O svobodě a incestu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-01-13 00:00:02

O svobodě a incestu

V Německu došlo k bizarní události – adoptovaný Patrick Stübing navázal romantický vztah se svou biologickou sestrou Susan Karolewski, aniž o svém příbuzenském poutu věděli (nevyrůstali spolu, poznali se až v dospělosti); když se to zjistilo, stát k jejich neštěstí ještě přidal dva roky za mřížemi natvrdo, protože zákon je zákon a neznalost neomlouvá – ostatně co jiného čekat od státních orgánů než zlovolnost a demenci. Naštěstí se v Německu najdou mraky dobrých a rozumných lidí, kteří začali za zrušení této nesmyslné legislativy bojovat; z myšlenky, že by incest nebyl zákonem zakázán, se však mnoho lidí může posrat… a to zdaleka nejen v Německu, i v Čechách se ozývají hlasy lidí, kterých se to vůbec netýká, ale mají naprosto „jasno“ v tom, že zruší-li Němci zákon o ilegalitě incestu, nastane doom.

Proč se dotyční zcela zjevně mýlí? Tak předně proto, že o incest nemá prakticky nikdo zájem; bez ohledu na to, zda je zakázaný, nebo není, nebude jej praktikovat skoro nikdo, reálně se tedy jeho legalizace našich životů nijak nedotkne. A těch pár lidí, kteří z nějakých důvodů udržují sexuální vztahy s blízkými příbuznými? Inu, těm to samozřejmě pomůže, protože je nikdo nebude zavírat do vězení; a proč také? Vždyť je to jejich věc! Někteří namítají, že není, protože šance, že se jim narodí postižené dítě, je vyšší; ano, to je pravda, leč i přesto je to jejich věc – začneme-li tvrdit, že nikoliv, pak máme argument pro zákaz sexuálních vztahů mezi lidmi s geneticky přenosnými postiženími; a nejen, na základě této argumentace můžeme sex zakázat i lidem starým, neboť s vyšším věkem matky dramaticky roste šance některých onemocnění plodu (například Downův syndrom). Doopravdy chceme i toto řídit zákony?
Přečtení: 19542

Autor: Urza Čas: 2016-01-13 11:05:16 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Vesměs asi ano, ale myslím, že tam bude i určitá "automatika" ve smyslu "to se nedělá, takže zakázat".
Autor: nannuck Čas: 2016-01-13 17:44:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: lukasliebzeit v doméně gmail.com
no... To bych upravil na 'me se to nelibi, to by meli zakazat'
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 17:49:51 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Asi tak....
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 11:03:30
Zase jako u drog:stat resi to,co pred tim posral.Napred vybuduje jistotu socialni site-lidi vi,ze kdyz udelaji chybu,tak jim nekdo pomuze.
Kdyz by toho nebylo,nebudou vyrabet nekvalitni potomky.
Zbytek "vyresi"soukrome zdravotni pojistovny v konkurencnim prostredi.

Dobrej dil Ankapu o drogach!Tam opacny efekt rozhodnuti statniho urednika bije do oci.A tak je to ve vsem.Dokazuje to Friedman na desitkach historickych prikladu.Ne ze zasah trochu zlepsi situaci,ale radikalne zhorsi,"obrati v OPAK zanysleneho"
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 11:07:21 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak lidé samozřejmě budou vyrábět nekvalitní potomky i bez sociální sítě, jen tak budou činit méně; nicméně myslím, že i teď je to s incestem tak vzácné, že bych to ani nenazýval tím, že stát to posral. Těžko lze přece tvrdit, že kvůli sociální síti tu máme incest; protože tu prakticky žádný nemáme.
S těmi drogami máte samozřejmě pravdu.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 11:15:24 Titulek: Re: [↑]
Podstatne mene nekvalitnich vyrobku.Rodice si mysli,ze i jejich budouci dement muze pracovat v Bruselu nebo ucit na VS
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 11:08:51 Titulek: Re: [↑]
Polaci jedou!Skoda jen te zazrane nenavisti k Rusku(protiruskost to byl dobrej tah propagandistu,nekolik much jednou ranou)

Miroslav Macek(facka mackovka)

