Autor: sad clown
Čas: 2020-04-17 00:00:02
Plošné regulace versus složitost života
Dnes, víc než kdy jindy, je vidět absurdita plošných zákazu, regulaci zákonů a podobně. Život je tak komplikovaný a různorodý, stejně jako jsou různí jednotliví lidé, a je absurdní si myslet, že lze nějakou plosnou regulaci tuto složitost obsáhnout. Prakticky každá regulace nebo zákon, tak jak je napsán, nelze vykládat doslovně – vždy se najdou výjimky, kdy je vymáhání daného pravidla absurdní až škodlivé, viz například povinnost nosit roušku. Dnes a denně můžeme vidět absurdní situace, kdy lidé nosí roušku například v autě, v lese, na vlastní zahradě a na podobných místech, kde to absolutně nedává smysl. Přesto si stále většina lidí myslí (nebo věří), že je možné nějakým způsobem vytvořit zákon (pravidlo, regulaci, vyhlášku), kterou má smysl dodržovat za všech okolností a porušení trestat a že tak je to správně a jinak by to nešlo. Přitom nikdo lidem nezakazuje řídit se nějakými vlastními pravidly, které považuji za rozumné, ale nenutí je ostatním.
Přečtení: 52853
Komentáře
Komentář 53497
Komentář 53499
Komentář 53501
A zemřeli proto, že na ně Hofman kýchnul?
Komentář 53507
Komentář 53508
Komentář 53511
Komentář 53512
Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu
Komentář 53513
Komentář 53515
Komentář 53517
Komentář 53522
1) Nebere v potaz alternativní možnosti k omezení šíření, např. volný trh pružně reagující na změny v poptávce volnotržního zdravotnictví (bohužel tuhle příležitost státy většinou prosraly)
2) Nebere v potaz různé způsoby omezení šíření. Podle mě stačilo hermeticky uzavřít důchoďáky a doporučit práci z domova, zbytečně necestovat a nosit roušky.
Komentář 53526
2. A zamestnancov by ste v tých domovoch dôchodcov uväznil na ako dlho? A čo s väčšinou dôchodcov, ktorí žijú doma?
Komentář 53516
Komentář 53518
Komentář 53520
Komentář 53519
Komentář 53521
Komentář 53527
Komentář 53523
No ale veď presne toto si anarchokapitalisti myslia o NAP-e. Jedinému pravidlu sa snažia podriadiť všetky aspekty "komplikovaného a rôznorodého" života, a vôbec ich netrápi, keď im potom z toho začínajú v krajných situáciách vychádzať všelijaké nezmysly, ako napríklad morálnosť vlastníctva detských sexuálnych otrokov. Podľa anarchokapitalistov teda platí:
- ak plošná aplikácia zákona v nejakej špecifickej situácií vedie k nezmyselnému výsledku => zjavne musíme zrušiť všetky zákony
- ak plošná aplikácia NAP-u v nejakej špecifickej situácií vedie k nezmyselnému výsledku => zjavne musíme prijať tento výsledok a nekriticky ho akceptovať ako morálny
Komentář 53524
Komentář 53525
Komentář 53534
Komentář 53538
Komentář 53539
Komentář 53540
Komentář 53573
Komentář 53616
Komentář 53624
Komentář 53667
Zdá se mi sen, jak EU a u nás Schillerka hodlají zachraňovat hospodářství tím, že budou tisknout peníze (u nás Schillerka cca 25-30% HDP - ale toho předkrizového!!!), tak zvyšovat peněžní zásobu => inflace => znehodnocování měny. :-)
Komentář 53676
Komentář 53681
Komentář 53686
Komentář 53685
Komentář 53688
Komentář 53689
*) https://www.svobodny-svet.cz/9989/pravda-o-koronaviru-vychazi-na-svetlo.html
Komentář 53700
Komentář 53714
Komentář 53719
Komentář 53720
Komentář 53751
Dokonce i kdyby statistika byla zcela věrohodná, o nic až tak strašně vážného by nešlo. V Británii, která údajně "pandemii" podcenila, zemřelo doposud nějakých 5.000 lidí. V Británii zemře ročně necelých 10.000 lidí na chřipku. V České republice zemřelo (zcela nepravdivě) na koronavirus doposud cca 200 lidí. Na chřipku jich ročně zemře cca 10x víc! V zemích, jako je Itálie, Španělsko a zmíněná Británie, není situace (počet nakažených nebo zemřelých) příliš odlišná od situace v roce (tuším) 2018, kdy v těchto zemích "řádila" silnější epidemie chřipky.
