Praní špinavého prádla u soudu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-09-23 00:00:02

Praní špinavého prádla u soudu

Bylo nebylo, jakýsi týpek v Německu asi před rokem řešil, zda je biologickým otcem svého dítěte; na tom by asi nebylo nic až tak divného (i když já osobně se domnívám, že pokrevní svazky se přeceňují xD), leč dotyčný to jako dement řešil u soudu… a tak se tento nesmírně důležitý případ dostal za peníze německých daňových poplatníků až k ústavnímu soudu, jenž rozhodl, že neexistuje zákon, podle kterého by matka měla být povinna uvádět jména svých milenců – potenciálních otců, nicméně by prý takový zákon uvítal. Tohoto výroku se hned chytil ministr spravedlnosti Heiko Maas, prokázal svou „užitečnost“ a se zákonem přispěchal; projde-li sněmovnou (a zatím se zdá, že by mohl), otevírá se státu další neprobádaná oblast, do které může za peníze daňových poplatníků strkat nos – věc veřejná: Kdo s kým píchal!?
Přečtení: 11180

Autor: PeTaX Čas: 2016-09-23 06:41:51
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
leč dotyčný to jako dement řešil u soudu
Ono patrně za tím mohl být spor o výživné, což už tu demenci poněkud redukuje. Dnes je vlastně vycházeno z premisy, že je-li někdo partnerem/manželem, je automaticky považován za otce. A týpek to mohl pokládat přinejmenším za sporné. Spory o otcovství se vedou většinou z tohoto důvodu.
Žena v podstatě může ukázat prstem na kohokoliv a označit jej za otce. A dost těžko se to bude ex post dokazovat, že není/být nemůže. V každém případě, do vyřešení sporu (diskutabilní krevní zkouškou), bude označený „otec“ klopit a i když spor vyhraje, vyplacené výživné už se zpět nevrací. S argumentem: v zájmu dítěte.
A může jít o značné částky. U nás například soud vyměřil velmi vysoké výživné jen na základě toho, že dotyčný „je podnikatel“ (aniž by zjišťoval skutečnou majetkovou situaci) slovy: „jste podnikatel, tak na to máte“.
Autor: czbird (neregistrovaný) Čas: 2016-09-24 00:53:20 Titulek: Re: [↑]
Diskutabilni krevni zkouskou? Uz nezijeme v dobe Jessenia, paternita se prokazuje skrz DNA. Presnost mrzkych 99.9% :-)
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2016-09-25 09:46:13 Titulek: Re: [↑]
To jste nejméně o dvacet let zpět. Za nyní již velmi přijatelné peníze si lze udělat test bez razítka a u soudu je znalečák o něco dražší, ale DNA test je velmi spolehlivý. A soudy se mu nevyhýbají.
Autor: PeTaX Čas: 2016-09-26 07:08:27 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ano. Ta zkušenost je opravdu stará více, než dvacet let.
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2016-09-27 11:36:28 Titulek: Re: [↑]
Tak to ano, tehdy takový stav mohl nastat. Nicméně v tomto se věci zlepšily.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-09-25 08:20:30
Nechame politiky zavest vsechny ty kontroly a pak zacneme vyzadovat jejich uplatnovani na nich
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2016-09-25 09:47:10
Nebude-li matka chtít, řekne, že si jméno pána nepamatuje, bo byla na plech / znásilněná / na plecha a přitom znásilněná, atd.
logo Urza.cz
kapky