V záplavě informací o imigrační krizi prosákne nějaká ta zpráva o dění v Polsku. Naši novináři píší o převratu nacionalistů. A mají pravdu! Poláci začínají ohrožovat tradiční Evropské Hodnoty neomarxismu, multi-kulti a vůbec budování Evropského člověka. Pro ilustraci přikládám třeba hrozivá vyjádření ministra zahraničí Wasczykowského: "Chceme pouze vyléčit naši zemi z některých chorob. Minulá vláda razila levicovou koncepci, jako kdyby se svět musel točit pouze v jednom marxistickém směru: ve směru směsi kultur a ras, světa cyklistů a vegetariánů, který staví jedině na obnovitelných zdrojích energie a válčí proti všem projevům náboženství. To nemá nic společného s tradičními hodnotami Polska."
Poláci také dostali napomenutí ohledně plánovaných změn v médiích od samotného Komisaře pro lepší regulaci (to se tak opravdu jmenuje) Timmermanse. Nepochopili vůbec, že soudruh to s nimi myslí dobře a stejný ministr opět skandálně reagoval:
"Úředník EU, který dostal úřad díky politickým vztahům, píše demokraticky zvolené vládě. Odkud si přivlastňuje to právo? Pan Timmermans pro mně není rovnoprávný partner."
Ovšem za naprosto nejhorší, nejvíce nenávistná a rozvratná považuju tato slova: "Proti marxistickému řádu světa stavíme to, co většině Poláků leží na srdci - tradice, znalost historie, lásku k vlasti, víru v Boha, normální rodinný život vedený mužem a ženou."
Věřím, že nyní už každý musí uznat, že situace v Polsku je opravdu kritická a že EU musí být opravdu zděšená!

Kamarádka mojí tety (52let) žije už dlouho v Bonnu..dneska volala, že jí obstoupili dva muži a že se těšila, že jí budou osahávat prsa, ale byli to revizoři v metru a chtěli vidět jen lístek…


Autor: Urza Čas: 2016-01-13 11:40:33 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nemohu říci, že bych byl vývojem v Polsku jednoznačně nadšen, ale určitě má svá pozitiva; negativa jsou, že mnedle i ti, kdo tam teď vyhráli, jsou idioti.
Nicméně bereme-li idiocii jako protiváhu opačné idiocii, tak to tam půjde alespoň ode zdi ke zdi a ne pořád k té jedné xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 12:18:18 Titulek: Re: [↑]
Moc to Polsko nesleduji,tak ani nevim,co je tam uplne spatne(?)

Cetl jsem Vas zajimavy popis tripu-a pak jsem si vzpomnel,ze je jste se pry stal vericim ve velmi prijemnem rozpolozeni(mne se zdalo,ze clovek musi byt skoro na dne,chvilkove uplne bez sebevedomi,aby se to stalo.Bylo to v tripu?
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 12:26:28 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak ono je to takové to ode zdi ke zdi; na jedné straně máte levicové retardy, kteří líbají řiť EU, ale protiváhu jim netvoří úplně libertariáni, ale takoví ti nacionalističtí magoři.