Jen dnes zemře v ČR nějakých 50-100 lidí na cukrovku. Na nakažlivé z člověka (a možná i zvířete) na člověka přenositelné, a tedy prý nebezpečnější onemocnění, zlomeček toho.
Holt jsem blbec, protože nežeru ty orouškované kokoty se starostlivými půlxichty v (záměrně?) strašidelných zpravodajstvích sdělováků a zkouším hledat na netu informace. A to všechno, co zde uvádím, dohledat lze. Dohledá-li to takový blbec, jako já (a záměrně vynechávám v Sputniky, Aeronety a podobné kvalitativně stejné protipóly mainsteamových "rudých práv"), dokáže to najít každý. Pokud ses odvolával na ten Zvědavec, tak je vidět, co za debila jsi. Ten článěk, na který jsem odkazovat není od Zvědavce. A navíc je to jen střípek z desítek informačních zdrojů. Obávám se, že český test "inteligentního sledování nákazy" (nevím, jak se ten sráč jmenuje oficiálně) má zcela jiný záměr, než boj s koronavirem. Tím spíš, že tu špehovací fízlárnu řídí - lampasák!
Čekají nás zajímavé, leč nelehké časy. A to zejména proto, že cca 80% populace (což koresponduje s podílem lidí závislých svými životy na státu) jsou stejní kokoti, jako ta banda mentálně bolševických pičusů (ke kterým se v poslední době přidal na Finmagu provařený pitomec Fuld), co tady onanuje se svými etatistickými hovny. Nějak to musím bez větší úhony přežít, než to definitivně poserou a hlavně být na tu dobu připraven.
PS: Slovo "pandemie" píšu v uvozovkách zcela záměrně. WHO měla ještě nedávno jako kriterium k vyhlášení pandemie přesně stanovené parametry. Tyto zrušila a nahradila je gumovým jakkoli vyložitelným (a vládci zneužitelným!!!) ptydepe.
Komentář 53758
A keď chceš spochybňovať počty obetí tak si si istý že všetky deklarované obete chrípky zomreli na chrípku?
Komentář 53542
Dovolím si jen pro srovnání poznamenat, že ze státních principů vychází všelijaké nesmysly i ve zcela standardních situacích.
Komentář 53546
Komentář 53549
Komentář 53560
Komentář 53562
Komentář 53563
1) Co projde státu, nemusí projít agentuře. Jde o to, že pokud se podaří zrušit/překonat stát, bude to tehdy, kdy se změní vnímání autorit.
2) Neklient agentury je pořád potenciálním zákazníkem nebo dodavatelem jiných klientů agentury, a navíc velmi pravděpodobně bude klientem nějaké jiné agentury. Podobně jako dnes státy mezi sebou většinu času neválčí a respektují vzájemně cizí občany, by to bylo i agentur. Navíc by tam nebyl ten územní monopol.
Komentář 53564
Komentář 53567
2. Aj človek ktorý sa dostane do konfliktu so štátnou políciou je niečí klient, niečí príbuzný či niečí známy. A?
Komentář 53571
Napadá mě jenom jedna odpoveď: Na trhu se "hlasuje" peněženkou, takže bohatí vždycky "přehlasují" chudé.
Komentář 53574
Komentář 53575
Komentář 53576
Komentář 53578
Pokud udelam chybu na volnem trhu, prodelam ci na tom budu obecne hure, nez drive. Riskuji, ze necovyjde, ono to nevyjde, prodelal jsem SVOJE prostredky.
Pokud hlasuji v demokracii, typicky za sve rozhodnuti nenesu zadnou zodpovednost.
Napriklad: Hlasuji ve volbach, je zvolen nejaky politik, tento zproneveri miliardu, ale ja osobne ji nemusim zaplatit. Ani se na ni nemusim slozit s dalsima, co hlasovali pro tohoto politika. Slozi se na ni VSICHNI lide, kteri plati dane.
