor: Ablaut (neregistrovaný) Čas: 2017-01-01 19:07:18 Titulek: Trh práce
Není mi jasné, proč by se policisté neměli uplatnit na trhu práce. Na trhu práce urzovského anarchokapitalismu by přece mohli být jako soukromá ochranka.
Za druhé mi přijde, že tu někdo podlehl mýtu, že palná zbraň je jakýsi kouzelný předmět. Nevím jak útok přesně probíhal, ale možná, že rychleji, než by Kvitová stačila zbraň vytáhnout. Pokud například použil lest a ona ho pustila dovnitř dobrovolně, je komická představa, že ve chvíli, kdy on vytáhl nůž by mu řekla "moment, jen si musím někam odskočit". Navíc by se celý boj odehrál na téměř kontaktní vzdálenost - a na tu není nůž o nic méně účinná zbraň než palná. Takže by to byla velmi riskantní situace. Značně by vzrostla pravděpodobnost, že jeden z nich - případně oba - to odnese životem. On se totiž člověk po zásahu většinou neporoučí k zemi jak ve filmech...i kdyby okamžitě tasila a střílela, klidně ji mohl ten zloděj i po tom zabít nožem.
Autor: Lojza Čas: 2017-01-01 20:05:45 Titulek: Re: Trh práce [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak tak...Na kontaktni vzdalenost je imho nuz asi tak 1000000000000000000x ucinnejsi, nez strelna zbran, pokud ji clovek jiz nema narazenou a namirenou na dotycneho s nozem. Imho pokud ti nekdo priklada nuz pod krk, tak neexistuje zadna moznost "tasit palnou zbran". Neumim si to predstavit.
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-01-01 23:56:35 Titulek: Re: Trh práce [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Člověk by měl vždy spolupracovat s přírodou,
dostane-li do takovéto situace, kdy má nůž na krku,
je zbytečné si hrát na hrdinu a je mnohem lépe podvolit se pocitům,
tedy jednoduše se posrat strachy...

To by mělo zabrat a odradit útočníka od toho, aby vám držel nůž pod krkem...
Autor: Vostál Petr Čas: 2017-01-02 00:14:57 Titulek: Re: Trh práce [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jindy ovšem matka příroda používá jiného obranného mechanismu,
totiž že zkameníte strachy,
a takto vcelku úspěšně simulujete stav mrtvoly,
jenž již není dále pro agresora nebezpečím a ztratí o vás zájem...
logo Urza.cz
kapky