Ne, uvěřil jsem bez drog, trvalo to velmi dlouho (asi rok), nebylo to v nějaký okamžik. Drogy a náboženství nemíchám.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 12:30:09 Titulek: Re: [↑]
Nekdy byste mel popsat podrobneji(jako popis tripu) a ctiveji(nez ruzni katolicti suchari),jak to probihalo.
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 12:35:18 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Uh, to je složité, protože to bylo moc věcí naráz; ale v podstatě to celé začal úvahou, že kdyby byli všichni lidé barvoslepí a mezi nimi jeden ne, on by jim vykládal o kráse barev a dva úplně stejné předměty by se mu zdály rozdílné, byl by tedy pro všecny za blázna. Nikdo by ho nechápal a mnozí by se mu smáli, že žádné barvy neexistují. Přesto to vůbec neznamená, že barvy neexistují. A já si uvědomil, že jsem byl celou dobu v pozici toho, kdo jako barvoslepý pyšně hovoří k těm, kdo barvy vidí, že je to celé kravina a že jsou mimo.
Autor: PeTaX Čas: 2016-01-13 11:14:13
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Incest je velmi zajímavé téma. Pokud si vybavuji z různé literatury, v historii nebyl žádnou výjimkou. (Nejen v rodinách šlechtických, kde často šlo o svazky majetkové, nebo mocenské, ale i v chudých poměrech.)
Někde jsem četl, že ani církev se k úředně stvrzeným svazkům příbuzných nestavěla striktně odmítavě. Snad s podmínkou, že nebudou mít děti.
Pokud odložím zažité předsudkové schema, pak většina vyšlechtěných druhů (jakéhokoliv rodu a čeledi) vzniklo právě příbuzenským křížením a selekcí. Ale nemluvme o šlechtění, dostali bychom se na tenký led eugeniky. (Ostatně, pozitivní eugenika nebyla cizí už Platónovi.)
Soudím, že při současných možnostech antikoncepce (pokud budeme uvažovat jen degenerativní vliv příbuzenského křížení), je takový zákon absurdní a jeho podstatou je jen řada zakořeněných předsudků a nulové ratio.
Jen na okraj zmíním, že z reprodukčního hlediska zcela iracionální vztah homosexuálů státu nevadí, dnes dokonce je snad i glorifikován.
Takže souhlasím s Vámi: jde jen o zlovolnost státu. (Ostatně: jak obtížné je takový vztah udržet v tajnosti?)
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 11:43:03 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
S poznámkami k incestu bezvýhradně souhlasím.
Nicméně bych určitě nenazýval homosexuální vztahy iracionálními.... proč? Jsou-li spolu spokojeni a dělají si vzájemně život šťastnějším, je velmi racionální volba žít se svým homosexuálním partnerem, nebo ne?
Autor: PeTaX Čas: 2016-01-13 12:08:56 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Psal jsem: „z reprodukčního hlediska zcela iracionální vztah homosexuálů“.
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 12:23:28 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Pardon, už chápu, nějak jsem to špatně přečetl.
Autor: antiurza (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 11:48:04 Titulek: prase
jses prasackej nechutak
chce se mi z tebe blejt
fetka co suka nejen deti ale i vlastni matku ty odpade
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 11:49:12 Titulek: Re: prase [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Klidně blijte, nenechte se spoutávat konvencemi xD
Autor: PeTaX Čas: 2016-01-13 12:10:04 Titulek: Re: prase [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Zkoušel jste si vzít Kinedryl? Prý pomáhá.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 12:26:31 Titulek: Re: prase [↑]
Kazdy vas prispevek pomaha Stokam ve ctenosti.Podilite se na lepsim sireni jeho myslenek.Dik
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 12:27:22 Titulek: Re: prase [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tím si nejsem úplně jist; upřímně řečeno si neumím představit ani jednoho člověka, který by to tu četl zrovna kvůli němu xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 12:38:39 Titulek: Re: prase [↑]
Myslel jsem,ze jeho klik pomaha Stokam

A jinak vaznou debatu vzdycky osvezi ,jak ho odpinknete
A pak je taky zajimavy,jaky typky jeste zvladnou pocitac....abychom odhadli,ceho je nepritel jeste schopen.Treba naucit opice volit
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 12:54:45 Titulek: Re: prase [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Volit zvládne taky a myslím, že Babiše xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 13:50:26 Titulek: Re: prase [↑]
Jo ,baba mne pripomina jakousi opicku
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 14:10:00 Titulek: Re: prase [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak Babiš sám je schopný i chytrý člověk; akorát svině.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 16:38:24 Titulek: Re: prase [↑]
vsehoschopna a vychytrala......,jste chtel rict.
Videl jste ho nekde v tv diskusi?Treba s Machem?
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 16:51:40 Titulek: Re: prase [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Mnohokrát jsem ho viděl v diskusi; a myslím, že říká přesně to, co chtějí jeho voliči slyšet (bez ohledu na to, jak blbé to je).
Autor: pz100000 (neregistrovaný) Čas: 2016-01-19 12:18:39 Titulek: Re: prase [↑]
Chyba!
Me jste na nej pred chvili vylozene nalakal.
I kdyz to asi nebyl vyhradni duvod a nijak toho nelituji - od te doby, co DF salamovou metodou fakticky zarizl diskuse u sebe, je nutno hledat dusevni uchylky jinde.
Autor: marcusant (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 15:14:11
Dobrý den, nejsem zrovna zastáncem zakazování čehokoliv. zajímalo by mě ale, jak byste v rámci teorie anakapu vyřešil problematiku zneužívání dětí vlastními rodiči. Nedochází k němu příliš často, ale dost na to, aby se jím zabývaly prakticky všechny kultury na světě včetně křesťanství, ke kterému se jinde hlásíte, a to téměř bez rozdílu konfese. Bible to vyjadřuje opisem "neodkryješ nahotu", ale jeho výklad je také poměrně jednotný. Nejde o to, vyčíslit výši trestu, ta by se patrně odvozovala od újmy na majetku-těle a mysli dotyčného dítěte vyčíslenou jakýmkoli soudem, ale o to, kdo by žaloval. Byl by to zneužívající rodič obvykle otec? Nebo druhý rodič, který dělal, že neviděl nebo dokonce spolupracoval? Zneužívané děti totiž své rodiče obvykle sami neudávají. Lze vymyslet spoustu řešení, ale všechna, která mě napadla předpokládají existenci závazného předpisu.
Dále aby mohli být ti dva dotyční v článku odsouzeni za trestný čin, museli o tom vědět, to znamená pokračovat v intimním soužití i po té, co prokazatelně získali informaci o tom, že jsou vlastními sourozenci. Kdyby ne, by byl to jednoznačný liberační důvod pro jakýkoliv civilizovaný soud. I v německu.
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 16:02:12 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ptáte-li se vážně na "teroii ankapu", kterou asi myslíte NAP, tak tam je to se znásilňováním dětí rodiči celkem jasné: je to úplně stejné, jako kdyby ty děti znásilňoval kdokoliv jiný, je to prostě porušení jejich práv a rodič se tak dopouští nelegitimního jednání.
Ptáte-li se na to, kdo by to v praxi řešil, tak to samozřejmě nelze říci s jistotou, protože volný trh se nedá moc predikovat, ale umím si představit, že by to (podobně jako teď) museli napřed zaregistrovat nějací lidé z okolí těch dětí (i nyní projde spousta takových činů, protože o nich prostě nikdo neví), učitelé, sousedé, whatever. Ti by to pak řešili buď se vzdálenými příbuznými, nebo předpokládám, že – právě proto, jak píšete, že zneužívání dětí je problém, který lidi trápí – by vznikly organizace, které by se tímto zabývaly (placené klidně z dobrovolných darů jako charita).
Dále by samozřejmě daleko častěji v praxi nastávalo to, že něco takového vážně vyřeší třeba soused (nebo někdo), což teď nenastává především proto, že by pak šel bručet, kdyby si takového násilníka "podal" a má to řešit oficiálně policie.
Dotyčný se samozřejmě může bránit, přičemž pak by se to mohlo dostat k nějakému rozhodci jako libovolný jiný spor, který už by v rámci něj řešil i práva toho dítěte. Ale jak říkám, je to těžké předvídat, jak se co na volném trhu vyřeší. Jedna věc je NAP, druhá věc je, že žádná anarchie nikdy nefungovala (a myslím, že ani nebude) na 100 % v souladu s NAPem, ale obvykle se k tomu blížily, což považuji za správné.