Takze to se mi to hlasuje, kdyz nemusim platit za pripadne skody….
Komentář 53580
Komentář 53584
nemuzu za to, ze neumis cist, ci ze nechapes vyznam psaneho textu.
Je rozdil, jestli by lide svou spatnou volnu meli zaplatit ze SVEHO, a nebo jestli to zaplati VSICHNI Z DANI.
Vsichni z dani znamena, ze clovek nema ZADNOU ujmu, protoze dane plati TAK JAKO TAK.
Ale chapu, ze retard jako ty to nepochopi, uz dam pokoj.
Komentář 53588
A štát tiež nemá nekonečné množstvo prostriedkov, takže chybne použité peniaze štátu budú niekde chýbať. Čiže aj tvrdenie že voliči za svoje chybné rozhodnutie nebudú niesť zodpovednosť je tiež blud.
Komentář 53592
Komentář 53620
Komentář 53593
Ještě jeden pohled bych k tomuto dodal: Těm chudým může být úplně jedno, jestli si bohatí odhlasují svými peněženkami, jestli je lepší auto Bentley, Alpha Romeo nebo Ferari. Protože tohle jde úplně paralelně mimo ně. Dokoce i těm bohatým je to jedno, protože pokud někdo není úplně totálně menšinový, třeba jediný, tak jeho auto, pro které hlasoval, bude sice trochu dražší ale bude pro něj vyrobeno. I když bude mít třeba 5 procent trhu. Demokracie má tu nevýhodu, že většina menšinu ohrožuje a to tím, že jí vnutí svoje řešení a jeho řešení znemožní, ač by bylo možno mít všechna řešení, pro každého to, které mu nejvíc vyhovuje. To první je demokracie, to druhé zmíněné je svoboda zvolit si svoje řešení bez ohledu na preference ostatních. Proto je svoboda morálnější než demokracie. U demokracie máte přítomno násilí ze strany většiny směrem k té menšině. U svobody realizované hlasováním peněženkama toto nenastane. A ani to není násilí vůči těm, kteří nehlasují. Ti se zkrátka neúčastní (příklad byl s těmi auty).
Komentář 53622
Komentář 53618
Ty kraviny, že 5% lidí vlastní 90% majetku na planetě, bere v potaz jen zarytý a/nebo mentální komouš. Jednak je hodnota toho majetku stanovena zcela účelově = lživě -> cena poslední prodané akcie na burze krát počet akcií společnosti opravdu není hodnota majetku té společnosti. To je pouze cena té poslední na burze prodané akcie firmy a za tuto cenu by nebylo možno realizovat prodej každé jednotlivé akcie, kdyby se všechny v tom okamžiku ocitly v nabídce k prodeji. Druhak je převážná většina toho majetku vlastně ztrátová = jeho vlastnictví samo o sobě nese pouze náklady - krásný příklad je továrna Škodovky, která je jako aktivum zanesena v majetku hrstky akcionářů koncernu VW. A třeťak je převážná většina toho majetku v naprosto nelikvidní podobě (kapitálové statky, nemovitosti, dopravní prostředky /které navíc ztratí 30% hodnoty, jen co si je pan továrník vyzvedne v autosalonu/, sbírky uměleckých děl apod.). Při nějaké masivní snaze převést tato aktiva do likvidní podoby za účelem získání "hlasovací síly", dosáhnou majitelé jen na malý zlomek toho nám předkládaného hausnumera.
Komentář 53626
Komentář 53628
Komentář 53629
Komentář 53664
Ano, toto jsem zmínil. Podstat mého sdělení však byla v tom, že s tím, co mají dohromady ("bohatí") továrníci v peněženkách/na účtech ke svému hlasování, nestačí k přehlasování ("chudých") zaměstnanců s tím, co mají zase dohromady v peněženkách/na účtech oni. Protože k tomu nemáš co říct, vybral sis z mého sdělení nepodstatnou část. Tato skutečnost nemá žádný vliv na hlasovací sílu "bohatých" a "chudých". Pokud jsem tuto skutečnost zmínil, tak jen proto, že ta numera o majetcích (kohokoli) není možné uvažovat pro to hlasování. Bez ohledu na to stále platí výše zvýrazněná skutečnost.