Ohledně těch dvou předpokládám, že v tom intimním vztahu pokračovali i poté, co to zjistili.
Ostatně.... Vy byste nepokračoval?
Jasně, mít vztah se sestrou, kterou znáte od malička jako sestru, je nechutné, asi proto, že když s někým vyrůstáme od dětství, nepřijde nám sexuálně přitažlivý.
Na druhou stranu kdyby Vám někdo řekl, že Vaše manželka je Vaše sestra? Přestal byste ji kvůli tomu milovat? Já osobně bych třeba s takovou ženou neměl vlastní děti (adopce, whatever), ale těžko bych ji kvůli tomu opustil.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 16:47:53 Titulek: Re: [↑]
Vychazime ze stavu rozdrbane zeme socialismem

V ankapu by podivne existence nemeli tolik deti;bez duchodoveho zajisteni statem by se vsichni v rodine k sobe chovali max slusne,protoze se budou stale potrebovat;a za posledni-nemeli by cas na blbiny,protoze by museli makat a ne jen chodit pro davky.
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 16:52:54 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Možná; těžko říci.
Autor: Kurwa (neregistrovaný) Čas: 2016-01-13 15:50:02
Kdybyste věděl, kolikrát jsem slyšel názory "Lidi by měli skládt zkoušky před tím, než budou mít děti"... (Spoiler: Až moc krát.)
Autor: Urza Čas: 2016-01-13 16:02:37 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, něco podobného jsem již občas také četl, ale to je tak absurdní, že jsem tomu nikdy nepřikládal důležitost xD
Autor: Lojza Čas: 2016-01-13 19:01:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No jsou v Evrope zeme, kde sice dite jeste muze mit kdekdo, ale kdyz se pak urednikum nelibi, tak mu ho par proste vezmou a daji ho nekomu, kde se bude mit lepe...(Nevim, jestli jsi potrehl, jak ted zase v tom Norsku sebrali nejake ceske dite, ve veku 9 mesicu a ve stavu tesne pred transplataci ledviny. A to zda se ciste proto, ze si rodice stezovali na postup nejakeho doktora v nemocnici a ti je nahlasili, ze jsou spatni rodice a tak jim dite sebrali. Nadhera...)