Komentář 53675
Komentář 53683
"Chudých" je na světě 7.000.000.000. Bohatých (těch nejbohatších z bohatých), kteří mohou nějak masivně "hlasovat peněženkou", je na světě asi 100. Pak těch chudých je na světě 70 milionkrát víc. I kdyby jen čtvrtina z nich byli zaměstnanci ve vyspělém světe, pak je jich 17,5 milionkrát víc. I kdyby měl každý měsíčně v průměru na hotovosti ekvivalent jen 1.000,- Euro, v přepočtu na eura je to kupní síla 17,5 miliard Euro měsíčně k "hlasování". 210 miliard ročně... Dost velká hlasovací síla (obrovské peníze), než aby ji někdo (na volném trhu, byl-li by k dispozici) ignoroval. A to ty peníze "chudých" jsou násobně větší. 1.000,- éček měsíčně je dost podstřelené, jen aby se mi to dobře počítalo.
Komentář 53687
Tie tvoje počty sú na smiech, v roku 2018 bolo na svete len ľudí s majetkom nad miliardu dolárov 2470, takže tvojich účelovo vybratých 1000 ľudí je smiešne málo.
Komentář 53690
a) Právě to bolševické odvození hodnoty majetku z ceny poslední prodané akcie = je to lež.
b) Není to množství hotovosti, kterou mají ti bohatí k dispozici pro "hlasování peněženkou".
Ano, mnoho z těch 7G ma 0 peněz nebo žijí z ruky do huby. Ale minimálně 1/4 z nich pracuje a vydělává v bohatých zemích (Německo, Česko, Polsko, USA, Austrálie..., dobře 1/4 Asijců už dávno nedělá za misku rejže, ale za mzdy blížící se evropským). Ale kurva do prdele, četl si to vůbec celé???!
Komentář 53705
Komentář 53704
Chudych je 7G, bohatych 100. Ctvrtina chudych zivori ve vyspelych zemich s 1000+ E/m, zatimco ti bohati maji prazdne kesene.
Tyhle konkretni examply Vaseho postizeni vzdy ocenuji jako kromobycejne interesantni studijni material, dik.
Komentář 53713
Tohle jsem tvrdil??? Ty píííčooo...!
Komentář 53718
Komentář 53723
Drsny, zejo? Kdyz si to pak clovek po sobe precte zastrizliva, skoro by neveril. Rozumim Vam, ja jsem pri cteni vykrikoval na chlup stejne.
Komentář 53582
Je sice možné si založit firmu, která bude dělat to, co popisujete a bude to přitom kamuflovat názvem "bezpečnostní agentura" (správně by totiž bylo "útočná agentura") ale to se časem pozná. Pozná se to z reputace té agentury. Poškození si to nenechají pro sebe a klienti si dají pozor, jestli budou chtít služby od takovéhle podvodné agentury a někteří stávající klienti možná odejdou. To ale přece máte i dneska. Můžete si otevřít účet u banky, která se nebude chovat dobře, bude mít mizerné služby, a velké poplatky. Na začátku se sice můžete nechat nalapat sliby a marketingem ale dříve či později to poznáte. A nebudete jediný. Predátorské firmy typu šmejdů mohou působit krátkodobě, musí se neustále přejmenovávat a nikdy nevytvoří kvalitní firmu s dlouhou důvěryhodnou historií. A tudíž vydělávají méně. Nemůžete je sice nikdy vymýtit, protože vždycky se najdou klienti, kteří se nechají napálit ale ti se zas budou učit protistrategie, jak se nenapálit a stanou se součástí kultury. Dneska je to v nějaké omezené míře, například se lidi učí finanční gramotnost. Na volném trhu bude naléhavost nenechat se napálit větší, protože nebudete mít ochrannou ruku státu, což je ale mnohdy jen falešné. Podívejte se například na statistiky, kolik máme lidí v exekuci. Já nevím, jestli je stát nějak chrání. Naopak se nabízí otázka, jestli je nepoškozuje tím naprosto šmejdským exekučním systémem, který sám vytvořil.
Komentář 53587
Komentář 53591
Komentář 53619