Autor: Urza Čas: 2016-01-13 20:11:52 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To jsem postřehl a bohužel mezi ty země patří i ČR, jen ty podmínky tu nejsou nadefinovány až tak zle.
Autor: marek28 Čas: 2016-01-14 11:38:38
Web: neuveden Mail: neuveden
Souhlasím. Žádná epidemie incestních vztahů by nenastala. Ať spolu klidně sourozenci spí, co je mi po tom? Je zajímavé, že v těchto případech je eugenika populární. Zkuste si ale třeba upozornit na zdravotní rizika mezirasového plození. :D
Autor: Urza Čas: 2016-01-14 11:40:52 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Vážně? Ona existují zdravotní rizika mezirasového plození?
Autor: marek28 Čas: 2016-01-14 12:11:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Myslím, že ano. Že např. mulati jsou statisticky náchylnější k nějaké nemoci. Oni i třeba Češi jsou geneticky náchylnější k určitým nemocem, ale jaké přesně to jsou nevím. Celkově se ukazuje, že různá etnika mají díky dna různé reakce na některé zdravotní problémy.
Autor: Urza Čas: 2016-01-14 12:12:56 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak to bezpochyby! O tom žádná, existují dokonce i léky, které jsou efektivnější na určitá etnika.
Ale nějak nevidím, kde z toho plyne nebezpečí mezirasového křížení; samozřejmě se tím díte může stát náchylnější k něčemu, ale zas méně náchylné k jiné věci.
Autor: marek28 Čas: 2016-01-14 12:26:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
On to neměl být argument proti mezirasovému křížení, takže o to moc nejde. Spíš jsem tím chtěl říct, že když jde o ten incest, tak lidé běžně argumentují eugenikou, ale když by šlo třeba o zákaz množení starších lidí nebo postižených, tak by dost z nich zase psalo o nacistické eugenice.
Autor: Urza Čas: 2016-01-14 12:50:49 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Souhlas, to máte plnou pravdu.
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2016-03-07 17:24:57 Titulek: Re: [↑]
Jde o určitý kultrurní základ, ale i o biologickou podstatu. Zatím co dědění nějakých vlastností mezi nepříbuznými je často velmi diskutabilní (některé se dědí s velmi malou pravděpodobnotstí (vlastnost nemusí být kódována jedním genem), řada alel je recesivních, řada jejich projevů je vázaná na širší alelické pozadí, atd.), tak incest podstatně zvyšuje pravděpodonost dědění tam, kde neincestní početí snižuje. Protože je větší provděpodobnost, že se potkají i dvě recesivní alely, že bude podobné alelické pozadí, že se potkají dvě částečně dominantní alely (jejich kombinace), atd..

Incest může snadněji zvýraznit vlastnosti (v dobrém i ve zlém). Ve šlechtitství řízený incest provází tvrdá selekce, v populaci je často kulturně nepřijatelná a nelegální.

Rozhodně to však není jistota, incestní potomek může být víceméně průměrný jedinec.

Z kulturních důvodů je v řadě kultrur incest odsuzován i bez početí potomka (stejně jako např. sex s osobami pod určitou věkovou hranici, se zvířaty, mrtvolami, atd.). V základu často bývá nějaká původní racionální myšlenka, přeměněné na obecné "to se nedělá".
Autor: Urza Čas: 2016-03-07 21:39:24 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Pochopitelně šance, že se příbuzným narodí defektní dítě, je větší, než když to příbuzní nejsou; na druhou stranu u některých lidí je ta šance zvýšená z jiných důvodů (i když nejsou příbuzní), přičemž nikoho by ani nenapadlo zakazovat jim sex (dokonce ani početí).
Přičemž ten argument by byl asi tak stejně pádný; zakázat sex sourozencům nelze s odůvodněním "mohli byste mít dementní dětičky" bez toho, aby se to zakázalo lidem méně inteligentním či s nějakými vadami, nemocemi a tak dále.
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2016-03-05 22:15:09 Titulek: Úmysl
Jenom na okraj, pokud by v ČR nevěděli, že jsou příbuzní, nemělo by jít o trestný čin, neboť v ČR jde o trestný čin úmyslný (pokud ve skutkové podstatě není uvedeno, že postačí i nedbalost, je nutný úmysl).

Jinak "neznalost neomlouvá" u nás platí (i když ne absolutně) u omylu právního, nikoliv omylu skutkového.
Autor: Urza Čas: 2016-03-05 23:20:43 Titulek: Re: Úmysl [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Velmi děkuji za vysvětlení, Vašich rad si vždy velice cením.
logo Urza.cz
kapky